Dog.bg Форуми : "Говорещата котка"

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

"Говорещата котка" изхвърлена,с травма на окото

#1 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 11 October 2013 - 10:37 PM

Вчера,докато си изхвърлях боклука , от кофата излезе тази котка и буквално дойде да търси помощ "говорейки".Аз котешки не разбирам,но подозирам че ми разказваше колко е гладна и нещастна и че окото адски я боли.Нахраних я ,погалих я и обещах да опитам да и помогна.Днес я заведох в клиниката,където се потвърдиха опасенията ми,че окото е безвъзвратно загубено :dh_188: То буквално и изтичаше през носа,увредено от някаква травма,най -вероятно от битка с друга котка или куче.
В клиниката маца се държа подозрително гальовно и бъбриво,та чак я заподозряха да не е бременна.Не даваше да и пипаме корема,много интересно го пази,захапва,хем заплашително и с ръмжене(като куче),хем съвсем леко без да наранява.
Та решихме да съчетаем едновременно операцията за окото с кастрация.Която учудващо показа,че маца нито е бременна,нито дори разгонена.Може би я е изритал някой и просто я боли корема. И определено си е гальовна и бъбрива.Когато е в клетката и само и подадеш пръстче през решетката и мигом почва да се гали и да се усуква около него.Ако е пусната веднага ти скача в скута и пак се гали и мазни.
Хич не ми се иска да я пускам пак на улицата.
Същевременно съм обезверена че ще мога да и намеря дом.Не е атрактивна като външност,а пък и едноока :dh_188: Шансовете и за задомяване в Родината клонят към нула :dh_188:
Искам да помоля дали някой би се съгласил да я предложи в чужбина. :uc_029:
И приемен дом не бих отказала,ама си знам че няма смисъл да се надявам...
Утре трябва да си я взема от клиниката,а си нямам идея къде ще я подслонявам :zz_218: ще се наложи да се крием по мазета и гаражи :dh_188:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 12 October 2013 - 09:39 PM

Днес ни изписаха. Сега "говорещата " котка е доста тихичка и мълчалива.Може би защото няма от какво да се оплаче- окото вече не я боли,не е гладна,намерихме и подслон ( е ,само за десетина дена ,но след това ще му мислим)
Кръстих я Ева.Прикачена снимка
Ева е прекрасна :wub: Мила,обичлива,спокойна,адаптивна и много много умна.Обожава да се гушка.Само чака да седнеш и се намества на коленете ти.
Прикачена снимка
Днес няма апетит.Предимно спи,свита на кълбенце.Мисля че просто се е успокоила и иска да си почине от всичко преживяно.И Лина беше така,първите дни само спеше и спеше и спеше :dry:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 13 October 2013 - 07:23 PM

Все едно са ми сменили котката.Откакто е прибрана Ева и звук не е издала.Много е спокойна,дори не е и любопитна.Имам чувството че е живяла в апартамент и и е било забранявано да се качва по маси,шкафове ,печки.Игнорира ги тотално.Най -обича да спи на коленете на някой.Не е лакома вече,даже никак.Ползва си тоалетната по предназначение,няма претенции дали да е силиконова или бетонит.Ушите са чистички ,няма глисти, няма бълхи.Обича да се препича на терасата на слънчице.Самата тя е слънчице :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 28 October 2013 - 05:15 PM

Отдавна не съм писала за Ева,по комплексни причини.Ситуацията се разви по най- сложния възможен начин.След като 2-3 дена Ева предимно спеше ,постепенно се „активизира“.Започна да се заиграва по малко( в началото грам внимание не обръщаше на предложените и топчици,мишчици и прочие занимавки)Нагърбих се да ходя два пъти на ден,за да не е съвсем сама,стараех се да и обръщам повече внимание.Първото „ухапване“ ми дойде изневиделица,така и не разбрах какво стана,както си я галех и ме ухапа.Възможно е да е давала някакви знаци,но да не съм обърнала внимание,като „коткар „ нямам голям опит,да не кажа никакъв.Не ме ухапа сериозно,но успя да ме перфорира и стресне и взех да внимавам повечко.Втория път даже не съм сигурна дали ме ухапа,или просто беше по-груба игра....Посегнах да я погаля и тя реагира- “прихвана „ ми ръката с нокти,малко ме поодраска ,а аз се паникьосах и развиках и изкарах акъла и на мацата....Лошото е ,че развих някаква параноя.Направо получавам панически пръстъп и ме е страх да я пипам.Нещо повече- страх ме е да гледам,даже да съм в едно помещение и докато някой друг я пипа.Последното го установих ,когато я откарах за ваксина.Въпреки предупрежденията ми,ветката я гушна,взе да я гали,а аз виждах че котката е стресирана,не издържах и се обърнах да не гледам,така че не видях какво стана,само чух хъскане,мойта психика тотално се срина,а по докторката нямаше никакви следи.Изрязахме и ноктите по мое настояване,но така или иначе страха ми не намалява,даже напротив.Захванах да чета за“проблемни котки“с поведенчески отклонения и съвсем се психирах.Сега като влизам Ева ме посреща с мяукане,а аз дори не смея да я погаля.Тя идва,бута се в краката ми,а аз не намирам кураж да я пипна.Единствено когато яде се престрашавам да я погаля по гръбчето,а тя вдига задница,мисля че и е приятно.Не смея да седна,за да не реши да се покатери на коленете ми.
Ясно ми е ,че шанса да и се намери дом така е нулев.Не стига че е съвсем обикновена като външност,не стига че е без око,ами не мога да гарантирам и за характера и.Не знам дали няма да „подивее“ в самота,мога да ходя само през обедната ми почивка за около 15-20 минути.Страх ме е да я гушкам,а тя се гали ,ходи около мен,мяулчи си....Като ме види веднага ходи да си точи ноктите(занесла съм и драскалка и парче дърво),а аз дори в това виждам зла умисъл.Вероятно съм за психиатър,но не мога да го преодолея,колкото и да опитвам.
Не знам какво да правя.Приемам съвети всякакви.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   trontinia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 07-November 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2013 - 10:03 AM

Сигурно знаете, но все пак - преди да посегнат да хапят или да драскат, котките обикновено започват раздразнено да махат или потупват с опашка, така че това е един белег, по който може да се ориентирате дали в този момент котана замисля нещо.

Хубаво е да се идентифицира причината, поради която Ева реагира така. Възможно е да изпитва болка на определено място, или пък да е настъпила някаква промяна в средата, която да не й понася. Това, че е самичка по цял ден, вероятно също може да е фактор, а пък и е улична котка, която не се е учила кое е правилно и кое - грешно в отношенията с хората. Точенето на нокти е по-скоро свързано с желанието да комуникира, може да е например показно маркиране на територия Качена снимка Моите котаци също си точат ноктите, като че ли радостно, когато се връщам след отсъствие от цял работен ден например.

Може да пробвате да се заигравате с нея с играчка-въдица, така хем ще развивате отношенията си, хем вие ще се чувствате на достатъчно безопасна дистанция от ноктите й. Но е много важно да продължите да комуникирате с нея, за да се учи, че хората са добри и безопасни. Според мен мнозинството от живяли на улицата котки в началото имат такива моменти на обърканост и агресия, които вследствие от общуване с хора отминават. Наистина, когато ви е прихванала ръката с ноктета, викането може да я е паникьосало. Това е по-груба игра, която може да се отучи чрез силно и ясно "Не" (но не с вик) и игнориране и отдръпване от котето при последващи такива действия. Котките имат нужда от хората и одобрението им, разбират, когато поведението им не е толерирано и могат да го променят в името на това да продължават да са харесвани от човека. Освен това, тъй като този вид игра може да е сигнал, че на котана й е скучно и й се играе, може отново да предлагате и играчка вместо ръката си Качена снимка

Продължете да я галите така по гръбчето, когато се престрашите, и въобще правете неща, които са й видимо приятни. Сигурна съм, че тези случайни изблици ще отминат с времето. Ето тук обсъждахме и алтернативни методи за справяне с котешки поведенчески проблеми. Тук пък накратко са обяснени причините за агресивно поведение у котките.

Надявам се всичко да се оправи възможно най-бързо с юначката!

#6 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2013 - 10:11 AM

Чери, не мисля, че мацанката е проблемна или агресивна. Неприятно е, че те е ухапала и най-вече, че си се наплашила така, но не го преживявай толкова! Според мен най-добре да не го мислиш толкова, защото така си в напрежение, а тя също го усеща. Ясно, че не можеш да се абстрахираш, но просто не се напъвай така да се каже да я харесваш и галиш. Просто дай малко време и на двете ви.
От моя опит с котки мога да кажа, че просто има такива, които не могат да играят без да са груби. Има такива, които не пускат нокти дори и да ти се свличат от коленете така да се каже, а има и такива, които в най-безобидната игра хапят и дерат настървено като че ли се бият. Но не го правят защото са агресивни, явно начин/стил на игра.
Друго мое наблюдение - имали сме приемно сляпо коте, а сега имаме и вече осиновено сляпо коте, т.е. вече котарак, освен това имаме и едноок котарак - и при тримата мога да кажа, че се наблюдава една малко по-груба игра. Като че ли се настървяват много по-бързо и понякога в стремежа си да не изпуснат "плячката", дори и тя да е топка, играчка-мишка или понякога ръката ти, се впиват или захапват по-силно от други котки. Не искам да кажа, че е така винаги, а и със сигурност не е генерализиране за всички слепи или еднооки котки, просто споделям.

А иначе това, че е с по-обикновен за наблюдателя външен вид, че и едноока, не трябва да те отчайва. Може би тук, в България ще е по-трудно да й се намери дом, но не пречи да бъде харесана някъде навън от Човеци с по-друго мислене от това на масата ... :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 29 October 2013 - 10:51 AM

Благодаря за вниманието и съветите.Вече съм изчела всичко за поведенчески проблеми при котките,купих капки Рескю ремеди,надъхвам се доколкото мога,защото осъзнавам че проблема в голяма си част е в мен.Имам в момента някакъв пристъп на паника,не само към Ева,за съжаление.Винаги ме е било страх от кучета и котки(непознати предимно),в миналото съм имала периоди да не смея да премина през безлюдна улица ако там има куче,дори то да спи,сега май пак натам съм тръгнала :dh_188: Ужасно виновна се чувствам пред Ева,няма начин да не усеща състоянието ми.Тя иначе не е стеснителна котка,не се крие под леглото,не се паникьосва като изпусна нещо на земята,дори си мисля че не е израстнала на улицата.Мястото където се появи не е обитавано от котки,въпреки че е около кофи за боклук.Ликвидират ги явно,даже наскоро видях труп на котарак,така че въобще не искам да връщам там Ева :dh_188: Обаче идея си нямам какво да я правя,в момента е прибрана в гарсониерата на една приятелка,която отсъства.Няма опция да остане когато се върне обаче,алергична е към котки и има куче което не ги понася.Опитах да я внедря в единствения ми приемен дом,обаче не стана :dh_188: ,въпреки че там в момента не е пренаселено,има "само" 3 котки,а сме стигали до 8 без да има проблеми .Ева се държи враждебно с другите,но пак не се крие,все едно тя е господарката там.Включихме феромони,капки на Бах,но не помогна.В паузите когато не се дебнеха настръхнали и хъскаха като подивели , Ева стоеше до входната врата с тъжен поглед вперен в дръжката,отказа и да се храни.Лошото е че и там няма постоянно човешко присъствие,но поне си правят компания котките.Много котки минаха оттам,никоя не е имала поведенчески проблеми,но пък бяха предимно по-малки котета де...
Дори и не смея да се надявам да намеря приемен дом за Ева,но пък си мисля дали не може да се сменим с някой временно ,да взема едно или две котета или котка която не хапе,просто ми се иска някой необременен с моите фобии да я прецени безпристрастно .
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   trontinia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 07-November 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2013 - 11:07 AM

Сега се сещам, че когато на животното се дават капки на Бах, е хубаво и човекът да ги взима, така че може да пробвате и това.

Помня, че в същия приемен дом, за който говорите, имаше проблем между две котки, които впоследствие си станаха приятелки, възможно ли е да имат просто нужда от малко повече време заедно?

#9 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 29 October 2013 - 11:12 AM

Чери, според моя скромен котешки опит, котето си е съвсем нормално, не бива да се страхуваш!
Най-вероятно е била в стрес от новата обстановка, винаги има един период на адаптация. Пък и ти си била притеснена и не си реагирала спокойно и допълнително си я стресирала. Сега вече явно е по-спокойна.

В момента имам вкъщи една котка, която ми е направила ръцете на решето от милувки и прегръдки. Като я взема да я милвам, тя започва да ми меси по ръцете от удоволствие, но нежностите и са грубички - със забиване на нокти. Другата ми котка, която си е моя, не обича много да я галиш. Ако иска - ще дойде, ще се помилва 20-30 секунди, и ще си тръгне. Опитам ли да я задържа насила, веднага бивам наказана с одиране или захапване.

Фактът, че Ева идва да се милва и вдига задницата, според мен, показва едно съвсем нормално котешко поведение. Моите по този начин си просят храна. Остави я известно време без да я насилваш. Гали я по гърба, не се страхувай. Ако е неспокойна и движи нервно опашката, веднага спри с физическите контакти. С течение на времето ще схванеш какво харесва и какво не.

Ако правилно си спомням, в началото те беше страх от кучета, пък виж каква кучкарка стана :ba_025:
Хубаво беше на начинаещ коткар да се падне някоя супер мила и гальовна котка, но явно котките са решили да те пиробщават "по трудния начин", така да се каже :md_064:

#10 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 29 October 2013 - 11:22 AM

Цитат

Сега се сещам, че когато на животното се дават капки на Бах, е хубаво и човекът да ги взима, така че може да пробвате и това.

Помня, че в същия приемен дом, за който говорите, имаше проблем между две котки, които впоследствие си станаха приятелки, възможно ли е да имат просто нужда от малко повече време заедно?


Хе,хе и аз ги пия капките.Ева обаче ги усеща и не ще да яде ако ги капна в храната или водата.Затова и капвам по гръбчето,тя усеща че е "замърсена " и го изблизва.
В приемния дом никога не е имало такава "война",обикновено все едната котка ( обикновено новодошлата) отстъпва и се крие ,този път никой не отстъпи.Страх ме е да не и извадят и другото око,или пък тя на тях.Отделно "озвучаването " е на мах ,няма как да мине незабелязано от съседите :dh_188:
Не знам на Ева дали и действат капките,но на мен не усещам да имат ефект,ето дори сега като само пиша и се сещам и получавам стягане в сърдечната област :dry:
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   чери1 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2388
  • Регистрация: 23-May 09
  • Gender:Female

Публикувано: 29 October 2013 - 11:53 AM

Цитат

Другата ми котка, която си е моя, не обича много да я галиш. Ако иска - ще дойде, ще се помилва 20-30 секунди, и ще си тръгне. Опитам ли да я задържа насила, веднага бивам наказана с одиране или захапване.


Мисля си че Ева може би е по-скоро такъв тип.Следователно не би била подходяща за съжителство с деца,нали?Мисля си ,че обикновенно собствениците на такива котки са ги осиновили като бебета и си ги търпят,а ето че Ева някой не я е изтърпял май :dh_188:

Цитат

Ако правилно си спомням, в началото те беше страх от кучета, пък виж каква кучкарка стана


Аз съм страхлива кучкарка,е не чак като в началото ,но определено страхлива. :md_064: Поне кучетата които са "презентирани" от мен могат да се похвалят ако не с друго поне с това,че са уникални добряци :wub: Котките- тоже,само Ева ме хвърля в шах,ама няма да се отказвам.
"Въдица" си нямаме,вързала съм и една мишчица на конец,ама ще купя и въдица,даже харесах една с перце.
Гадното е че не разполагам с време.Обедната почивка никак не стига,губя и много време в път.Опитах да ходя след работа,докато разхождам кучето ,но пак претърпях провал- Тайра мрази котки и налита(макар че Ева пък не я отразява)Затвярям Тайра в другата стая,ама тя драска с лапи по вратата,Ева ходи да дебне кой драска и не ще да играем или да и обръщам внимание.Общо взето безполезно е ,само се напрягам излишно.

Ето сега стягам бързоходките и потеглям,купила съм и любимите паучове,пих 4 капки и съм надъхана да я погаля откъм главата,стискайте палци :ae_085:
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   trontinia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 07-November 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 October 2013 - 05:41 PM

Дано е минало добре! В темата за проблемните котаци има насоки къде е най-ефективно да се слагат капките на Бах. Иначе според мен си действат капките, та пушек се вдига (говоря от личен нервен опит Качена снимка)
Мисля, че във въпросния приемен дом имаше проблем между коте Йоана и друго коте (май се казваше Сиси), но не съм сигурна.

За въдицата и мишката на конче само искам да напомня, че е препоръчително да се прибират, когато ви няма и да не остава котка сама с подобни играчки, защото стават инциденти. А въдиците с перца предизвикват истински фурор, поне при моите калпазани Качена снимка

Цитат

Мисля си че Ева може би е по-скоро такъв тип.Следователно не би била подходяща за съжителство с деца,нали?Мисля си ,че обикновенно собствениците на такива котки са ги осиновили като бебета и си ги търпят,а ето че Ева някой не я е изтърпял май

На мен пък ми се струва, че не е такава Ева, най-малко в началото сте я описала като супер гальовна. Няколко замахвания и хъскане във ветеринарния кабинет не означават, че котката е агресивна или дистантна. Приемната ми котка също ми е замахвала, когато е стресната или несигурна, но иначе е ужасно гальовно и мило същество, просто е по-плашлива.

Надявам се бързичко да отминат сегашните тревоги и пожелавам на Ева да намери чудесен дом!

#13 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 29 October 2013 - 07:01 PM

Хайде и тук да го напиша,понеже виждам,че търсите и алтернатива в чужбина. Бих се заела с приемен дом на котана ако е стабилизирана, бих могла да търся постоянен дом тук, но надали мога да го намеря преди да е тук котката,тъй,като обикновено хората искат да я посетят и да видят лично,да проверят дали има химия.
Просто наистина,писах и в други теми,не съм наясно с бюрокрацията с пращане на животни до тук нито с начините,затова ако можете да намерите начин и да се уреди ще се радвам да помагам и на БГ животинки.
Искам само да уточня, че ако котето изисква спец. грижи по час не мога да и ги осигуря тъй като работя и отсъствам по 8 часа дневно,
Който иска да помисли над това и може да се уреди нещо да пише тук,на лични или направо да донася гаврошчетата...
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 30 October 2013 - 10:00 AM

Мина добре :ae_085: Е,изхитрих се да я погаля откъм изваденото око,де,ама все пак....Даже се престраших да седна и да я поканя на коленете си,тя скочи на диванчето а аз трепнах като ужилена и се одървих,та ме усети и не посмя да ми се качи на коленете.Заобиколи ме откъм гърба,поточи нокти поогледа ме как стоя като пън и не дойде....А може би помни предишния път как скочих като ужилена.Ех,хич не съм добър социализатор за Ева,тотално ос---х положението :zz_217:
Гледам сега тези стари снимки (ръката е моята,с другата държа фотоапарата,при това снимам със светкавица) и ми е болно,че нещата се развиха толкова зле.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
Тогава трябваше да и слагам капки в болното око,дали пък затова не започна да ми"напада" ръцете? Може да е изпитвала болка,първите дни след операцията окото доста секретираше,дори имаше капчици по пода.
Опитвам да не се насилвам и да чакам и двете да се успокоим,но ме е страх че за 15 минути дневно няма да напреднем бързо,а времето ме притиска.С въдичка ще се сдобия в събота,(тогава ще гледам да прекарам и повече време с нея),засега си играем с мишлето вързано на конец.Станала е доста по-игрива,в началото даже не го отразяваше.И сега не се заиграва за дълго,след като го"убие" тича да се скрие в коридора.
Определено и тя се страхува от мен,виждам го,но характера и е такъв че не се крие.Дори напротив,следва ме като куче,даже се просва пред мен по гръб и се търкаля и открива коремче,ама аз вече знам какво следва като погалиш такова коремче- веднага захапват и ритат с крака,така че се въздържам да пробвам.Терасата е остъклена и съм сложила столче да може да гледа навън,защото много обича,макар и от 6-ти етаж.Виждам че много и се иска да излезе,вероятно ще е щастлива да живее в къща с двор.

Цитат

Мисля, че във въпросния приемен дом имаше проблем между коте Йоана и друго коте (май се казваше Сиси), но не съм сигурна.

Да ,имаше проблем,Сиси тормозеше Йоана,но не се е стигало до битки,Йоана отстъпваше и се криеше.Сега е много по-зле положението,всички котки реват като мечки,просто няма такова озвучаване, а и се страхувам да не се наранят.

Alma_Sola,много благодаря за предложението.Обаче точно с Ева не смея да рискувам,много сте далече и ако не се получат нещата,ако Ева наистина излезе проблемна котка ще е трудно да се реагира.На нея и трябва приемен дом по-наблизо,да мога да си я прибера ако има проблеми. А и Вие като начало е добре да опитате с някоя по- безпроблемна животинка.
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 30 October 2013 - 03:15 PM

И днес мина добре.
Ева винаги ме посреща с мялчене,като чуе че отключвам вратата,даже по-скоро ми казва нещо като " мър, мъъър",едно такова нежно и гърлено,чувала съм така майките да си викат котетата.
Много обича паучове,направо е обсебена.Давам и фрискас,знам че не е качествена храна,ама пък толкова го обича и имам чувството че това и е единствената радост,не мога да я лиша и от това.Много е самотна,с такъв копнеж гледа през стъклото на терасата,че ми къса сърцето.
Прикачена снимка Прикачена снимка
В игрите е доста по-енергична и се вживява.И както се нахъсва,така и внезапно бяга в коридора или на терасата,все едно че факс получава.Днес и се замота конеца около задното краче и се стресна доста като тръгна да бяга.

И да се похваля,днес като я поканих дойде и ми легна на коленете.Личеше си ни и на двете колко сме напрегнати.Аз така и не посмях да я гушна(както правех преди),само съвсем леко я погалих по гръбчето,тя помеси малко( при това нежно),посля видях че ми хапе блузата и станах.Късно зацепих че вероятно е искала "да суче".Страх ме е и това е :dh_188: ,мойто си е болестно състояние и не мога да се контролирам,много ме е яд на себе си. :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   trontinia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 07-November 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 October 2013 - 03:47 PM

Много се радвам, че въпреки тревогите и на двете ви, и двете не се отказвате да си общувате! Според мен страхът ще отмине с натрупването на все повече хубави преживявания заедно. Поздравления за усилията!

#17 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 30 October 2013 - 03:49 PM

Чери, само не си го навивай на пръста...

Аз също получавам факсове понякога... страх ме е като минавам покрай някои улични кучета, в някои ситуации, не винаги. Когато съм с моето куче обаче този страх го няма, знам, че те ще си комуникират по кучешки и мен няма да ме отразят. Абе, сложно е да го обясня, и аз не знам в кои точно случаи се появява това усещане и защо.

С котки преди ми се е случвало също, въпреки, че аз бях коткарка. Както си стоя с котката и изведнъж ме обзема натрапчиво чувство, че се кани да ме захапе или одере, ставам и свалям котката от себе си... Имах коте, което беше тормозено и то беше много чувствително, често се случваше така, че явно съм го пипнала където не трябва или съм изглеждала заплашително за него и отнасях одрасквания и захапвания. С времето това поизчезна.

Не се насилвай да я гушкаш, оставяй я просто да легне за малко на краката ти, погалвай с опакото на ръката за кратко по бузките и това е, постепенно ще отмине. И не й лепвай етикет "опърничава" все още, не се знае дали е такава, твърде рано е да се вадят заключения :)

Успех!


User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 31 October 2013 - 03:26 PM

Ева твърдо е решила да ме държи в шах :md_064: Влизам днес и какво да видя - навсякъде покрито със сиви перца.Ловила си е врабче,мацата....Нямам си представа как е успял да влезе горкия врабец,терасата е остъклена,има само един сектор без стъкло,който аз съм "обезопасила" с подръчни материали- запушила съм го с твърд картон от кашон за телевизор.И в него съм изрязала няколко отвора за вентилация, и вероятно от там се е вмъкнало пилето.Прикачена снимка
Имаше и труп на оса,за щастие по Ева не забелязах да има следи от ухапване,преди време така едно друго диваненце(грозната Бети) беше получила огромен оток на лапата от лов на оси.
Та от врабчето освен перушината друго не видях да е останало,сигурно Ева си го е изяла най-безцеремонно :dh_188:
Днес ми беше особено напрегнато,колкото повече маца се развихря в игрите с въдицата ,толкова повече се гипсирам.Не само че ме е страх да я погаля откъм главата,ами ме е страх да гледам как някой друг го прави(мина една приятелка,погали я без никакъв проблем,а аз извръщам глава все едно гледам филм на ужасите)Определено проблема е в мен,вкарала съм се в някаквъв филм и това е,осъзнавам го но не мога да го преодолея,по-силно е от мен.Сега ги разбирам хората със фобиите,никак не е лесно,хем го осъзнаваш,хем си безсилен.....Съвсем се отчайвам.Горката Ева ,на път съм да и съсипя бъдещето :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 31 October 2013 - 04:03 PM

Показване на мнениетоЧери1., в 31 October 2013 - 03:26 PM, написа:

.Горката Ева ,на път съм да и съсипя бъдещето :dh_188:

Хайде сега, това приказки ли са? Че тя без теб съвсем нямаше никакво бъдеще!
А Ева явно си е съвсем добре, щом дори с едно око успешно ловува.
Жалко за врабчето, но просто е извадило лош късмет. Котките са си хищници.

#20 Потребителят е офлайн   Чери1. Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 428
  • Регистрация: 13-August 13
  • Gender:Male

Публикувано: 01 November 2013 - 02:33 PM

Не се наемам да кажа каква точно котка е Ева.Не бих и могла да определя, яко съм се ",бъгнала" нещо и даже и с другите " проверени" и гарантирано безпроблемни котки изпитвам притеснения .
Не знам дали съм споделила,но имам проблем и с хващането на котка по"правилния" начин- за кожата зад главата.Не мога да ги хващам така,не смея.Та ги вдигам като ги хващам зад предните крачета.И Ева така я вдигнах и сложих в клетката,когато я прибирах от улицата,нямаше никакъв проблем тогава .После обаче маца реши че не и се влиза в клетки да я носят насам-натам и да я бодат и ръчкат,та като понечих следващия път да я мушна в клетката,тя се захвана с лапи за покрива на клетката,застопори се и не щя да влезе.Тогава я излъгах с малко пастетче и пак нямаше проблем.Обаче затова ли ,или поради някакви други причини Ева въобще не иска да влиза в клетки,кутии ,чанти и т.н,а пък аз си мислех че котките по правило като видят кутия и се мушкат вътре,поне другите досега така са правили.Аз съм оставила клетка да си я ползва като къщурка и да и е позната като миризма,но Ева се търка само отвън.И днес реших да поръся малко "котешка трева" в клетката и о чудо!!! Ева веднага се навря доброволно,даже взе да се търкаля вътре.Даже не поиска да играе с въдицата.Определено и действа и то много Взех да се чудя дали мога да използвам някакси това "откритие",толкова съм загубена,че дори ми мина през акъла да сегна и да си поръся по коленете,добре че се спрях :dry:Осъзнах,чв всъщност Ева няма проблем да дойде при мен,аз имам проблем когато тя е наблизо :dh_188:

Ева я клетка,по собствено желание:)Прикачена снимка Прикачена снимка

Мисля че в крайна сметка изяде тревата:)
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни