Dog.bg Форуми : моля за помощ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

моля за помощ Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   rivervit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-September 13

Публикувано: 17 September 2013 - 10:06 AM

Показване на мнениетоbushkata, в 17 September 2013 - 10:02 AM, написа:

Питахте. Наплюха ви и то с право, най-вече, защото започнахте с неоснователни нападки.
Но ви И отговориха:

Показване на мнениетоDessyD, в 17 September 2013 - 09:39 AM, написа:

Като иска да си вземе кучето да чете закона за защита на животните, да се консултира с адвокат, да си заведе дело за жестокост и да докаже, че собствениците на кучкарника проявяват жестокост и насилие.


Действайте и пишете дали сте успели.
Ако просто изчезнете - то за съжаление Деси ще се окаже права. Не се отказвайте - заради кучетата (не смао вашето, а и другите, които гният и ще се скъсат от раждане там). Макар вече да сте поставили началото на една много порочна верига. Лошото е сторено. Поправете каквото е възможностите ви.


Вижте,аз търся начин да изтрия темата тук,защото влязох с чисти намерения.И почти всички тук решиха да ме нападнат,да ми казват кое е правилно и кое не...Безсмислено е да се поддържа тема,в която никой не се отзовава за помощ,а се явява съдник..С какво право? Няма да се откажа,благодаря Ви за съдействието..

#22 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2013 - 10:21 AM

Показване на мнениетоrivervit, в 17 September 2013 - 10:00 AM, написа:

Не се обиждам,а се възмущавам...


Верно ли? Не по врат, а по шия казваш ... колко много тъпаци накуп са те наскачали, то нещо ще да е не както трябва тук ... то моли, те го плюят ... и пак си повтаря и те кретените пак си знаят техното ... ако искаш помощ звъни на 112, там бързо ги оправят такива раздавачи на радост като теб ... Най-голямото невежество е да отблъснеш нещо, което не познаваш, дето се вика!
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#23 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 September 2013 - 10:28 AM

Показване на мнениетоrivervit, в 17 September 2013 - 10:06 AM, написа:

С какво право?

С правото на хора, които постоянно се бъхтат да се борят с последиците от подобно поведение. Ако разбирахте началото на геометричната прогресия, на която сте поставили началото, щяхте да разберете и че доста от "вашите" кучета ще се озоват след време в този форум и същите тези хора ще ги прибират, лекуват, обгрижват, ще им търсят домове.
Обикновено ги намираме на улицата и този, който стои зад началото на веригата от раждащи се кучета, част от които стават нежелани и биват изхвърлени, е неизвестен. Той е някъде там, поредния, чието куче е родило "за здраве" или защото "природата го иска". Но този човек не знае как да намери добри стопани, не знае какво ще се случи, когато кучето му попадне на развъждачи, той не си е дал труд да се поинтересува. Той вижда само своето куче, малките сладки бебета и ... своите представи за света и влачи безотговорността на невежеството си. Но сега един от хората, виновни за ситуацията в страната е пред нас и (за съжаление ваше) поема цялата лавина от гняв, която тези хора с право са събрали.
В една държава със свръхпопулация на бездомни животни - да въдиш още е безотговорно. А да го направиш и да раздадеш малките на кой да е - е глупаво.
Факт, че сте потърсили малкото си куче след толкова време - това е рядкост и заслужава адмирации.
Опитайте да разберете какво сте направили и че никой не е длъжен, нито му е работа да се занимава с вашия проблем. Организациите, от които търсите съдействие са претрупани с кучета, плодове на развъждания като вашето. И те няма да ви наемат нито адвокат, нито ще четат Законите. Вие трябва да го направите.

п.п. Онагледявам с пример, който току-що видях във фейса, а такива има хиляди!!!
https://www.facebook...&type=1&theater
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#24 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 September 2013 - 10:29 AM

rivervit
Дайте имена и координати на фермата, в която попадна кученцето ви. Тук има черен списък с прекупвачи, зоо-ферми и пъпи-милове в България. За да не попадне някой новобранец на тези хора, при които от кучетата се изкарват пари и се продават болни кутрета, умиращи от зарази и наследствени болести дни след като са попаднали в новите си семейства, тази информация е от полза.
Друго, което можете да направите, е да убеждавате стопаните които познавате да не заплождат неродословните си животни и да не се захващат със създаване на никому ненужни кучила, защото в Богров е пълно с никому ненужни животни.
На скоро създавах тема как се подарява едно истерясало психясало чихуа-подобие. Никой не го ще. В другите породи: нок, при нас, чау-та, при пито-пободни също е претъпкано.

Пълно с изхвърлени и отказани кучета, господине, никому не нужни при това. Така че не плюйте организациите, правят каквото могат, но не смогват: кучета ги произвеждат, малтретират, изхвърлят и дават в приют по-бързо, отколкото те могат да поемат.

Очаквам в най-скоро време да се наложи създаване на команда по спасяване на дребните породи, каквито ги има от години в САЩ и Русия.:-(((
А ако се питате, защо така ви наплюха, отидете на животинския пазар до гара Подуене и вижте тези нещастници, с които са пълни клетки в багажниците на колите.
Хората с право се възмущават. Чуйте ги какво ви казват.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#25 Потребителят е офлайн   renink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 207
  • Регистрация: 05-July 08
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 17 September 2013 - 10:54 AM

Човекът е направил грешка,заплодил си е кучето,родили се малки,подарил ги е и т.н. Сега търси помощ и съвет, а вие всички му се нахвърлихте.Този форум само за родословни кучета ли е ?

#26 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 September 2013 - 10:55 AM

Показване на мнениетоrenink, в 17 September 2013 - 08:54 AM, написа:

Човекът е направил грешка,заплодил си е кучето,родили се малки,подарил ги е и т.н. Сега търси помощ и съвет, а вие всички му се нахвърлихте.Този форум само за родословни кучета ли е ?

В този форум има хора които не са заплождали включително родословните си кучета.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#27 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2013 - 11:11 AM

Показване на мнениетоrenink, в 17 September 2013 - 10:54 AM, написа:

Човекът е направил грешка,заплодил си е кучето,родили се малки,подарил ги е и т.н. Сега търси помощ и съвет, а вие всички му се нахвърлихте.Този форум само за родословни кучета ли е ?


Човекът се притеснява от начина, по който живее подареното от него куче. Не мисля, че осъзнава вината си, продължава да обяснява "какво пък толкова нередно бил направил". Аз лично не бих му помогнала. Не за друго, а защото въобще не си дава зор да разбере какъв е проблемът и каква простотия е направил. Нямам му доверие, че няма да го направи и със следващото си куче. Не разбира защо това е грешно и не трябва да се допуска. Ако беше заварил пинчерката в плюшено легло, с лъскав нашийник и на топло, въобще нямаше да му дреме, ако ще да ражда и по 5 пъти годишно. Нямаше да се замисли особено на кой пазар са малките. Отделно, ако толкова му пукаше за личното му куче, щеше да чуе съветите на ветеринаря и да постави здравето на животното на първо място, не да го запложда въпреки всичко. Търси кой да му опере пешкира в момента, това е.

"Някакви измислени организации" - щото тия измислените не са затрупани от стотици ей такива домашни, нали? Чиито стопани все някаква природа гонят, но нямат акъл за 2 стотинки да понесат последиците от действията си. Извинявам се за тона... Мисля, че помощ заслужава човек, готов да признае грешката си и да работи по въпроса. Не авторът на тази тема. Отнасят го животните, но... не може да се помогне на всички в крайна сметка.

Показване на мнениетоFuria_S, в 17 September 2013 - 10:55 AM, написа:

В този форум има хора които не са заплождали включително родословните си кучета.


:ba_025:

Не става дума за родословни или не, а за отговорност.
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#28 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 September 2013 - 11:22 AM

Има и друго нещо тотално сбъркано в цялата история - какъв е смисъла да заплождаш веднъж, щом и без това после планираш да кастрираш? При фалшиви бремености понякога - ама много понякога - те спират след истинското раждане, и някои хора го правят (веднъж за здраве, дет съ вика) именно за да спрат фалшивите бремености с цел да не кастрират женската. Тук в тази история е пълна каша - хем заплождане, хем раждане, хем кастрация после, хем не се подбираха стопаните...

Сега единствено което може да направи автор на темата е да каже на другите как НЕ ТРЯБВА да се прави, защото е видял с очите си последствията на лекомислената си постъпка. Никоя организация не може да оправи това, което сам си го направиш....уви....
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#29 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 17 September 2013 - 12:03 PM

rivervit,

Във форума има интересни раздели. Особено "Без дом".
Приятно четене ви желая. Не се заяждам.

#30 Потребителят е офлайн   Zonker Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 24-January 10
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2013 - 12:07 PM

riverit,

Когато заплодихте кучето, сигурни ли бяхте, че мъжкото не е брат,баща,първи братовчед на вашето? И какво щяхте да правите с бебета ако бяха с генетични дефекти?
User's Signature

Early this morning, when you knocked upon my door, I said "Hello, Satan. I believe it's time to go!"

#31 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 September 2013 - 12:57 PM

Добре де като го давахте това куче не отидохте ли да видите къде ще живее,не се ли поинтересувахте малко на кого давате една шепа живот?
От такива като Вас няма да има край и после все Организациите ще са им виновни.
Ами на Нас такива като Вас са виновни!!!
И после ахмаците прибират,лекуват,кастрират,задомяват :eg_033:
Имам 2 осиновени НОК-едната решили да я дават в реката щото не им трябвала,другата я спукали от раждане и вече като станала кожа и кости я зарязали вклетката да умре, а ротвайлерката ми е изхвърляна 2 пъти на улицата,защото е с наследствено заболяване тазобедрена дисплазия.
Ето това е истината какво се случва с животните,които сте създали за ''здраве'' и тяхните приплоди подаръци :eg_033:
Това кученце ясно я го спасите я не,а другите от кучилото или като не знаете за тях всичко е ОК,съвестта е чиста.
И 3-те по-горе споменати кучета са женски и 3-те съм кастрирала,защото не желая да бъда част от проблема и после да се чудя и мая как да прибирам още!!!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 17 September 2013 - 01:25 PM

Изобщо не ми пука какво мисли човек като rivervit за моя емоционален свят или умствени възможности ! Също така не се чувствам виновна за реакцията си спрямо него. Има ситуации, в които да зашлевиш на някого шамар е по-добре, отколкото да го хванеш за ръката. Считам случая за точно такъв и не мисля, че някой му дължи извинение.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#33 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 September 2013 - 01:39 PM

Деси, защо се ядосваш? От години е едно и също. И пазарите пълнят ли се пъъъълняяяят....
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#34 Потребителят е офлайн   rivervit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-September 13

Публикувано: 17 September 2013 - 02:16 PM

Показване на мнениетоDessyD, в 17 September 2013 - 01:25 PM, написа:

Изобщо не ми пука какво мисли човек като rivervit за моя емоционален свят или умствени възможности ! Също така не се чувствам виновна за реакцията си спрямо него. Има ситуации, в които да зашлевиш на някого шамар е по-добре, отколкото да го хванеш за ръката. Считам случая за точно такъв и не мисля, че някой му дължи извинение.


И на мен не ми пука Вие какво мислите госпожо...Видно е тук как всички моралисти като Вас ме оплюха и заклеймиха,а никой не пожела да ми помогне,дори и да съм сбъркал..Аз уважавам Вашето мислене и Вашата истина,но моля не се опитвайте да ми вмените Вашата..Успех Ви пожелавам и Ви съветвам ако имате възможност някой път на някой да момогнете,а не да клеймите човек,който дори не познавате...Бъдете жива и здрава!

#35 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 September 2013 - 02:19 PM

Показване на мнениетоrivervit, в 17 September 2013 - 12:16 PM, написа:

Показване на мнениетоDessyD, в 17 September 2013 - 01:25 PM, написа:

Изобщо не ми пука какво мисли човек като rivervit за моя емоционален свят или умствени възможности ! Също така не се чувствам виновна за реакцията си спрямо него. Има ситуации, в които да зашлевиш на някого шамар е по-добре, отколкото да го хванеш за ръката. Считам случая за точно такъв и не мисля, че някой му дължи извинение.


И на мен не ми пука Вие какво мислите госпожо...Видно е тук как всички моралисти като Вас ме оплюха и заклеймиха,а никой не пожела да ми помогне,дори и да съм сбъркал..Аз уважавам Вашето мислене и Вашата истина,но моля не се опитвайте да ми вмените Вашата..Успех Ви пожелавам и Ви съветвам ако имате възможност някой път на някой да момогнете,а не да клеймите човек,който дори не познавате...Бъдете жива и здрава!

Господине, а рационални препоръки четете ли? Помолих ви да дадете имена и координати на тази ферма, в която попадна кученцето ви с цел да предпазим другите стопани от тях. И?
Ще ги огласите ли?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#36 Потребителят е офлайн   rivervit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-September 13

Публикувано: 17 September 2013 - 02:21 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 17 September 2013 - 02:19 PM, написа:

Показване на мнениетоrivervit, в 17 September 2013 - 12:16 PM, написа:

Показване на мнениетоDessyD, в 17 September 2013 - 01:25 PM, написа:

Изобщо не ми пука какво мисли човек като rivervit за моя емоционален свят или умствени възможности ! Също така не се чувствам виновна за реакцията си спрямо него. Има ситуации, в които да зашлевиш на някого шамар е по-добре, отколкото да го хванеш за ръката. Считам случая за точно такъв и не мисля, че някой му дължи извинение.


И на мен не ми пука Вие какво мислите госпожо...Видно е тук как всички моралисти като Вас ме оплюха и заклеймиха,а никой не пожела да ми помогне,дори и да съм сбъркал..Аз уважавам Вашето мислене и Вашата истина,но моля не се опитвайте да ми вмените Вашата..Успех Ви пожелавам и Ви съветвам ако имате възможност някой път на някой да момогнете,а не да клеймите човек,който дори не познавате...Бъдете жива и здрава!

Господине, а рационални препоръки четете ли? Помолих ви да дадете имена и координати на тази ферма, в която попадна кученцето ви с цел да предпазим другите стопани от тях. И?
Ще ги огласите ли?


Госпожо,благодаря Ви за препоръките!!!

#37 Потребителят е офлайн   rivervit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-September 13

Публикувано: 17 September 2013 - 02:24 PM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 17 September 2013 - 10:21 AM, написа:

Показване на мнениетоrivervit, в 17 September 2013 - 10:00 AM, написа:

Не се обиждам,а се възмущавам...


Верно ли? Не по врат, а по шия казваш ... колко много тъпаци накуп са те наскачали, то нещо ще да е не както трябва тук ... то моли, те го плюят ... и пак си повтаря и те кретените пак си знаят техното ... ако искаш помощ звъни на 112, там бързо ги оправят такива раздавачи на радост като теб ... Най-голямото невежество е да отблъснеш нещо, което не познаваш, дето се вика!



точно така..както Вие не ме познавате,а веднага оплюхте,че съм с фалшив профил и измислен любител на животните...лесно е да плюеш другия и в същото време да раздаваш морал...

#38 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 September 2013 - 02:37 PM

Е, коя е тая ферма където дадохте кученцето си? Имена? Място?
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#39 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 17 September 2013 - 02:39 PM

rivervit, Вие каква помощ очаквате?
Ще Ви кажа например за нашата организация, тъй като смятате, че организациите са длъжни да помагат.
Ние сме двама души, ходим на работа. Не се различаваме по нищо от Вас, например.
Но сме решили ДОБРОВОЛНО да помагаме, ДОКОЛКОТО МОЖЕМ, на бездомни животинки.
Ние сме ограничени откъм място, където да подслоняваме животни, ограничени сме откъм финансови ресурси (за тази наша доброволна инициатива не само че не печелим нищо, но лично ние влагаме голяма част от заплатите си), ограничени сме и откъм време (пак да напомня, работните ни ангажименти нямат нищо общо с бездомните животни), ограничени сме и откъм избор на желаещи да осиновяват бездомни (във Вашия случай става въпрос за породоподобно куче, но когато няма никаква порода, когато кучето вече не е пале, когато е старо и с проблеми - кой ще го осинови в България, а ако нямате контакти в чужбина какво става?)
В такава ситуация каква помощ очаквате?
Мислите ли, че след като законовите органи не реагират на вашите сигнали, организациите, които нямат никакви права и пълномощия, могат да изземат кучето? Дори и да намерят вариант, какво да правят с това куче? Да го приютят някъде, но ако нямат къде, защото са затрупани с други кучета, прибрани от улици, стопани, които не искат повече да се грижат за животните си и т.н.
Защо например аз, която никога не съм допуснала да се развъди поколение, за което няма да успея да намеря съвестни стопани, и която непрекъснато се чудя как да намеря такива на прибраните от мен вече кучета, да съм длъжна да помагам на хора като теб, които са подходили неразумно, не са се замислили за последиците и сега, когато виждат резултата, така между другото споменават, че може и да са сгрешили, но чакат някой да помогне? Кой ще помогне? Кой да изяви желание да помогне? Да действа вместо вас? Защо? Длъжни ли са?
И другото, дори и да искат, не винаги може да успеят да помогнат.
В този случай ще се наложи да викате неволята, може да попитате за съвет как да процедирате, но нямате голям избор :
1. Да подадете жалба за цялостното състояние на кучетата. Ако не Ви отговорят, да подадете жалба отново, да настоявате, да снимате и покажете снимки, да обосновете жалбата си върху точки от Закона ... (тук може да попитате за съвет как точно да я напишете... и ако някой има опит и желание - да Ви помогне с жалбата. Обикновено първо ще последва предупреждение, няма да има санкции. Ако нещата продължават по същия начин, ако хората не променят нищо - да подадете отново жалба, тогава вече трябва да ги глобят. Но това трябва да го свършите САМ, никой не е длъжен да го прави вместо Вас.
2. Да предложите да откупите кучето. Ако на една сума не са се съгласили, да предложите по-висока, може и да склонят, мислейки си, че биха могли да вземат друго куче така, както са излъгали Вас и да печелят от него (не, че оправдавам, но биха могли така да склонят да Ви върнат кучето). Обаче, ако го вземете, какво ще правите, къде ще го настаните, никой не е длъжен да реши този проблем вместо Вас, още повече, че Вие сам сте си създали проблема.

Да, принципно природата повелява женско животно да ражда при всяко разгонване. Но. Кому е нужно да се раждат още и още кучета, когато ситуацията в България е такава, че има множество бездомни по улиците. Във Вашия случай нуждата е била единствено Ваша, Вие сте бил този, който се е радвал на кученцата. Другите стопани биха могли да си намерят куче от друго място, а ако нямаше хора като Вас, щяха да имат само два избора - да закупят скъпо породисто куче (при условие, че регистрираните развъдчици са съвестни и следват определени правила, а това не винаги е така, за съжаление), или да осиновят бездомно.
Но когато има хора такива, които заплождат и раздават или изхвърлят, никога няма да се реши проблема с бездомните, съвсем опростено казано.

Така че в случая разчитайте на себе си и наистина, направете всичко възможно да спасите поне това кученце от нерадостната му съдба.

"Организация" не е магическа дума, организацията не е решение на всеки проблем. Представете си, че Вие сте тази организация - имате абсолютно същите възможности и права да действате.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#40 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 17 September 2013 - 02:44 PM

Показване на мнениетоrivervit, в 17 September 2013 - 02:16 PM, написа:

Показване на мнениетоDessyD, в 17 September 2013 - 01:25 PM, написа:

Изобщо не ми пука какво мисли човек като rivervit за моя емоционален свят или умствени възможности ! Също така не се чувствам виновна за реакцията си спрямо него. Има ситуации, в които да зашлевиш на някого шамар е по-добре, отколкото да го хванеш за ръката. Считам случая за точно такъв и не мисля, че някой му дължи извинение.


И на мен не ми пука Вие какво мислите госпожо...Видно е тук как всички моралисти като Вас ме оплюха и заклеймиха,а никой не пожела да ми помогне,дори и да съм сбъркал..Аз уважавам Вашето мислене и Вашата истина,но моля не се опитвайте да ми вмените Вашата..Успех Ви пожелавам и Ви съветвам ако имате възможност някой път на някой да момогнете,а не да клеймите човек,който дори не познавате...Бъдете жива и здрава!

rivervit,
Получихте най-добрите съвети къде сте сбъркали , как не трябва да постъпвате в бъдеще и какво можете да предприемете сега. ДесиД ви го обясни. Не разбирам защо продължавате да се сърдите като малко дете.

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни