Dog.bg Форуми : Една уличка в София

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Една уличка в София и мнооого котки

#1 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 October 2013 - 04:28 PM

Много се чудих да пускам ли темата, има ли смисъл. Но в крайна сметка, един човек да пожелае да помогне, пак ще е по-добре от сега.

Ако не ви се четат моите излияния, слезте надолу и прегледайте точките накрая, преди снимките Качена снимка

Става дума за една къса уличка в София, кв. Лозенец. От там задомихме вече 3 котки, от там е и баба-котана. Минавам от доста време, запознах се с някои от хората в района.

Може да е къса уличка, едва стотина метра, но пък си има всички представени типажи:
  • напъденият куч, който е пуснат 'на свобода' след като си отива възрастната баба, която го е взела като кутре
  • малките сладки котета
  • дворните писовци, които не дават за кастрация
  • кастрираните с триста зора котки (за беда - немакирани)
  • убитите котки от прехвърчал автомобил (как хвърчат, улицата е с павета, а е и къса, кога набират скорост?!)
  • милата млада дама, която осинови бялата куча от строежа на нейната кооперация
  • дама на средна възраст, която се съмнява в добрите намерения и ни обвини, че й крадем котките за кожи или какво беше, забравих
  • страхотните хора от аптеката, които обгрижват бездомните животини
  • и най-вече - Пепа Бакалова. Дамата е била зъботехник, но животът е превратен, сега е хигиенистка. Пардон, и това вече не е, защото понякога още ходи в офиса, който чисти, но не са й плащали от месеци. Търси си работа, каквото дойде. А пък близките я притискат да се изнесе от там, тя е на квартира. Но кой ще се грижи за 40тината котки от улицата?

Днес ходих в зоомагазина, от където купуваме храна понякога за Пепа и колонията. Казаха ми, че е минала малко преди мен, брояла е стотинки, за да купи храна на котките, дали са й и безплатно, защото и самите те се грижат за бездомничета (дамата от магазина е била съфорумка до преди няколко години).

Пепа не спасява по 'нашите' стандари - тя прибира, лекува по нейн си начин, кога води на вет, кога не. Често, като я притискат хазяи и близки, пуска котетата навън и без да им е намерила дом. Не ваксинира. Старае се да храни с едноцветни гранули и 'хубави' консерви. Води за кастрация - сега се притеснява, че като спира кампанията с талоните, няма да смогва, а са останали още 4 котки.

Дом търсят малките котета и който и да е от големите. Ще се постарая за по-хубави снимки и отделни описания.

Ето забавен котешки концерт :)


И гальовна писа с кожен проблем:


И напъденият куч, че за него ми е мъчно. А е добър, даже много-много не смее да закача котаците.
Прикачена снимка

Много дълго стана, извинете. Молбата ми е:
  • помощ за кастрации на останалите 4 котки. Едната изпуснахме и роди, така че тя ще е по-късно (транспорт през след работа/уикенда и евентуално компания, ще 'крадем'). Кастрираните не са маркирани, така че без Пепа, която да посочва, не смея да се пробвам
  • колкото може храна. Ето телефона на Пепа: 0897/863462, бих предпочела да не съм посредник. Мисля, че за самата нея ще е по-добре повече хора да откликнат. Ако има желаещи, може да оставят пари за Пепа и котките в зоомагазина СРЕЩУ РУМ Черни Връх, мога да дам точен адрес.
  • възможности за работа за Пепа - ако в офиса ви си търсят хигиенистка, ако познавате някой, който си търси домашна помощница. Пепа е съгласна и да гледа възрастен човек. Мисля, че би гледала и котки, в нечие отсъствие, но не зная дали има 'пазар' за подобно нещо и доколко е рентабилно за нея. А и дали някой би пуснал в дома си все пак непознат човек...
  • и разбира се, задомяване на котките. Не смея да мечтая за кой знае какви резултати, но все пак
  • ако иска някай да помогне с хубави снимки и организационна помощ - не съм снимала котетата, които самата Пепа е прибрала, а само малка част от тези на улицата. Нямам и достатъчно подробни профили. Ще съм благодарна и на помощ с Фейсбук.

И за да не оставям грешно впечатление за някакво бедствено, отчаяно положение - на снимките ще видите, че котките са като цяло в добро състояние. Първоначално реших, че това значи, че всичко е наред и няма нужда от помощ. Е, после се запознах с Пепа, с историите на котките, опознах поне малко характерите им и се привързах. Всеки заслужава шанс, по-добър от улицата. Нали?

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#2 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 09 October 2013 - 05:20 PM

Мога да помогна с логистика за кастрациите.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 October 2013 - 11:37 AM

Благодаря на Fullmoon за готовността за транспорт, на dile за дарената храна и на още две мили дами, които предложиха идеи за работа на Пепа. Благодаря и за предложената помощ за фотосесия, ще се възползвам. Качена снимка

Обаче, не успявам да се свържа с Пепа, телефонът й е изключен. Не смея да предприема без нея кастрация, защото както писах, кастрираните не са маркирани и не искам да сгрешим. Тя ще трябва да ни посочи останалите. Така че засега тук сме на изчакване, а ми се искаше да се възплзваме от хубавото време за кастрации и снимки.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#4 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 October 2013 - 08:47 AM

Вчера ходих да търся Пепа в къщата, където държи стая под наем, но освен, че понасъбрах съседите, викайки пред прозореца й, друго не постигнах. Е, благодарение на dile Качена снимкакотани не си легнаха с празни стомаси, което не е малко :) Ето снимки и клипчета от вчера и днес. На една от снимките е и котаната, за която съм сигурна, че е родила наскоро, така че ще можем да ловим за кастрация следващите 2-3 седмици, живот и здраве.

Котаците са чудни, личи си, че са били добре гледани. Все още козината е лъскава, чиста, хубава. Много ми допада бяло-оранжевия кот, много е деликатен, мил и търпелив, първо остава другите да се нахранят.

В два поста ще пусна снимки и клипчета, с риск да досадя. Знам, знам, ужасни са ми снимките и за нищо не стават :( И не, не си говоря сама, говоря на котките :) Ама най-добре без звук ги гледайте, че нещо в новия ютуб не мога да махам звука.

Иначе, явно моето кафе представляваше голям интерес, та няколко пъти го провериха :)

А в долния пост имам една любима котка, която много прилича на баби и се е камуфлажирала, та е като снимка тип 'открийте котката'.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#5 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 October 2013 - 09:14 AM



Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#6 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 October 2013 - 10:38 AM

Може би почнах да разводнявам и обезсмислям темата с всички тези снимки на котки, самата аз не съм съвсем наясно с броя им... Дамата от зоомагазина (съфорумка), ми беше споменала за около 40 котки. Доста плашеща бройка, но това не е от значение.

Телефонът на Пепа продължава да е изключен, на романтичните ми подвиквания пред прозореца продължават да отговарят други хора. Съдовете за вода на котките са пресъхнали. Та почвам да си мисля да не е заминала някъде или да се е преместила.

Ще се постаря (надявам се, с помощта на Пепа), да успея да направя профили на тези, които са най-нуждаещи се/най-подходящи за дом.

Ето още котаци...

Чисто бял мъжки, некастриран, плашлив.

Още един бял с оранжево, много мил и гальовен, некастриран

Костенуркова, некастрирана, с малко тигрово оранжево мъжко коте. Плашливи, но малко им трябва. Доверчиви са, приближават се към мен когато ги храня.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#7 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2013 - 11:09 AM

Вчера и днес се случиха доста неприятни неща :( Свързах се с Пепа, благодарение на бившата ни съфорумка (в обедната почивка ходих да я помоля за съдействие и вечерта ми звънна Пепа). Разбрахме се за тази събота да направим снимките и да й помогна с нейните приемни котета, не били добре (очите им течали, имали разстройство, но според нея не е спешно и не са отпаднали, дано не греша, че отлагам). Ако някой иска да се присъедини и да помогне с транспорт и снимки, ще сме задължени.

Та вчерашната обедна почивка намерих трупче на едно мило и социално коте, близо до уличката. Извиках Екоравновесие да го приберат, нямах време, пари или сили да го занеса във вет клиника за екарисаж... За него ми говори и Пепа... Ще си кажете, тази съвсем полудя, как не я е срам да качва такива снимки - снимката не е нещо ужасяващо. Ужасното е, че такива неща се случват нон-стоп там, а и не само там. Кучета, коли, болести... Слагам го за да окуража останалите, а и себе си. Нямам намерение да изнудвам емоционално, просто си давам сметка, че и едно коте да се прибере от улицата (която и да е улица), ще е голям късмет и успех. Понеже самата аз имах големи колебания дали да се 'забърквам': "само тези котки ми липсват, те изглеждат добре, уличката е тиха и спокойна, глутницата от Южния парк по-рядко слиза там" и т.н. и т.н. извинения....

А днес направо ми стана зле - двете котета от ограждението (клипчето в първия ми пост) са избягали или са пуснати. Не мога да си представя как ще се справят навън. Те са толкова социални, свикнали да са защитени, неопитни.

И така, вече мога да формулирам молбата си за помощ по-добре. Освен изброеното в първия пост, търся приемен и/или постоянен дом на следните 6 котки:

- 2те тигрови сестрички: на около 5 месеца, мили, социални, игриви.
- 2те бебки-трицветки: на около 4 месеца, закачливи, гальовни, 'домашни'
- котаракът в бяло и оранжево. Той е този, който изчаква другите да се наядат и чак тогава се храни. Истински котешки джентълмен :) Той социализира и учи/играе без да е груб с малките.
- мъжко бебе, бяло и тигрово, на около 4 месеца. Плах, свитичък, срамежлив, все не смогва да се добере до ядене, я от страх от мен, я заради другите, които го гонят. Той е единственият, който остана от котилото си. Едно коте е осиновено в Австрия, двете останали изчезнаха

Разбира се, ще съдействам и за останалите котки, ако някой си ги хареса, но мисля, че тези са най-застрашени заради гальовността си. Всички може да видите в това видео от сутринта:



Въобразявам ли си, или трицветката спря, за да дочака сестра си? Вероятно мислеха, че ги викам за храна, но не ми беше останала и се изложих пред котешкото население...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#8 Потребителят е офлайн   janny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 209
  • Регистрация: 27-October 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 29 October 2013 - 09:24 PM

Мога да помогна с транспорт ако е необходимо. А какво се е случило с Пепа - вече не живее ли там, какво ще стане с котките.

#9 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2013 - 09:27 PM

Не, там си е, просто й е спрян телефона. Има нов номер, но лично аз не успявам да я намеря и на него, така че засега няма да го давам, докатоне съм сигурна, че ще го задържи и ще го плаща. Явно просто не съм я нацелила с подпрозоречните изпълнения.

Благодаря за подадената ръка, ще звънна в петък. :rc_036:
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#10 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2013 - 10:15 AM

Поредицата ми безсмислени снимки продължава. Това са 2 от трите котета при Пепа. И двете са мъжки, некастрирани. Третото е сестра на по-едрия, некастрирана и това доста ме притеснява. Едното е от тази улица (по-едрото), другото го е взела от един паркинг някъде из центъра. Било много слабо, според нея тормозено - с рязани мустаци и счупена опашка.

Описание, по думите на Пепа:
1) Бяло мъжко коте с малко черно - много гальовен, търка си главата в брадичката й, все търси човешка компания. Спокоен, стоеше й в ръцете без да мърда. Има проблем с очите и няколко пъти го чух да хрипти. Тя му слага мехлем за очи, не можах да разбера какъв, каза: "От скъпия, за 6 лв". На около 5-6 месеца е вече.

2) Бяло и тигрово мъжко коте - подозрително спокойно, все търси къде да се сгуши и сви. Не иска да яде, според нея има проблеми със стомаха. Като го погалих ми се стори доста слаб, опита се и в мен да се сгуши, размърка се. И той е гальовен. И много грозен, чак симпатяжен :)

3) Бяло с черно, женско коте - не го видях, избяга. Страхливо и по-диво. На около 5-6 месеца е вече.

Разбрах няколко неща, които ме притесниха:
- Двете трицветни котета наистина са пуснати. На около 4 месеца са. Едната упорито се опитваше да се изкатери по крака ми. Дано се научат да се пазят на улицата...
- Пепа явно прибира, обргижва и пак пуска на улицата. Това беше ясно, но не знаех, че взима котки и от други места.
- Не ме пусна вътре в стаята й, но не мисля, че е типичния събирач, по-скоро се притесняваше, че не е почистила.

Имам дежа-вю от един друг подобен опит и направо изтръпвам. На този етап не мога да си позволя подобна сага. Поне научих още малко за останалите котки на улицата, най-вече кои са кастрирани.

Цитат

- котаракът в бяло и оранжево. Той е този, който изчаква другите да се наядат и чак тогава се храни. Истински котешки джентълмен :) Той социализира и учи/играе без да е груб с малките.
Този прекрасник всъщност е кастриран.

В момента наистина не мога да помогна финансово по никакъв начин. Не мога и да преценя долколко е спешно лечението на прибраните 3 котета. Диарията е спряла, но очите на двете бели са видимо зачервени. Малкият не яде, не се и изхожда. Не можах да разбера от кога е така. Ще се посъветвам с вет, но съм убедена, че всеки доктор би искал да ги види, за да предпише лечение... Ще се опитам да го организирам, дано не се налага стационар.

Пак да се примоля за помощ с транспорт в тази събота от 9.00 или петък от 17.30? Надявам се да отнемем не повече от 1.5 часа за всичко.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#11 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 November 2013 - 02:54 PM

Тук има доста развития.

Първо големи благодарсноти към angel4etto_, която дойде с мен миналия петък и направи индивидуални снимки на котките. Отидохме с Пепа и трите й приемни котета на преглед. За щастие всичко е ок.

Бот, малкото тигрово коте, което не искаше да яде, се оказа с горени мустаци (връхчетата им бяха черни) и счупена опашка. Пуснахме му тест за панлевкопения, за щастие отрицателен. След като докторката поразпита Пепа, се оказа, че малкото яде, но предпочита гранули. Взехме на 'вересия' пакет 2 кг РК за бебета - да, познахте, малчо е гурме-любител :)

Ако някой има възможност да помогне със сметката, ще сме задължени с Пепа.

Лев, мъжкото коте на 6 месеца почти се е излекувало от проблема с очита. А Райна, женското коте е най-добре, пу-пу. Имала е гъбички, но вече почти навсякъде е пораснала козина. Днес я кастрирахме и пуснахме ПКК, всичко е наред, вече даже е будна.

Благодарение отново на angel4etto_, която пусна обяви в бездом.инфо, Бот е вече осиновен от младо семейство. Има и интерес към Райна. Едни хора се инересуваха от Лев, но се отказаха, искали малко коте. За мен за добро се отказаха... Подготвила съм Пепа с въпросник и договор и съм я помолила да ходи/м на място в дома.

Ако някой има възможност, ще сме благодарни, ако споделите обявите навсякъде, където се сещате, вкл и ФБ.

Двете 'тортички' (сестрите с костенуркова шарка)
Райна
Лев

"Моята домашна котка", както се изразява Пепа има някаква рана на главата. Но нея не успях да заведа на вет, а и вече беше поминала. Според Пепа се е била.

Имам малък проблем с дамата, която искаше да върна обратно на улицата баби. Оказа се, че тя е гледала котана около година в дома си, но после я е пуснала навън. Името на котката е било Навлекана. Както и да е, днес ходих с такси да взема Райна за кастрацията и въпросната дама се показа на прозореца и се развика, че пак крадем котките.

В тази връзка, дали някой би ми помогнал морално и с транспорт довечера като връщам Райна? От Борово до Лозенец, да, верно, в най-големите задръстания, към 18.30...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#12 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 November 2013 - 03:47 PM

Ели, уви не мога да помогна с транспорта днес, но ако тази кукувица ти се развика пак направо премини на принципа "Атаката е най-добрата защита"!!! Кажи й, че е нагла и злобна бабичка, която на всичкото отгоре завижда, че за котките има някой, който го е еня, а за нея сигурно никой не се и сеща! Знам, че звуча грубо, но ми е писнало вече от псевдо-помагачи, които предпочитат да си ги гледат от прозореца, дори и някой ден размазани на улицата...
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2013 - 09:51 PM

Много благодаря! Ти предостатъчно ми помагаш и съм много благодарна! Качена снимка

За щастие мина без инциденти :) А от днес Райна вече е в нов дом, малко съм притеснена, че така бързо след кастрацията, да не й дойде в повече стреса...
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#14 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2013 - 10:19 PM

еее, супер, Ели! Добра новина е това с новия дом за мацунка Райна! Дано всичко е наред и да се чувства комфортно. :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   angel4etto_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 148
  • Регистрация: 02-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2013 - 06:27 PM

Накратко, ето няколко от котките, които видяхме миналата седмица :
Двете трицветни сестрички, 5-месечни, скоро ще бъдат кастрирани
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимка

Сивото коте и един от мъжките котараци
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимка

Лев в клиниката :
Прикачена снимкаПрикачена снимка

Осиновените Бот и Райна :
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 November 2013 - 04:06 PM

Довечера ще върна на улицата 2те тигрови котета (мъжко и женско), вече кастрирани и обезпаразитени. В крайна сметка, въпреки молбите ми, Пепа не се съгласи да ги вземе вътре (и те, както повече котета там, са минали през дома й като малки, но после ги е пуснала на улицата). А и аз се провалих и не им намерих приемен дом.

Не смея и да мечтая за приемен или постоянен дом, но все пак, реших да пиша. Направо ми се къса сърцето за тях, толкова са гальовни, уравновесени, мекички и търсещи контакт с хората...
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#17 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 November 2013 - 04:21 PM

Ели, не може и дума да става за провал от твоя страна във връзка с приемни домове за котанците!
Ако има някой, който знае колко трудно се намират приемни домове в БГ, то това си ти. Няма приемни домове или по-скоро има, но те се броят буквално на пръстите на двете ни ръце! Това е положението... :dh_188:

Приемни домове не си извълшебствала, но поне си се погрижила да бъдат кастрирани и обезпаразитени!
Вършиш огромна работа (не случайно използвам думата работа!) като помагаш на безброй животни на улицата! Не се самобичувай!
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 November 2013 - 02:51 PM

Благодаря ти за куража, grima! Пепа в крайна сметка се съгласи да задържи сивоците за няколко дена вътре, все още са при нея.

Изловихме и последното коте от нейния двор за кастрация (женско на около 5.5-6 месеца), както и една котка, която в последствие се оказа мъжки (ловихме го с капан, милият си разби устата от зор да излезе Качена снимка).

Замесихме се в голям скандал със същата дама, спомената по-горе, заплашиха ни с полиция и общината заради котките. А няколко къщи по-долу почти ме изхвърлиха от двора им, където исках да заложа капана за 2те бременни женски. Опитваме се търпеливо и с тих и спокоен глас да обясним какво и защо правим и че не сме крадци и не искаме да причиним зло на животните, а се опитваме да помогнем, но не искат да ни чуят.

Под 'ни' визирам нас с Диана, която не пише във форума, но много помага и дойде с мен вчера на 'лов' - за помощ, кураж и транспорт. Много съм й задължена! Качена снимка

Не знам как ще ходя там сама, вече освен че ми е неприятно, си ме е и малко страх. Има и един господин с проблеми с алкохола, от когото също се крия и малко в повече ми идва всичко това.

Но гледам да не се отказвам, засега обмислям как да продължа, защото 4те котки за кастрация все още са си на дневен ред. Има и 2 малки котета, на около 2 месеца. Ако някой иска да се включи и е с приключенски дух, ще съм МНОГО задължена за помощта.

Ето ги заловените герои, които, живот и здраве предстои утре вечер да върнем обратно.
Прикачена снимка

Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка


Двете трицветки от вчера са в нов дом, дано всичко е наред, хората да млади и много мили, имат опит с домашни любимци. Радвам се, че репиха да осиновят и двете и котани си останаха заедно. Ето и снимки в мой стил на тортичките в новия дом (занесох малко 'зестра', ама нямах намерение да правя чак такава реклама на магазина :)):
Прикачена снимка

Прикачена снимка
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#19 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 November 2013 - 03:11 PM

Нарочно в отделен пост.

Хиляди благодарности към butci, която прати храна за котковци при Пепа. А пък от кутиите ще напраивм къщи за зимата. Качена снимка

Благодарение на подкрепата, която получавам няма право и 'лице' да се откажа. Дано постъпвам правилно и успеем с общи усилия да помогнем на котаците от уличката да имат по-хубав и по-качествен живот.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#20 Потребителят е офлайн   angel4etto_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 148
  • Регистрация: 02-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 November 2013 - 09:33 PM

Показване на мнениетоElizd, в 18 November 2013 - 02:51 PM, написа:


Двете трицветки от вчера са в нов дом

:be_107: Прекрасна новина!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни