Dog.bg Форуми : Една уличка в София

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Една уличка в София и мнооого котки

#21 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 November 2013 - 09:26 AM

Благодарение на ТЕБ!!! Качена снимкаКачена снимка
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#22 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 November 2013 - 11:18 AM

Котаците са кастрирани в понеделник и от вчера вечерта - върнати. Имаме пореден опит за диалог с дамата и мисля, че има шанс да ни чуе.

Опитах се да хвана едното бебе онзи ден, но имах проблем с тамошните съседи, та не се получи.

Женското коте е временно прибрано от Пепа, за да го пусне след няколко дена, заедно със сивите тигри. Пепа помоли за затворена кот тоалетна, на някой да му се намира стара и ненужна такава? Приятелят й не искал да ходи у тях, че много миришело и тя мисли така да го омилостиви.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#23 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 December 2013 - 01:47 PM

По стечение на обстоятелствата се запознах с братчето и сестричето на видеото долу. Не вярвам някой да може да остане равнодушен към емоциите, показани на видеото.
Дано имате късмет, прекрасни същества!

https://www.youtube.com/watch?v=fxlbH7eLovA

https://www.youtube....h?v=fxlbH7eLovA
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 11 December 2013 - 11:08 AM

Тук можем да се отчетем с още 2 кастрации и още 3 прибрани котета, на които ще търсим домове. Благодарности на феите Ина, Мария, Веси, Диана и Дени за помощта с приемен дом, предлагане, обяви и превоз! Ще покажем снимки по-нататък.

Иначе ситуацията там е като със стоглавата ламя - задомиш и кастрираш 2, появат се нови 3 :(

Имах (почти) саморазправа с 1 от съседите на Пепа, твърдо против кастрацията, записах част от разговора с телефона, ако се стигне до нещо по-сериозно. Дамата, с която имахме проблеми мисля, че донякъде проявява разбиране. Опозах и още 1 съседка, която е настроена срещу Пепа и котките по ред причини, въобще ситуацията е все по-сложна и тъжна...

Мога да кажа, че каквото можах да направя с кастрация, направих. От тук на сетне вече ще граничи с незаконно нахлуване в частна собственост и ще си имам проблеми.

Много ми е мъчно за 2 прекрасни котки (трицветката и копието на 'моята' баба) и 1 котак (бяло и оранжево). Кастрирани. Те са много подходящи за задомяване, но в момента нямам къде да прибера. Били са домашни и заслужават да са на сигурно и топло. Доразбрах още за историята на Пепа, гледала е 14 котки в апартамент, после се е преместила в тази къща и ги е пуснала навън. Първите няколко са си отишли доста бързо - коли, студ/болести и кучета (много цветно ми разказа как е намерила трупчетата, ще ми се да не беше ми казала, на вас ще го спестя). Тези тримата са единствените оцелели, заедно с един мъжки, който си живее с Пепа вътре в стаята й в мазето и тя ще си взема като се премести на пролет (или поне в момента така казва).

Ако някой иска да направи коледно-новогодишен подарък (храна, не пари) за Пепа и котките, тя ще приеме с благодарност. Дано не звучи нахално, но тя не иска шарени гранули. На мен това ми се вижда странно (както и желанието за затворена тоалетна, но й подарих една, макар и все пак да пусна тигрите навън).

И последна молба: моля, разпространете тази обява на новопоявило се женско коте на около 5 месеца, което кастрирахме в понеделник. Благодаря! Качена снимка
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#25 Потребителят е офлайн   dora7511 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3177
  • Регистрация: 11-January 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Фитнес,йога, източна литература,здравословен начин на живот...кучета и котки:)

Публикувано: 17 December 2013 - 12:00 PM

Котаците са вече в приемния си дом в Германия. Огромни благодарности за това на Соня Митрева и дружеството й. Тя намери местенца за писанките и направи заминаването им възможно! :rc_036:

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимкаПрикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 December 2013 - 06:13 PM

Благодаря на Приятели на котката и на Соня Митрева!

Доре,
ако има снимки и новини от тигрите, ще ме направиш много щастлива Качена снимка

Ето как ми грабнаха сърцето тези тигри:



Още две котета от уличката са на леченив в клиника Добро Хрумване - Борово в момента. Това са Лев, на когото все още текат очите (секрет, примесен с кръв) и бебка Бауи, която има гиардия и диария.

Но скоро ще са здрави, пу-пу и с докторите се разбрахме да им потърся приемен дом. Има ли желаещи за мъркавите прелести? Обещават ви много топли и гушкави празници :)

Ето клипче на тази чисто бяла бебка с 1 синьо и 1 кафяво очи (нищо, че нито е бяла, нито й се виждат очите в моето клипче :):



Ето го и Лев.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#27 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 February 2014 - 09:46 PM

Бялата Бауи замина за чужбина и вече е осиновена, хиляди благодарности на samotnata за грижите и търпението да направи коте от тоз дзвер :)

Благодаря и на grima, която й е кръстница, донесе й късмет и й купи ризка :)

Ева, сестра й, също е задомена извън граница, тя и аз сме много задължени на Ина, която е страхотна котешка мама!

За Лев имаше възможност благодарение на Streunerhilfe Bulgarien e.V., но е деня на пътуването едното му око пак протече и остана тук. Правихме тестове за какво ли не, псоледно и специална посявка, чакаме резултатите. Запушени са му очните канали, може да се направи операция за отпушване (пъха се катетър и механичко се отпушва), но малко се притеснявам и чудя. Някой дали е имал подобен опит, за да сподели?
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#28 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2014 - 03:46 PM

И Лев замина миналия петък, засега в приемен дом, но се надявам скоро да е осиновен. Така и не се реших на тази интервенция, но все още съм заинтересована някой с опит да сподели.

Мисля, че няма какво повече да направя за тази уличка. Не съм писала, но още в самото начало прибрах и кучето от тази тема. За съжаление, той има много да наваксва с възпитанието. Напада кучета и гони котки :( Не знам има ли смисъл да му пускам нова тема въобще, хич не ми е ясно какво ще го правя.

Равносметката:
- 11 кастрирани котки
- 2 диви, кастрирани и върнати на улицата
- 13 осиновени (в България са осиновени 5, останалите в чужбина. По-малко са от кастрираните, защото имаше бебета)
- 1 трудно осиновяемо куче, на хотел при треньор. Ще е цяло чудо, ако някой от вас му предложи приемен дом. С хора е страхотен.
- 2 котета, убити от кучета или коли, така и не се разбра...
- 4 котки останаха все още некастрирани, поради проблеми със съседите

Това последното ми е голям дерт, ако някой се наеме да дойде с мен някоя сутрин рано (към 5-6ч), да ми пише лично съобщение. Ще се постарая да се подготвя с 2 капана, за да сме по-продуктивни. Опасявам се, че пак почват да се разгонват и ще се обезсмисли всичко постигнато. 2 от котките съм сигурна, че не са кастрирани, за другите 2 ми е трудно да ги разпонавам (те са 2 тигрови и 2 трицветнки, от всяка разцветка по 1 е кастрирана, а другата - не).

И разбира се, ще е добре да се помага с храна. Благодарение на butci, занесох консерви дарение (беше късно вечер, за да не ме видят прословутите съседи и снимките не са станали). Добре е, ако може да се помага с 10тина кг храна на месец...

Благодаря на всички приятели, които помогнаха и без които тази равносметка щеше да е къде по-тъжна. Качена снимка
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#29 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 May 2015 - 04:40 PM

Изтупвам темата от прахта, защото всъщност тя така и не е отшумявала никога... За жалост, в тази уличка котките се появяват и изчезват редовно...

А онзи ден пък намерих и това: Прикачена снимка Прикачена снимка

В момента там има между 22 и 25 котки, но броят никак не е ясен, защото прииждат за храна и от съседни дворове. Пепа вече не живее там, грижи се за възрастен човек в дома му в Железница и всеки ден пътува, за да храни котките.

Една от тези за кастрации, които останаха я убиха кучета. Една успяхме да кастрираме. Така че остават две, които хитреят на капана.

Има и котак с потрошен таз. Има и социални котки, които се мотат в краката на (не)доброжелатели и са си спечелили колкото милувки, толкова и ритници.

Пиша тук, защото има нужда от храна, ако някой желае да дари, а също така и от приемен дом, ако стане чудо. Поне за потрошения кот, който е недоверчив, но ще се оправи, хахаха :) (то пък от моите сники дори не се вижда, че е бежово-розов, ако някой има сентимент към тази резцветка - действам ви емоционално :)

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка


Има и бебета (на кастрираната, вече, котка). Ако някой желае да му щуреят на главата, след като се излекуват от херпес вируса. 5 броя героя :) Не ги гледайте, че са толкова малки на размер, всъщност са на около 2 месеца, просто са 350-400 грама.
Прикачена снимка

За по-емоционалните от вас, има и котана баба на 10 години със завишени бъбречни и чернодробни показатели. Лекувахме я, но я върнах на улицата. Гальовна и добра е. Снимката е от зимата, да я видите каква е кифличка - не ще да си мокри лапите в снега:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни