Dog.bg Форуми : МНОГО СПЕШНА нужда от приемни и/или постоянни домове за 6 котки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

МНОГО СПЕШНА нужда от приемни и/или постоянни домове за 6 котки едната е глуха, друга е сляпа!

#1 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2013 - 01:49 PM

Иде ми да се гръмна вече! Не, не преувеличавам! Съжалявам също така ако пиша хаотично и не особено стройно логично, но съм меко казано в шок. Преди час ми се обади момиче, което 2008 година осинови от мен сляпо малко котенце - Беба (търсачката на форума никога не работи нормално, не мога да си намеря сега темата, а и не ми е до това). Беба и беше втора котка. Първата и беше млад риж котарак, който малко преди това беше спасила блъснат от кола от улицата пред тях. Първите 2-3 години редовно се чувахме и бях напълно спокойна, че котката е случила на чудесна осиновителка. С момичето даже се чувахме и по повод на други намерени от нея котета. Помагах със съвети, когато година след като осинови Беба намери една млада котка (Али), която се оказа глуха и която в крайна сметка също остана нейна. Половин година след Али някой подхвърли пред вратата и 3 новородени бебета котенца. Беше сезонът на малките котета и тя не успя да ги задоми и в крайна сметка и те си останаха нейни. По онова време беше добре финансово, живееше в къща и явно някак се е справяла с изхранването и медицинските разходи по 6 котешки гърла. Днес когато ми звънна ми сподели, че от година е много зле финансово. Вече има мъж и дете, но и тя и мъжа и са останали без работа. Сега на мъжа и предлагат работа в Дания и ЗАМИНАВАТ НА 1.10 ... това е след няма и 20 дена!!! Пускала обяви, но никой не е откликнал. Не знам дали наистина е така, но не бих се изненадала. В България е пълно с малки котенца, които чакат с месеци някой да ги забележи, а някои не дочакват! Тези 6 котки са по на 5-6 години (мъжкият, Беба и Али), а по младичките на около 3 ако правилно помня. Ситуацията е отчайваща, както и да погледна на нея. Не мога да се справя сама. Наистина не мога! Нямам къде да сложа цели 6 котки. Нямам как да ги евакуирам спешно и в чужбина. Мои котки чакат за там от декември месец миналата година! За всичките се тревожа, но най-много за сляпата и глухата. Те няма да оцелеят навън ... Последните 3 пък никога в живота си не са излизали навън. Моля ви, не съдете и жената. Тя самата е ужасно притеснена за животните, но отиват да живеят в една стая и няма възможност никоя от котките си да вземе с нея. Майка и е алергична и беше отишла да живее на село заради 6-те котки. Ако някой може да предложи животните за чужбина, ще се боря някак с финансовите разходи покрай тази извънредна ситуация. Всички котки с изключение на Беба са кастрирани, а за нея съм помолила по най-бързия начин да се разбираме кога е удобно и да я носим на кастрация. Котките са ваксинирани до началото на лятото на 2012 година, когато са започнали финансовите проблеми, но и за това ще се погрижа при първа възможност. Чакам да ми изпрати снимки и ще пусна в темата.
Имам нужда от:
- приемни/постоянни домове за животните
- някой с контакти в чужбина, който да може да предложи поне част от котките

#2 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2013 - 01:55 PM

Ужас :( Качена снимка Ти ми беше споменавала за това момиче..

Освен за стационар друго не се сещам... Ама като се има предвид колко котки имаме по клиниките, не виждам и къде ще се съберат тези шест. А и с неактуални ваксини...
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#3 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2013 - 02:18 PM

Намерих темата на сляпата Беба Забравих да напиша, че тя не е кастрирана, защото очите и периодично са създавали проблеми и д-р Влади Кирилов е казал, че операцията носи риск. Разгонванията и са били редки и леки, а всички останали котки и котараци в дома кастрирани и не е имало риск да забременее.

#4 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 13 September 2013 - 02:22 PM

Ужас! Стационарът ще излезе 6 по 7 лв. по 30 дни... :(. Ужас! А те къде живеят сега? Не може ли котките да останат в жилището и да св ходи всеки ден за хранене, докато им се намерят домове?

#5 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2013 - 02:24 PM

На квартира са. Като заминат трябва да я освободят. Тя самата ми каза, че отчаяно е търсила място, където да може да настани котките като плаща на някой да ходи да ги храни и осигурява храната. Казано вкратце няма нито място, където да останат, нито желаещи да ги обгрижват.

#6 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2013 - 08:54 PM

Сега разбирам, че освен всичко останало 2 от женските котки пишкат кръв :dh_188:. Мислех, че заради детенцето поне са обезпаразитявани редовно, но се оказва, че дори и това е било проблем, а и когато са обезпаразитявани е било с Витамент ... т.е. кажи-речи все едно не са. Утре съм с цялата банда на лекар, за да видим поне може ли някои от котките да бъдат ваксинирани. Ужасна ситуация! След всичките случаи на събирачи и починали баби с по 12-13-14 и нагоре броя котки, с които в миналото съм се занимавала, си пожелавах поне никога повече да не изпадам в положението куп котки много спешно да бъдат евакуирани. Е, да ама не ми било писано да затворя тази страница завинаги! Сега ще пусна снимки на писаните с кратко описание на възраст и характер, така както Поли ми ги изпрати.

#7 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2013 - 09:13 PM

Аля е бяла плюшена играчка с малки рижави петънца на главичката и опашката :). Много е гальовна и послушна, изобщо не драска :) (Аля е глухото момиченце)
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка

ПС: Ще пускам отделните котки в отделни мнения, за да е по-прегледно.

#8 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2013 - 09:17 PM

Беба и много добродушна - оставя всички да се налапат и (ако остане за нея) тогава яде. Гальовна е, но е доста страхлива и пуска нокти, ако не усеща земя под краката си. (Беба е сляпото коте, осиновено от мен)

Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка

ПС: По-страхлива е, защото е сляпа и когато не усеща земя под краката си се плаши.

#9 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2013 - 09:20 PM

Бъди е типично младо мъжко коте - гони топки и мухи. Много е игрив, но е послушен и не драска, колкото и да го мачкаш. Много му харесва да е в центъра на вниманието.

Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка

#10 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2013 - 09:23 PM

Гушла е котето, което все се крие. Намира си дупчица и седи в нея с дни. Изобщо не обича да играе, но обича да я галят по коремчето. Послушна е, но поставя бариери, като не й се хареса нещо - става и си тръгва. Драска само в крайни случаи, ако случайно й причиниш болка. Близначка е на Цуцинка - трудно е да ги различиш двечките, ако наоколо няма храна :).(Цуци е много лакома)

Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка

#11 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2013 - 09:27 PM

Мишо е най-голямото коте - не само на години, но и на габарити (висок, дълъг и едър котарак, по размер е като дакел с дълги крака :). Той е шефът на групата и раздава правосъдие, ако се заформи проблем. За него йерархията е: аз-детето-Той-мъжа ми-другите котки :). И мъжа ми, като подчинен, си го поставя на мястото от време на време... Гальовен е, но ако не му хареса нещо-драска. Имам усещането, че се мисли за човек :))) Даже като по-малък се опитваше да върви на два крака ... Много е умен и интелигентен - отваря си сам вратата, пуска си чешмата, без някой да го е учил. Поддава на дресировка като куче :). Лаком е, но ако му кажеш "не, изчакай" - не хапва, докато не му разрешиш. Клюкари белите на другите котета :) - води те до одраскания диван и сочи с муцунка.

Прикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимка

#12 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2013 - 09:29 PM

Цуцинка е най-лакомото коте, но не е по-дебела от другите. Гальовна и послушна плюшена играчка като Аля и игрива като Бъди-белята. Не драска, колкото и да я мачкаш.

Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка

#13 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 September 2013 - 09:34 PM

Котетата са на следната възраст:

Мишо е намерен август 2007г., на около 3-4 седмици според ветеринаря. Кастриран на около 6-7 месечна възраст. Късокосмест, рижав, с бяло коремче и бели ботушки. Тежи около 7-8 кг.

Беба е осиновена пролетта на 2008г., слепичка. Дългокосместа е, с рунтава опашка. Инфекциите с очичките преминаха. Не е кастрирана, заради проблема си, но не е от шумните котки, като се разгони - само примърква и вири опашка. Тя "осинови" и отгледа трите бебета, като ги подхвърлиха новородени на Поли. По природа е дребно коте, яде много малко и е доста кльощава :) Тежи около 2 кг.

Аля е намерена изоставена и уплашена есента 2008г. - никой не си я потърси по разлепените обяви в квартала, но очевидно беше домашна котка, с навици. Дребна котка е, късокосместа, чисто искрящо беличка с рижава шапчица и рижаво петно на гръбчето и на опашката. Кастрирана, тежи около 3-3,5 кг.

Бъди, Цуца и Гушла са ги оставили пред къщата на Поли в кутия от обувки в деня на раждането им - Великден 2009г. (беше м. април). Беба ги осинови още първата седмица и се грижеше за тях като за свои бебета.

Трите котета по габарити са еднакви, късокосмести, на кила - близначките с бели коремчета Цуца и Гушла 3-3,5кг, Бъди 3,5-4кг. Всички са кастрирани.

#14 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 14 September 2013 - 08:12 AM

Хубави животинки, с кофти развитие на съдбата... Като направиш ФБ албум, дай линк тук, за да го споделяме...
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#15 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 September 2013 - 06:30 PM

Благодаря ти, GAG! Ето линк към албума им. Още не съм смогнала да направя хубави описания под снимките им, но се надявам днес по-късно вечерта или утре да успея.
Днес ходихме с цялата банда котаци на преглед. Котките с цистит са 3, а не 2 както си мислехме. Изписаха им 2 вида лекарства - едните се взимат 3 дена, другите 7, така че идната неделя живот и здраве ще видим дали са се излекували успешно. Една от писанките е с котешко акне. За нея пък изписаха мехлем за мазане. Беба и Аля са с леко възпалени венци, но засега не се изисква лечение. Днес ваксинирахме 4 от 6-те котки - тези, за които преценихме, че е ок според здравето им. На Беба ще трябва и нещо по въпроса с кастрацията да измисля, но няма как непосредствено след ваксината.
Пак да кажа - СПЕШНО имам нужда от приемни домове за котетата.

#16 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2013 - 09:11 AM

Аля и Гушла продължават да пишкат кръв въпреки, че са на 2 вида лекарства. Някой има ли опит с цистит при котки? Според мен това не е нормално и вече би трябвало да има поне някакво малко подобрение.

#17 Потребителят е офлайн   dile Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 314
  • Регистрация: 07-July 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2013 - 09:34 AM

MechoPuh, ако причината е бактериална и не се повлиява от широкоспектърен антибиотик, трябва да се направи антибиотикограма.

#18 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2013 - 09:39 AM

Те не са на антибиотик, а на Уростим и на някакъв руски серум (забравих му името, толкова неща наведнъж правихме), който е срещу най-разпространените причинители на цистит.

#19 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2013 - 10:22 AM

Мисля, че при цистит антибиотика е задължителен, Уростим може само да подпомогне лечението.

#20 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2013 - 10:27 AM

И аз това исках да питам, но не може да се пишат ЛС, Мечо.
User's Signature

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни