Dog.bg Форуми : "Говорещата котка"

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

"Говорещата котка" изхвърлена,с травма на окото

#21 Потребителят е офлайн   greeneyed Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 707
  • Регистрация: 22-October 08
  • Gender:Female
  • Location:Cologne

Публикувано: 01 November 2013 - 08:12 PM

Имаме един такъв от вече 7 години.
Тактиката ни е , че го галим само когато той дойде да се гали. Нaпример , качва се на дивана , в леглото и се бута в ръцете ти да го галиш, или направо в устата ти - да го целуваш. Когато сам се бута , няма проблем.
Ако го галя, от време на време спирам , за да видя дали още иска. Ако иска , обикновено лекичко ме бута с лапа.

Ако посегна да го галя, когато не иска , напpаво ми замахва с лапа - кога с нокти, кога без. Затова не му се хващам на триковате : седи на масата , мяука жално , мислиш си "милото котенце" и посягаш да го погалиш, а той - цап с лапата.
Ако сам не ce отърква и бута да го галиш - никакво галене.
( Е, понякога се подвеждам. Последния път ми разкървави ръката преди седмица. Така жално мяукаше , че ти се иска да го погалиш )

Изобщо не се опитвам да го хващам или вдигам . Ако се налага да го напъхам в транспортната клетка, слагам дебели кухненски ръкавици за всеки случаи. ( тези хватки за горещо)

А също не обича да посягаш кум лицето му. Трябва да го галиш отгоре , отстрани , но не и да посягаш директно отпред към лицето.

Нaдявам се някои от тези "техники" да са от полза.

#22 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 02 November 2013 - 07:55 PM

Хе,хе ,днес имам напредък,погалих я откъм устата и още съм жива :md_064: Даже подадох ръка да я подуши,пък тя ме близна.
Хванах му цаката май,ама да не се хваля много-много все още.....
Вече се заиграва по-продължително с въдицата.И много се вживява,все едно се бори на живот и смърт с мишока,днес даже му изсъска по едно време,И както го убиваше на диванчето тупна на земята по гръб,при това не особено грациозно :ab_041:
Като я гледам така борбена и енергична чак се плаша,та оставям играта за накрая,след яденето и галенето.
Яде като за световно и даже ми се струва наедряла:) Едвам и смогвам с паучовете, а и на силикон откъм изхода :db_046: Вече знам какви гранули предпочита,угаждам,какво да се прави.
Днес купих и трева,посадих я и чакам да покълне и да я зарадвам.Навън я видях че пасеше.
Ех,Ева,мъко моя :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 05 November 2013 - 02:26 PM

Все така я караме,на "приливи" и "отливи" според моментното ми фобийно състояние.
Ева не се е изложила с нищо,играе по-спокойно и дълго с въдицата,но ако случайно погледне към пръчката се плаши и бяга.Винаги когато се престраша да и дам да ми подуши ръцете ме близва по тях.
Много,много е самотна и тъгува.Днес жално мяучеше и ме водеше до прозореца на терасата,там дълго гледа навън и после я виждам как оглежда дали не може да излезе някакси,много и се иска.Нямам търпение да поникне тревата и да и занеса.Обмислям варианти какво да правим ако се наложи да я изнасям от квартирата ( има такава вероятност и ще трябва да реагирам бързо ако се наложи,трябва да имам спасителен план) Бях намерила човек с къщичка и дворче,който се съгласи да я храни,ако занеса храна и да я пуска вътре ако тя желае .Обаче сега разбрах че предстои да бутат къщичката и да строят на нейно място блок. :dh_188:
Моля се да можем да останем по-дълго,колкото и да е самотна там поне е нахранена и защитена.
Яде много и ще стане дебела и голяма ако все така продължава :db_046: .
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 19 November 2013 - 11:59 AM

Ева е добре,а аз съм все така,не напредвам.Галя я само когато е с гръб към мен,а тя се научи и се обръща,сама си гали главата в някой предмет,пък аз -по гърба.Много умна котка е.Знае че докато яде се осмелявам да я галя и нарочно ме вика,ходи до паничката и като я галя ,дига високо задницата и опашката.Вече не е никак лакома,паучовете си стоят и не ги яде.
В играта с въдицата е всеотдайна и нахъсана,ама никак не е грациозна,мислех че котките не падат по гръб,а на нея и се случва да тупне като чувал с картофи :md_064:
Котешката трева поникна и пасе чат-пат,но не много.
Като цяло е самотна,а търси човешки контакт.
User's Signature

Качена снимка

#25 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 22 November 2013 - 02:20 PM

Ева определено не понася други котки.Опитахме се да внедрим една дребна котчица поне да и прави компания,уви- неуспешно. :dh_188:
Поне се понаучи сама да се заиграва с топчета.Основното и занимание е да зяпа през прозореца.Понякога имам съмнения дали постъпих правилно като я прибрах или и направих лоша услуга :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 06 December 2013 - 10:38 AM

Поздрави от Ева :smile: Всеки ден и ходя на свиждане и си имаме процедури по галене- тя ме вика и се обръща с гръб към мен да съм по-спокойна. :ea_103: Станала е доста по-игрива,но определено и липсва котешка грация.Оня ден в играта ми се метна на крака и за малко да ми докара инфаркт :dry: ,макар че беше на игра и без нокти ме уплаши порядъчно.Два-три пъти ходи при нея и една приятелка да я гали и всичко минава напълно безпроблемно.Според нея Ева е била здраво малтретирана,аз също забелязвам че получава панически пристъпи както си играе.Изобщо много странна котка е,никога не се крие,посреща на вратата,някакси е като господарка където и да се намира.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 December 2013 - 10:45 AM

Чери,
много ми напомня Ева като поведение на моята Фили (отгледана от хора и с невероятно самочувствие). За съжаление, не мога да ти дам някакъв невероятен съвет, така и не съм намерила решение и аз. Само да подкрепя хората по-горе и да ти кажа колко ти се възхищавам!

Просто си има такива котки. Фили не сме я малтретирали (поне доколкото живота с нас си мисля, че не е ЧАК толкова лош за нея), по-скоро тя нас (е, мен предимно). :)
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#28 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 December 2013 - 11:26 AM

Чери, само лека вметка - коремчетата на котките не са за галене :) Показват ги, за да демонстрират че се чувстват спокойни в присъствието на даден човек, не го предлагат за галене. Това е честа грешка при кучкари, попадащи на котки. Малко котки позволяват такова своеволие от страна на човека и то трябва да са много близки с него или просто да са го приели за the ultimate master :)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 10 January 2014 - 10:37 AM

Не знам какво да напиша за Ева.Положението никак не е розово.
Ева придоби навика да ми се мята по краката,правила го е досега 2-3 пъти,като последния се метна доста нависоко,на бедрото и почти ми докара инфаркт.Естествено,развиках се,а тя пак се тръшна по гръб да си показва корема.
Вече имам тотална фобия от котки.Ходя всеки ден,но буквално се треса от страх и не смея в нейно присъствие да мръдна ,камо ли да седна или да се наведа.В деня след последното "нападение" ( а то очевидно не е било нападение а грубичка игра- в противен случай щеше да има следи,а не само 4 точки от нокти по бедрото ми),даже ходих придружена от приятелка,страх ме беше са отида сама.Приятелката ми седна,гали я по муцуната,нямаше инциденти,но според нейната преценка Ева е много напрегната.Вероятно я мъчи самотата .
Пак искам да помоля за приемен дом с човешко присъствие.Дори и на разменни начала- да взема една или две доказано кротки котки.
Сега Ева съвсем не вижда човек,докато и чистя тоалетната се затварям,докато сменявам водата и слагам храна пак.По-силно е от мен,не мога да го превъзмогна.
За капак днес ще си идва стопанката на апартамента с кучето си,така че се налага за ден-два да я преместя някъде.Единствения ми вариант е в гаража.Приятелката ми ще дойде да ми помогне,защото дори със вкарването и в клетка не мога да се справя :dh_188:
Нямам идея как ще и се отрази това,но съм адски притеснена и само се моля Ева да не изплаши по някакъв начин приятелката ми,че положението ще стане от "шах" на "мат".
За мен ситуацията е патова,просто не знам какво да правя.Не мисля че някой ще я осинови при това положение.
Обичам я много въпреки всичко и ми е адски тежко че не виждам никаква переспектива :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 January 2014 - 11:02 AM

Чери, съжалявам, че не мога да помогна с приемен дом, а и аз съм на мнение, че мац има нужда точно от това - приемен дом с човешко присъствие. Сигурна съм, че Ева е една съвсем нормална котка, но просто е сама, затворена нон-стоп в апартамент... Няма как да не използва всяка възможност да се закача и да търси внимание дори и с груба игра или каквото и да било.

Дано някой да може да предложи приемен дом на мацата, а за намирането на дом ще помагаме и съм сигурна, че няма причина да не я харесат!
Моля ви, ако някой може да помогне на мацата - иска се само дом, в който мацата ще бъде в човешка компания, а защо не и в животинска!
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 03 February 2014 - 11:03 AM

С голямо облекчение искам да съобщя,че Ева е задомена.Огромни благодарности на Стиляна Грозданова,която намери подходящ дом за нея- при жена с опит с "шантави" котки и търпение и разбиране. :rc_036: :rc_036: :rc_036:
Вестите са ,че Ева е добре,чувства се като у дома си ,обича да я галят,но не и да я носят,доста е лакома и активно търси човешко внимание още от първия ден.
Малко ме е страх да се зарадвам на 100% все още ,но имам усещането че всичко ще бъде наред.
Май само в моите очи Ева е толкова"страшна".
Не съм писала ,но преди да отпътува положението хич не беше розово- на няколко пъти се наложи да се изнасяме от приемния дом(собственичката си идваше,не за друго),така че Ева трябваше да нощува на различни места и да общува с повече хора и единственото оплакване беше че е мяукала през нощта,никакви други забележки.
Та за местене сме :af_089: :af_089: :af_089:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 February 2014 - 11:08 AM

Ехааа, на това му се казва добра новина!!!
Честито, Чери! и честито на Ева, която сега вече в човешка (, а май и в котешка) компания ще се чувства спокойна, обичана и доволна!!!
:beer: :beer: :beer:
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 04 February 2014 - 10:56 AM

Да, и котешка компания си има Ева.При това цари мир и хармония,всички са спокойни. :wub:
Направо не е за вярване,много съм щастлива :af_089:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 17 March 2014 - 11:46 AM

Ева е добре. Вече я пускат и на двора( сигурно е много щастлива).
Точно за такъв живот за нея си мечтаех. :wub:
Понякога мечтите се сбъдват....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 26 June 2014 - 11:44 AM

Ева вече е звездичка,вчера я е блъснала кола.Много неочаквано ми дойде и много ме натъжи тази вест :dh_188:
Стопанката и много я обичаше и Ева имаше живота , който желаеше ,но за съжаление само за няколко месеца.
Почивай в мир,миличка.,чувствам се ужасно :rg_057:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни