Dog.bg Форуми : Бигъл :: Малко информация ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бигъл :: Малко информация ? Желая да купя Бигъл и ми е нужна малко информация.

#1 Потребителят е офлайн   Innocent Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 02-October 13

Публикувано: 02 October 2013 - 11:02 AM

Здравейте,

От дълго време желая да купя куче порода Бигъл. Не разбирам много от животни и за това се допитвам до вас. Ако може малко повече информация да ми дадете за породата, като: да има разновидности и ако има каква е най-удачна да се вземе предвид обстоятелствата описани по-долу, дали са шумни, дресират ли се лесно, желаят ли някакви по-специални грижи, мъжко или женко да взема (плюсовете и минусите на двата пола, някъде бях чел, че ако е мъж стопанин е добре да вземе женско куче и обратно), горе-долу цената на която може да се закупи, какво да изисквам като купувам кучето (Паспорт ? Да видя родителите ?). Ако се сетите нещо важно, което съм изпуснал да изброя, моля да споделите.

Кучето ще бъде гледано в апартамент и ще бъде добре гледано (включващо разходки всеки ден :)).

Благодаря за отделеното време и поздрави :)

#2 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 02 October 2013 - 04:31 PM

Тук подаряват:
Здравейте,
Подарява се девет месечно куче порода бигъл.
много дружелюбен, общителен, разбира се с други кучета и малки деца.
стопаните му се преместват и не могат да го вземат със себе си.
има паспорт и всички ваксини.Това е жената пуснала обявата: https://www.facebook.com/ldenkinska
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   Innocent Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 02-October 13

Публикувано: 04 October 2013 - 10:01 AM

Благодаря за отговора. Някой да може да ми даде информацията, която искам ?

Поздрави.

#4 Потребителят е офлайн   Sherlok Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 02-December 13
  • Gender:Male

Публикувано: 03 December 2013 - 09:29 PM

Аз съм горд и щастлив собственик на бигъл и мога да отговоря на въпросите ти . Доста са шумни и много игриви. Не са подходящи за апартаменти , а ако се вземе в апартамент , то разходките трябва да са дълги и редовни . Изключително енергични са . Много са умни и схващат доста бързо , но и инатът им е голям. Много са лакоми и често си крадват разни нещица от масата без да ги видиш. Подготви се за изгризани мебели ,разхвърлени кошчета, изяден балатум,кабели книги,дрехи и т.н . Жилището в коет ще живее бигълчето трябва да е на 100% пригодена за него. Лесни са за ''поддръжка'' не изискват много грижи като ресане и т.н. но понеже да от породите с клепнали уши трябва редовно да се почистват за да не се завъждат микроби и ушни инфекциин . В зависимост от това на каква възраст ще го закупиш трябва да провериш какви ваксини има и ако е по мъниччко редовно да се ваксинира във дадения от ветеринаря ти срок.Паспорта е задължителен . Аз моето съм го регистрирала и в общината . Ако напускаш с кучето страната е задължително то да има чип който се слага след 3 тия месец. пропуснах да кажа че е добре да видиш родителите на кучето. В общи линии трябва да отделяш доста време за занимания с него през 1 вата год. от живота му и много да го пазаш когато сте на разходка защото повярвай ми яде всичко от земята от камъни да хартии и лкечки , ще ти трябва време за да го отучиш.Не е хубаво да го пускаш без каишка защото тези кучета имат много силно развито обуняние и тръгнат ли по следа , често се губят. Ц такова куче никога не е скучно и винаги си под напрежение . Много са любвеобвилни и добрички . Искат много грижи за възпитанието им ,но си заслужават

#5 Потребителят е офлайн   kapanec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 22-January 06
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Interests:Пчеларство,градинарство,животновъдство и др. тел:0878532677

Публикувано: 27 December 2013 - 03:03 PM

Намерен е изгубен бигъл в Русе

#6 Потребителят е офлайн   kapanec Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 22-January 06
  • Gender:Male
  • Location:Русе
  • Interests:Пчеларство,градинарство,животновъдство и др. тел:0878532677

Публикувано: 02 January 2014 - 09:19 AM

Бигъла от вчера е вече при собствениците си

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни