Dog.bg Форуми : Избягало куче със стопани в Сеславци

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Избягало куче със стопани в Сеславци

#1 Потребителят е офлайн   Kateto_13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 14-August 12

Публикувано: 16 September 2013 - 12:31 PM

http://forum.dog.bg/...ttach_id=503071

Кучето отзад е мое. Искме официално да го осиновим, за да го изведем от изолатора. Може ли да ми съдействате, тъй като не знам точно как става осиновяването.

Търсим го от доста време. Ето я обявата за него: http://www.bezdom.in...nato-lovno-kuch

#2 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 September 2013 - 03:07 PM

Показване на мнениетоKateto_13, в 16 September 2013 - 12:31 PM, написа:

Търсим го от доста време. Ето я обявата за него: http://www.bezdom.in...nato-lovno-kuch


Това не е ли същото куче, което 2012 година няколко пъти пак се губи на Витоша в летните месеци?

#3 Потребителят е офлайн   Kateto_13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 14-August 12

Публикувано: 16 September 2013 - 05:51 PM

Показване на мнениетоMechoPuh, в 16 September 2013 - 03:07 PM, написа:

Показване на мнениетоKateto_13, в 16 September 2013 - 12:31 PM, написа:

Търсим го от доста време. Ето я обявата за него: http://www.bezdom.in...nato-lovno-kuch


Това не е ли същото куче, което 2012 година няколко пъти пак се губи на Витоша в летните месеци?


Точно той е - Бренди, порода кьосе барак, ловно. Нали е ловна порода и пуснеш ли го на разходка забягва по горите. Даже зимата от едно ловно стопанство ми се обадиха, че са го взели и ходихме да го прибираме. Ловните кучета скитат много и често се губят. Невъзможно е да ги отучиш, то си е инстинкт. Гледахме го на двор в една обсерватория на Витоша. Бяхме поели храната и обезпаразитяването, доста често ходехме да го разхождаме, но когато не можехме да ходим там го държат денем вързан, а нощем се пуска да тича. Някоя сутрин се е заплеснал и не се е прибрал и от Екравновесие са го видяли и са го прибрали. Търся го вече 2-ри месец. Разпитвахме по хижите и писах в ловните форуми, фейсбук и нета, но никой не го беше виждал. Ужасяващо е, че е попаднал в Сеславци. Ако е още в Сеславци ще пускам молба за осиновяване, за да го изведа от там, но по телефона от офиса им ми казаха че за да изведа конкретно куче от приюта трябва да знам номера от марката на ухото му и/или района в който е бил хванат и да чакам с дни преди да одобрят молбата. Не знам нито в кой район се е лутал, нито дали коректно са записали района, ако допуснем, че е бил извън София. Не знам и номера на марката, а ме предупредиха че ако не го изведа бързо ще го преместят в приюта в Богров, а там било ужасно, можел да се зарази с какво ли не и дори да го приспят. Някой знае ли как възможно най-бързо можем да го изведем от изолатора и да си го приберм? Как да ускорим максимално процедурата по осиновяване?

#4 Потребителят е офлайн   Kateto_13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 14-August 12

Публикувано: 16 September 2013 - 06:09 PM

Ето линк към една от обявите ми в нета: http://www.bezdom.in...nato-lovno-kuch

#5 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2013 - 02:09 PM

Показване на мнениетоKateto_13, в 16 September 2013 - 05:51 PM, написа:

Показване на мнениетоMechoPuh, в 16 September 2013 - 03:07 PM, написа:

Показване на мнениетоKateto_13, в 16 September 2013 - 12:31 PM, написа:

Търсим го от доста време. Ето я обявата за него: http://www.bezdom.in...nato-lovno-kuch


Това не е ли същото куче, което 2012 година няколко пъти пак се губи на Витоша в летните месеци?


Точно той е - Бренди, порода кьосе барак, ловно. Нали е ловна порода и пуснеш ли го на разходка забягва по горите. Даже зимата от едно ловно стопанство ми се обадиха, че са го взели и ходихме да го прибираме. Ловните кучета скитат много и често се губят. Невъзможно е да ги отучиш, то си е инстинкт. Гледахме го на двор в една обсерватория на Витоша. Бяхме поели храната и обезпаразитяването, доста често ходехме да го разхождаме, но когато не можехме да ходим там го държат денем вързан, а нощем се пуска да тича. Някоя сутрин се е заплеснал и не се е прибрал и от Екравновесие са го видяли и са го прибрали. Търся го вече 2-ри месец. Разпитвахме по хижите и писах в ловните форуми, фейсбук и нета, но никой не го беше виждал. Ужасяващо е, че е попаднал в Сеславци. Ако е още в Сеславци ще пускам молба за осиновяване, за да го изведа от там, но по телефона от офиса им ми казаха че за да изведа конкретно куче от приюта трябва да знам номера от марката на ухото му и/или района в който е бил хванат и да чакам с дни преди да одобрят молбата. Не знам нито в кой район се е лутал, нито дали коректно са записали района, ако допуснем, че е бил извън София. Не знам и номера на марката, а ме предупредиха че ако не го изведа бързо ще го преместят в приюта в Богров, а там било ужасно, можел да се зарази с какво ли не и дори да го приспят. Някой знае ли как възможно най-бързо можем да го изведем от изолатора и да си го приберм? Как да ускорим максимално процедурата по осиновяване?


Предварително се извинявам, но от вчера се чудя как продължавате да седите пред компютъра и да пишете с какви ли не въпроси, вместо да сте отишли моменталически на място и да сте видели кучето, да сте прочели марката на ухото и да сте подали каквито там документи трябва???!!! :ud_009:
Да не говорим, че ако кучето е Ваше то ще има паспорт, съответно ще има отбелязан микрочип и с това автоматически ще можете да докажете, че кучето е Ваше и да си го вземете обратно. Предплагам, че уви Вие нямате такъв паспорт, кучето не е чипирано и съответно не можете да докажете, че то е Ваше - визирам нормативния начин да докажете, че е Ваше, а не със снимки и пуснати обяви.

Що се отнася до това, че понеже било ловно и затова се скитало, дори не знам как да коментирам... Ние също имаме куче, което е принципно от ловна порода, но я научихме да не скита своеволно насам натам, камо ли да обикаля Витоша...

Отидете в Сеславци и действайте на място!!
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Kateto_13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 14-August 12

Публикувано: 17 September 2013 - 02:44 PM

Показване на мнениетоgrima, в 17 September 2013 - 02:09 PM, написа:

Показване на мнениетоKateto_13, в 16 September 2013 - 05:51 PM, написа:

Показване на мнениетоMechoPuh, в 16 September 2013 - 03:07 PM, написа:

Показване на мнениетоKateto_13, в 16 September 2013 - 12:31 PM, написа:

Търсим го от доста време. Ето я обявата за него: http://www.bezdom.in...nato-lovno-kuch


Това не е ли същото куче, което 2012 година няколко пъти пак се губи на Витоша в летните месеци?


Точно той е - Бренди, порода кьосе барак, ловно. Нали е ловна порода и пуснеш ли го на разходка забягва по горите. Даже зимата от едно ловно стопанство ми се обадиха, че са го взели и ходихме да го прибираме. Ловните кучета скитат много и често се губят. Невъзможно е да ги отучиш, то си е инстинкт. Гледахме го на двор в една обсерватория на Витоша. Бяхме поели храната и обезпаразитяването, доста често ходехме да го разхождаме, но когато не можехме да ходим там го държат денем вързан, а нощем се пуска да тича. Някоя сутрин се е заплеснал и не се е прибрал и от Екравновесие са го видяли и са го прибрали. Търся го вече 2-ри месец. Разпитвахме по хижите и писах в ловните форуми, фейсбук и нета, но никой не го беше виждал. Ужасяващо е, че е попаднал в Сеславци. Ако е още в Сеславци ще пускам молба за осиновяване, за да го изведа от там, но по телефона от офиса им ми казаха че за да изведа конкретно куче от приюта трябва да знам номера от марката на ухото му и/или района в който е бил хванат и да чакам с дни преди да одобрят молбата. Не знам нито в кой район се е лутал, нито дали коректно са записали района, ако допуснем, че е бил извън София. Не знам и номера на марката, а ме предупредиха че ако не го изведа бързо ще го преместят в приюта в Богров, а там било ужасно, можел да се зарази с какво ли не и дори да го приспят. Някой знае ли как възможно най-бързо можем да го изведем от изолатора и да си го приберм? Как да ускорим максимално процедурата по осиновяване?


Предварително се извинявам, но от вчера се чудя как продължавате да седите пред компютъра и да пишете с какви ли не въпроси, вместо да сте отишли моменталически на място и да сте видели кучето, да сте прочели марката на ухото и да сте подали каквито там документи трябва???!!! :ud_009:
Да не говорим, че ако кучето е Ваше то ще има паспорт, съответно ще има отбелязан микрочип и с това автоматически ще можете да докажете, че кучето е Ваше и да си го вземете обратно. Предплагам, че уви Вие нямате такъв паспорт, кучето не е чипирано и съответно не можете да докажете, че то е Ваше - визирам нормативния начин да докажете, че е Ваше, а не със снимки и пуснати обяви.

Що се отнася до това, че понеже било ловно и затова се скитало, дори не знам как да коментирам... Ние също имаме куче, което е принципно от ловна порода, но я научихме да не скита своеволно насам натам, камо ли да обикаля Витоша...

Отидете в Сеславци и действайте на място!!


Пуснала съм днес молба за осиновяване с подробна информация за кучето и негови снимки за по-лесното му идентифициране, а утре сутринта ще ходя в Сеславци, за да видя дали с входящия номер ще успея да го измъкна. Полезни съвети са едно, а мъмрене съвсем друго и сега определено не е моментът за второто. Това куче е обучавано за работно такова, макар и не от нас, а не за домашно. Пуснеш ли го за него това означава, че е време за лов. На каишка е префектен и не се дърпа, но не може да е вечно вързан. Благодаря за съвета Ви да ида в Сеславци, вънамерявам да го послушам, но преди това ме бяха посъветвали да пусна молба, както и направих. :)

#7 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2013 - 03:01 PM

Kateto_13, хубаво са Ви посъветвали и сте пуснала молба за осиновяване, хубаво и че ще го извадите от Сеславци, но след това какво, пак ли ще следва инстинкта, заучените си навици или каквото там искате го наречете, и ще се скитори насам натам и ще обикаля на принципа "Дивото зове"??
Не искам да Ви мъмря! Просто повярвайте ми бихте могли да научите кучето да не бяга и да скитори, просто Ви е нужно време и желание!
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Kateto_13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 14-August 12

Публикувано: 17 September 2013 - 03:08 PM

Показване на мнениетоgrima, в 17 September 2013 - 03:01 PM, написа:

Kateto_13, хубаво са Ви посъветвали и сте пуснала молба за осиновяване, хубаво и че ще го извадите от Сеславци, но след това какво, пак ли ще следва инстинкта, заучените си навици или каквото там искате го наречете, и ще се скитори насам натам и ще обикаля на принципа "Дивото зове"??
Не искам да Ви мъмря! Просто повярвайте ми бихте могли да научите кучето да не бяга и да скитори, просто Ви е нужно време и желание!


Да го отучим от нещо за което е обучаван ще бъде трудно, но ще опитаме. Вече кастриран би трябвало да е по-кротък и по-послушен. Не ни е лесно, но поне се стараем доколкото можем. едва ли щеше да е по-добре да го оставим на произвола, когато се появи изхвърлен в района. И определно не трябва да остава в Сеславци.

#9 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 September 2013 - 03:09 PM

Показване на мнениетоKateto_13, в 17 September 2013 - 03:08 PM, написа:

Показване на мнениетоgrima, в 17 September 2013 - 03:01 PM, написа:

Kateto_13, хубаво са Ви посъветвали и сте пуснала молба за осиновяване, хубаво и че ще го извадите от Сеславци, но след това какво, пак ли ще следва инстинкта, заучените си навици или каквото там искате го наречете, и ще се скитори насам натам и ще обикаля на принципа "Дивото зове"??
Не искам да Ви мъмря! Просто повярвайте ми бихте могли да научите кучето да не бяга и да скитори, просто Ви е нужно време и желание!


Да го отучим от нещо за което е обучаван ще бъде трудно, но ще опитаме. Вече кастриран би трябвало да е по-кротък и по-послушен. Не ни е лесно, но поне се стараем доколкото можем. едва ли щеше да е по-добре да го оставим на произвола, когато се появи изхвърлен в района. И определно не трябва да остава в Сеславци.


:ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Kateto_13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 14-August 12

Публикувано: 18 September 2013 - 12:00 PM

Ходих до Сеславци, казаха ми че е осиновен в понеделник. Нямам намерение да правя сцени или нещо такова. Просто бих желала да знам какво става с нашия Бренди. Добре ли е? Какво става с него? Все пак в продължение на година сме го лекували, хранили, обезпаразитявали и сме му били предоставяли подслон. Притесняваме се за него. Моля ви, дайте ми някаква информация. Благодаря.

#11 Потребителят е офлайн   danai333 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-January 12

Публикувано: 18 September 2013 - 12:44 PM

Показване на мнениетоKateto_13, в 18 September 2013 - 12:00 PM, написа:

Ходих до Сеславци, казаха ми че е осиновен в понеделник. Нямам намерение да правя сцени или нещо такова. Просто бих желала да знам какво става с нашия Бренди. Добре ли е? Какво става с него? Все пак в продължение на година сме го лекували, хранили, обезпаразитявали и сме му били предоставяли подслон. Притесняваме се за него. Моля ви, дайте ми някаква информация. Благодаря.


От прочетеното до сега аз лично съм сигурна че кучето ще е по-добре от колкото при вас.За една година под вашите"грижи" кучето е изчезвало 3-4 пъти.
Хайде да не ни се правите на много загрижена,кучето липсва почти 4 месеца,видяхте го в сеславци и вместо да се изстреляте натам се обеснявахте във форума

#12 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2013 - 12:53 PM

Показване на мнениетоdanai333, в 18 September 2013 - 12:44 PM, написа:

Показване на мнениетоKateto_13, в 18 September 2013 - 12:00 PM, написа:

Ходих до Сеславци, казаха ми че е осиновен в понеделник. Нямам намерение да правя сцени или нещо такова. Просто бих желала да знам какво става с нашия Бренди. Добре ли е? Какво става с него? Все пак в продължение на година сме го лекували, хранили, обезпаразитявали и сме му били предоставяли подслон. Притесняваме се за него. Моля ви, дайте ми някаква информация. Благодаря.


От прочетеното до сега аз лично съм сигурна че кучето ще е по-добре от колкото при вас.За една година под вашите"грижи" кучето е изчезвало 3-4 пъти.
Хайде да не ни се правите на много загрижена,кучето липсва почти 4 месеца,видяхте го в сеславци и вместо да се изстреляте натам се обеснявахте във форума


Много ми е интересно ако го е взел някой селяндурник, за да стои вързано на 1 метър синджир дали ще му е много добре!?
Как пък веднага отсъдихте така?
Обясниха, че ще се опитат да полагат повече грижи относно бягането му.
Честно казано си представям колко ужасно се чувства момичето макар че не я познавам и самата аз да я критикувах когато за пореден път беше изчезнало кучето и тн.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Kateto_13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 14-August 12

Публикувано: 18 September 2013 - 01:23 PM

Показване на мнениетоdanai333, в 18 September 2013 - 12:44 PM, написа:

Показване на мнениетоKateto_13, в 18 September 2013 - 12:00 PM, написа:

Ходих до Сеславци, казаха ми че е осиновен в понеделник. Нямам намерение да правя сцени или нещо такова. Просто бих желала да знам какво става с нашия Бренди. Добре ли е? Какво става с него? Все пак в продължение на година сме го лекували, хранили, обезпаразитявали и сме му били предоставяли подслон. Притесняваме се за него. Моля ви, дайте ми някаква информация. Благодаря.


От прочетеното до сега аз лично съм сигурна че кучето ще е по-добре от колкото при вас.За една година под вашите"грижи" кучето е изчезвало 3-4 пъти.
Хайде да не ни се правите на много загрижена,кучето липсва почти 4 месеца,видяхте го в сеславци и вместо да се изстреляте натам се обеснявахте във форума


Първо кучето е ловно и се пуска да тича, за да е във форма, защото една разходка на каишка в квартала за него е все едно вие да идете до кварталния магазин за цигари. Кучето изчезна края на юли месец тази година и има обяви по форуми и из фейсбук - т.е. Бренди е в неизвестност от месец и половина, а не от 4 месеца. В Сеславци е попаднал реди около 2 седмици. Реално кучето е губено веднъж, защото в останалите пъти сам се връща - всяко добре обучено ловно куче се връща ако не след часове, то след няколко дни на мястото на което е пуснато от стопанина. Това го научихме от хора, които гледат обучени ловни кучета. Просто веднъж го беше прибрал един ловец, който беше достатъчно съвестен да се осведоми, че има обява за кучето и ни го върна. Чест му прави на човека, че въпреки че масовката от ловци биха задържали кучето заради работните му качества той постъпи изключителн коректно и ни го върна. Кучетата, които са изгубени са с каишка, а изхвърлените обикновено са без такава. Гарантирам, че който и да го е взел, ако не е осведомен за привичките на ловните кучета рано или късно ще го изпусне. Нима ако е в апартамент или заграждение ще могат да му осигурят по 15 км разходка на ден!? Знаете ли колко грижи сме вложили в това куче, за да ни съдите!? Колко съм обикаляла да го търся, как не съм спала нощем от притеснение да не би нещо лошо да му се е случило? Къде бяхте когато го изхвърлиха в планината? Тогава цял месец и нещо следях за обяви с надеждата да е изгубен, не изхвърлен. Целият беше в рани като го намерихме и съответно го лекувахме. Веднага щом разбрах, че е в Сеславци отидох там и веднага писах тук, за да разбера от тези, кито са го виждали какво е станало с него. Проведох сигурно 10 телефонни разговора по телефона, за да събера информация за Сеславци - как се стига дотам, каква е процедурата за осиновяване, как третират кучетата там и всичко. Пуснала съм молба за осиновяване. Просто искам да знам какво става с него. Всеки любящ стопанин би се тревожил. Може да не сме безгрешни, но наистина се стараем да му дадем максимално добри грижи, условия за живот и много любов.

ПС: Едв този понеделник разбрахме, че е в Сеславци. Преди това нямах достъп до интернет през повечето време. Влизах за по много малко и търсех в гугъл за обяви за намерено ловно куче някъде край Витоша.

#14 Потребителят е офлайн   danai333 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 27-January 12

Публикувано: 18 September 2013 - 05:53 PM

Показване на мнениетоgrima, в 18 September 2013 - 12:53 PM, написа:

Показване на мнениетоdanai333, в 18 September 2013 - 12:44 PM, написа:

Показване на мнениетоKateto_13, в 18 September 2013 - 12:00 PM, написа:

Ходих до Сеславци, казаха ми че е осиновен в понеделник. Нямам намерение да правя сцени или нещо такова. Просто бих желала да знам какво става с нашия Бренди. Добре ли е? Какво става с него? Все пак в продължение на година сме го лекували, хранили, обезпаразитявали и сме му били предоставяли подслон. Притесняваме се за него. Моля ви, дайте ми някаква информация. Благодаря.


От прочетеното до сега аз лично съм сигурна че кучето ще е по-добре от колкото при вас.За една година под вашите"грижи" кучето е изчезвало 3-4 пъти.
Хайде да не ни се правите на много загрижена,кучето липсва почти 4 месеца,видяхте го в сеславци и вместо да се изстреляте натам се обеснявахте във форума


Много ми е интересно ако го е взел някой селяндурник, за да стои вързано на 1 метър синджир дали ще му е много добре!?
Как пък веднага отсъдихте така?
Обясниха, че ще се опитат да полагат повече грижи относно бягането му.
Честно казано си представям колко ужасно се чувства момичето макар че не я познавам и самата аз да я критикувах когато за пореден път беше изчезнало кучето и тн.


Грима,по принцип сте права,няма как да знаем дали е по-добре кучето,можем само да се надяваме
Въпросът е колко добре е било кучето при Катето,да всеки има право на втори шанс,но има ли право на трети,четвърти...десети?
Не ми харесва да съдя хората,затова преди да напиша поста си прочетох старите постове на момичето,нека се върнем малко назад

Публикувано: 03 December 2012 - 09:16 PM

Цитат

На 25.11.2012г по време на разходка на Витоша планина изчезна безследно нашето мъжко ловно куче, порода кьосе барак. И преди е зачезвал 2 пъти, но се върна сам. Вече доста време го няма и се опасяваме, че е откраднат от безкрупулни хора с цел лична изгода. Моля ви, помогнете ни да го намерим!

Цитат

Като гледам често го губите...може би кученцето е предпочело свободата пред това да е на синджир... дано само да е добре.


Цитат

Ние го разхождаме лятото винаги на каишка заради многото туристи и най-вече заради малките на дивите животни, които са особено уязвими (сърнета, зайчета) и които намери ли ще ги разкъса. Зимата е на по-лек режим и се пуска вечер и се връзва сутрин. Има ярко син ластик на каишката, името му е Бренди. Това за мой ужас му е 3то зачезване, предишният път обикалях хижите и разпитвах, за щастие се върна след 2 дни. Ако с Божията и вашата помощ го намерим ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще бъде кастриран,


Публикувано: 28 July 2013 - 12:50 PM

Цитат

ИЗГУБЕНO / OTКРАДНАТО ЛОВНО КУЧЕ! Наложи се да пътуваме и поверихме нашето куче на наши познати, тъй като то е дворно и е на дълга верига те са го пуснали да се разхожда само без да ни информират и до момента той още не се е върнал. Не ни бяха уведомили, че е изчезнал и не се е върнал, по случайност разбрахме. Кучето е в неизвестност от 24.07.2013. Предполагаме, че последно са го забелязали да обикаля в района на хижа Момина скала на Витоша. Възможно е да е откраднат, тъй като кучето е ловна порода - кьосе барак.


Цитат

Това не е ли същото куче, което 2012 година няколко пъти пак се губи на Витоша в летните месеци?


Цитат

Точно той е - Бренди, порода кьосе барак, ловно. Нали е ловна порода и пуснеш ли го на разходка забягва по горите. Даже
зимата от едно ловно стопанство ми се обадиха, че са го взели и ходихме да го прибираме. Ловните кучета скитат много и често се губят. Невъзможно е да ги отучиш, то си е инстинкт. Гледахме го на двор в една обсерватория на Витоша. Бяхме поели храната и обезпаразитяването, доста често ходехме да го разхождаме, но когато не можехме да ходим там го държат денем вързан, а нощем се пуска да тича. Някоя сутрин се е заплеснал и не се е прибрал и от Екравновесие са го видяли и са го прибрали.


Какво се разбира от горните постове,губи се първия път,обещава поне да го кастрира,не го кастрира...губи го още няколко пъти и не си прави труда да му сложи поне адресник или да си напише телефона на каишката.
Предполагам не е и чипирано за да докаже в Сеславци че е нейно.
Под нейните грижи кучето също е на верига,даже не в двора и, а при едни познати а преди това на двор в една обсерватория на Витоша
Грима,вие като спасявате куче така ли се грижите за него?

#15 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 18 September 2013 - 06:24 PM

Показване на мнениетоKateto_13, в 18 September 2013 - 12:00 PM, написа:

Ходих до Сеславци, казаха ми че е осиновен в понеделник. Нямам намерение да правя сцени или нещо такова. Просто бих желала да знам какво става с нашия Бренди. Добре ли е? Какво става с него? Все пак в продължение на година сме го лекували, хранили, обезпаразитявали и сме му били предоставяли подслон. Притесняваме се за него. Моля ви, дайте ми някаква информация. Благодаря.

Ако е кученцето черно с кафяви мустачки и брадичка - осиновено е във вторник. Моя позната е била там и е видяла много мила дама да го взима.
Каза ми, защото имам слабост към брадатковците и много го харесах, когато ходихме с нея в неделя.
Надявам се инфото ми да е радостно.
Прикачам снимка на Норт от предните й постове(надявам се, че е забранено) - кученцето на заден план.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#16 Потребителят е офлайн   Kateto_13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 14-August 12

Публикувано: 18 September 2013 - 06:59 PM

Показване на мнениетоaldald, в 18 September 2013 - 06:24 PM, написа:

Показване на мнениетоKateto_13, в 18 September 2013 - 12:00 PM, написа:

Ходих до Сеславци, казаха ми че е осиновен в понеделник. Нямам намерение да правя сцени или нещо такова. Просто бих желала да знам какво става с нашия Бренди. Добре ли е? Какво става с него? Все пак в продължение на година сме го лекували, хранили, обезпаразитявали и сме му били предоставяли подслон. Притесняваме се за него. Моля ви, дайте ми някаква информация. Благодаря.

Ако е кученцето черно с кафяви мустачки и брадичка - осиновено е във вторник. Моя позната е била там и е видяла много мила дама да го взима.
Каза ми, защото имам слабост към брадатковците и много го харесах, когато ходихме с нея в неделя.
Надявам се инфото ми да е радостно.
Прикачам снимка на Норт от предните й постове(надявам се, че е забранено) - кученцето на заден план.



Аз разбрах чрез фейсбук, че кучето е изведено от приюта от някоя си Соня Митрева (вероятно). Негова снимка беше постната във фейсбук страница изцяло на немски, където аз коментирах на английски и помолих за информация за кучето - къде е, как е, какво става с него, обясних че го имаме от година, че е изгубен края на юли месец и тя отдолу писа да й пиша на лични съобщения. Така и направих, но отговор не получих. Днес пак й писах, даже покана за приятелство й бях изпратила, но ответна реакция никаква. И тук същата работа. А разни хора четат, макар и да не си влизат в профилите и си мислят, че аз не забелязвам. Е, аз забелязвам това. Явно се крият, а защо ли ако подбудите им са наистина добри. Разпространих снимката на моето куче от въпросната страница: https://www.facebook...273138612756512 После след като разни хора започнаха да коментират снимката и да изразяват мнение достъпът до снимката беше отказан. Излиза, че кучето ми е присвоено без право на обжалване и без дори възможност да обсъдим ситуацията човешки, просто за да съм спокойна, че ще бъде обгрижван, поддържан във форма и т.н. Първият път когато Бренди попадна в ръцете на непознати, те се оказаха ловци и виждайки обявата ми постъпиха съвестно и коректно, свързаха се с мен и ми го върнаха, а вторият път когато е попаднал в ръцете на непознати, те не са се поинтересували дали пък случайно не е изгубен, при положение че е бил с каишка, както винаги. Изхвърлените кучета обикновено са без такава. Нещо повече, тези хора упорито се крият и дори отказват да дадат на истинските собственици информация за собственото им куче. От етична гледна точка очевидно "добрите" не са толкова добри за колкто ги мислех, макар да твърдят че обичат животните, а "лошите", които убиват животни по време на лов, ще излязат по-читави като хора и далеч по-съвестни. Явно на г-жа Митрева и компания изобщо не им пука, че за това куче някой страда и се трвожи, те явно преследват някави свои си интереси и за нищо на света няма да допуснат някой да им застане на пътя. Жалко за кучето, уникално беше, а сега едва ли му остава много, защото едно куче на неговата възраст не се ли поддържа във форма то се разболява, а той не е и млад. Просто е свеж, защото му осигурявахме много тичане, обилно хранене и чист въздух. Неща, които едва ли ще има отново.

#17 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 September 2013 - 09:19 PM

Показване на мнениетоdanai333, в 18 September 2013 - 05:53 PM, написа:

Грима,вие като спасявате куче така ли се грижите за него?


danai333, не знам какъв Ви е точно проблема с мен, че ме питате как се грижа за кучетата, които спасявам. Но ако настоявате и имате някакъв интерес от особен вид, мога да Ви поканя у дома и да видите как се грижа за животните си - 2 кучета и 5 котки, които с изключение на една котка, всичките до едно са спасени от улицата.
И все пак да не забравяме, че не става въпрос за мен, нали?

Да се върнем пак на кучето, което някак си много странно изчезва, пардон бива осиновено, точно след като жената пише, че го е познала и ще иде да си го вземе и търси съдействие.
Естествено сега всички ще скочат да ми обясняват, че то ще бъде осиновено в чужбина и ще бъде много по-щастливо, отколкото е било тук и така нататък... Хм, струва ми се, че това вече ги имаше наскоро...
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Nort2005-2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 751
  • Регистрация: 28-February 12

Публикувано: 19 September 2013 - 06:37 AM

Показване на мнениетоKateto_13, в 18 September 2013 - 06:59 PM, написа:

Явно на г-жа Митрева и компания изобщо не им пука, че за това куче някой страда и се трвожи, те явно преследват някави свои си интереси и за нищо на света няма да допуснат някой да им застане на пътя. Жалко за кучето, уникално беше, а сега едва ли му остава много


Пиша от името на "компанията", аз съм компанията.
1. На мен наистина не ми пука за този "някой", който страда и се тревожи, след като този "някой" е допуснал за една година кучето му да бъде в неизвестност на няколко пъти, и не си е направил труда поне веднъж да отиде да го потърси в градските приюти. Защото са далечко, нали? Ако бяха в града - може би, ама надали Качена снимка .
2. "Интересите" са единствено и само спасяване на кучета /улични, защото домашните са си вкъщи и си имат стопани/. Странно ли ви се вижда? Не очаквам да ме разберат хора като вас, които ги мързи да отидат дори веднъж до Сеславци. А в Сеславци са кучета, които нямат стопани /ако имаха и са изгубени, хората щяха да дойдат да си ги вземат/.
3. За кучето, за което пишете - то е в Сеславци от началото на август, а не е "избягало" преди две седмици, както казвате. Много мило животинче, не беше възрастно, поне не изглеждаше такова. Опитвахме да му намерим дом, но някой ни изпревари, както се е случвало много пъти. Тук някой написа, че го е взела една "много мила жена". Това е чудесно, защото от общинските приюти обикновено взимат кучета или старчоци от околните села /за пазачи "на синджир", но то вашето куче си е свикнало на синджир/, или хора от малцинствата, ето скоро снимах едни в Богров:

Прикачена снимка - кучето беше прекрасно - младо, добро и красиво. Сигурна съм, че след два месеца ще е развалина.
4. Много се радвам, че кучето е взето от някаква "мила жена", защото все пак има вероятност тази жена да има двор, където то да тича, без да може да избяга, или пък да има човек, който да го разхожда, а не да бъде пускано просто така, и да се разчита на късмета, че няма да го сгази кола, няма да го тръмне някой, или няма да попадне на отрова. При вас тази вероятност е равна на нула.
5. Казвате, че кучето е "кьосе барак". Не разбирам от породи, не зная има ли такава порода въобще, и това не ме интересува. Но ако кучето, според вас, беше безпородно, бихте ли го спасили /вързали на вашия синджир/? То си е ваша работа, но пиша всичко това, защото не преставате да бълвате глупости в темата - темата е за помощ, каквато вие никога не сте оказвали и няма да окажете, имайки предвид всичко изприказвано до тук.
6. Не се надявайте кучето ви да бъде осиновено в чужбина, бъдете спокойна, дано милата жена наистина е мила, тогава най-лошото, което може да се случи на кучето, е да бъде вързано в задния двор, ама това няма да е нещо ново за него.

Позагубих доста време пак да обяснявам, че нямам сестра в общи линии, но денят е дълъг и ще успея да направя обиколка на малка част от спасените от нас сеславчета, които ще бъдат осиновени в чужбина /хубавата чужбина, естествено/, а сега са в клиники и хотели. Това са трийсетина кучета, но днес ще бъда при:

- Ушко в Амивет, ухото му е пълно с кръв и гной: Прикачена снимка

Прикачена снимка Прикачена снимка


- Марло - нахапан от други кучета, също в Амивет: Прикачена снимка

Прикачена снимка Прикачена снимка


- и ето при този нещастник, който видяхме в Сеславци, но го открихме по-късно в Богров - докторите в Амивет, казаха, че влачи крачето, защото е преболедувал гана, а е и с демодекоза, и е ужасно слаб, а и е страхлив... но не можахме да го подминем, той е толкова нещастен. Сега е в платен приемен дом: Прикачена снимка

Та това беше за днес, хубав ден ви желая, и следващия път, когато решите да си имате куче, не го връзвайте просто така в полето /пардон, насред планината/ и не го оставяйте със седмици сам. Цяло чудо е, че при такова отглеждане кучето е оцеляло цяла година.
За чужбина въобще и не си мислете, "гроздето е кисело" и не е за всеки, много малко от животните имат "нещастието" да попаднат там. Поразгледайте форума, поразпитайте, и ще видите, че съм права.

#19 Потребителят е офлайн   Kateto_13 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 55
  • Регистрация: 14-August 12

Публикувано: 19 September 2013 - 08:08 AM

Върнете ми кучето! Не е ваше и си го искаме обратно! Кучето е оцеляло и е в добро здраве именно благодарение на нашите грижи и усилия! За краденето на кучета няма извинение! Наглостта ви няма граници! Щом не сте крадци и не се занимавате страфик на кучета върнете ни го! Консултирали сме се с хора, които очевидно по-добре от вас знаят как се гледа ловно куче! Ако за нас породата му беше от значение щяхме да го продадем, както явно вие възнамерявате да направите инак нямаше да се криете и да си траете, а щяхте да съдействате Бренди да се прибере при хората, които наистина го обичат! Каквито и оправдания да си изсмуквате от пръстите щом н го връщате на собстввениците му значи не сте нищо повече от едни крадци! Докажете, че греша и го върнете, защото в противен случай ще се погрижа всеки кучкар в България да ви разбере що за хора сте наистина и как най-нагло присвоявате изгубени кучета.

Ето я обявата от този сайт: http://forum.dog.bg/...1&#entry1114119 Публикувано: 28 July 2013 - 12:48 PM

Едно е да имате забележки о отглеждането му и съвсем друго да се чудите какво да измислите , за да не го върнете на собствениците. Коректно ще бъде да ми го върнете, тогава ще получите официално извинение от моя страна, в противен случай си е присвояване и наистина ще се погрижа да се разбере колко флашива е вашата загриженост към животните и как си присвоявате чуждите кучета. Имате думата ми.

#20 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 19 September 2013 - 08:55 AM

Омръзна ми този латиносериал. Да бяхте си потърсили кучето по приютите, а не да разчитате на случайни снимки по форумите. Да бяхте хукнали натам, да бяхте счупили телефони от звънене. Да бяхте му сложили идентификация. Кучето е живо само по случайност.14 дни след като животно не бъде потърсено, всеки може да го осинови и точка.
User's Signature

Качена снимка

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни