Dog.bg Форуми : Помощ страх ме е :(

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ страх ме е :(

#1 Потребителят е офлайн   soests Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-August 13

Публикувано: 27 August 2013 - 09:02 AM

Здравейте ! От 3 дни имаме 1-месечна котка. Мега сладурчето е но, нашите я взеха тъй като винаги съм се страхувала от котки.. и сега с тази... много ми харесва,но е супер малка и много игрива, когато си играем започва да ме дере и хапе а аз изпадам в паника и като се дръпна тя явно си мисли че е част от играта. Моля ви помогнете ми! Може би нямам подход и бих се радвала да ми помогнете тъй като съм на 17 и ако сега не свикна, ще ме е страх до живот. :dh_188:

#2 Потребителят е офлайн   soests Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-August 13

Публикувано: 27 August 2013 - 10:22 AM

моляяяя вииии :rf_011:

#3 Потребителят е офлайн   Lola Bunny Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 06-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 27 August 2013 - 10:52 AM

Ами опитай се да преодолееш страха си.Тук във форума няма как да ти помогне някой за това,ако не можеш сама,иди на психолог,или в крайна сметка не гледай котка като те е страх.:dry:

#4 Потребителят е офлайн   Muka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 27 August 2013 - 10:53 AM

когато родителите ми взеха първото куче, аз умирах от страх. а то бебе- само искаше да хапе ръце и крака. у дома се движих само по столове, легла и дивани. и така една седмица. един реших просто да си дам ръката и крака, да стискам зъби, а то да хапе:) ами стигнах до извода, че не било страшно. така че решаваш и действаш!

#5 Потребителят е офлайн   Lola Bunny Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 06-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 27 August 2013 - 10:58 AM

Показване на мнениетоMuka, в 27 August 2013 - 10:53 AM, написа:

когато родителите ми взеха първото куче, аз умирах от страх. а то бебе- само искаше да хапе ръце и крака. у дома се движих само по столове, легла и дивани. и така една седмица. един реших просто да си дам ръката и крака, да стискам зъби, а то да хапе:) ами стигнах до извода, че не било страшно. така че решаваш и действаш!

Точно за това говорех-преодоляване на страха.:ae_085:
А ако те дере до кръв заведи го до някоя ветеринарна клиника да му изрежат ноктенцата,около 10 лв. струва процедурата.

#6 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 August 2013 - 11:21 AM

О, не, не му режете ноктите!

#7 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 27 August 2013 - 11:45 AM

Привет!

Котето ти е още мъничко и точно сега е момента за преодоляване на този страх. Инструкция или учебник за това обаче няма.

Нормално е да се закача, да драска, да хапе, така си играе.

Като начало играйте с играчки, не с ръце. Играйте с топчета, малки плюшени играчки, играчки тип въдица са много забавни за тях, така то ще дращи и хапе играчката- не теб.

Вземи едни работни ръкавици и си слагай, когато играеш с него директно.

Няма смисъл от рязането на ноктите, то пак ще може да драска дори и с къси нокти, а и ако не изрязани добре прави по-големи поражения.


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   soests Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-August 13

Публикувано: 27 August 2013 - 12:41 PM

Благодаря ви много! :db_046:
Lola Bunny - Ако нямам животно ще ме е страх до живот, а и това го решиха родителите ми, котката е тяхна.. ако нямам такава проблема ще се задълбочи :)

БТВ намерих в интернет техника за контрол - когато ме ухапе, го хващам зад ушите както ги носи майката, махам го настрани и не му обръщам внимание известно време.Иначе ми е много миличкоо :33
ей го писанчо - Foxy ^^ на каква порода ви прилича ?

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Lola Bunny Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 06-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 27 August 2013 - 03:24 PM

Показване на мнениетоsoests, в 27 August 2013 - 12:41 PM, написа:

Благодаря ви много! :db_046:
Lola Bunny - Ако нямам животно ще ме е страх до живот, а и това го решиха родителите ми, котката е тяхна.. ако нямам такава проблема ще се задълбочи :)

БТВ намерих в интернет техника за контрол - когато ме ухапе, го хващам зад ушите както ги носи майката, махам го настрани и не му обръщам внимание известно време.Иначе ми е много миличкоо :33
ей го писанчо - Foxy ^^ на каква порода ви прилича ?

Качена снимка

Ето,виж че знаеш,нямаше нужда да правиш цяла тема за това. BTW малкото е хипер сладко,да ви е живо и здраво и много да ви радва.
Тук можеш да споделиш още негови снимки. :wink:

#10 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 25 September 2013 - 09:34 AM

Как върви справянето ? Свикна ли вече?

Попринцип е хубаво да се научи, че хапане на ръце и крака не е позволено. Затова правилно си избрала подхода с изместване на ръката и игнориране. Също, трябва
да имаш предвид,че когато направиш рязко движение с ръката към него,то го приема като атака, затова прави плавни и бавни движения към него,а като те гризне
издавай рязък звук, например ауууу! и го цапвай по нослето.
Моя котатак от малък разбира,че това боли и сега дори понякога по инстинкт тръгва да хапе рязко, но дефакто само взима пръста ми в устата си нежно и започва да облизва,
т.е. усеща се навреме и си премерва действията, и се опитва да се направи,че съвсем друго е имал предвид и е искал да направи.
Още по-хубаво е при теб,че е котенце. Научи го да насочва енергията и игрите към играчки!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 28 September 2013 - 08:21 AM

Че то това им е чарът на котенцата - да се джаскат, да скачат, да гонят, да хапят, да се катерят по теб. Защо ти е котка, ако ще я строяваш като куче да мирува. Ако не искате да ви хапят, купете им играчки.

Иначе нормално, един такъв нинджа като тръгне към теб да те обзема паника ;) Свиква се - слагай ръкавици и блуза с дълъг ръкав - хем котето доволно, хем теб не те боли.

#12 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 12 October 2013 - 07:13 PM

Не съм съгласна с това за свикването, все пак не си гледаш животно,за да те напада и да се чудиш дебне ли от високо да ти се метне на главата и да те скалпира или не :ab_041: :r_181:
Котката от малка трябва да се научи кое е позволено и кое не и това е пътя към едно добро бъдеще съжителство. То и с пораснали котки може да се постигне, но трябва внимание,подход,постоянство.
Никой не бива да приема за даденост,че котката е там,за да дере и хапе. Това е поведение, което не е допустимо.
От здравна гледна точка дори, когато една добре възпитана котка започне да проявява агресия, това е знак,че нещо не е наред (нещо я боли или я притеснява психически). Затова възпитавайте си животните така,че чрез невъзпитани прояви да могат да ви подскажат как най-добре да се погрижите за тях,когато имат нужда!
:rc_036:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 12 October 2013 - 07:48 PM

Моето момиченце също прави болезнени опити със зъбки или се катери по краката за да стигне до интересното нещо, което правя :ab_041: За второто не и се сърдя, защото мисля, че е още мъничка..тя сама и на спалнята не може да се качи или на дивана, но за първото съм твърдо против. При мен помага само един похват, изохквам силно и направо си и казвам, че ме е заболяло...или фразата е "оххх, боли ме" но с интонация, с която показвам че наистина ме боли...и г-цата веднага спира. Според мен те не осъзнават, че ни боли...и крясъци, истерии или най-малко бой помагат, ако успееш по-някакъв начин да и покажеш че от действията и те боли ще спре да го прави или поне ще спира, като се въпротивиш.Котенцето ти е страшен сладур и съм сигурна, че си те обича по своя котешки начин и не иска да те "нарани" или причини болка, затова с повече търпение и любов съм сигурна, че ще оправдае очакванията да не хапе ;) И аз мога да кажа играчките помагат много и ако ти е възможно помоли хората, които му се радват да не си играят като го настройват да хапе ръцете или краката им, защото макар и да различава хората и да знае при кой "минава" ще ти е по-трудно да го учиш да не те хапе по ръцете или краката :) Успех ! :wink:

#14 Потребителят е офлайн   milenage Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 11-February 14

Публикувано: 24 February 2014 - 12:39 PM

В никакъв случай не играйте с ръце, защото те си свикват и за тях става игра, оттам нататък и да им се карате, няма файда . А има толкова котешки играчки :)

#15 Потребителят е офлайн   petangelo Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 11-September 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 July 2014 - 12:58 PM

Моето коте самичко се научи да си прибира ноктите. Когато се разхожда върху мен, усещам само възглавнички на лапички и мека козинка :). А в началото беше недоверчиво, хапеше, дращеще, наказваше.
Моят съвет е: галете много котето, говорете му нежно и то само ще ви отвърне със същото. Аз лично го и целувам и го разнасям на ръце ;).
И не се страхувайте от него, то усеща страха ви. Пък и какво може д ви направи едно коте, ако не го предизвиквате?!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни