Dog.bg Форуми : KOBRA (представяне)

Към съдържанието

 
 
 

Dogo Argentino



Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

KOBRA (представяне)

#1 Потребителят е офлайн   Teddy BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 86
  • Регистрация: 21-October 12

Публикувано: 22 September 2013 - 11:43 AM

Привет на всички.Казвам се Теофил Симов,от София,искам да представя на форума моето дого,Кобра,към момента на година и шест месеца(родена е на 27 март 2012).За тези които са по-навътре в породата в БГ,нека ме извинят за това че съм подробен,но влизат и мн. хора които са нови за дого(като мен),или такива които изобщо не са имали кучета досега,та за тях е тази обстоятелственост..Цял живот съм гледал кучета,предимно едри,овчарски,и по настоящем имам две азиатки,"доготата",които съм виждал са ми харесвали,но по една или друга причина не са ме впечатлявали.Това допреди около две години.Тогава започнах да си търся подходящо кучило от родители които да ми харесат.За мен характера,работните качества,и възможностите на кучето са от изключително значение,дори по-важни от екстериора.Проучвайки "нета"се запознах със Златан Рангелов,и от там тръгна всичко.Неговата Хера имаше кучета от Конър,и една друга кучка Пупа,на Мишо,също.Тук е мястото да изразя личната си благодарност на тези момчета,за кучето което имам,страхотно точни мъже,макар и по различен начин.След много мислене за избора ми от Пупа повлия факта че е по-едра,хубава глава(челюсти),и най-важното страхотен хватателен рефлекс,когато са я пробвали в "гатер"е счупила синусите на прасето,на което е тествана.Пак по това време когато правех избора си разбрах че бащата на Пупа,Вирус дел Кавдильо,когато е бил тестван,е било много трудно,близко до невъзможното,да го накарат да пусне,след като захапе.Пак тук е мястото да кажа за аудиторията която е против тестването на кучета по този начин че не съм кръвожаден маниак,но смятам че породите трябва да отговарят на критериите по които първоначално са създадени.И така,за избора ми на Кобра окончателно повлияха гореизложените факти,и аз се оказах с кученце.Бащата на Кобра е Конан,на Златан,едва ли има нужда от прдставяне,майката е Пупа,на Мишо.Бащата на Пупа е Вирус дел Кавдильо,а майката е Ушута де лос Хиджос де ла Луна,и двамата от Касадор де Варна.Сега ще кача снимки,каквито имам разбира се.Ще се радвам да видя мненията на форума относно Кобра.Преди седмица бяхме на спецялката за дого в Хисаря,под съдийството на Анна Мария Тедески,където тя отсъди трето място за кучето ми.Кобра тогава беше 51кг,обикновенно я държа с един-два килограма повече.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Teddy BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 86
  • Регистрация: 21-October 12

Публикувано: 22 September 2013 - 12:47 PM

Прилагам някои снимки,на баща и Конър(миналата година умря борейки се с глиган),,и майката на майка и, Ушута.На бащата на майка и,Вирус,не можах да намеря добри снимки в нета,ако някой има,нека помогне.В Хисаря на изложбата се запознах с доста хора,в това число и собственика на Касадор де Варна,ще се радвам да чуя мнения.Чисто екстериорно,като тип,морфология,Пупа прилича на майка си,Ушута,докато Кобра прилича на баща си,Конър,и може би на дядо си,Вирус,но него не съм го виждал..За характера,което е най-важното,ми се струва че съм голям късметлия,е великолепен.Кучката е много спокойна,уверена в себе си,с семейството е дори лигава,но от известно време много доминантна,не дава на другите женски да я гледат в очите,не лае, само ръмжи и остъклява очите.Без истерия,като отмине момента,се успокоява веднага,все едно нищо не е било.Но когато друго куче изрази доминантност,например се покачи върху и,захапва без никакви предварителни знаци,и не пуска.Ако случайно не е хванала добре,налага своя хват,напълва устата дълбоко,и изключва за външния свят.И това всичкото само от три такива случки,първата с една от моите азиатки докато си играеха,беше на 11месеца,успях с помощта на брат ми да ги разделиме за секунди,след това майка и се опита да я подчини и цирка трая доста(бях сам),и преди няколко месеца една 3 год.женска кавказка направо и налетя.Как са вашите кучета?Аз не се притеснявам,от опит знам че можеш да пречупиш едно хапливо куче,да му подтиснеш инстинктите.Обратното е невъзможно,мекото или притеснителното не можеш да накараш да хапе.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#3 Потребителят е офлайн   Teddy BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 86
  • Регистрация: 21-October 12

Публикувано: 22 September 2013 - 03:11 PM

И накрая самата Кобра..(не съм добър фотограф,не успявам да ги направя както изглеждат хубавите снимки,но с телефона..толкова).

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#4 Потребителят е офлайн   Teddy BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 86
  • Регистрация: 21-October 12

Публикувано: 23 September 2013 - 11:32 PM

И,няколко снимки от изложбата в Хисаря.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#5 Потребителят е офлайн   Teddy BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 86
  • Регистрация: 21-October 12

Публикувано: 28 September 2013 - 01:08 PM

Привет на всички.Продължавам с монолога по темата си.Забелязвам че на много стопани на дого в процес на израстване е интересно как вървят кучетата на другите.Имам записки от растежа на Кобра,когато ги намеря ще ги публикувам.За сега намерих само тези снимки на които съм записал теглото и за да го сравнявам с подрастващите които съм гледал,и за в бъдеще,разбира се.На едната снимка е на 6 м.,и тежи,28кг,а на другата е на 11 м. и тежи 45 кг.Със забележката че съм я хранил така че нищо не и е липсвало(касаейки храната),и много внимавах да не стане дебела и да не изкриви нещо.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#6 Потребителят е офлайн   galin_f Икона

  • ЛУД ЗА ВРЪЗВАНЕ!!! :D
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 1142
  • Регистрация: 30-May 06
  • Gender:Male
  • Location:СТАРА ЗАГОРА
  • Skype:

Публикувано: 12 October 2013 - 10:04 PM

Привет.
Тук от доста време текът монолози, това да не те притеснява. Няма ги хората с дискусиите... както и да е.
Снимки на Вирус имам ама трябва да се разровя.
След като си се запознал с Желязко не знам кои ще има повече снимки от него, не вярвам да ти откаже.

#7 Потребителят е офлайн   Teddy BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 86
  • Регистрация: 21-October 12

Публикувано: 13 October 2013 - 10:07 PM

Привет.Благодаря за вниманието,Галине.Какво е станало,че хората които пишат,вече не го правят?Както и да е..Ти си с развъдник,ако не се лъжа?С работни кучета?Интересувам се от мъжки,по принцип,след година бих искал да пусна Кобра.Избора е винаги труден,Все едно избираш мъж на дъщеря си..Шегувам се,но все пак,човек иска да избере правилно.Запознах се с Желязко,но не съм го питал за снимки,нямам връзка с него,ако прочете темата,ще се радвам да се включи.Но по-важно от снимките е дали Вирус наистина е бил такъв,имам в предвид на характер,какъвто аз го описвам.Ти познаваш ли кучето?Бих желал,(предполагам и всички стопани на женски),груб мъжки,кучката ми е мн.едра,не искам да бягам морфологично от този тип,задължително с добри движения,и най-важното - с железен характер.Което трудно би се установило,ако не е работен.В началото на "дого кариерата" си не разбирах за движенията,но на изложбата в Хисаря,когато видях кучетата заедно,прогледнах.За много неща,в това число и движенито на дого.За щастие,Кобра се движи прекрасно,въпреки размера си,това дори Анна Мария го е написала в оценъчния лист.Как са вашите кучета към непознати хора?Знам че агресията се избягва,реномето на дого като опасна порода и т.н.т.,но все пак?Миналата седмица имах интересни преживявания,(описал съм ги в съседния форум за американски булдог,имам и такъв),та за това питам.Предполагам че е светотатство,амбул във форума на дого, но кучето ми спести неприятности,та пускам " бързи" снимки - Арко,на Кобра приятелчето..

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#8 Потребителят е офлайн   galin_f Икона

  • ЛУД ЗА ВРЪЗВАНЕ!!! :D
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 1142
  • Регистрация: 30-May 06
  • Gender:Male
  • Location:СТАРА ЗАГОРА
  • Skype:

Публикувано: 17 October 2013 - 09:50 AM

Имам регестриран развъдник, защото отвреме навреме имам кучило и за нормалното издаване на родословия се налага.
За мен екстериора и работните качества са еднакво важни. Дабре е когато кучето работи, но ми е още по-приятно когато и изглежда добре. Друг е въпроса, че ако имам 100лв за харчене предпочитам да ги похарча за лов отколкото за изложба. Дранкулките не ме радват, но посещавам изложби.

Специалките, Светони и Европейски са едно добро място за първоначално ориентиране в избора на куче за заплождане. Не заради самото класиране а заради възможноста наживо да се сравнят доста кучета. Но това е само за претинциозните, иначе е много по-лесно.

Познавам Вирус, много пъти съм го виждал. Сещам се за два пъти когато съм бил в непосредствена близост при откачане на Вирус от прасе, но не се е случвало да го правя лично и с моята база за сравнение да кажа колко е трудно. Но явно закопчава здраво. При всяко хапало дого откопчаването е лесно само когато е обучено да се отзовава от дивеча, при другия ваиант е малко или повече трудно.

Аз съм превърженик на женските индивиди, но не заради развъждането. Мъжките повече ме нервят от колкото да ме радват, но по стечение на съдбата в момента при мен са изравнени и ме побъркват тези момчета с техните номера :eg_033:

С непознати хора навън дого нямат проблем, с непознати хора вкъщи също намат проблем, но там хората имат проблем. Всичко все пак е въпрос на занимаване с кучето.

#9 Потребителят е офлайн   Teddy BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 86
  • Регистрация: 21-October 12

Публикувано: 10 November 2013 - 08:58 PM

Привет на всички.Раздвоен съм дали да споделя случилото се но все пак..По миналата неделя в късния следобяд разхождах Кобра и булдога си над Горна Баня(краен квартал на София),по едни пусти поляни с целта да не срещам други кучета, хора,и изобщо разни животни за да не стават никакви екшъни,когато кучетата се набиха в един трънлив гъсталак и започнаха да се бият с нещо.Квичене,ръмжене,чупещи се клони...Уплаших се да не е някое диво прасе,защото не са се срещали с такова,и понеже са по глупашки смели,не знаят да се пазят,ще ги убие, започнах да викам с надеждата да го уплаша и да избяга,и да се опитвам да мина през трънаците до тях.Не успях,и чувайки че борбата се мести в другия край,излязох и тичешком заобиколих.Това нещо трая не повече от няколко минути,но когато стигнах,видях със съжаление че борбата е била с един язовец,който вече е умрял.Наистина харесвам язовците,и ако можех, нямаше да допусна да го убият,но така било писано..От друга страна съм чувал че язовците са много опасни и корави за кучетата...Вие какво мислите? Малко нови снимки на Кобра..

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#10 Потребителят е офлайн   LARI Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 11-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Sofiq
  • Skype:

Публикувано: 11 November 2013 - 05:03 PM

Много е красива тази Кобра пу пу :wub:
User's Signature

ОБИЧАМ СИ КУЧЕТО

#11 Потребителят е офлайн   Teddy BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 86
  • Регистрация: 21-October 12

Публикувано: 20 November 2013 - 06:51 PM

Прятно е когато харесват кучетата ти..Благодаря,''ЛАРИ''.

#12 Потребителят е офлайн   Teddy BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 86
  • Регистрация: 21-October 12

Публикувано: 25 February 2014 - 01:39 PM

Привет на всички. Живи и здрави, на 27 март тази година Кобра ще навърши две години. Време е да и потърся мъжки. Имам някои имена в предвид, но все още нищо точно избрано. Ще ми бъде интересно да чуя и мнението на аудиторията. Смятам че има доста собственици на мъжки кучета които четат форума. Разбира се, и на тези с женските мненията са добре дошли.

#13 Потребителят е офлайн   tubokan Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 26-February 14

Публикувано: 26 February 2014 - 09:35 AM

Невероятното куче :) Много добра порода, много добри за лов :)

#14 Потребителят е офлайн   Teddy BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 86
  • Регистрация: 21-October 12

Публикувано: 20 May 2014 - 12:08 AM

Привет на всички.С удоволствие споделям впечатленията си от тазгодишното световно за дого в Лесковац,Сърбия.За пръв път съм на специалка от такъв калибър.Интересна е.Сърбите са се постарали доста.Това, че нещо българите не били харесвани там,не можах да го усетя.Само гостоприемство и усмивки са нещата които видях.И много бели кучета на едно място.По каталог 171 броя.Незнам всички записани дали са дошли,но поне така изглежда беше.Хората там бяха отделна тема,понякога по-интересни от кучетата.Заведох Кобра там с ясното съзнание че не мога да очаквам нищо,все пак доста свръх стандарта е...От 56 кг я свалих на 51,повече не посмях,започнаха много да и се броят ребрата,а за височината..., не успях да направя нищо. Но исках две неща.Да я съдят аржентинци, мъже, и да я сравня с кучета на световно ниво,каквито се очаква да бъдат на световно.Съдия на всички женски беше Фернандо Центурион, дяволски сериозен и педантичен мъж,оглеждаше всяко куче мн.подробно и бавно,независимо какво беше,даваше ясни,подробни, аргументирани оценки,и работеше така,сякаш имаше цялото време на света.Наблюдавайки го, все по-ясно си давах сметка че съм си загубил напразно времето и парите.Откритият клас на женските дойде към 3-4ч. след обяд,и бяха толкова много че не се събраха в ринга,и съдията ни раздели на две групи.Когато дойде ред на Кобра,след търчането и вс.останали работи,за мое учудване той ми обясни че смята почти всичко в нея за правилно с изключение на леко суровата муцуна, че дълбочината на гръдния кош,би могла да е по-дълбока,и разбира се огромните и размери.После за голямо мое учудване написа в оценъчния лист "отлична"(екселент) оценка, и за да е пълна изненадата,не ме изпрати извън ринга,както повечето от участниците, а ми каза да отида в единия му край и да чакам.В крайна сметка останахме само шест кучета,от които той избра първо, второ и трето място.Е, аз не съм много вещ в изложбите,но се оказа че се наредихме в топ шест на световното за дого аржентино...Това беше голям и неочакван успех за мен,тъй като колко кучета взимат най-високата оценка на събитие от такъв ранг,колко от тях остават в последните шест, и още повече,когато са свръх стандарта?Само за информация,мъжките които харесвах( те са отделна тема) и разговарях със собствениците им,бяха предимно едри(не е мн.адекватно за дого,но харесвам едри и агресивни мъжкари),се движеха в диапазона 46-48кг.Извън кучкарската тема е факта че пребиваването беше мн. приятно,и цялата интернационална общност,в едно с българите искара едни добри два дена.И накрая малко снимки от мен.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#15 Потребителят е офлайн   coolice Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 904
  • Регистрация: 26-June 06
  • Gender:Female
  • Interests:dogo argentino , agility

Публикувано: 20 May 2014 - 05:11 PM

Обичам да чета и се радвам на постиженията на всички български представители на породата на подобни форуми и срещи.За това Ви поздравявам с отличния резултат и ви пожелавам по големи върхове. :flagbg:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Teddy BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 86
  • Регистрация: 21-October 12

Публикувано: 21 May 2014 - 10:10 AM

Благодаря. Добре казано.

#17 Потребителят е офлайн   spuni Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 757
  • Регистрация: 22-August 05
  • Gender:Male
  • Location:В.Търново/ London

Публикувано: 01 June 2014 - 10:26 PM

Здравей , колко е високо кучето?
User's Signature

"EL CABALLERO BLANCO"

#18 Потребителят е офлайн   Teddy BG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 86
  • Регистрация: 21-October 12

Публикувано: 16 June 2014 - 10:21 AM

Привет, в интерес на истината не съм я мерил на височина,но е беше над всички на изложбата.В скоро време ще я премеря и ти отговоря на въпроса.

#19 Потребителят е офлайн   Ivana97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 10-December 11
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 13 July 2014 - 06:12 PM

Прекрасно куче! Това е моята любима порода, а относно Кобра нямам думи! СТРАХОТНА!!!!

#20 Потребителят е офлайн   Ivana97 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 10-December 11
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 13 July 2014 - 06:12 PM

Прекрасно куче! Това е моята любима порода, а относно Кобра нямам думи! СТРАХОТНА!!!!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни