Dog.bg Форуми : Джеси-клошарското кученце

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Джеси-клошарското кученце много спешна помощ за операция

#1 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 September 2013 - 11:03 AM

Историяте е тривиална, няма драма в нея. :(
Джеси е болоноподобна, майката е болонка, таткото е пудел, човекът решил болонката му да роди, нищо, че е на квартира и няма възможност дори болонката да гледа, :( раздал бебетата, Джеси хартисала и я дал на едни познати клошари, които скоро се нанесоха в една изоставена къща до блока на майка ми. Поне я е кастрирал, поне така твърди клошарят, още не е гледана на ехограф, но едва ли ме лъже. Преди 5-6 дни я блъска кола, аз разбрах чак в събота, когато отидох да я нахраня, за съжаление, и видях, че крачето й виси. Снощи я закарах в ЦВК, днес ще знам за операцията кога ще е и колко е лошо счупването.
Джеси извади голям късмет, защото вчера успях да намеря и приемен дом за малката, платих за един месец, но по никакъв начин няма да мога да поема цялата операция, която няма да е евтина.
Налага се спешно да моля за финансова помощ за операцията. В момента плащам за още 2 кучета в приемен дом, за котето Рени с трите крачета също за приемен дом и на нея трябва да поема ваксини, чип и всичко за заминаването и имам вкъщи в моменат 11 котки-4 бебета :(. , които трябва да подготвям за път.
Наистина не мога да се справя финансово, но нямаше как да оставя Джеси в това състояние.
Само да кажа, че още няма 1 годинка, че е много, много, ама наистина много добра и кротка, снощи не е гъкнала при прегледа и на рентгена, а тази нощ вече е спала до главата на жената от приемния дом и цяла нощ й е целувала лицето и краката:):)
Това е линка , моля споделете го и вие във фейсбук.
https://www.facebook...33863763&type=1

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 September 2013 - 11:00 AM

За утре е назначена операцията на Джеси, счупена е костта над коляното. Сутринта ще й се направят кръвни изследвания и ако всичко е ок, следобяд ще бъде оперирана. Досега са ми предали за нея само 40 лева, а операцията ще е скъпа, утре, като свърши, ще мога да напиша точната цифра. Отново моля за финансова помощ за операцията на малката.
Не иска да ходи до тоалетна навън и прави белята вкъщи, дано жената от приемния дом не се откаже, защото не е много търпелива, защото тогава няма да имам друг вариант къде да я настаня.

#3 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2013 - 04:55 PM

Джеси беше оперирана на 12.09. Засега се възстановява добре, но още е на антибиотици. Костта на бедрото е счупена много лошо и се наложи да се фиксира с 2 пирона. Сега е много важно да я опазим, за да не се размести нещо, трябва да я носим я по стълбите поне 2 седмици и да не й даваме да се качва на леглото и да скача от него, а тя много иска да спи горе. Доста ми е притеснено, защото най-опитната ми жена от приемните ми домове е заета с друго кученце и се наложи да настаня Джеси при една доста възрастна и болна жена. Нямах друг вариант. Страх ме е жената да не я изпусне да се качи на леглото и после да скочи от него или да не я изпусне по стълбите. Тогава ще стане лошо.
Иначе Джеси вече е спокойна и се храни добре. Първата нощ много плака от болка, въпреки обезболяващите.
Платила съм само половината от операцията на Джеси-150 лева. Д-р Димов направи оромна отстъпка за операцията на Джеси, за което съм му много благодарна.
Благодаря на Дарк, днес нейна приятелка от Англия е поискала да помогне за операцията на Джеси с 50 лева! :) :rc_036:
Вижте това малко, непрекъснато усмихнато, въпреки болката, момиче :smile:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 October 2013 - 04:18 PM

Моето малко клошарско момиченце вече е без конци и ходи на четири крачета :af_089: :af_089:
Много е игрива и весела и хич не иска да си пази крачето и се моля още 10-на дни да е все така добре.
Наложи се да я преместя в друг приемен дом, но тя е толкова адаптивна, че веднага свикна с новото място. За компания си има и коте, с което спи в едно легло.
Още веднъж благодаря на приятелката на Дарк от Англия за финансовата помощ за операцията.
Чакам да й порасне подстриганата козинка, да я видя на какво ще прилича. :ab_041:
Ето и малко снимки на веселушка :smile:
А, да вече сме ваксинирани, но май не е кастрирана и това ни предстои!

ТЪРСЯ ДОМ ЗА ДЖЕСКА!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#5 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 January 2014 - 12:11 PM

Малката кукла Джеси вече е с напълно здраво краче, дори не куца, никога няма да разбереш отстрани, че крачето й висеше счупено на две.
Тича и беснее, играе с всички кучета, които срещне.
Още е в приемен дом. Вече я кастрирах и е готова за осиновяване.
Ако някой търси дребно, винаги весело и засмяно кученце, Джеси е неговото куче!
Не искам да заминава за Швейцария, защото няма да имам инфо за нея, иначе я искат веднага. Но е такава политиката на приютите там.

Албумчето й във ФБ
https://www.facebook...&type=3&theater

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни