Dog.bg Форуми : Само за грижовни стопани

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Само за грижовни стопани

#1 Потребителят е офлайн   ANIGF78 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 30 August 2013 - 08:19 AM

Здравейте ,на всички любители на тази уникална порода- мини пинчер!
Може би ще ме обвините или ще ме съжалите ,но съм в пълна безизходица. Подарявам това прекрасно кученце ,което е на 1.8 месеца.Изключително любвеовилен и добър .
Пиша това съобщения и плача ,като малко дете ,защото го обичам изключително много .Купих го само на 40 дни и сбъднах детската си мечта,но не можах да го науча да не пишка в къщи и това е причината да го подаря .Със съпругът ми сме в постоянни скандали ,защото не може да свикне с това ,а аз се уморих да плача и да се надявам да свикне.За съжаление съм по-цял ден на работа и вероятно не може да се стиска толкова дълго ,а иначе и на вън пишка.Повярвайте ми направих всичко възможно за да го науча,даже дадох 200 лв.за клетка,но уви не мога да гледам как се мъчи и предпочитам да е при добри хора ,които ще се грижат добре за него .Подарявам го ,защото не искам да печеля пари от това прекрасно същество и само Ви моля нека ми пишат хора ,които са сериозни и са убедени ,че са готови да поемат тази отговорност да гледат куче.
Аз съм от Бургас и ако някой прояви интерес нека ми пише.И последно само искам да помоля този ,който го вземе нека през времето ми изпраща снимки да го виждам ...мисля ,че така болката ми ще е малко по-поносима .Благодаря предварително !
А това е Арчи-най-милото и добро кученце на света

#2 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 30 August 2013 - 09:08 AM

Стига де! Не можете да се откажете от детската си мечта за едното пикане. Моят пишкаше вкъщи до годинка. И ако ще си мерим локвите... едно е локва от пинчерче, друго е езерце от ризенче.
Във форума има много теми за приучването към хигиена - едва ли сте пробвали всички начини. Малко повече упоритост трябва, а не сълзи и надежди.

#3 Потребителят е офлайн   ANIGF78 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 30 August 2013 - 09:14 AM

Аз съм готова на всичко за него ,не ми пука нито от локвичките нито от вадичките по стената ,които оставя ,но с мъжът ми сме на нож ...не издържам вече на скандалите след всяко изпишкване .Прибирам се със страх и започвам да оглеждам къде е пишкал за да го почистя докато не е забелязал,но когато кученцето си вдига крачето улива стените и по латекса остават петна ,които не мога да залича .Без изход съм ,а сърцето ми се къса от болка :(

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 August 2013 - 09:31 AM

Вижте си личните :ba_025:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   Muka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 30 August 2013 - 09:39 AM

Показване на мнениетоANIGF78, в 30 August 2013 - 08:19 AM, написа:

Здравейте ,на всички любители на тази уникална порода- мини пинчер!
Може би ще ме обвините или ще ме съжалите ,но съм в пълна безизходица. Подарявам това прекрасно кученце ,което е на 1.8 месеца.Изключително любвеовилен и добър .
Пиша това съобщения и плача ,като малко дете ,защото го обичам изключително много .Купих го само на 40 дни

То е на 1,8 месеца, т.е. 54 дни, взели сте го преди 2 седмици, на повечето кучета им трябват няколко месеца, за да се научат и то след като започнат да излизат. Ако мислите, че няма да се справите- може някъде да го пообучат.

#6 Потребителят е офлайн   ANIGF78 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 30 August 2013 - 09:45 AM

Кучето съм го взела на 40 дни и от самото начало е при мен .До момента за 1.8 месеца какви ,ли не методи съм изпробвала включително и клетка и продължава да пишка и в къщи по стените .Правим разходки -пишка и вън ,но и в къщи не спира .Не разбрах мога ,ли да го дам някъде да го обучат ? Обаждах се в 2 центъра за обучения в района на Бургас,но никой не иска да се заеме с обучение на хигиенни навици

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 August 2013 - 09:52 AM

Боже! Той е на месеци, аз прочетох грешно, че е на година и 8 мес. Значи ситуацията е съвсем различна. Та той е още бебе - от вас се изисква време, търпение и четене. И да, ако нямате изброените неща и се отчайвате толкова скоро - подарете го по-бързо, докато още е малък и следващият му стопанин ще успее да го научи, преди да сте затвърдили "лоши" навици у него.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   ANIGF78 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 30 August 2013 - 09:53 AM

Не сте прочели грешно -точно на година и осем месеца е и това е проблема,че до сега трябваше да свикне

#9 Потребителят е офлайн   ANIGF78 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 30 August 2013 - 09:55 AM

Опасявам се ,че лошите навици са затвърдени ,за съжаление .Писах на лични за памперсите ,дано ми отговорят

#10 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 August 2013 - 09:56 AM

Показване на мнениетоANIGF78, в 30 August 2013 - 09:55 AM, написа:

Опасявам се ,че лошите навици са затвърдени ,за съжаление .Писах на лични за памперсите ,дано ми отговорят

:ba_025:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#11 Потребителят е офлайн   ANIGF78 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 30 August 2013 - 10:24 AM

Oтговориха ми относно памперсите,но нямало някакви специализирани ,а се използвали бебешките памперси.Той ще ги разкъсва и това съм пробвала

#12 Потребителят е офлайн   Muka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 19-March 10
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 30 August 2013 - 11:53 AM

Показване на мнениетоANIGF78, в 30 August 2013 - 09:53 AM, написа:

Не сте прочели грешно -точно на година и осем месеца е и това е проблема,че до сега трябваше да свикне

година и 8 месе е различно от 1,8 месеца.
Успех, дано се справите в тази ситуация по най-добрия начин за кучето

#13 Потребителят е офлайн   ANIGF78 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 30 August 2013 - 01:39 PM

ИЗВИНЯВАМ СЕ! Просто не съм написала правилно съкращението .Кученцето е на година и осем месеца

#14 Guest_Zartosht_*

  • Група: Гости

Публикувано: 30 August 2013 - 02:38 PM

Съчувствам ви за съпругът, който сте си взела.

Определено имало е моменти във Вашия живот, в които не сте мислила достатъчно - или когато сте се омъжвала, или когато сте решила да си взимате куче.

Жалко, много жалко. За животинчето!

#15 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 30 August 2013 - 06:22 PM

Очевидно не сте направили всичко възможно, но въпросът до голяма степен е дали маркирането на кучето вкъщи е причината да го махате или е извинение.
АКО имате желание да опитате, клетката е супер-важна и то не се мъчи в нея - макар че ако го затваряте от раз за по 10 часа, наистина си се мъчи, несвикнало и т.н.
Има съществена разлика между маркиране (което вашето куче прави, вдигайки крак на стените) и пишкане вкъщи. Едното е лош навик, другото е (на тази възраст) по-скоро психологичен проблем.
Мъжките кученца, често от дребни породи, имат навика да маркират из къщи. Големите кучета, о, чудо, не, явно защото собствениците им ги разхождат по-редовно и ги възпитават по-сериозно.
Като причина за маркирането се посочва стрес, напрежение, несигурност... излишно е да казвам, че в случая кучето ви изпада в порочен кръг, благодарение на съпруга и вашите собствени нерви.
Какво може да се направи на този етап (и не ви трябва учител):
- първо и преди всичко,яростно обезмирисяване на всички места, които кученцето маркира (най-често това са крака на мебели и определени ъгли). За целта се ползва силен отблъскващ спрей, продават такива.
- решително прекратяване на поведението (и недопускане то да се случва!).
В дадения случай - кучето да стои затворено в отделно помещение или в клетка, докато ви няма, и да ви е "под око", когато сте вкъщи. Рутината:
- прибирате се, извеждате го незабавно и го разхождате, докато резервоарът "свърши", като се стараете да опишка максимум тревички, храстчета, клончета и т.н. Всеки път го хвалите, подчертавам хвалите.
- вкъщи го наблюдавате зорко и много рещително го стресирате, щом вдигне краче - най-добре се получава, ако го замервате с нещо, което вдига шум - малка торбичка с монетки, шише с няколко камъчета в него... нещо, което да го стресне, но да не го заболи. Същевременно се карате със сърдит тон.
- когато кучето не може да е под надзор, го затваряте в клетката му (докато вечеряте примерно)
Докато сте вкъщи, го извеждате често - на 2-3 часа, за да "изпразва резервоара".
Ако вкъщи ходи на пелена, направете му място за пишкане при пелената - залепете пелена на стената или ъгъла, където стои неговата пеленка и напръскайте на съответната височина със спрей за малки кученца (пъпи трейнър), чиято миризма да е привлекателна.
Полза има също от "кучешко колче", поставено на кръстачка с пелена отдолу...
И от кучешко поясче:
Качена снимка
С такива си решават проблемите хората с домашни развъдници, но ще трябва време да се приучи кучето да го носи. Като цяло в поясчето (може да се направи от чорап например) се поставя лигнин или салфетка. Ако изобщо кученцето вдигне крак, то пуска течност върху салфетката.
За да се приучи да го носи трябва поясчето да му се слага за малко, под надзор, и да не му се позволява да го ръфа и сваля, като му се отвлича вниманието (като цяло). С малко повече твърдост, бързо се научават.
Та: варианти много. В никой случай не следва да се "примирявате" с маркирането вкъщи. Трябва повече упоритост (а ситуацията явно е много напрегната), но решението е възможно, стига само да сте решително настроени (и да не е опрял ножът о кокала, разбира се). Ако кучето е пречка за съпруга ви и причина за безкрайни скандали у дома, пишка или не... нещата няма да се оправят с това, че ще спре да пишка.

#16 Потребителят е офлайн   ANIGF78 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 8
  • Регистрация: 30-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 31 August 2013 - 09:38 AM

Благодаря за ценните съвети .Със съпругът ми говорихме на дълго и широко и ми каза да следвам вашите указания за да го науча .Първо да уточня ,че кученцето ми е подарък от него за рождения ден .Тази порода я обожавам от дете ,но баща ми има непоносимост към животни ,така ,че до преди година и осем месеца си бях само с мечтата .Съпругът ми не е лош човек и смятам ,че изборът ми на мъж е правилен .При него проблемът е в това ,че 4 месеца прави основен ремонт на жилището и хвърли кански услилия и тегли много голям заемза да ни създаде уют и удобства и най -вече е обиден на мен ,защото ,когато трябваше да го уча на хигиенни навици аз предпочетох пелената ,като удобство да не ставам рано-НЕПРОСТИМА ЗА МЕН САМАТА -ГРЕШКА!.Иначе Ви уверявам ,че и той много го обича и в основата на всеки наш скандал не е точно животното ,а моето нехайство спрямо него ,когато му беше времето да се учи.А относно вашите съмнения ,че след ремонта всичко му е ново и маркира -не е така ..той си правеше така и преди

#17 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 31 August 2013 - 08:38 PM

Маркирането НЯМА общо с пишкането вкъщи, а и с пелената като такава.
Кучето маркира не защото не се сдържа; множество дребни кученца си ходят на пелена, без да цвъкат струйки и из къщи.
Проблемът се крие някъде другаде, но така или иначе този навик трябва да се премахне. Пробвайте с колче или бутилка с пясък (за да не пада) на пелената, плюс лепната пелена на стената отзад, за да не цапа там; пресекване на нежелателното поведение и непременно отблъскващ спрей на традиционните места, където маркира, и дано има успех.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни