Dog.bg Форуми : Кучето ми прави бели, когато няма никой вкъщи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Кучето ми прави бели, когато няма никой вкъщи

#1 Потребителят е офлайн   Синан Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 28-August 13

Публикувано: 28 August 2013 - 03:19 PM

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Здравейте! Казвам се Синан от гр.Кърджали. Имам хъски на име Jack на годинка и девет месеца е. Нямам никакви проблеми освен да прави бели, когато няма никой вкъщи. Живеем в апартамент. Много рядко не прави бели, по-точно белите ги прави след като минат половин час откакто съм излязъл от вкъщи. Мога спокойно да си отида до магазина. Но аз уча и затова трябва да бъда в училище 5-6 часа. Като се прибера виждам кучето да идва към мен с наведена глава седи и ме гледа. Когато видя какво е направил започвам да му се карам и да му показвам това което е направил и да го питам "защо го направи....." Но не помага. Той отново на следващия ден прави бели. :( Умолявам ви помогнете ми! Нашите искат да го дадат/продадат на някого...а аз не искам. Много се привързах към него като мое дете е. Не мога да го дам на някой друг. И той няма да иска. Един път батко ми беше го дал на негов приятел, но кучето е дигнало блока на крака късно вечерта само лаело. И като го донесоха беше много радостен както и аз. Така че не искам отново да го дам на някого :( Хем аз ще няма да съм щастлив хем той. Умолявам ви ако някой може да ми помогне...:( :sad: :sad: :sad: :dh_188:

БЛАГОДАРЯ ОТ СЪРЦЕ!

#2 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 August 2013 - 03:47 PM

Ами като първа мярка - оставяйте го в коридора, не из целия апартамент, и си прибирайте обувките и разните други неща, които може да изгризка. И му давайте играчки. Общо взето, към края на втората година престават да правят бели. Дотогава - ето виж:

Прикачена снимка

Вашите бели по-големи ли са от това?
User's Signature

__________________________
________________________

#3 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 August 2013 - 03:52 PM

И - много разходки с много натоварване, поне по час сутрин и вечер. Хъскитата имат страшно много енергия, която трябва да бъде изразходвана. Тичай с него, също и с ролери или с колело.
User's Signature

__________________________
________________________

#4 Потребителят е офлайн   poly_zoe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 07-February 12
  • Gender:Female
  • Location:Австрия

Публикувано: 28 August 2013 - 09:27 PM

Не му се карай когато не си го хванал в момента на "престъплението". Той идва към теб с наведена глава, защото е научил, че като се прибереш обикновено се караш и си напрегнат, така се опитва да те успокои, това поведението няма нищо общо с вина заради направените бели.

Какво всъщност прави, какви са му белите?

#5 Потребителят е офлайн   Синан Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 28-August 13

Публикувано: 28 August 2013 - 09:40 PM

Показване на мнениетоpoly_zoe, в 28 August 2013 - 09:27 PM, написа:

Не му се карай когато не си го хванал в момента на "престъплението". Той идва към теб с наведена глава, защото е научил, че като се прибереш обикновено се караш и си напрегнат, така се опитва да те успокои, това поведението няма нищо общо с вина заради направените бели.

Какво всъщност прави, какви са му белите?


Ами гризе....например изгриза няколко обувки,мишката на компютъра,кабели,всякакви неща..например и моето одеяло изгризал и изкарал отвътре тия неща. Събаря вещи и така нататък.

#6 Потребителят е офлайн   poly_zoe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 07-February 12
  • Gender:Female
  • Location:Австрия

Публикувано: 28 August 2013 - 11:14 PM

Обикновено правенето на бели само когато няма никой вкъщи се свързва със страх от раздяла, по рядко от скука (макар за кучатата скука=спане). Гризането е един от начините кучето да успокои себе си. Има и други признаци, по които може да се прецени дали това е причината за белите. В "Обучение и Спорт" има много написано по тази тема, можеш да попречетеш там.

Моят Атила имаше този проблем. Оставяхме го в антрето и нямаше какво да гризе и разваля, е, входната врата отиде, одра я, нахапа я, стената около нея я омаза със слюнка и кръв (хапеше си краката и ги разраняваше). Движение и изморяване не помагаше. Това беше една от причините да потърся треньор и сега вече горе долу ги оправихме нещата. Атила, обаче, се паникьосваше почти веднага след като напусна дома, така че каквото правих беше съобразено с това. При теб като за половин час проблем няма, а след това чак, знам ли, може пък да е друга причината, но съм много склонна да вярвам, че е страх от раздяла.

#7 Потребителят е офлайн   Синан Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 28-August 13

Публикувано: 29 August 2013 - 07:02 AM

Показване на мнениетоpoly_zoe, в 28 August 2013 - 11:14 PM, написа:

Обикновено правенето на бели само когато няма никой вкъщи се свързва със страх от раздяла, по рядко от скука (макар за кучатата скука=спане). Гризането е един от начините кучето да успокои себе си. Има и други признаци, по които може да се прецени дали това е причината за белите. В "Обучение и Спорт" има много написано по тази тема, можеш да попречетеш там.

Моят Атила имаше този проблем. Оставяхме го в антрето и нямаше какво да гризе и разваля, е, входната врата отиде, одра я, нахапа я, стената около нея я омаза със слюнка и кръв (хапеше си краката и ги разраняваше). Движение и изморяване не помагаше. Това беше една от причините да потърся треньор и сега вече горе долу ги оправихме нещата. Атила, обаче, се паникьосваше почти веднага след като напусна дома, така че каквото правих беше съобразено с това. При теб като за половин час проблем няма, а след това чак, знам ли, може пък да е друга причината, но съм много склонна да вярвам, че е страх от раздяла.


И аз мисля така, защото като се прибера като почна да му казвам Jackiii и той веднага идва радостен върти си опашката супер бързо и ми скача и започва да ме лиже.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни