Dog.bg Форуми : Моля за съвет

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля за съвет женска кастрирана пишка на дивана

#1 Потребителят е офлайн   janny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 209
  • Регистрация: 27-October 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 22 August 2013 - 06:23 PM

Здравейте,
много моля за съвет относно котка, която осиновихме преди 3 месеца. Котката е женска на около 1 годинка, кастрирана е и имаше перфектно поведение допреди около месец и половина. Тогава купихме нова холна гарнитура и след едно наше по-дълго отсъствие от вкъщи, котката започна да пишка върху единия диван. Гледам котки от много години и веднага се опитах да си обясня поведението й с нашето отсъствие и с какво ли не. Купих веднага спрей за отблъскване на котки от предмети , но резултат няма. Спрея отблъсква мен и мъжа ми, но котката - не. Днес отново е пишкала и то при положение че цял ден е била с човек у дома. Много моля за съвет - сега е лято и всичко се пере и съхне бързо, прозорците са отворени и е поносимо, но зимата предполагам че ще стане ужасно. Благодаря предварително на всички.

#2 Потребителят е офлайн   Lola Bunny Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 06-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 24 August 2013 - 02:00 AM

Забелязала съм,че котките един път набележат ли си място за тоалетна то си им мирише и си ходят все там.според мен изперте много добре диванчето,за да не и мирише на пишканото и и да не го приема като нейна тоалетна.След това и осигурете котешка тоалетна (с пясък/гранули,те обичат да ровят)близо до дивана и постепенно отдръпвайте тоалетната до избраното от вас място.А как да я накарате да се изхожда в новата тоалетна? - Като усетите,че и се дохожда (а то им личи) слагате я на пясъка и тя ще започне сама да си рови.Един път направи ли го няма да имаш повече проблеми.Поне аз моя котарак така му показах и той схвана още на 5-тата минута след като го донесох в къщи.

Успех!:ae_085:

#3 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 24 September 2013 - 04:22 PM

Показване на мнениетоjanny, в 22 August 2013 - 04:23 PM, написа:

Здравейте,
много моля за съвет относно котка, която осиновихме преди 3 месеца. Котката е женска на около 1 годинка, кастрирана е и имаше перфектно поведение допреди около месец и половина. Тогава купихме нова холна гарнитура и след едно наше по-дълго отсъствие от вкъщи, котката започна да пишка върху единия диван. Гледам котки от много години и веднага се опитах да си обясня поведението й с нашето отсъствие и с какво ли не. Купих веднага спрей за отблъскване на котки от предмети , но резултат няма. Спрея отблъсква мен и мъжа ми, но котката - не. Днес отново е пишкала и то при положение че цял ден е била с човек у дома. Много моля за съвет - сега е лято и всичко се пере и съхне бързо, прозорците са отворени и е поносимо, но зимата предполагам че ще стане ужасно. Благодаря предварително на всички.


Котките се стресират от малки промени в средата им. Внасянето на нова мебел вкъщи е травмиращо събитие. Опикаването е начин да си го маркират за тяхно и да го направят част от дома, иначе за тях то представлява заплаха.
Най-често при такова нещо внасянето трябва да стане без котката пряко да наблюдава, като после се внесе и постави върху или до новата мебел, като се дават награди и се дават всеки път в близост до нещото, за да се асоцира новия предмет с хубави изживявания.
В същото време котешката тоалетна трябва да се държи на достъпно място,в отлична хигиена. Котките са претенциозни и им е лесно да откажат да ходят в мръсна тоалетна и да си изберат новия обект за подходящо място.
Също при адаптиране към нови ситуации (нови мебели,местене на дом,смяна на собственици, отсъствие на собственици) добре работи Фелиуей
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 29 September 2013 - 01:02 PM

Има ли напредък с котето?

#5 Потребителят е офлайн   Бискит Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 138
  • Регистрация: 24-June 13
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 29 September 2013 - 03:47 PM

Здравейте, не знам колко се ефикасни тези спрейчета, но аз постигнах успех с оцет. Моя котарак беше си харесал парцала, с който мия у дома и представете си какво ставаше, докато разбера. Изхвърлих стария парцал а новия винаги след употреба пера и сливам с вода и оцет. От тогава нямам проблем. Оцета много ги отблъсква. Всяка седмица мия купичката за вода с оцет / заради котления камък/ и ако не съм я сляла хубаво не иска да пие вода. Успех!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни