Dog.bg Форуми : моля за помощ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

моля за помощ Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   rivervit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-September 13

Публикувано: 17 September 2013 - 12:06 AM

здравейте.
Обръщах се към какви ли не измислени организации за защита на животните и нищо...имам женска пинчерка,която на всяко разгонване ми правеше фалшива бременност.докторите настояваха за кастрация,но аз реших да и дам възможността да роди..да мине по това,което и е отредила природата..роди и след това я кастрирах-въпреки нежеланието ми-за нейно добро..роди 5 кученца,които реших да подаря,защото ми се струва алчно да търгуваш с животинка..така както моята пинчерка ме радва,исках да намеря стопани да се радват и на нейните бебета..едно от момиченцата дадох тук,в София..преди година и три месеца...нали знаете-все време няма,работата ни е обзела..като нямах възможност да виждам другите бебета,които са в провинцията,реших да се стегна и намеря време и да ида да видя момиченцето.отидох миналата седмица и се ужасих...живее в нещо като кочина,в мръсотия..заедно с един мъжки пинчер и 3 кученца,на около 5 месеца.които се оказаха нейни.стопаните и са ме излъгали че я вземат за любимец..заплодили са я на 8 месеца,и е родила на 10...това остави,но е затворена като прасе,с ограничена свобода..на студа...освен това в двора имаше и още други кучета,кое вързано,кое не..молбата ми е следната-може ли някой да ме посъветва към кой да се обърна за помощ-това там е незаконен кучкарник с цел развъждане,а не грижа за животните..не може да ми се афишира,че обичат животните,а да ги гледат в кочина за прасе..има ли някаква организация която да ми помогне да си взема кученцето..убеден съм че ще и намеря добри стопани-тя е само на годинка и 4 месеца..бих я гледах и унас,но майка и е своенравна и няма да я търпи...има ли някакъв начин да я взема..ако може някой да ми помогне,ще съм благодарен..това на снимката е кученцето което дадох...не заслужава такава съдба..не само то..а всички животни там...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2013 - 08:32 AM

Показване на мнениетоrivervit, в 17 September 2013 - 12:06 AM, написа:

...не заслужава такава съдба..не само то..а всички животни там...


Не заслужава, казваш ... знаеш ли, писнало ми е от псевдофилософи и псевдокучелюби като теб, дето се крият зад СВОЯТА криворазбрана хуманност и СВОИТЕ криворазбрани псевдоистини на тема "кое трябва и кое не" ... живей си сега с последствията от собственото си невежество и не ни се жалвай ... няма кой да ти се върже на сълзливите обвинителни речи ... Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#3 Потребителят е офлайн   rivervit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-September 13

Публикувано: 17 September 2013 - 08:59 AM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 17 September 2013 - 08:32 AM, написа:

Показване на мнениетоrivervit, в 17 September 2013 - 12:06 AM, написа:

...не заслужава такава съдба..не само то..а всички животни там...


Не заслужава, казваш ... знаеш ли, писнало ми е от псевдофилософи и псевдокучелюби като теб, дето се крият зад СВОЯТА криворазбрана хуманност и СВОИТЕ криворазбрани псевдоистини на тема "кое трябва и кое не" ... живей си сега с последствията от собственото си невежество и не ни се жалвай ... няма кой да ти се върже на сълзливите обвинителни речи ... Качена снимка



Ами аз не знам от къде знаеш че съм псевдолюбив и че съм с фалшив профил...не знам тук някъде да пише,че всичко което прочетеш трябва да коментираш..но те разбирам..комплексарите и злобните хора намират място тук във форумите,прикрити от анонимност да изявават себе си...писнало ти било...нали си във този форум...като не можеш да помогнеш,поне не пречи..но да оплюваш просто защото трябва да напишеш нещо,за да се чуе думата ти е смешно...аз ще кажа-аман от псевдозащитници на животните-бъкано с форуми,с какви ли не фондации...и стакива като теб...които не помагат,а плюят...

#4 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 17 September 2013 - 09:04 AM

Показване на мнениетоrivervit, в 17 September 2013 - 12:06 AM, написа:

докторите настояваха за кастрация,но аз реших да и дам възможността да роди..да мине по това,което и е отредила природата..роди и след това я кастрирах-въпреки нежеланието ми-за нейно добро.


Основно правило в решението на един проблем е осъзнаването на проблема. Дали осъзнавате какъв точно е проблема? И не са Ви виновни "измислените" организации, защото не е тяхна работа да носят последиците от Вашият избор или да помагат на хора, съзнателно създали проблем. Никой не е длъжен да Ви помага за каквото и да било, още повече когато не сте се съобразили с препоръки. Тези "измислени" организации са от хора, доброволно заели се с решението на проблеми, създадени от такива като Вас, изповядващи тези "принципи"(нарочно е в кавички, защото това не са принципи, а съзнателно решение да НЕ СЕ съобразявате с никой друг, освен със себе си). Сега си задайте въпроса на КОГО какво добро направихте - на Вас, на кучето, на кученцата ли? Историята Ви е до БОЛКА банална и позната в този форум. Когато си отговорите на тези въпроси ще намерите и решението. Абсолютно съм сигурна, че сте раздавали бебетата на първия, който ги е поискал, защото тогава Ви е било все едно. Харесвало Ви е да вярвате в приказки само и само да се отървете от кученцата. Това също е избор, а последиците от него са Ви ясни сега.
Това, което можете да направите е да се опитате да си откупите кучето, което не мисля, че ще се получи, но ... Другият вариант е да не направите нищо и да продължите всеки ден да си мислите какво прави това куче там и да продължите да се самозалъгвате, че всъщност нямате вина.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#5 Потребителят е офлайн   rivervit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-September 13

Публикувано: 17 September 2013 - 09:09 AM

Показване на мнениетоDessyD, в 17 September 2013 - 09:04 AM, написа:

Показване на мнениетоrivervit, в 17 September 2013 - 12:06 AM, написа:

докторите настояваха за кастрация,но аз реших да и дам възможността да роди..да мине по това,което и е отредила природата..роди и след това я кастрирах-въпреки нежеланието ми-за нейно добро.


Основно правило в решението на един проблем е осъзнаването на проблема. Дали осъзнавате какъв точно е проблема? И не са Ви виновни "измислените" организации, защото не е тяхна работа да носят последиците от Вашият избор или да помагат на хора, съзнателно създали проблем. Никой не е длъжен да Ви помага за каквото и да било, още повече когато не сте се съобразили с препоръки. Тези "измислени" организации са от хора, доброволно заели се с решението на проблеми, създадени от такива като Вас, изповядващи тези "принципи"(нарочно е в кавички, защото това не са принципи, а съзнателно решение да НЕ СЕ съобразявате с никой друг, освен със себе си). Сега си задайте въпроса на КОГО какво добро направихте - на Вас, на кучето, на кученцата ли? Историята Ви е до БОЛКА банална и позната в този форум. Когато си отговорите на тези въпроси ще намерите и решението. Абсолютно съм сигурна, че сте раздавали бебетата на първия, който ги е поискал, защото тогава Ви е било все едно. Харесвало Ви е да вярвате в приказки само и само да се отървете от кученцата. Това също е избор, а последиците от него са Ви ясни сега.
Това, което можете да направите е да се опитате да си откупите кучето, което не мисля, че ще се получи, но ... Другият вариант е да не направите нищо и да продължите всеки ден да си мислите какво прави това куче там и да продължите да се самозалъгвате, че всъщност нямате вина.


и каква ми е вината,госпожо..че дадох шанс на моето куче да роди,както му го е дала природата...и,че не се опитах да печеля пари от кученцата,а да ги подаря..за да радват стопаните си..другите 4 кученца са при страхотни стопани..от къде да знам,че тези ще са такива..на кой човек на челото пише дали е лош или добър..защо ме заливате с помия-това е най-лесно..нито ме познавате,нито нищо...

#6 Потребителят е офлайн   estrella Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 321
  • Регистрация: 12-December 08
  • Gender:Female
  • Location:Spanish

Публикувано: 17 September 2013 - 09:12 AM

Хубаво е, че си решил да помогнеш хора не го съдете поне се е заинтересувал и иска да направи нещо. Аз не знам към кого трябва да се обърнеш но не се отчайвай и търси начин колкото и да е трудно не е невъзможно, иначе са обречени....
User's Signature

По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно.

#7 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 17 September 2013 - 09:16 AM

Т.е. продължавате да НЕ осъзнавате какъв е проблема. Значи няма да намерите и решението , за съжаление. :tb_195:
Ще Ви обясня нещо и се надявам да го запомните. Кучето и котката НЕ СА "природа" и нямат общо с нея. "Природа" има извън населените места - гора, планина, диви животни. ТОВА е "природа". Кучето и котката са одомашнени преди повече от 30 000 години и те НЕ СА вече част от природата. За всяко тяхно състояние, популация или проблем Е ВИНОВЕН ЧОВЕКА, респ. Вие сте виновна за това, което се случва с кученцето, създадено от ВАС, защото Вашата пинчероидка, нямаше да има бебета, ако Вие не бяхте взели това решение, несъобразявайки се с професионални препоръки.
И още нещо. Вие какво си мислите, че само тези собственици са "дали фира"? Така ли? Просто не знаете другите какво ще направят следващата или по-следващата година. Колко от тях по същите безумни причини, основани на разбирането за "природа" ще си заплодят кучетата и ще ги дадат по същия начин на първия срещнат. Как мислите кой е виновен за тази геометрична прогресия? Аз ли? "Измислените" организации ли? Сериозно? :smile:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#8 Потребителят е офлайн   rivervit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-September 13

Публикувано: 17 September 2013 - 09:16 AM

Показване на мнениетоestrella, в 17 September 2013 - 09:12 AM, написа:

Хубаво е, че си решил да помогнеш хора не го съдете поне се е заинтересувал и иска да направи нещо. Аз не знам към кого трябва да се обърнеш но не се отчайвай и търси начин колкото и да е трудно не е невъзможно, иначе са обречени....


Благодаря Ви..Пробвах да я взема обратно чрез заплащане,но ми казаха,че от нея ще вземат повече пари като им ражда кученца,отколкото аз еднократно да дам..Благодаря Ви,че поне Вие не ме оплюхте.

#9 Потребителят е офлайн   fdisk Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 86
  • Регистрация: 03-July 08

Публикувано: 17 September 2013 - 09:18 AM

Показване на мнениетоrivervit, в 17 September 2013 - 01:06 AM, написа:

...но аз реших да и дам възможността да роди..да мине по това,което и е отредила природата..

А минавайте по това, което ви е отредила природата, мама ви д**а проста.

#10 Потребителят е офлайн   rivervit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-September 13

Публикувано: 17 September 2013 - 09:22 AM

Показване на мнениетоDessyD, в 17 September 2013 - 09:16 AM, написа:

Т.е. продължавате да НЕ осъзнавате какъв е проблема. Значи няма да намерите и решението , за съжаление. :tb_195:
Ще Ви обясня нещо и се надявам да го запомните. Кучето и котката НЕ СА "природа" и нямат общо с нея. "Природа" има извън населените места - гора, планина, диви животни. ТОВА е "природа". Кучето и котката са одомашнени преди повече от 30 000 години и те НЕ СА вече част от природата. За всяко тяхно състояние, популация или проблем Е ВИНОВЕН ЧОВЕКА, респ. Вие сте виновна за това, което се случва с кученцето, създадено от ВАС, защото Вашата пинчероидка, нямаше да има бебета, ако Вие не бяхте взели това решение, несъобразявайки се с професионални препоръки.
И още нещо. Вие какво си мислите, че само тези собственици са "дали фира"? Така ли? Просто не знаете другите какво ще направят следващат или по-следващата година. Колко от тях по същите безумни причини, основани на разбирането за "природа" ще си заплодят кучетата и ще ги дадат по същия начин на първия срещнат. Как мислите кой е виновен за тази геометрична прогресия? Аз ли? "Измислените" организации ли? Сериозно? :smile:



Ама госпожо,не ми говорете глупости..Виждам,че сте от върлите защитници на кастрацията на домашните животни...Както голяма част от любителите на домашни животни..Аман от закони,наложени от човека..Защо да няма право моето куче да роди-все пак е било веднъж..И я кастрирах..Не защото исках,а защото се наложи заради фалшивите и бремености..Съжалявам,спирам дискусията с Вас,защото не съм съгласен с Вашето мнение,освен,че ние хората сме виновни...Извинявайте..Вие с какво право слагате клеймо коя животинка има право да ражда и коя не..Аз съм дал възможност на моята само веднъж...

#11 Потребителят е офлайн   rivervit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-September 13

Публикувано: 17 September 2013 - 09:26 AM

Показване на мнениетоfdisk, в 17 September 2013 - 09:18 AM, написа:

Показване на мнениетоrivervit, в 17 September 2013 - 01:06 AM, написа:

...но аз реших да и дам възможността да роди..да мине по това,което и е отредила природата..

А минавайте по това, което ви е отредила природата, мама ви д**а проста.



Ами ако не бяха законите на природата,а важаха измислените от хората закони за кастрация,ако бяха кастрирали майка Ви,нямаше да Ви има Вас-да псувате и да изявявате простотията си по форумите...

#12 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 17 September 2013 - 09:30 AM

Не, аз не съм от "върлите" защитници на кастрацията. Аз съм от "върлите" противници на безпринципното заплождане, защото Вие сте направили точно това. Кучето Ви е породоподобно и заплождането му не е помогнало с нищо на никого, още по-малко на него , самото. Образовайте се повече по темата за кучето и котката, тяхното одомашняване и развитие и тогава се хвърляйте в спорове за това дали човекът може да налага закони в собственото си общество. Само ще Ви дам един жокер - кучетата и котките живеят в човешкото общество, а не сред природата. Там имат събратя, които не могат да живеят сред хората и затова са си останали там.
И слагам клеймо с правото на човек, живеещ в това общество и съобразяващ се с останалите индивиди в него. Защото драга госпожо, никой не е длъжен да търпи последиците от Вашите избори.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#13 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 17 September 2013 - 09:31 AM

Деси, няма смисъл... На такива хора каквото и да им се обяснява, все някой друг им е виновен за л...а, които забъркват, а те остават чисти като момини сълзи. И хич не си дават сметка, че след известно време и много от внучетата на неговата кучка от другите стопани ще живеят в л...а и мизерията, само дето той/тя никога няма да разбере за това.
Малоумщина...
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#14 Потребителят е офлайн   rivervit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-September 13

Публикувано: 17 September 2013 - 09:36 AM

Показване на мнениетоDessyD, в 17 September 2013 - 09:30 AM, написа:

Не, аз не съм от "върлите" защитници на кастрацията. Аз съм от "върлите" противници на безпринципното заплождане, защото Вие сте направили точно това. Кучето Ви е породоподобно и заплождането му не е помогнало с нищо на никого, още по-малко на него , самото. Образовайте се повече по темата за кучето и котката, тяхното одомашняване и развитие и тогава се хвърляйте в спорове за това дали човекът може да налага закони в собственото си общество. Само ще Ви дам един жокер - кучетата и котките живеят в човешкото общество, а не сред природата. Там имат събратя, които не могат да живеят сред хората и затова са си останали там.
И слагам клеймо с правото на човек, живеещ в това общество и съобразяващ се с останалите индивиди в него. Защото драга госпожо, никой не е длъжен да търпи последиците от Вашите избори.


Госпожо,тия с клеймото ги знаем..Не знам само Вие след като не можете да помогнете защо плюете..Достатъчно съм образован,благодаря Ви за съвета..Не приемам,че съм сгрешил.Но дори и така да е-всеки човек греши.Аз не съм бизнесмен с кучешки животи за да знам..Дори и да съм сгрешил,лошо ли е да опитам да поправя грешката си.И вместо някой да ми помогне,всички ме заливат с помия..И в крайна сметка,опитайте се да обясните на другите 4 стопани на които съм дал кученцата,че съм сгрешил като съм заплодил моята и съм им дал същества,които да ги радват..И не на последно място-Вие пък какви последици търпите от моите избори?

#15 Потребителят е офлайн   rivervit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-September 13

Публикувано: 17 September 2013 - 09:38 AM

Показване на мнениетоGAG, в 17 September 2013 - 09:31 AM, написа:

Деси, няма смисъл... На такива хора каквото и да им се обяснява, все някой друг им е виновен за л...а, които забъркват, а те остават чисти като момини сълзи. И хич не си дават сметка, че след известно време и много от внучетата на неговата кучка от другите стопани ще живеят в л...а и мизерията, само дето той/тя никога няма да разбере за това.
Малоумщина...


Така е уважаема госпожо...И ти си като повечето тук...Дори и да съм сгрешил-помогни ми ако можеш,а не ме плюй...Добре,че са форумите да се изявявате..

#16 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 17 September 2013 - 09:39 AM

То много хубаво да искаш помощ, но да осъзнаваш какво си направил, а не да обвиняваш "организации" и хора, че не са ти помогнали. Като иска да си вземе кучето да чете закона за защита на животните, да се консултира с адвокат, да си заведе дело за жестокост и да докаже, че собствениците на кучкарника проявяват жестокост и насилие. Но не, тя иска друг да се занимава с това, друг да вади кестените от огъня и понеже не й се отваря парашута, затова организациите са "измислени", а ние сме гадните хора, дето я плюят. Толкова да ми е ясно какво ще се случи, че няма накъде повече. Ще пореве-пореве и после ще си накриви шапката и дори няма да се сети повече за това куче, но "измислените" организации ще берат плодовете на нейните безумия.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#17 Потребителят е офлайн   rivervit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-September 13

Публикувано: 17 September 2013 - 09:42 AM

Показване на мнениетоDessyD, в 17 September 2013 - 09:39 AM, написа:

То много хубаво да искаш помощ, но да осъзнаваш какво си направил, а не да обвиняваш "организации" и хора, че не са ти помогнали. Като иска да си вземе кучето да чете закона за защита на животните, да се консултира с адвокат, да си заведе дело за жестокост и да докаже, че собствениците на кучкарника проявяват жестокост и насилие. Но не, тя иска друг да се занимава с това, друг да вади кестените от огъня и понеже не й се отваря парашута, затова организациите са "измислени", а ние сме гадните хора, дето я плюят. Толкова да ми е ясно какво ще се случи, че няма накъде повече. Ще пореве-пореве и после ще си накриви шапката и дори няма да се сети повече за това куче, но "измислените" организации ще берат плодовете на нейните безумия.


Госпожо,не съм тя а той-поне четете какво пиша...Какво да Ви кажа..Ако бяхте малко по-умна щяхте да видите какъв душевен инвалид сте..Как слагате клеймо.Дори и на човек,който евентуално да е сгрешил...Не се опитвате да помогнете..А плюете...Жалко за Вас...Благодаря Ви все пак.

#18 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 17 September 2013 - 09:56 AM

rivervit,на всички ни е ясно, че искате да промените нерадостния живот на бившето ви кученце. Прочетете Закона за защита на животните в частта му за жестокото отношение към тях. Контролния орган, към който можете да подадете жалба е БАБХ. Имат и зелен телефон за подаване на сигнал-0700 122 99.
Съветвам ви да прочетете внимателно колкото пъти е необходимо коментарите по-нагоре и без да се обиждате да се опитате да разберете това, което ви казват. Защото за сегашната ситуация вината е единствено ваша.

#19 Потребителят е офлайн   rivervit Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 16-September 13

Публикувано: 17 September 2013 - 10:00 AM

Показване на мнениетоChita, в 17 September 2013 - 09:56 AM, написа:

rivervit,на всички ни е ясно, че искате да промените нерадостния живот на бившето ви кученце. Прочетете Закона за защита на животните в частта му за жестокото отношение към тях. Контролния орган, към който можете да подадете жалба е БАБХ. Имат и зелен телефон за подаване на сигнал-0700 122 99.
Съветвам ви да прочетете внимателно колкото пъти е необходимо коментарите по-нагоре и без да се обиждате да се опитате да разберете това, което ви казват. Защото за сегашната ситуация вината е единствено ваша.


Не се обиждам,а се възмущавам,че никой не помага а всеки плюе..Но ако и Вие се опитвате да ми кажете,че съм сгрешил като съм заплодил "нерегламентирано" моето куче,недейте..Подавах сигнал там-без резултат.И в четири лапи потърсих помощ-нищо..Благодаря Ви за съдействието.Лек ден

#20 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 September 2013 - 10:02 AM

Питахте. Наплюха ви и то с право, най-вече, защото започнахте с неоснователни нападки.
Но ви И отговориха:

Показване на мнениетоDessyD, в 17 September 2013 - 09:39 AM, написа:

Като иска да си вземе кучето да чете закона за защита на животните, да се консултира с адвокат, да си заведе дело за жестокост и да докаже, че собствениците на кучкарника проявяват жестокост и насилие.


Действайте и пишете дали сте успели.
Ако просто изчезнете - то за съжаление Деси ще се окаже права. Не се отказвайте - заради кучетата (не смао вашето, а и другите, които гният и ще се скъсат от раждане там). Макар вече да сте поставили началото на една много порочна верига. Лошото е сторено. Поправете каквото е възможностите ви.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни