Dog.bg Форуми : Сравнително голям проблем

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сравнително голям проблем

#1 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 02 September 2013 - 11:41 AM

Здравейте, моята маламутка Хера стана на 2 месеца, а все още си похапва от акото си.
Какво ли не правих, удрях я през муцунката, разтърсвах я, завирах и муцунката, където е направила белата, но резултата беше само един.
Когато я гледам не го яде, но види ли, че не я гледам или ме няма изобщо в стаята си го похапва. :(

Просто е отвратително и силно желая да изкореня този ѝ навик.

#2 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 September 2013 - 11:54 AM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 02 September 2013 - 11:41 AM, написа:

Здравейте, моята маламутка Хера стана на 2 месеца, а все още си похапва от акото си.
Какво ли не правих, удрях я през муцунката, разтърсвах я, завирах и муцунката, където е направила белата, но резултата беше само един.
Когато я гледам не го яде, но види ли, че не я гледам или ме няма изобщо в стаята си го похапва. :(

Просто е отвратително и силно желая да изкореня този ѝ навик.


Може да не ви разбира защо и се карате и да си мисли, че е нередно да се изака - т.е. да го изяжда, за да не видите, че е свършила работата и да и се карате. Другото, което съм чувала е, че го ядат такива гадости поради липса на витамини, но мисля, че това се отнася за по-големи кучета.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 02 September 2013 - 12:26 PM

Знам, че не я храня с възможно най-качествената храна, но все пак според възможностите ми. Храня я с pedigree, като свърши ще купя друго. За съжаление не мога да си позволя Royal Canin.
Също така ветеринарят ми даде витамини за костите, които и давам всеки ден. Може би все още е малка и за това така прави?
Не искам да я бия, защото знам, че не трябва, но не виждам друг начин да я отуча. Може би като порасне и я науча да се изхожда само навънка ще спре.

#4 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 September 2013 - 12:46 PM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 02 September 2013 - 12:26 PM, написа:

Знам, че не я храня с възможно най-качествената храна, но все пак според възможностите ми. Храня я с pedigree, като свърши ще купя друго. За съжаление не мога да си позволя Royal Canin.
Също така ветеринарят ми даде витамини за костите, които и давам всеки ден. Може би все още е малка и за това така прави?
Не искам да я бия, защото знам, че не трябва, но не виждам друг начин да я отуча. Може би като порасне и я науча да се изхожда само навънка ще спре.


Педигри е нисък клас храна. На тази цена можете да намерите по-високо качество.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 02 September 2013 - 01:24 PM

Можете ли да ми предложите?

#6 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 September 2013 - 01:31 PM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 02 September 2013 - 01:24 PM, написа:

Можете ли да ми предложите?


Строго индивидуално е коя храна как се отразява на дадено куче. Аз съм доволна от Брекис - за вас е тази серия. Голдънката на снаха ми я яде, но за израстнали кучета. Нямам забележка. Нашата маймуна е много капризна и за това се налага да и сменям постоянно храните. Има доста други възможности около тази цена. Ако някой от другите форумни бебоци могат да ви ориентират те какво ядат.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 September 2013 - 01:55 PM

Яденето на изпражнения се нарича копрофагия и се среща често при кучетата, така че самият факт, че яде не трябва да те притеснява. Майката примерно почиства кученцата и около тях, като изяжда изпражненията. Възможно е това да се дължи на заболяване, на непрекъснато гладни кучета, които ще изядат всичко, което се яде или просто може на кучето да му харесва. Мисля, че подходът е грешен - по-добре да не завирате муцуната на кучето в акото - може да му хареса. Най-добре отстранявайте акото веднага след като се появи, а борбата с този навик е голяма - моята баба все още се оглежда за котешки изпражнения из градината, макар да не налита на друго. Ники също хапва, но предпочита конски и котешки, понякога облизва кравешки, собствените не ги яде. Обикновено с възрастта този навик се изоставя, така че се надявам това да се случи, до тогава - едно голям НЕ, като се насочи към ако. А резултатът няма да го видиш сега, нито след 1-2 седмици, трябва време 1-2 месеца, може повече, може по-малко, за да разбере кучето за какво става въпрос.

За педигри - това е адски скъпа храна - любопитно ми стана колко струва. Чувал от 15 кила струва 73 лева, а като гледам какво има - то фураж!!! По-добре пробвайте с Брит - хем е по-евтина, хем е по-висококачествена. Ние храним сега с бош, която е 63 лева, или приблизително, не се сещам в момента, за 15 кила от зоофаст. За Брекис нямам наблюдение, но котките изядоха един чувал доволно, така че сигурно е добра. Най-добре е да се ориентираш по цените онлайн - по-бързо е и долу-горе ще знаеш какво да търсиш.

#8 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 02 September 2013 - 02:09 PM

Най-вероятно е второто. Кучето ми е гладно постоянно. Яде всичко до което се докопа, а когато му дам гранули дори не ги дъвче, а като прахосмукачка гълта. Поне за радост не яде с такава скорост и изпражненията си. Личи си, че не му харесват особено, но въпреки всичко го прави.

Относно храната... Родителите ми избързаха и взеха 2 пакета по 3 КГ, а то в момента яде около 100-110 гр. на ден, което ще рече, че още доста време ще яде от тази храна. :(

Също така желая да попитам дали сме добре с килограмите.
Кученцето е на 2 месеца и е едва 5 кг. Толкова ли трябва да бъде или повече?
Не изглежда слаба, добре си е, просто се чудя дали не трябва да бъде по-голяма.

#9 Потребителят е офлайн   Annie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 05-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 02 September 2013 - 02:19 PM

Ами ние като беше на 2 месеца давахме около 200-220гр. , но това мисля че зависи от самата храна. На опаковката би трябвало да пише колко да давате. Нашия винаги искаше още дори на тези грамажи, разбира се не получаваше, защото на тази възраст могат да изядат и цяла крава, ако ги оставиш :ab_041: И все пак 100гр. ми се струват малко...
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 02 September 2013 - 02:22 PM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 02 September 2013 - 12:09 PM, написа:

а когато му дам гранули дори не ги дъвче, а като прахосмукачка гълта. Поне за радост не яде с такава скорост и изпражненията си. Личи си, че не му харесват особено, но въпреки всичко го прави.

Също така желая да попитам дали сме добре с килограмите.
Кученцето е на 2 месеца и е едва 5 кг. Толкова ли трябва да бъде или повече?
Не изглежда слаба, добре си е, просто се чудя дали не трябва да бъде по-голяма.


За копрофагията има специална тема във форума дог.бг - прочетете я, има доста полезни неща Копрофагия и хранене

Не е хубаво кучето да гълта цели гранулите, затова ги накипвайте с вода, кисело мляко или бульон 10-тина минути преди храна.

Ако е постоянно гладна, може да я храните по-често с по-малки количества, но може също причината да е в наличие на вътрешни паразити (глисти) - затова я обезпаразитете, дори да сте го направили скоро - е твърде вероятно ако е имала глисти да не се е изчистила напълно, направете го три пъти през 14 дена (ако взимате български хапчета) или й дайте направо Drontal хапчета против глисти, които са по-скъпички, но изчистват не само червеите, а и яйцата им.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#11 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 02 September 2013 - 02:37 PM

От както я взехме, когато беше на 40 дена, два пъти я обезпаразитявахме. Веднъж беше с ампула, на следващия път и дадохме хапче, но не видях да изкарва нещо.

Именно, точно на опаковката пише по 95 гр. на ден (разбира се според възрастта и теглото), но на мен ми се струва много малко и ѝ давам някоя гранулка в повече.
Иначе това с гранулите, добре ще ги накисвам, но като цяло тя няма проблеми. Те са доста малки, тъй като взехме храна за все още малки кучета. В началото ги повръщаше, като ги ядеше по този начин, но вече не.
Храня я по 4 пъти на ден през 4 часа. Имам си нещо като график, по толкова пъти пише и на опаковката.

Пак да попитам, вашите кученца на 2 месеца колко тежаха? 5 кг добре ли са?

#12 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 02 September 2013 - 02:40 PM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 02 September 2013 - 12:37 PM, написа:

От както я взехме, когато беше на 40 дена, два пъти я обезпаразитявахме. Веднъж беше с ампула, на следващия път и дадохме хапче, но не видях да изкарва нещо.

Именно, точно на опаковката пише по 95 гр. на ден (разбира се според възрастта и теглото), но на мен ми се струва много малко и ѝ давам някоя гранулка в повече.
Иначе това с гранулите, добре ще ги накисвам, но като цяло тя няма проблеми. Те са доста малки, тъй като взехме храна за все още малки кучета. В началото ги повръщаше, като ги ядеше по този начин, но вече не.
Храня я по 4 пъти на ден през 4 часа. Имам си нещо като график, по толкова пъти пише и на опаковката.

Пак да попитам, вашите кученца на 2 месеца колко тежаха? 5 кг добре ли са?


Щом е гладна - увеличете грамажа на храненията. Няма лошо да надебелее малко, защото 5 кг за дву-месечен маламут са доста малко - моите в 2,5 месеца бяха почти 11 кг, а на три месеца вече по 13-15 кг.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#13 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 02 September 2013 - 02:57 PM

Да, ще го направя. Благодаря. Когато я вземах видях родителите, те бяха доста огромни, така че няма на кого да се метне. Най-вероятно и е малко щом постоянно търси да яде.
Току-що забелязах, че на опаковката пише 85 гр. за 24 часа за кучета на 2 месеца до 5 кг. Това ми се струва изключително малко, но не знам.

#14 Потребителят е офлайн   modera Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 15-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 02 September 2013 - 03:02 PM

Гари в началото също проявяваше сериозен интерес към акото си (2-3 месечен). Но го дебенех всеки път (живее в двор) и получаваше рязко "Не" ако след като се изходи се обърне с апетит :). Съответно от известно време, може би малко повече от месец (вече е на 6м.) дори не се обръща,а се опитва да си ги зарови със задните лапи. Мисля че ще го израстете и вие, ощеповече като започнете с разходките.

Ние го взехме от развъдника на 2 месеца и 10 дни и тежеше 4,5 кг. Кучилото беше от 5 кученца и всичките бяха с горе-долу еднакво тегло. На 3 м. стана почти 7 кг., а сега е 25. :)

От развъдника ни препоръчаха конкретна храна и досега го храним само с нея. На таблицата за 5 кг. кутре са посочени 180 гр. за 24 ч.

#15 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 02 September 2013 - 03:02 PM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 02 September 2013 - 12:57 PM, написа:

Да, ще го направя. Благодаря. Когато я вземах видях родителите, те бяха доста огромни, така че няма на кого да се метне. Най-вероятно и е малко щом постоянно търси да яде.
Току-що забелязах, че на опаковката пише 85 гр. за 24 часа за кучета на 2 месеца до 5 кг. Това ми се струва изключително малко, но не знам.


Грамажите, които се дават на разфасовките са примерни, използвайте интуицията си и наблюденията върху кучето - вие ще разберете кога сте достигнали най-подходящото и задоволително за нея количество храна. Внимавайте обаче като увеличите грамажа какви ще станат изпражненията, ако те са много кашкави и ака често, то значи че тя не усвоява храната и отново ще е гладна, тогава просто сменете марката, с някоя с повече протеини.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#16 Потребителят е офлайн   Annie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 05-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 02 September 2013 - 03:27 PM

Погледнах за грамажите на Педигри и понеже на открих варианта на български поствам този My link . Тук пише, че за кученце, което трябва да стане около 40кг като възрастно се дават 305гр. ( когато е на 2 месеца) . Да не сте се объркали, че на опаковката са показани сегашните килограми на кученцето?
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 02 September 2013 - 03:48 PM

Ами да, гледам сегашните? Какво трябва да гледам, грамажа когато стане възрастно?
Защото тук всички го умуваме това. Явно много малко ѝ даваме.

#18 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 02 September 2013 - 03:57 PM

Леле, ще го уморим това куче...
То пишело "Очаквано тегло в зряла възраст", което ще рече, че трябва да му се дават по около 300 гр дневно.
Явно всички сме се объркали... Божичко, спираме му диетата...

#19 Потребителят е офлайн   Annie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 05-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 02 September 2013 - 04:01 PM

Килограмите, които са показани са колко ще тежи кучето когато порасне. Все пак бебе пинчер и бебе маламут се нуждаят от различно количество храна :smile: . Тоест гледате около 35-40кг. и месеците, в случая 2. По-добре и увеличете храната постепенно, а не до днес 100 грама, от днес 300 и както Finwe каза, наблюдавайте малката . Спокойно. Това, че сте и давали по-малко храна не е страшно. Както казва нашия ветеринар, по-добре малко по-слабичко, отколкото дебело. Дебеличките кученца са предразположени към куп проблеми, така че по-малкото зло е.
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 02 September 2013 - 04:05 PM

Да, плавно ще започвам да увеличавам грамажа. Благодаря на всички. Може би това е била 1 от причините да си похапва акото.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни