Dog.bg Форуми : Разгонено ли е хъскито ми ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Разгонено ли е хъскито ми ?

#1 Потребителят е офлайн   Ladderofchaos Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 21-December 12

Публикувано: 21 September 2013 - 12:29 AM

Малката дивачка е на 8 месеца и не съм сигурен дали е разгонена или не :Д Вече 2 пъти като си играем забелязвам някакви червени капки по пода . Много ми е странно понеже ми казаха,че като се разгони ще омаца всичко в къщи пък тя само 2-3 капки и то в рамките на 3-4 дни


П.С. Имате ли някакво мнение за тези хапчета/ваксини които се дават, за да не се разгони кучето?

#2 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 21 September 2013 - 07:14 AM

Разгонена е 99%. Не е необходимо да тече от нея, може само да капе. Първото разгонване е различно при различните кучета.

Хапчетата и инжекциите са хормонални препарати и по мое мнение са най-краткия път към пиометра или гнойно възпаление на матката. Не познавам ветеринар, който ще ви препоръча тези хапчета - необходимо е само да видите нежеланите реакции и това трябва да ви откаже завинаги от тези лекарства. Ако не искате кучето да се разгонва - кастрирайте го. Иначе му купете гащи и чакайте да му мине.

#3 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 21 September 2013 - 08:04 AM

И не го заплождайте "един път да роди за здраве", защото това са пълни глупости.

#4 Потребителят е офлайн   Ladderofchaos Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 21-December 12

Публикувано: 23 September 2013 - 08:09 AM

ох :Д и аз така си мислех,че е разгонена,защото кучетата,с които са си приятелчета почнаха да се държат различно покрай нея. А колкото до "заплождането" може би на пролет или на следващото разгонване,сега е много мъничка според мен :Д , въпреки че много ми се иска да си има малки,та да си оставя едно да си правят компания,че и е скучно на гадинката :)



П.С. Колкото до хапчетата, от приятелки знам, че и при хората противозачатъчните причиняват какви ли не странични ефекти та какво остава за при кучетата :) пък и ти с тея "гнойни" работи тотално ме отказа :Д

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни