Dog.bg Форуми : Избягало куче със стопани в Сеславци

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Избягало куче със стопани в Сеславци

#41 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 19 September 2013 - 05:14 PM

Ама вие сериозно ли? Някой си (който и да е той) бил злоупотребил като задомил/осиновил немаркирано куче, висяло в изолатор Сеславци повече от месец?!
А кой точно е взел кучето от изписаните драматични редове не става ясно. Това, че кучето било на снимки - ами да, като гледам това са снимки на кучета от изолатора, за които се търси помощ. Било в изолатора - попаднало на снимки. То добре, че има кой да ги снима тези несретници.

#42 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 19 September 2013 - 05:27 PM

Във връзка с темата имам въпрос към администраторите : думите "малоумни" и "мижитурки" дали попадат в следните правила на форума: "4. Сериозни административни нарушения:
д) Потребителят, публикувал мнение с обиден и вулгарен характер по адрес на друг потребител, модератор или аминистратор, получава директен постоянен бан."

Лично познавам поне двама от публикувалите мнение и не мога да повярвам, че тук публично някой се подиграва, с това което правят.

#43 Потребителят е офлайн   Didetyyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 12-February 13
  • Gender:Female

Публикувано: 19 September 2013 - 05:32 PM

[/quote]


Аз разбрах чрез фейсбук, че кучето е изведено от приюта от някоя си Соня Митрева (вероятно). Негова снимка беше постната във фейсбук страница изцяло на немски, където аз коментирах на английски и помолих за информация за кучето - къде е, как е, какво става с него, обясних че го имаме от година, че е изгубен края на юли месец и тя отдолу писа да й пиша на лични съобщения. Така и направих, но отговор не получих. Днес пак й писах, даже покана за приятелство й бях изпратила, но ответна реакция никаква. [/quote]

А това как ще го коментирате?
П.П аз също се прекланям пред неуморната работа и помощ за бездомните на много от хората тук . Да не забравяме и всички останали, които изобщо не са активни в този форум. Но такива неща не трябва да остават незабелязани и без отговор. Защото в ситуацията на Катето може да сте ако не вие, то ваш близък, и тогава ще видите и другата гледна точка.

#44 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 19 September 2013 - 05:35 PM

"Аз разбрах, че той разбрал, че вероятно имало снимка. И писах цяло лично съобщение!!"
Несериозна работа. Чудите се как да вредите. Не стига, че онези несретници нямат почти никакъв шанс, ами дайте и него да им вземем.

#45 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 September 2013 - 05:51 PM

Показване на мнениетоAngi, в 19 September 2013 - 04:40 PM, написа:

Браво на Катето-13,ЧЕ ИМА СМЕЛОСТТА ДА СИ ТЪРСИ КУЧЕТО,МАЙ ДОСТА СТАНАХА ТЕЗИ КАТО НЕЯ ,дето им изчезват кучетата от Сеславци,а пък що ли като се обадим в приюта и искаме да осиновим куче,не ни го дават или ако е породисто ни искат по 300 лв...хм...странна работа..

Моля за име - кой ви е поискал 300 лв и при какви обстоятелства?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#46 Потребителят е офлайн   Didetyyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 12-February 13
  • Gender:Female

Публикувано: 19 September 2013 - 05:59 PM

Показване на мнениетоmil_, в 19 September 2013 - 05:35 PM, написа:

"Аз разбрах, че той разбрал, че вероятно имало снимка. И писах цяло лично съобщение!!"
Несериозна работа. Чудите се как да вредите. Не стига, че онези несретници нямат почти никакъв шанс, ами дайте и него да им вземем.


Интерпретацията ви на това, което цитирах, не е никак точна. Пак казвам, че не познавам лично момичето и съм напълно безпристрастна четейки тази история. Това, което ме накара да се намеся, са твърденията, че Катето трябва едва ли не просто да замълчи, да махне с ръка и да повярва, че кучето й е добре, без да търси истината, в която очевидно има нещо нередно. На нейно място може да сте ако не вие, то ваш близък. Вярвам, че никой тук не желае да навреди на нещастничетата в Сеславци.

#47 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 19 September 2013 - 06:03 PM

Показване на мнениетоDidetyyy, в 19 September 2013 - 05:32 PM, написа:

Защото в ситуацията на Катето може да сте ако не вие, то ваш близък, и тогава ще видите и другата гледна точка.

Ами не, не може да съм.
Ако изгубя кучето си (случва се, никой не е машина) , на другия ден ще съм обиколила приютите. Не са 1000.
А ако ме блъсне автобус и един месец не мога да ида до приютите, няма да се сърдя на онзи, който е осиновил кучето ми, и няма да сипя грозни обвинения наляво-надясно. Какво нередно има да осиновиш куче от Сеславци?!
Подчертавам, че в тази история няма никакво значение кой е взел кучето. Единственият шанс на кучетата от Сеславци е някой да ги вземе, КОЙТО И ДА Е. Катето нека си търси кучето, само не виждам писанията й в тази тема какво общо имат с търсенето му.

#48 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 19 September 2013 - 06:17 PM

Показване на мнениетоAngi, в 19 September 2013 - 04:40 PM, написа:

Времето на благодетелите на СЕСЛАВСКИЯ ПРИЮТ МАЙ ИЗТИЧА...време е да се заменят от други.


Като гледам, там тълпи от желаещи да благодетелстват са се събрали.
Или може би някой от пишещите тук ще се наеме?

#49 Потребителят е офлайн   danai333 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-January 12

Публикувано: 19 September 2013 - 06:50 PM

Показване на мнениетоAngi, в 19 September 2013 - 04:40 PM, написа:

Явно целият форум е превзет от Соня Митрева и компания,май зачестиха случаите в които ""безсъвестни стопани"' си търсят кучетата, а пък те незнайно как и къде се изпаряват,,,,мммм ..да,една птичка пролет не прави,НО КАТО СЕ УМНОЖАТ И СИ РОДЯТ ДЕТЕНЦА СЕ СЪЗДАВА ПОКОЛЕНИЕ...Времето на благодетелите на СЕСЛАВСКИЯ ПРИЮТ МАЙ ИЗТИЧА...време е да се заменят от други.А вие или сте малоумни или се правите на такива.Май да си търсиш кучето се явява нещо като синоним на безотговорен стопанин ,нещо вече взех да се обърквам ,какво ли е да си отговорен пък....ами да си пускаш кучето без каишка мили дами се изсква много повече смелост ,отколкото да си го държиш на поводче и да направиш 2 обиколки прибирайки се с чиста съвест ,че си положил велики грижи.Колкото до слагането на чипа и регистрацията е законно обосновано ,но пълно с противоречия,защото ако случайно не сте чували и с двеста чипа ,ако кучето е от Варна ,пък е намерено в Пловдив и да има чип ,,,,файда йок.Повечето кучета регистрирани и с чипове май взеха да изчезват от домовете на собствениците си....що ли пък....Айде стига сте нападали момичето,не ви е срам...всички мижитурки,дето сте взели по няколко кучета и ги държите в изоставени дворове и се мислите за велики спасителки ,давайки категоризация на понятието отговорен стопанин....Браво на Катето-13,ЧЕ ИМА СМЕЛОСТТА ДА СИ ТЪРСИ КУЧЕТО,МАЙ ДОСТА СТАНАХА ТЕЗИ КАТО НЕЯ ,дето им изчезват кучетата от Сеславци,а пък що ли като се обадим в приюта и искаме да осиновим куче,не ни го дават или ако е породисто ни искат по 300 лв...хм...странна работа..

Моля, внимавайте за речника си! Няма нужда и от крясъци.
мод


Angi,
1) Безотговорноста на Катето не датира от вчера или днес,това продължава една година-от момента в който кучето е при нея се губи няколко пъти,държано е на верига при "познати"(не знам какви познати не биха те уведомили 1 месец че кучето ти е изчезнало..)
2)За да пуснеш куче от повода при положение че то НЕ се връща при подаден от вас сигнал или команда не се иска никаква смелост-само безотговорност и голяма доза глупост се изисква.
3)Вие прочетохте ли всички постове или видяхте името на Соня Митрева и ви светна тогава да защитавате това абсолютно безотговорно момиче?
4)Би трябвало да се засрамите че наричате малоумни хора от форума тук,които отделят време и средства за да имат бездомните някакъв шанс!
5)Колкото до тази госпожа-Соня Митрева, не се знае дали изобщо е замесена в този случай доколкото разбрах.А дали имате право за нея времето ще покаже,а може да се намесят хора които я познават и да споделят мнение.
6)Следващия път преди да публикувате,бройте до десет,прочетете поста си и си помислете дали бихте искали да говорят на вас по този начин.

#50 Потребителят е офлайн   danai333 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-January 12

Публикувано: 19 September 2013 - 08:00 PM

Нарочно нов пост

Цитат

Не искам да взимам страна, но някои факти не просто говорят, ами крещят. Как пък така никой не се е ''сетил'' да звънне на номера, който е бил на каишката?


А на вас не ви ли се струва малко странно че макар каишката да бе спомената няколко пъти,Катето се "сети" че имало написан телефон(който се триел) веднага след въпроса ми защо не си е направила труда да сложи адресник или да напише телефона си на каишката?

Цитат

Катето нека си търси кучето, само не виждам писанията й в тази тема какво общо имат с търсенето му.


mil_
Има общо,как да няма.....правейки се на мъченица и изливайки помия може пък да не забележат или да забравят нейните грешки и безотговорност както става в случая

#51 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2013 - 08:24 PM

Показване на мнениетоKateto_13, в 19 September 2013 - 03:17 PM, написа:

Аз съм собственичката на кучето, а не някой друг и аз решавам кой да го гледа и как. Няма оправдателна причина за кражбата му.

Ква кражба, кви 5 лева бе, Катенце???
Ти нещо се вкара в некъв филм, дето ти се ще да си главната героиня, ма тц .... такива като теб и Анджито под път и над път - все някой друг им крив, дето се сетили след сумати време да си търсят кучето.
Месец и кусур не намери време да търсиш под дърво и камък кучето, даже не си мръднала дирника да обиколиш приютите, ми седнала да пуска обяви и да чака наготово някой да й го намери и позвъни по телефона. И като видя снимката така между другото, отново седнала на задните си части вкъщи пред РС-то, така елементарно отреди и давай да обвиняваш първия, който ти се изпречи. Ма то не става тъй, пиле. Куч ни ти е регистриран на името, ни е чипиран, ни нищо. Кви доказателства имаш, че е твой? Я си представи, че от Сеславци е отишъл точно при първия си собственик??? Ко правиш тогава пиле?
Кви претенции ще имаш, че са ти го откраднали?
Знаеш ли, че в някои страни, непотърсено куче до 14 дни се евтанизира!
Слава на Бога тук не е така!
Така, че се благодари, че е жив и здрав! Не е под гумите на колите или евтанизиран.
А аз се благодаря, че вече не е и при теб! Само стискам палци да не е на синджир, макар, че това няма да е нещо ново за него.

Сега намали малко темпото и ако наистина ти пука за него и го обичаш, остави го да намери щастието другаде. Явно при теб не е случил!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#52 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2013 - 08:41 PM

Показване на мнениетоdmm, в 19 September 2013 - 08:24 PM, написа:

Знаеш ли, че в някои страни, непотърсено куче до 14 дни се евтанизира!


А в някои други (цивилизовани, на които искаме да приличаме) се плаща доста солено за това, че си допуснал кучето ти да се изгуби и е престояло в приют и по него са направени разходи. Именно това се случи на мои познати българи, живеещи в Германия. След един подобен инцидент след като им се наложи да изберат дали да си заплатят едноседмичния престой на кучето в приюта (възлизащ на около 400 Евро) или да се откажат от него и да го дадат за осиновяване, вече съвсем разумно си дадоха сметка, че не стават за стопани. Все пак освен радостите, това изисква и някаква отговорност.

#53 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2013 - 08:46 PM

Още една причина хленчещото пиле да си даде сметка кво е из@k@ла и да спре да маже и другите.
Щото в пълна сила тук важи: Хем насрана, хем голяма!!!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#54 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2013 - 09:12 PM

Показване на мнениетоAngi, в 19 September 2013 - 04:40 PM, написа:

ЧЕ ИМА СМЕЛОСТТА ДА СИ ТЪРСИ КУЧЕТО,МАЙ ДОСТА СТАНАХА ТЕЗИ КАТО НЕЯ ,дето им изчезват кучетата от Сеславци,а пък що ли като се обадим в приюта и искаме да осиновим куче,не ни го дават или ако е породисто ни искат по 300 лв...хм...странна работа..


Да СИ търси кучето? Дето ИМ изчезват кучетата от приюта? Кога ще разберете, че като искате куче, взимате си го вкъщи и си го гледате. Като е домашно, какво прави в приюта с месеци?! Ма'ат се по улиците на произвола на съдбата, но иначе били ваши и се сещате за тях като стане нещо. Е, извинявайте, но прекрачвате всякакви граници.

Аз също настоявам да разбера кой, за какво и защо е поискал 300лв! Престанете с глупавите недомлъвки, като имате нещо за казване, давайте в прав текст!
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#55 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 19 September 2013 - 09:30 PM

Ама то изобщо не е взето от Соня, не прочетохте ли поста на Норт:
"3. За кучето, за което пишете - то е в Сеславци от началото на август, а не е "избягало" преди две седмици, както казвате. Много мило животинче, не беше възрастно, поне не изглеждаше такова. Опитвахме да му намерим дом, но някой ни изпревари, както се е случвало много пъти. Тук някой написа, че го е взела една "много мила жена". Това е чудесно, защото от общинските приюти обикновено взимат кучета или старчоци от околните села /за пазачи "на синджир", но то вашето куче си е свикнало на синджир/, или хора от малцинствата, ето скоро снимах едни в Богров:
"
Затова е било на страницата на Hilfe für Sonyas Bulgarienhunde! Там им търсят домове на сниманите от Сеславци, може някой да го хареса! Като са разбрали, че е осиновено, са свалили снимката, съвсем нормално!

А, че никой не ви отговорил на личното съобщение, ми то нищо чудно, ако сте писали с този "чуден" тон!

Ако имахте документи и чип на кучето, то щеше да е юридически ваше и теоритично бихте могли да вземете адреса на осиновителката от Сеславци, въпреки че не съм сигурна, че имат право да го дават!


Тия приказки за "трафик" на кучетата от Сеславци, по-гадно нещо рядко съм чувала! Финансист съм, подпомагам често финансово кучета от Сеславци, проучила съм част от организациите, с които Соня работи и според мен са си съвем читави! Много добре ми е ясно, колко струва да подготвиш и изпратиш куче в Германия или Австрия, тук повечето във форума също болезнено добре знаят!

#56 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 September 2013 - 09:35 PM

Аз едно не мога да разбера-има си 14 дневен срок по закон,ако до тогава кучето не е потърсено спокойно всеки един гражданин може да отиде в работно време и да си хареса,което и да е куче прибрано безпризорно скитащо по улиците.
Да,кучетата се губят,а това е престояло повече от месец там без да бъде потърсено.
Веднъж ми се е губило куче и на другия ден бях в приюта да проверя там ли е не е ли.Не по телефона.
Отделен въпрос е чипирането.Няма значение дали кучето е чипирано в Пловдив пък в момента се намира в София примерно.Щом има чип значи има собственик,който с този чип и стикера му в паспорта може да докаже собственост,отделно регистрацияйка в Общината.Националната база данни доколкото знам вече си функционира напълно.
Като знаете,че бяга защо не му сожихте медальон на това куче? Знаете,че се трие номера написан с химикал и се сърдите,че никой не Ви се бил обадил?
Кучето е осиновено в БГ,не в чужбина та да замесвате така и други хора.
Всяко едно куче попаднало в приюта може да бъде снимно и предложено за осиновяване щом не е потърсено в законовия ред.
Харесва Ви или не така стоят нещата.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   Kateto_13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 14-August 12

Публикувано: 19 September 2013 - 10:18 PM

Колкото и да се пънете няма да успеете да сътворите основателна причина, поради която Бренди съвсем съзнателно е държан скрит от мен и ми е отказан не само да ми бъде върнат, но дори и да бъда информирана какво става с него. Дори в началото когато с благ тон писах на Жана и на Соня и двете се направиха на разсеяни и не ми отговориха. Това само доказва, че не им е чиста работата и ако ги защитавате значи сте им съучастници в кражбата и трафика на кучета. ;)

#58 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 September 2013 - 10:30 PM

Като отидохте до Сеславци кучето там ли беше? Ако да защо не го взехте?
Няма как да защитавам някого когото не познавам,но от това което до сега прочетох никъде не видях отговори на горните ми въпроси.
Защо е нямало чип и медальон и не сте си го взели 1 месец от Сеславци като знаете,че срока в който се дават за осиновяване започва след 14 ден?
И не виждам какво са Ви виновни хората от приюта,които помагат с това,че някой си осиновил някакво си куче,което стои там непотърсено?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   Kateto_13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 14-August 12

Публикувано: 19 September 2013 - 10:42 PM

Независимо дали е с медальон или без или с чип или не всеки коректен човек когато попадне на куче с каишка публикува в интернетт, че е намерил или забелязал такова и се опитва да му намери стопаните, защото се надява, че то е изгубено. Тук не енаправен опит да се потърсят стопаните, очевидно защото просто не им е изнасяло да го направят. Все пак такова куче е по-изгодно да се продаде, отколкото да се върне на стопаните, които са постнали обяви, че го търсят дори тук. ;)

#60 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 September 2013 - 10:50 PM

Ами,че то всеки бездомник пред блоковете е с каишка.
На всички пред нашия блок сме им сложили,грижим се за тях,храним ги,обезпаразитяваме ги и сме ги кастрирали,но не са собственост на никой.
Защото ако са задължително ще имат медальон и чип.
Когато мое куче се загуби с паспорта и номера на чипа си го прибрахме.
Вие как сте сигурна,че кучето все още е било с каишка?
Защото на ''нашите'' пред блока ''мили'' хора на няколко пъти им ги сваляха от вратовете,та 2-3 пъти сме купували нови.
А и куче попаднало в приют...нали никой не е длъжен да пуска обяви,че се търси незнайно кой...
Обратното хората изгубили куче би трябвало да отидат на място и да проверят.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни