Dog.bg Форуми : Моля за вашия съвет

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля за вашия съвет

#1 Потребителят е офлайн   SunshineLady Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 26-August 13

Публикувано: 26 August 2013 - 09:15 PM

Здравейте,

имам куче порода Голдън ретривър, което е доста палаво и понякога лае като всяко куче.До този момент не сме имали никакви проблеми, но тази вечер получих директна заплаха от съседа на вилата, че кучето ми ще бъде отровено, защото му лаело.Бих искала да ви попитам, в случай, че нещо се случи с кучето ни, как бихме могли да процедираме, за да си получи човека заслуженото.

Благодаря ви много ...

#2 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 26 August 2013 - 11:08 PM

Ами намерете му имената на този " съсед" ,снимайте го ( да си го имате ) и му задайте въпроса : чувал ли нещо е за емоционалното състояние на кучетата ?
И още : не му се връзвайте . За да лае кучето винаги има причина ... - дали ще е заради самота , дали лаенето е породено от дразнител свързан с възприятията му,това ще установите вие . А то самичко ли живее или ...
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#3 Потребителят е офлайн   SunshineLady Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 26-August 13

Публикувано: 26 August 2013 - 11:33 PM

Не, никога не сме я оставяли.Тя има нужда някой да се грижи за нея и за това я водим почти навсякъде с нас.По принцип съм я чувала да лае, когато се разлаят съседски кучета, както и от радост.

Имената и адреса му ги имаме.Да бъде сниман също няма да е никакъв проблем.

Ние със съпруга ми сме основателно притеснени, т.к. много хора наистина нямат скрупули и за тях физическото премахване на "дразнителя" е нещо съвсем нормално.През годините съм виждала трупчета на много животинки по контейнери или удавени във водни басейни.Този съсед също има куче и като всяко друго то също лае, но изхождайки от народо психологията мога да кажа само, че проблема винаги е в чуждия двор или слепотата не е за треската, а за...


Що се отнася до емоционалното сътояние на животинките, дълбоко се съмнвам, че би могъл да даде дефиниция на думата "емоция", да не говорим да я свърже с някакъв духовен процес у което и да е живо същество.

#4 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 27 August 2013 - 12:10 AM

Сигурен съм ,че след като чета толкова разумно мнение ,ще стигнете до разбирателство.
Ами какво стана със зоополицията ?
Вие защо не влезете в раздела за вашата порода и не представите кученцето ? Тук ще намерите приятели и ще се убедите,че любителите на кучета ще ви подкрепят.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#5 Потребителят е офлайн   SunshineLady Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 26-August 13

Публикувано: 27 August 2013 - 12:21 AM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 27 August 2013 - 12:10 AM, написа:

Сигурен съм ,че след като чета толкова разумно мнение ,ще стигнете до разбирателство.
Ами какво стана със зоополицията ?
Вие защо не влезете в раздела за вашата порода и не представите кученцето ? Тук ще намерите приятели и ще се убедите,че любителите на кучета ще ви подкрепят.



Искрено се надявам да успеем да се справим със стената от агресия...

Зоополиция в Пловдив?А тя дали има правомощия в областта?Ако някой има възможност да ни предостави контактите им, ще бъдем изключително благодарни.


С най-голямо удоволствие, когато имам възможност ще представя нашата сладуранка :)


Благодаря за милите думи :)

#6 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 27 August 2013 - 12:31 AM

Може би не сте ме разбрала правилно - за зоополиция ще има още боб да хвърляме . Но пък има НПО и няма да сте сама.
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#7 Потребителят е офлайн   SunshineLady Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 26-August 13

Публикувано: 27 August 2013 - 12:56 AM

Потърсих малко информация в интернет по въпроса и разбрах, че от февруари месец тази година в гр.Бургас има действаща Зоополиция.В нашия град е постъпило предложение за създаването и, но до момента няма официален отговор от съответните власти.Явно ще трябва повече хора да обединим усилията си в тази насока.


Аз вече открих информация за "Зелени балкани" и "Animal Hope" и при възникване на необходимост ще се свъжа с тях и ще потърся помощта им.


Още веднъж, благодаря за всичко Качена снимка

#8 Guest_Zartosht_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 August 2013 - 08:56 PM

Показване на мнениетоSunshineLady, в 27 August 2013 - 12:56 AM, написа:

Потърсих малко информация в интернет по въпроса и разбрах, че от февруари месец тази година в гр.Бургас има действаща Зоополиция.В нашия град е постъпило предложение за създаването и, но до момента няма официален отговор от съответните власти.Явно ще трябва повече хора да обединим усилията си в тази насока.


Аз вече открих информация за "Зелени балкани" и "Animal Hope" и при възникване на необходимост ще се свъжа с тях и ще потърся помощта им.


Още веднъж, благодаря за всичко Качена снимка


Запознайте се със Закона за защита на животните. Това е линк на английски, но няма начин да го няма някъде из интернет и на български език.

http://dogscience.pr...play&thread=323

Това, което бих Ви посъветвал е (ако кучето е официално регистрирано, с ветеринарен паспорт, попълнен коректно и с платен годишен данък) да подадете сигнал (жалба) до съответното полицейско управление или до съответната районна прокуратура.

Под "официално регистрирано" нямам предвид регистрация в клуб или федерация, а регистрация в кметство.




#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 August 2013 - 09:35 PM

Показване на мнениетоSunshineLady, в 26 August 2013 - 09:15 PM, написа:

Бих искала да ви попитам, в случай, че нещо се случи с кучето ни, как бихме могли да процедираме, за да си получи човека заслуженото.


Аз от самото начало не разбирам въпроса. Съответно не разбирам и каква е целта на отговорите.
Не трябва ли да направите нещо ПРЕДИ да се случи нещо с кучето ви?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#10 Потребителят е офлайн   SunshineLady Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 26-August 13

Публикувано: 27 August 2013 - 11:33 PM

Показване на мнениетоbushkata, в 27 August 2013 - 09:35 PM, написа:

Показване на мнениетоSunshineLady, в 26 August 2013 - 09:15 PM, написа:

Бих искала да ви попитам, в случай, че нещо се случи с кучето ни, как бихме могли да процедираме, за да си получи човека заслуженото.


Аз от самото начало не разбирам въпроса. Съответно не разбирам и каква е целта на отговорите.
Не трябва ли да направите нещо ПРЕДИ да се случи нещо с кучето ви?



Вече е направено и жалбата е подготвена, а закона е "разкостен" и с адвокатите ми намерихме доста пропуски в него по които работим.Когато имаме готовност ще предложим на вашето внимание конкретните си предложения до НС за възникването на законодателна инициатива.Успях да се свържа и с някои доброволчески организации свързани с идеята за създаването на Зоополиция с разширени правомощия.Предстоят събития, за които ще ви уведомявам поетапно, за да може всеки да прецени сам за себе си как, дали и доколко би могъл да се включи в тях.


Благодаря :)

ПП Този юридически портал е доста полезен в много отношения.

#11 Потребителят е офлайн   parsee Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 22-November 13

Публикувано: 22 November 2013 - 04:35 PM

не разбрах само за каква зоополиция говорите :D

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни