Dog.bg Форуми : документи за родословие на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

документи за родословие на куче

#21 Потребителят е офлайн   NaDeNcEtO 88 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 24-August 13

Публикувано: 04 October 2013 - 09:00 PM

Показване на мнениетоaldald, в 04 October 2013 - 08:26 PM, написа:

Няма развъдник за кучета без документи - има зооборси.
Идеята на развъдника е да развъжда животни от дадена порода с определени характеристики - здрави и с ясно потекло (описано в документ - родословие).
Идеята на зооборсите е да купуват кучета на килограм и да ги продават КАТО породисти. Там няма никакво значение дали е здраво или болно кутрето, важното е да прилича на "нещо" докато ви вземат парите. А после - как ще изглежда като порасте и дали изобщо ще оцелее - това не е тяхна грижа.



Хубаво де нали казваш, че има специален развъдник за маламути, а сега точно обратното-че това не са развъдници, а зоо борси? Нещо не разбрах май. :)

#22 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 04 October 2013 - 09:25 PM

Това не бих го нарекъл Зооборса, защото самата жена си ги гледа и то в наистина добри условия поне от това, което видях. Лично аз ходих да взема кученцето и определено си личеше, че ги гледат добре. Родителите определено бяха маламути, също така преди да ида се бях допитал до едни приятели, които цял живот гледат тази порода кучета и те потвърдиха, че са маламути.

Единствената разлика от това да купиш от развъдник е може би липсата на документи, което точно за мен не е проблем. За съжаление аз лично не мога да отделя 1500-2000 лв. за куче. Освен цялата тази работа с тези паспортите и т.н. са голяма глупост за мен. Това са животни (живи същества) не някакви предмети. А относно микрочипа - подобно нещо не бих поставил на животното си поради причини, които не мисля, че трябва да споменавам точно сега, а и не е тук мястото.

Иначе моята Хера прилича досущ на маламутите, които гледам в YouTube. Просто е малко слабичка, тъй като имаше глисти, които преди няколко дена изкара, а и ѝ давах по-малко храна поради незнание в началото. Мисля, че до 1-2 месеца обаче ще влезе в норма, тъй като доста бързо започна да наедрява. :)

NaDeNcEtO 88, аз просто изразявам мнение. Не желая в следствие на него да вземеш куче от там и после не дай си боже нещо не е както трябва да се чувствам виновен.
Сама взимаш избора от къде да си вземеш кученце.

#23 Потребителят е офлайн   NaDeNcEtO 88 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 24-August 13

Публикувано: 04 October 2013 - 09:56 PM

Аз също нямам възможност да отделя тази сума (2000лв.), а пък и не мисля да ходя по изложби (достатъчно ми е да му се радвам и да расте здраво). Държа да разменям мнения с всеки, който е запознат с тази порода (и ни най-малко не го приемам като налагане на мнение и съответно аз да се съобразявам с него-просто е добре да се черпи "от извора", за да отгледаме едни здрави и красиви кучета).
Четох за темата ти за храната от сайта Зоофас -какво стана доставиха ли ти е? Или най-добре да пишем за това на лично съобщение. :)

#24 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 04 October 2013 - 10:01 PM

Аз пък не разбирам защо всеки се оправдава с това аз няма да ходя по изложби.Егати клишето....ама всеки държи да отбележи само да е здраво.
Еми изключват се малко нещата.Кучетата,продавани от борси,зоомагазини и други търгаши обикновено не продават здрави кучета.А относно екстериор и характер еле пък няма да говорим,че не били се различавали.
Много знаеш ти баба му на твоето куче хъски ли е,маламут ли е като не можеш да проследиш назад с какво е смесвано.Хубаво си ги гледа жената ама дали ги е изследвала за очи и стави няма значение..........
Само си размишлявам така на глас .....
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 04 October 2013 - 10:10 PM

Показване на мнениетоNaDeNcEtO 88, в 04 October 2013 - 09:56 PM, написа:

Аз също нямам възможност да отделя тази сума (2000лв.), а пък и не мисля да ходя по изложби (достатъчно ми е да му се радвам и да расте здраво). Държа да разменям мнения с всеки, който е запознат с тази порода (и ни най-малко не го приемам като налагане на мнение и съответно аз да се съобразявам с него-просто е добре да се черпи "от извора", за да отгледаме едни здрави и красиви кучета).
Четох за темата ти за храната от сайта Зоофас -какво стана доставиха ли ти е? Или най-добре да пишем за това на лично съобщение. :)

Да, докараха ми я. Доставиха ми я вкъщи, въпреки че написах, че желая да ми я доставят до 1 от офисите им в Пазарджик. Както и да е, цената на доставка пак беше 5 лв и малко.
Доволен съм, и мисля сега да поръчам по-голяма (15 кг.) разфасовка.

#26 Потребителят е офлайн   modera Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 15-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 October 2013 - 10:50 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 04 October 2013 - 10:01 PM, написа:

Аз пък не разбирам защо всеки се оправдава с това аз няма да ходя по изложби.Егати клишето....ама всеки държи да отбележи само да е здраво.
Еми изключват се малко нещата.Кучетата,продавани от борси,зоомагазини и други търгаши обикновено не продават здрави кучета.А относно екстериор и характер еле пък няма да говорим,че не били се различавали.
Много знаеш ти баба му на твоето куче хъски ли е,маламут ли е като не можеш да проследиш назад с какво е смесвано.Хубаво си ги гледа жената ама дали ги е изследвала за очи и стави няма значение..........
Само си размишлявам така на глас .....


+1

Подкрепям напълно тези гласно споделени мисли...

Има и друг момент - тези кученца след време като поотраснат и ей така в парка се срещнете с друг такъв маламут и решите да ги заплодите, какво ще излезе....

Щото и документите за родословие са "бошлаф" работа, и спазването на правилата за създаване на легитимно "кучило", което да пази и развива породата, са "бюрократични" процедури ...

но нищо, нали на снимките и на видеоклиповете в нета по нищо не се различават, а пък след време може и чистокръвен бял маламут да видим с баща самоед и майка хъски.

Не че нещо, но тези пари се наливат излишно в неправилна посока. Много е говорено по темата.

Съжалявам, ако постът е малко груб, но честно казано не бих имала доверие на човек, който спекулира и умишлено търси изгода, без да си е платил данъците напр. (визирам хората,които отглеждат въпросното кучило маламути). А за да се спре този порочен кръг, просто не трябва да има търсене в "сивия" сектор.

#27 Потребителят е офлайн   NaDeNcEtO 88 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 24-August 13

Публикувано: 04 October 2013 - 10:59 PM

Показване на мнениетоmodera, в 04 October 2013 - 10:50 PM, написа:

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 04 October 2013 - 10:01 PM, написа:

Аз пък не разбирам защо всеки се оправдава с това аз няма да ходя по изложби.Егати клишето....ама всеки държи да отбележи само да е здраво.
Еми изключват се малко нещата.Кучетата,продавани от борси,зоомагазини и други търгаши обикновено не продават здрави кучета.А относно екстериор и характер еле пък няма да говорим,че не били се различавали.
Много знаеш ти баба му на твоето куче хъски ли е,маламут ли е като не можеш да проследиш назад с какво е смесвано.Хубаво си ги гледа жената ама дали ги е изследвала за очи и стави няма значение..........
Само си размишлявам така на глас .....


+1

Подкрепям напълно тези гласно споделени мисли...

Има и друг момент - тези кученца след време като поотраснат и ей така в парка се срещнете с друг такъв маламут и решите да ги заплодите, какво ще излезе....

Щото и документите за родословие са "бошлаф" работа, и спазването на правилата за създаване на легитимно "кучило", което да пази и развива породата, са "бюрократични" процедури ...

но нищо, нали на снимките и на видеоклиповете в нета по нищо не се различават, а пък след време може и чистокръвен бял маламут да видим с баща самоед и майка хъски.

Не че нещо, но тези пари се наливат излишно в неправилна посока. Много е говорено по темата.

Съжалявам, ако постът е малко груб, но честно казано не бих имала доверие на човек, който спекулира и умишлено търси изгода, без да си е платил данъците напр. (визирам хората,които отглеждат въпросното кучило маламути). А за да се спре този порочен кръг, просто не трябва да има търсене в "сивия" сектор.




Аз лично съм звъняла в киноложки клуб "Северни кучета" на отговорника за развъдна дейност и се оказа, че в България няма нито едно регистрирано кучило маламути. В такъв случай искам да попитам от къде може човек да си вземе чистокръвно куче от тази порода? :)

#28 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 04 October 2013 - 11:07 PM

Цитат

В такъв случай искам да попитам от къде може човек да си вземе чистокръвно куче от тази порода? :)


Въпроса Ви ми се струва малко риторичен.
От една страна искате чистокръвно кученце,а от друга казвате,че не можете да заделите необходимата сума.Като 1000евро Ви се сториха много.

Отговора на въпроса Ви е-чужбина.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   modera Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 15-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 October 2013 - 11:08 PM

Щом в момента няма регистрирано кучило в България - от чужбина или чакаш да се появи легитимно такова тук. Чакала си две години...

С най-добри чувства!

ПС: писали сме по едно и също време

ППС: и още нещо, щом от Северни кучета са ви казали, че към момента няма регистрирани кучила в БГ, тогава няма как да получите чистокръвно кученце тук.

Това мнение е редактирано от modera: 04 October 2013 - 11:17 PM


#30 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 05 October 2013 - 01:48 PM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 04 October 2013 - 07:25 PM, написа:

Това не бих го нарекъл Зооборса, защото самата жена си ги гледа и то в наистина добри условия поне от това, което видях. Лично аз ходих да взема кученцето и определено си личеше, че ги гледат добре. Родителите определено бяха маламути, също така преди да ида се бях допитал до едни приятели, които цял живот гледат тази порода кучета и те потвърдиха, че са маламути.

Единствената разлика от това да купиш от развъдник е може би липсата на документи, което точно за мен не е проблем.


Родителите определено БЯХА маламути или просто Ви ПРИЛИЧАТ на маламути? и Вие и Вашите приятели можете да кажете, че Ви приличат на маламути, но определянето дали едно куче е породисто става с две неща: родословието, което документално показва, че кучето произлиза от маламути, т.е. самото то е 100% маламут и мнението на експерт (съдия) по породата, който проверява доколко това дадено куче отговаря на посочените в стандарта критерии, които на останалите хора могат да убягнат... Всичко останало си е САМОДЕЙНОСТ...

Това, което се опитват да Ви обяснят доколко и докъде се говори за професионализъм и развъдна дейност, или самодейност и просто множене на кучета...

И давам следния пример, преди години ми се обади една жена, собственик на женски маламут да ми каже, че харесва моя мъжки и иска да заплоди кучето си, впоследствие се оказа, че това е негова дъщеря... Ако кучетата нямаха документи, и собственикът на мъжко куче не бях аз, можете да си представите какво щеше да се случи. Но това се случва масово в България. Плодят се знайни и незнайни кучета, майки със синове, бащи с дъщери, сестри с братя и други близки родствени връзки - и така се стига до израждане, това е и то похабяването на породата. И всички, които говорят, че не им пука дали кучето им има документи, нека си дадат сметка - а тяхното от каква връзка е, не е ли от такава изродена, кръвосмешителна връзка. Ще кажете, ама това са кучета все пак. Но при кучетата също има израждания от кръвосмешение, както е при хората. Тогава ЗАЩО ТОЧНО ИСКАХТЕ МАЛАМУТ, ЗАЩО ТОЧНО ТАКЪВ МАЛАМУТ? - ами защото той има определени породни качества. И КОЙ ПОДДЪРЖА ТЕЗИ ПОРОДНИ КАЧЕСТВА? Хората, които заплождат по комшийски, както им падне, с който им падне, защото им прилича на маламут, или тези, които следят и правят всичко професионално, или поне ОТГОВОРНО. Следят генетичните линии, водят кучетата на изложби, за да подберат най-качествените екземпляри, проверяват за наследствени болести, така че следващите поколения ако не са по-добри, то поне да приличат на старите и да са здрави! И породата да не се изражда в някакво жалко подобие на маламут.

Показване на мнениетоNaDeNcEtO 88, в 04 October 2013 - 08:59 PM, написа:

Аз лично съм звъняла в киноложки клуб "Северни кучета" на отговорника за развъдна дейност и се оказа, че в България няма нито едно регистрирано кучило маламути. В такъв случай искам да попитам от къде може човек да си вземе чистокръвно куче от тази порода? :)

Не съм сигурна, че сте разбрали отговорника - може би няма в момента кучила, но регистрирани в клуба кучила е имало, и в бъдеще вероятно също ще има.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#31 Потребителят е офлайн   NaDeNcEtO 88 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 29
  • Регистрация: 24-August 13

Публикувано: 05 October 2013 - 01:58 PM

Показване на мнениетоFinwe, в 05 October 2013 - 01:48 PM, написа:

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 04 October 2013 - 07:25 PM, написа:

Това не бих го нарекъл Зооборса, защото самата жена си ги гледа и то в наистина добри условия поне от това, което видях. Лично аз ходих да взема кученцето и определено си личеше, че ги гледат добре. Родителите определено бяха маламути, също така преди да ида се бях допитал до едни приятели, които цял живот гледат тази порода кучета и те потвърдиха, че са маламути.

Единствената разлика от това да купиш от развъдник е може би липсата на документи, което точно за мен не е проблем.


Родителите определено БЯХА маламути или просто Ви ПРИЛИЧАТ на маламути? и Вие и Вашите приятели можете да кажете, че Ви приличат на маламути, но определянето дали едно куче е породисто става с две неща: родословието, което документално показва, че кучето произлиза от маламути, т.е. самото то е 100% маламут и мнението на експерт (съдия) по породата, който проверява доколко това дадено куче отговаря на посочените в стандарта критерии, които на останалите хора могат да убягнат... Всичко останало си е САМОДЕЙНОСТ...

Това, което се опитват да Ви обяснят доколко и докъде се говори за професионализъм и развъдна дейност, или самодейност и просто множене на кучета...

И давам следния пример, преди години ми се обади една жена, собственик на женски маламут да ми каже, че харесва моя мъжки и иска да заплоди кучето си, впоследствие се оказа, че това е негова дъщеря... Ако кучетата нямаха документи, и собственикът на мъжко куче не бях аз, можете да си представите какво щеше да се случи. Но това се случва масово в България. Плодят се знайни и незнайни кучета, майки със синове, бащи с дъщери, сестри с братя и други близки родствени връзки - и така се стига до израждане, това е и то похабяването на породата. И всички, които говорят, че не им пука дали кучето им има документи, нека си дадат сметка - а тяхното от каква връзка е, не е ли от такава изродена, кръвосмешителна връзка. Ще кажете, ама това са кучета все пак. Но при кучетата също има израждания от кръвосмешение, както е при хората. Тогава ЗАЩО ТОЧНО ИСКАХТЕ МАЛАМУТ, ЗАЩО ТОЧНО ТАКЪВ МАЛАМУТ? - ами защото той има определени породни качества. И КОЙ ПОДДЪРЖА ТЕЗИ ПОРОДНИ КАЧЕСТВА? Хората, които заплождат по комшийски, както им падне, с който им падне, защото им прилича на маламут, или тези, които следят и правят всичко професионално, или поне ОТГОВОРНО. Следят генетичните линии, водят кучетата на изложби, за да подберат най-качествените екземпляри, проверяват за наследствени болести, така че следващите поколения ако не са по-добри, то поне да приличат на старите и да са здрави! И породата да не се изражда в някакво жалко подобие на маламут.

Показване на мнениетоNaDeNcEtO 88, в 04 October 2013 - 08:59 PM, написа:

Аз лично съм звъняла в киноложки клуб "Северни кучета" на отговорника за развъдна дейност и се оказа, че в България няма нито едно регистрирано кучило маламути. В такъв случай искам да попитам от къде може човек да си вземе чистокръвно куче от тази порода? :)

Не съм сигурна, че сте разбрали отговорника - може би няма в момента кучила, но регистрирани в клуба кучила е имало, и в бъдеще вероятно също ще има.


Като се обадих ми казаха, че в момента няма и от доста време не е имало такива. Дори, че тази порода не се отглежда и развъжда в България. :)

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни