Dog.bg Форуми : Сравнително голям проблем

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Сравнително голям проблем

#21 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 02 September 2013 - 05:13 PM

:wb_052: манекен ще го правите кученцето :) :ab_041:

Аз винаги пълня купата и оставям кучето да яде колкото иска за 10-15 минути. Понякога яде повече, понякога по-малко - не ми се ще да остава с впечатление, че няма храна достатъчно и да се нахвърли върху нея, въпреки че в началото, точно след като я взех, а тя беше доста гладувала, имахме такива епизоди. Сега ядем по средно 200 грама/ден, което ми се вижда малко, ама... толкова й се яде.

Надявам се нещата да се оправят, след като проблемът е открит :) :af_089:

#22 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 20 September 2013 - 07:04 PM

Здравейте отново.
Моята Хера расте. От както пуснах темата до сега качи 2.5 кг, което не е малко, но все още ми се струва мъничка.
Между другото вече се разкарваме малко на каишка около къщата, за да свиква. Като цяло тя самата иска вече да се разкарва, но съм решил да изчакам и 3-тата ваксина, която е много скоро.

Както и да е, пиша ви защото храната и (pedigree) взе да привършва и съм решил този път да купя нещо по-качествено.
Така, спрях се на храната BOSCH, попитах в 1 ветеринарен магазин за тази храна, но те казаха, че храната е скъпа и я докарват само по заявка. Попитах за цената и жената ми каза, че не е сигурна за цената, но 15 кг струвало около 120 лв, което за мен са доста пари.

Поразрових се малко из интернет и ми стана много интересно следното нещо.
В един сайт намерих Bosch Junior Lamb & Rice /с агнешко и ориз за кучета до 12 месеца/ - 15 кг. - за 120 лв., а в друг сайт абсолютно същата храна, но за 60 лв. Кажи речи 2 пъти по евтина. Къде е уловката? Разбирам да има разлика в цените, но това е ОГРОМНА такава.
От вторият сайт мога дори да купя 2x15 кг за 112,90лв, което си е изключително на далавера.

Та въпроса е къде е уловката? И двата сайта са български, линкове не съм давал, за да не се сметне за реклама и т.н.

#23 Потребителят е офлайн   КрасиД Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 28-August 13

Публикувано: 20 September 2013 - 08:30 PM

Кой е сайтът

#24 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 September 2013 - 08:33 PM

Предполагам е зоофаст, не е български, а полски и няма никаква уловка - храната си пристига до 8 работни дни, в зависимост кога ще уцелиш тира. Докарват ти я, обаче Европът не се обаждат предварително, нито пращат смс, тъй че ако не си на мястото на доставка през целия ден, май по-добре да си я вземеш от офиса им. Храната е добра, с нея храня и двете кучета.
Предполагам причината за разликата е, че Полша е по-близо до Германия и работят с по-ниска надценка. Ако тук се внася малко, нормално е да е по-скъпа, а това че е суперпремиум предполагам я оскъпява повече.

#25 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 20 September 2013 - 08:34 PM

Добре, мерси. Явно ще се пробва. :)
Да zoofast е сайта с ниската цена на храната.

#26 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 20 September 2013 - 08:41 PM

Съветът ми е, ако купуваш много неща, примерно кокали, бисквити, да ги оформиш в поръчки с възможно най-малко артикули. Първият път поръчах доста кокали, пък ги бяха яко объркали и цял месец се разправяхме какво съм поръчала, пък те какво са доставили. Най-накрая ми доставиха всичко, ама голяма разправия беше. Сега обикновено купувам една торба храна с още нещо - примерно кило гръкляни. Те идват около 30 ст. бройката, а тук са по левче. Също и някои кучешки бисквити идват доста по-евтино.

#27 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 22 September 2013 - 04:36 PM

Показване на мнениетоElenaA, в 20 September 2013 - 08:33 PM, написа:

Предполагам е зоофаст, не е български, а полски и няма никаква уловка - храната си пристига до 8 работни дни, в зависимост кога ще уцелиш тира. Докарват ти я, обаче Европът не се обаждат предварително, нито пращат смс, тъй че ако не си на мястото на доставка през целия ден, май по-добре да си я вземеш от офиса им. Храната е добра, с нея храня и двете кучета.
Предполагам причината за разликата е, че Полша е по-близо до Германия и работят с по-ниска надценка. Ако тук се внася малко, нормално е да е по-скъпа, а това че е суперпремиум предполагам я оскъпява повече.

Здравей, тръгнах да купувам 3кг БОШ, за да видим дали ще го яде преди да се втурнем да купуваме по 15-30 кг.
Въпросът е, че се чудим кой от начините за доставка да изберем.

Ясно е, че няма да е "Полувачане на място от наш склад", тъй като се намира в Полша.
Най-вероятно трябва да е "Доставяне на поръчката чрез компанията Global Trade посредством куриерска фирма Европът", въпросът е обаче къде точно ще пристигне доставката.
До вкъщи (адресът който съм дал) ли ще докарат храната или трябва да ходя накъде да я взимам, тъй като не виждам други избори , примерно до офис и т.н?
Пише, че цената е 5,50 лв, но това до адреса, който съм дал ли е или до някой си техен офис?

Като цяло аз съм почти през целия ден вкъщи, а ако не съм все някой друг от семейството е, така че желая да получа храната на адреса, който съм дал.
Та, кое да избера, защото не виждам да работят с куриерските фирми Econt и Speedy?

#28 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 22 September 2013 - 06:07 PM

Има една графа за коментари, може там да го напишеш или да дадеш като адрес офис на Европът - има ги на сайта им. Ако искам да си взема пратката от офис на някой куриер, обикновено пиша адреса на офиса. Може да им звъннеш или да им изпратиш имейл на зоофаст, обикновено са доста бързи в отговорите - имат център за обслужване на клиенти в България. А за цената не знам, предполагам е цена за доставка без значение до къде се доставя.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни