Dog.bg Форуми : Кампания "Да намалим страданието"

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кампания "Да намалим страданието" на "На Ти с Природата"

#1 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 01 October 2013 - 11:54 PM

С огромно удоволствие ви съобщаваме дългоочаквана новина – стартираме наново кампания „Аз помагам на животните”!

Това стана възможно благодарение на нашите дългогодишни партньори от Качена снимкаTierhilfe Suden, - организация за защита на животните от Германия, която от години помага на български организации и на Столична община.

Новата кампания ще се казва „Да намалим страданието” и стартира веднага.

Със средствата, събрани от немските и български дарители, ще помагаме за операции и лечение на животни в беда. За събраните и изразходвани средства ще се отчитаме на сайта ни – така, както е правено и преди.

Сдружението ще продължи да организира събития в полза на кампанията, за да можем да помогнем на повече животни.

Тъй като средствата са ограничени, а животните в беда – много, се налага да въведем ясни правила за това, в кои случаи ще помагаме.



А именно, при наличие на свободни средства:

1. Помощ ще получават само безстопанствени животни (не само кучета и котки, а всякакви животни), за които имаме гаранция, че няма да останат на улицата. Т.е., човекът искащ помощ, ще трябва да попълни първо декларация, че става стопанин - собственик на намереното животно, и че ще се грижи добре за него до момента, в който му намери нов отговорен стопанин. Ако не изпълни декларираното, ще трябва да възстанови заплатената сума.

Това условие ни дава сигурност, че на животното ще бъде помогнато не само да получи необходимото лечение, но и да намери истински дом.

2. С предимство поемаме случаи, които не са от София. Това решение сме взели, тъй като в София съществуват приюти и центрове, стопанисвани от други организации за защита на животните, които могат да помагат. В повечето населени места в страната такава възможност няма. Искаме да я осигурим.

3. С предимство поемаме и случаи на наши дарители.

Повече информация: тук.



User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#2 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 09 January 2014 - 10:36 PM

Напомням, че кампанията е активна и, ако отговаряте на условията, можете да ни потърсите за помощ.
А животните, на които помогнахме от септември до декември, можете да видите тук: Албум на кампанията във Фейсбук
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#3 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 22 January 2014 - 11:38 PM

Има населени места в страната, където не може да бъде направена нужната операция, тъй като няма ветеринарна клиника. В такъв случай животните се превозват до най-близкото място, където лечението може да се осъществи. Транспортните разходи за тези случаи също се поемат от кампанията.
Днес получихме молба за помощ от Девин.
Ако някой може да съдейства с транспорт, моля да ми изпрати съобщение.
Кучето е едро, с две сериозни рани и счупен крак.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#4 Потребителят е офлайн   RINGIL Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 17-December 18

Публикувано: 17 December 2018 - 02:18 PM

Здравейте :) Имам проблем, за който не знам към кого да се обърна и дали да го пусна като сигнал. Дядо ми почина и остави на нашите грижи кучето си, което обаче е сляпо от около година. Проблема е, че когато се опитам да му сложа нова каишка става агресивно. Няма вариант да го завържа и все си намира от къде да се измъкне. И става едно сляпо бродещо агресивно куче из двора, което ако излезе на улицата може да създаде проблеми. Има ли начин да се настани в приют или нещо подобно? Благодаря предварително!

#5 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 December 2018 - 03:19 PM

В БГ името приют означава затвор. Няма достатъчно място и слагат няколко кучета заедно в една клетка, а когато са много на едно място, често стават бели, сбиват се, често доста сериозно и доста кучета не оцеляват. Отделно, че не получават редовно храна и животът им е дори и по-тежък от уличните кучета.
Ако наистина искате старчето да отиде в приют, то със сигурност го обричате на смърт. Повярвайте, там няма да издържи
Обезопасете си двора, така че да не може да излезе и го оставете да си изкара спокойно старините в него. Старо куче иска топла постеля, спокойно място, и храна. Нито ще му е до разходки извън двора, нито до каишки.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#6 Потребителят е офлайн   RINGIL Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 17-December 18

Публикувано: 17 December 2018 - 03:51 PM

Мисля,че не може да излезе/засега/,но не мога да гарантирам и няма да поема риск нещо да се случи на други хора/животни.Няма как да мисля какво може да стане 24/7.Почти не ходя в тази къща.
Ще търся варианти да го настаня някъде,колкото и да не ми се иска.
Просто за момента нямам отговор от никъде.

#7 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 December 2018 - 06:45 PM

Показване на мнениетоRINGIL, в 17 December 2018 - 03:51 PM, написа:

...Почти не ходя в тази къща....

Надявам се да носите храна на старчето поне от време на време
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#8 Потребителят е офлайн   RINGIL Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 17-December 18

Публикувано: 17 December 2018 - 09:25 PM

Разбира се,че нося храна.Много искам да няма проблеми и да си го отглеждам,ще се опитам наистина :)

#9 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 December 2018 - 08:27 AM

Радвам се, което
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни