Dog.bg Форуми : Промяна на стандарта от 2015 год.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Промяна на стандарта от 2015 год. All-natural breed

#21 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 23 September 2013 - 11:12 PM

Интересно как кастрацията ( за която съм твърдо ЗА при кучета които не са клубни и не представляват интерес за развъждане ) не се счита за мъчителна и осакатяваща операция , а купирането точно обратно !
Имам кастрирано куче и присъствах на момента от кастрацията я който изкараха всичко от нея което трябваше да се премахне ... напълни се леген с тегло около 3 кг ...
Нима това не е мъчителна процедура , нима кучето не изпитва след оперативни болки и дискомфорт ?
Нима възстановителният процес е по - бавен ? Не всеки стопанин кастрира кучето си поради здравословни причини , повечето го правят за да си спестят дискомфорта от разгонването на женското и следването на нагона на мъжкото куче .
Според мен няма разлика , но виждам че е безсмислено .
Всеки има право на мнение , но уви в Бг никой не уважава това на другият .
Лично аз не харесвам не купирани Добермани и заставам твърдо зад мнението си .
Не очаквам някой да прояви добро възпитание и просто да приеме,че всеки има право да мисли различно и да изкаже това което мисли.

#22 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 September 2013 - 11:34 PM

Напротив!
Всеки си има мнение и тук всеки изказва своето не виждам някой някъде яростно да се опитва да си налага мнението.
Според мен има разлика между това да си спасиш кучето от пиометра с кастрация,както и самта ти си казвала,че кастрацията е за здраве и това да си отрежеш опашката на кучето,защото на еб ти харесва визуално повече.
Кучките ми се възстановиха за 1 ден след кастрацията и на другия ден едвам ги удържах да не скачат и бягат за да не скъсат конците,купираното ми куче седмица и повече след това го болеше,беше раздразнителен,а като махнаха конците и още дозаздравяваше се побъркваше и не можеше да си намери място да се опитва да се хапе и чеше.
С какво добермана е по различен от другите кучета с уши -например дого,корсо,пит?

ПС:Извинявам се за грешките,но клавиатурата на лаптопа ми е отвратителна и не мога да ги поправям на всякъде.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 24 September 2013 - 08:34 AM

Показване на мнениетоmik, в 23 September 2013 - 08:08 PM, написа:

коко ли си , моко ли си не те знам кой си дори ... но не мисля , че агресията в начина ти на изразяване не е много нормална .
Обърни си внимание когато ти остане свободно време !!!

Относно отлива на интереса към породата : Еми той си е на лице ... в Германия почти няма развъдчици вече на тази прекрасна родна порода ! На какво ли се дължи ?


мик ли си дик ли си и аз не те знам коя си, а и още по-малко ми дреме к'ва може да си ... при индивиди като теб не ме касае особено кое е "нормално" и кое не е в техните очи. Ето тези ти редове не съм си ги изсмукал от пръстите:

Цитат

@mik: До последният "разбирач" .... наясно ли се какво се случва с опашката на едно темпераментно куче като Добермана когато не е купирана ?!?
, затова си спести коментарчетата за агресия във форума и се опитвай другаде да пробутваш изтъркани лафове за страданието на неосакатените заради хорския кеф кучета. Чак и кастрацията вмъкна като контрааргумент ... не нам, мойто момиче! Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#24 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 October 2013 - 05:48 PM

Така, тъй като съм човек гледал доберман и преди и в момента, гледала съм и такъв с уши и опашка, искам да изкажа и моето мнение, НО да подчертая, че нямам абсолютно никакво намерение да споря, с който и да е, защото за почти 7те ми години в тоя форум съм установила, че е пълно с хора, които си търсят с кой да се заяждат, пък и всеки си има право на лична преценка и мироглед....

Обичам животните безкрайно, съгласна съм, че от хуманна гледна точка купирането не е редно, но нека погледнем от друга страна нещата... с тази забрана ще провокират много хора да се откажат от породата, да търсят други начини и да има безброй много случаи на нелегално купиране както се случва в страни като Аржентина и олигофрените там купират сами, с подръчни средства, ушите и опашките на кучета... това по-хуманно и редно ли е?
Като 2ри проблем, който ще възникне за FCI e появата на още и още организации, които ще допускат кучета с купирани уши и ще се получи едно огромно разделение. Както в момента в България борбата м/у БРФК и БРКС... е, проблема ще се задълбочава все повече.
Аз лично ще си заведа кучето с купирани уши и опашка на изложба на БРКС, защото там ще ми позволят и ще забравя за съществуването на БРФК и FCI... и вероятно няма да съм единствена и по-голямата част от хората, обичащи добермани също ще го направят. И какво ще стане в крайна сметка? Разделяй и владей... ще има още повече борби между организации, развъдници и клубове... и освен всички тези неща ще се появи и 3ят проблем -
м/усъседското развъждане, защото Пенка ще има купиран доберман... няма да може да отиде на изложба и да отговаря на условията за развъждане и ще отиде при Пешо, който също има купиран доберман и оп... 7 до 9 на брой неродословни кучета... ще купират и някое от тях, то също ще направи поколение и се получава един зловещ кръговрат... Е, мерси... чудесна забрана, чудесна перспектива! Евала!!!!
Лично мен ще ме откажат тотално от това да имам каквото и да е общо, с каквато и да е организация, свързана с кучета (освен подпомагащите бездомни животинки) и да, харесвам добермана повече с купирани уши и опашка и следващия, който ще си взема, също ще е така!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   sandanski Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 07-August 13
  • Gender:Male
  • Location:Сандански

Публикувано: 17 October 2013 - 06:25 PM

Показване на мнениетоjijafka, в 17 October 2013 - 05:48 PM, написа:

защото за почти 7те ми години в тоя форум


Сигурен съм че след много по малко от 7 години , когато ще четете горно написани от Вас глупости ще Ви бъде малко срам.
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 17 October 2013 - 06:48 PM

Показване на мнениетоsandanski, в 17 October 2013 - 07:25 PM, написа:

Показване на мнениетоjijafka, в 17 October 2013 - 05:48 PM, написа:

защото за почти 7те ми години в тоя форум


Сигурен съм че след много по малко от 7 години , когато ще четете горно написани от Вас глупости ще Ви бъде малко срам.


Нека. :ae_085: До сега не се е случвало, но нека. ;)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 17 October 2013 - 10:48 PM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 24 September 2013 - 06:34 AM, написа:

Показване на мнениетоmik, в 23 September 2013 - 08:08 PM, написа:

коко ли си , моко ли си не те знам кой си дори ... но не мисля , че агресията в начина ти на изразяване не е много нормална .
Обърни си внимание когато ти остане свободно време !!!

Относно отлива на интереса към породата : Еми той си е на лице ... в Германия почти няма развъдчици вече на тази прекрасна родна порода ! На какво ли се дължи ?


мик ли си дик ли си и аз не те знам коя си, а и още по-малко ми дреме к'ва може да си ... при индивиди като теб не ме касае особено кое е "нормално" и кое не е в техните очи. Ето тези ти редове не съм си ги изсмукал от пръстите:

Цитат

@mik: До последният "разбирач" .... наясно ли се какво се случва с опашката на едно темпераментно куче като Добермана когато не е купирана ?!?
, затова си спести коментарчетата за агресия във форума и се опитвай другаде да пробутваш изтъркани лафове за страданието на неосакатените заради хорския кеф кучета. Чак и кастрацията вмъкна като контрааргумент ... не нам, мойто момиче! Качена снимка


Разгледах сайта ти,а и тук има доста снимки на твои кучета и се чудя как е възможно човек който произвежда толкова качествени кучета, човек който явно така милее за любимата си порода и който е постигнал доста неща ... чудя се как е възможно да злобееш толкова много ?!? Не само в тази тема, а и в доста други такива ... това е тъжно :( В Бг има малко хора които разбират от една или друга порода и още по - малко са онези които се опитват успешно да правят нещо за развитието на породата , но при демонстративно агресивното поведение губи само и единствено породата с която се занимаваш. Смятам, че човек би могъл да се аргументира много по - кротко и с по - нормален тон да постигне повече . Както и да .. просто мисля на глас .. успех все пак и ако ти се отдава малко по - ведро и с по - малко агресия го карай :re_037:

#28 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 18 October 2013 - 03:59 PM

Показване на мнениетоmik, в 17 October 2013 - 10:48 PM, написа:

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 24 September 2013 - 06:34 AM, написа:

Показване на мнениетоmik, в 23 September 2013 - 08:08 PM, написа:

коко ли си , моко ли си не те знам кой си дори ... но не мисля , че агресията в начина ти на изразяване не е много нормална .
Обърни си внимание когато ти остане свободно време !!!

Относно отлива на интереса към породата : Еми той си е на лице ... в Германия почти няма развъдчици вече на тази прекрасна родна порода ! На какво ли се дължи ?


мик ли си дик ли си и аз не те знам коя си, а и още по-малко ми дреме к'ва може да си ... при индивиди като теб не ме касае особено кое е "нормално" и кое не е в техните очи. Ето тези ти редове не съм си ги изсмукал от пръстите:

Цитат

@mik: До последният "разбирач" .... наясно ли се какво се случва с опашката на едно темпераментно куче като Добермана когато не е купирана ?!?
, затова си спести коментарчетата за агресия във форума и се опитвай другаде да пробутваш изтъркани лафове за страданието на неосакатените заради хорския кеф кучета. Чак и кастрацията вмъкна като контрааргумент ... не нам, мойто момиче! Качена снимка


и се чудя как е възможно човек който произвежда толкова качествени кучета, човек който явно така милее за любимата си порода и който е постигнал доста неща ... чудя се как е възможно да злобееш толкова много ?!?


Интересен анализ. На всичкото написано само не разбрах как го извъртя, че не виждаш гредата в собственото си око. Все пак теб съм цитирал по-горе ... ако това не е "злоба", здраве му кажи... Качена снимка ... отвърнах ти в твой стил, няма защо да подскачаш като ущипана.

п.п. И не. Няма злоба. Има само омерзение и много натрупана умора от това да гледам как всичко се случва точно така, както най-често съм казал, че ще се случи. Благодаря все пак за комплиментите, макар и в "предполагаемо" наклонение ...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#29 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 18 October 2013 - 04:04 PM

Показване на мнениетоjijafka, в 17 October 2013 - 05:48 PM, написа:

... пък и всеки си има право на лична преценка и мироглед....

... с тази забрана ще провокират много хора да се откажат от породата, да търсят други начини и да има безброй много случаи на нелегално купиране както се случва в страни като Аржентина и олигофрените там купират сами, с подръчни средства, ушите и опашките на кучета... това по-хуманно и редно ли е?...и освен всички тези неща ще се появи и 3ят проблем - м/усъседското развъждане, защото Пенка ще има купиран доберман... няма да може да отиде на изложба и да отговаря на условията за развъждане и ще отиде при Пешо, който също има купиран доберман и оп... 7 до 9 на брой неродословни кучета... ще купират и някое от тях, то също ще направи поколение и се получава един зловещ кръговрат... Е, мерси... чудесна забрана, чудесна перспектива! Евала!!!!


Поредното огромно БЛА - БЛА от някой влюбен в СОБСТВЕНОТО СИ МНЕНИЕ хорски индивид.

Поредните евтини предположения и поредният смешен популизъм и демагогия на тема "КРАСОТАТА НАД ВСИЧКО" ... бляк! Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#30 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 19 October 2013 - 11:08 AM

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 18 October 2013 - 05:04 PM, написа:

Показване на мнениетоjijafka, в 17 October 2013 - 05:48 PM, написа:

... пък и всеки си има право на лична преценка и мироглед....

... с тази забрана ще провокират много хора да се откажат от породата, да търсят други начини и да има безброй много случаи на нелегално купиране както се случва в страни като Аржентина и олигофрените там купират сами, с подръчни средства, ушите и опашките на кучета... това по-хуманно и редно ли е?...и освен всички тези неща ще се появи и 3ят проблем - м/усъседското развъждане, защото Пенка ще има купиран доберман... няма да може да отиде на изложба и да отговаря на условията за развъждане и ще отиде при Пешо, който също има купиран доберман и оп... 7 до 9 на брой неродословни кучета... ще купират и някое от тях, то също ще направи поколение и се получава един зловещ кръговрат... Е, мерси... чудесна забрана, чудесна перспектива! Евала!!!!


Поредното огромно БЛА - БЛА от някой влюбен в СОБСТВЕНОТО СИ МНЕНИЕ хорски индивид.

Поредните евтини предположения и поредният смешен популизъм и демагогия на тема "КРАСОТАТА НАД ВСИЧКО" ... бляк! Качена снимка


Дерзай, младежо! :) Когато се занимаваш с тази порода и имаш поглед над нещата, тогава може да даваш такива определения... пък нека поживеем и видим какво ще се случи.


А, аз наистина приключвам с тоя форум, защото ми е писнало да чета селски скандали, вечните упреци, обиди и спорове... само това има в тоя форум вече, затова и се загуби активността му и сигурно се навъртат едва 10-15% от потребителите, търсейки на кой да си излеят недоволството от живота. :) Живи и здрави, аз бях до тук.... има къде, къде по-добри места да обсъдиш нещата за любимата ти порода и да разпуснеш след работния ден.
А, на тия, където си търсят с кой да се заяждат... продължавайте в същия дух и си губете живота в обиди и спорове! :wg_053:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 21 October 2013 - 10:05 AM

Показване на мнениетоjijafka, в 19 October 2013 - 11:08 AM, написа:

Показване на мнениетоKOKO_ko, в 18 October 2013 - 05:04 PM, написа:

Показване на мнениетоjijafka, в 17 October 2013 - 05:48 PM, написа:

... пък и всеки си има право на лична преценка и мироглед....
Евала!!!!

Поредното огромно БЛА - БЛА от някой влюбен в СОБСТВЕНОТО СИ МНЕНИЕ хорски индивид. Качена снимка


Дерзай, младежо! :) Когато се занимаваш с тази порода и имаш поглед над нещата, тогава може да даваш такива определения... пък нека поживеем и видим какво ще се случи


Колкото и да е приятно на дърти години някой да те нарече "младеж", няма как да не отбележа, че нищо смислено или логично не беше казано по темата по-горе.

За любопитните (а и просто така) ще кажа, че десет години съм отглеждал доберман. Некастриран, със садистично и ненавреме отрязана опашка и чудно купирани в името на хорската естетика уши тип "еленче". И до ден днешен горчиво съжалявам за стореното на моя прекрасен Филип.

В онези години животните от тази порода се брояха на пръсти и все още имаха имидж на "сериозни кучета" ... Ще спомена също така, че се отказах от тази порода заради една дебелогъза и твърдочутуреста особа от женски пол, която в каменолитовски стил още в ранната и романтична версия на българската кинтология се опита всячески да навреди на породата, както и да изкара немалко пари от нея.

Та така, скъпи ми другари, че и апологети на "доброто старо време" ... или си оплакнете очите, или друм да ви нема!

(Настоящето ми бръщолевене не касае малкото симпатични и разумни хора, занимаващи се с добермана не само заради собственото си ЕГО.)

Цитат

...А, аз наистина приключвам с тоя форум, защото ми е писнало да чета селски скандали, вечните упреци, обиди и спорове...


Де тоз късмет ... айде на бас, че пак ще задраскаш тук, набързо забравила за "приключването" с любимото ни форумче! Качена снимка
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#32 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 27 October 2013 - 05:51 PM

:md_064:
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#33 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 31 October 2013 - 08:21 AM

и съм сигурен ,че ако след 5-10 години, от световната федерация решат да върнат купирането,90 % от сегашните му противници ,ще са най яростните му привърженици,така както най върлите защитници на "кинологията " в България ,сега я наричат кинтология,но преди 5-6 години разпъваха на кръст ,тези които се бяха светнали вече за какво иде реч..човешката мания да си играем на господ е безгранична,а лицемерието ,прикрито зад какви ли не маски -нещо нормално..и тъй като засегнахме и кастрацията,и навсякъде се тръби видиш ли кастрираме за да не се стигне до пиометра,да попитам и мъжките ли ги кастрирате за това?? или просто защото така е модерно,защото не съм чул за мъжко куче с пиометра досега.

#34 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2013 - 09:24 AM

navar, стига все си я набутвал темата за кастрация като сравнение с купирането на уши!
User's Signature

Качена снимка

#35 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 31 October 2013 - 09:28 PM

що?? значи може да режем матки,топки ,пети пръсти,да вадим зъби, а уши и опашки не...като в стария български филм-кучета и котки може,а прасета не...двойния аршин,в полза на федерации иклубове не ме кефи-или режем ,или не...пак питам ,защо е нормално да клъцнеш топките на здраво куче,а ушаците не ..
п.п. не че ми пука особено за решенията на федерации и клубове,както и за криворазбраните хуманни закони..щото според мен първо трябва да забранят клетките в които държат кучетата,че понякога и по няколко по време на изложба,пудренето,пръскането с лак и другите извращения,след това да се урегулират нещата-не може купирането да попада под ударите на закона,щот видиш ли се отстраняват части от куето,а кастрацията не...

#36 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2013 - 10:24 PM

Не разбирам, защо кастрациите така са ти влезнали като трън в ... петата да кажем... Смесваш две коренно различни теми.
Като човек, който чете в "Без дом", че дори и помага на животни в беда, би трябвало да знаеш каква е ситуацията с абсолютно безконтролно размножаващите се и размножавани кучета в нашата мила страна. Няма да се впускаме сега в тази тема за доберманите и техните уши, какви са методите за справяне с популацията от бездомни животни, или???

А това с "ударите на закона" не го разбрах съвсем, защото в тази тема уж се коментираше промяната в стандарта на породата Доберман.
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   KOKO_ko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3504
  • Регистрация: 20-March 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 01 November 2013 - 05:06 PM

Показване на мнениетоgrima, в 31 October 2013 - 10:24 PM, написа:

Не разбирам, защо кастрациите така са ти влезнали като трън в ... петата да кажем... Смесваш две коренно различни ...


Не храни трола...
User's Signature

РАЗВЪДНИК ЗА РОТВАЙЛЕРИ "v. TISHEVITSA"

Качена снимка

всичко за ротвайлера ...

#38 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 03 November 2013 - 09:40 PM

грима,не говоря за бездомните-тях изобщо не ги коментираме.намесвам кастрацията,защото тя,точно както купирането преди 20 години е на мода...след 10 не се знае кое ще е модерно,кое ще е в стандарта,кое ще е "полезно" и кое "варварство"..
п.п. а най големия трол ,да си стои в блатото,което сам си създаде,и където е напът да си остане сам -модератор,потребител,развъдчик-единствен и неповторим..но нека не се мъчи да обезлюди и други подфоруми,като поверения му...

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни