Dog.bg Форуми : Как пренасяте вашата писанка :)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как пренасяте вашата писанка :) С каква транспортна чанта/клетка ги пренасяте и как се държат те ? :)

#1 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 12 October 2013 - 09:07 AM

Назнам дали друг е започнал такава тема, но си мисля, че ще е доста полезно за новите и стари писанки, ако всеки сподели.. как пренася своето коте?
За мен лично ще е много полезно, защото не съм от града, в който живея и понякога ми се налага да пътува, а не става постоянно да ангажирам някого за да идва в нас да се храним и чистим...та реших да се правим пътешественици, ако станем де :ab_041:

Първо да попитам как се държат вашите котета по време на път...мяукат ли много, по-спокойни ли са?Как ги успокоявате ако можете?
С каква транспортна чанта ги принасяте...мека твърда? Аз съм се спряла на тези ...Не гледайте цветовете, но мисля че ще са удобни за котенце.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 12 October 2013 - 09:37 AM

Моите ги свикнах от малки да влизат в кутията с повод и без повод. Слагам им едно дюшече за да им е меко и те даже си спят там. Така като научиха, че кутията не е лошо място започнах и навън да ги изкарвам. Отначало за кратко, после за повече. Накрая до ветеринаря. Свикнаха и не мяукат. Страх ги е, но не изпадат в паника.

По-удобни са пластмасовите транспортни чанти. От гледна точка на сигурност - за да не може от страх да скъса меката чанта и да избяга на непознато място, и от гледна точка на чистене - ако се изпишка, повърне или нещо друго да се чисти лесно.

По принцип котките обичат да си седят у дома. За повечето е по-добър вариант ако ви няма 1-2-3 дни да им сложите храна и вода и да заминете, отколкото да ги мъчите да пътуват с вас.
Има, обаче, и котки които много обичат да пътуват и с интерес излизат навън. Вижте кой тип ще е вашата котка и преценете дали ще можете да пътувате с нея или е по-добре да я оставяте у дома.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 12 October 2013 - 03:15 PM

samotnata, напълно съм съгласна с всичко написано.
Като малки не е проблем да се транспортират в меки чанти,но най-удобното и сигурно, особено за голяма котка,са твърдите пластмасови кутии.
Вярно е,че котките не обичат да се местят. Много се стресират. При мен е имало всякакви случаи - от спиране да яде,до разстройство, пишкане къде ли не на новото място, криене...
Може би ако я научиш от малка да пътува и да сменя обстановката,ще е по-гъвкава,но при котките правилото е,че дома е тяхната крепост. Аз те съветвам като малко коте да го взимаш,защото бебе не се оставя само за 2-3 дни, но като порасне най-добре е да я оставяш вкъщи. Има и автоматични хранилки/поилки и да ти кажа, няма много да усети,че те няма, те котките си имат свои занимания и приоритети повечето време.
Иначе да,по време на път доста мяукат и трудно може нещо да ги успокои. Има едни спрейове с котешки феромони, те много помагат при промени и стресови ситуации, Фелиуей се казват. Аз съм ги ползвала при местене на дом, при изнасяне/нанасяне на нови хора в дома, при оставяне при друг човек, внасяне на нови мебели и тн. и определено много помага в сравнение с това да не ползваш нищо.
Имат и такива за включване в контакта,това е полезно да се включва на новото място където го водиш,а по пътя - в кутията едно одеалце напръскано със спрея и това е най-сериозното което може да се направи.


П.С.: Сега прочетох какво си писала в другата темичка. Може и да са някакви гъбички,бих те посъветвала да се увериш и при друг лекар за всеки случай. Но щом твоята е казала,че няма притеснение,може да е просто липса на витаминки и хранителни вещества. Има ли липсващи/накъсани/счупени мустаци? Но аз съм имала доста котета недохранени, но не са имали такова плешиво по муцунката. Щом си го взела от улицата,може много неща да има лепнати. Този крем който мажеш помага ли? Плешивото разраства ли се прогресивно или така си я взе? Ако се разраства значи има проблем.Заведи я на 2ро мнения при някой препоръчан във форума ветеринар в града в който се намираш. И много важно! Ако лекаря при който ходиш дори за миг ти изглежда ненадежден,незагрижен,или некомпетентен, сменяй веднага,докато не попаднеш на лекар,който ти харесва и който наистина ти казва неща,които се уверяваш,че са правилните!
Лъкито е страшно сладко, слагай още снимки и разказвай как сте!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 12 October 2013 - 04:40 PM

Взех мека чанта, за сега докато е малка и острилка за нокти.. :) другото, което е .... тези хранилки автоматичните и тях гледах, но...ми трябва такава която да дава примерно 2 дни, а не 1 :ab_041: Някой от Вас ползвал ли е ... да каже марка вид,нещо и аз да се ориентирам че да знам занапред :) Благодаря Ви за отговорите :) Показвам чантата, за сега като я сложа и се радва по котешки..мърка и не мяука :zz_223: Показвам и драскалката и носа и накуп :))))

П.С. Извинявам се че размих темата малко с драскалката и нослето, но да си покажа всичко наведнъж :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#5 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 12 October 2013 - 04:41 PM

А и да не забравя Вие как ги "обезпаразитявате" новите клетки и драскалки, че ме е страх да не лепне "нещо" :wc_055:

#6 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 12 October 2013 - 05:54 PM

Добре е чантата засега и много хубаво правиш,че го оставяш вътре,за да няма страх от чантата,
може да я оставяш отворена да може да си влиза и спинка вътре, така съвсем ще е свикната и ще си оставя миризмата.
От автоматичните аз имам това за вода :

и това за храна

Обаче да ти кажа, и без да са автоматични и да изпускат храна на определен час или да циркулира водата постоянно, стават и такива като
това
от където водата или храната просто изпада от резервоара като се изяжда,изпива вече изпадналата.Според това колко време няма да те има си избери обем на резервоара.
За котки са супер, защото те не са големи лакомии и като се наядат спират, автоматичните е повече за кучета.

Показване на мнениетоjenni1989, в 12 October 2013 - 02:41 PM, написа:

А и да не забравя Вие как ги "обезпаразитявате" новите клетки и драскалки, че ме е страх да не лепне "нещо" :wc_055:

Дишай спокойно, нищо няма да лепне котето! Все пак те си имат имунна система,която бори бактерии и т.н., иначе нямаше да е оцеляло до момента в който си го намерила :rc_036: Много се радвам,че има такива загрижени стопани, и то тепърва започващи!
Ако много те притеснява,мини ги с едно памуче спирт/водка/каквото имаш в наличност дезинфекциращо, но повярвай ми, няма страшно,такива работи да са ти най-големия проблем!

Нослето не го виждам добре но и да го видим тук не сме доктори,по-скоро го снимай по-ясно и го пусни във разделите с ветеринари,те да те посъветват. Аз мога само да кажа,че ако прогресира оплешивяването,значи е много вероятно да са гъбички/краста или нещо кофти,затова действай навреме ако е така!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 12 October 2013 - 06:35 PM

А аз много се благодаря, че има хора като вас да ми дадът такива съвети :ba_025: а за хранилката ми се ще да е автоматична защото...моето е голяма лакомия...и колкото и да и сложа го изяжда, да се надяваме с времето да мине и да се получава щото е малка :) :wub: Иначе това което ми показа е добро, но май пише че дава до 4 пъти, т.е. може два дена спокойно да изкара с него, така ли? :)

#8 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 12 October 2013 - 07:05 PM

Мъничко е още, а и има да наваксва,затова е лакомийка.
Не бързай с хранилка още,защото докато порасне има да се променя много!Засега го взимай със себе си като се налага (но най-добре изчакай да е на 8-10 седмици,за да е укрепнала съвсем),хем да свиква, а като е достатъчно голяма (след 1 година) да бъде оставяна сама и не е толкова фатално ако отсъстваш 2-3 дена примерно, тогава погледни пак хранилки.
Аз този номер не съм го правила никога (оставяне сам повече от 24 часа) и би ми било малко терсене, но при твоя случай май наистина по-добре така ако пътуваш често а котето не му е приятно.
Този жълтия който ти пуснах е за 4 хранения,да, което е напълно достатъчно за 2 дни за пораснала котка (Лукас го храня сутрин и вечер). Настройваш си в колко часа да са и на коя дата и е идеално.
Ако искаш за по-дълго ти препоръчвам такава хранилка , която пак е автоматична но има обем до 90 хранения (т.е. предостатъчно)
Но наистина засега не ти трябва,пази си паричките за актуалните нужди и като дойде времето може да можеш да се разминеш с много по-евтина хранилка на принципа на скачените съдове :mg_062:
Аз автоматичната съм я взела за малкото кученце, за котка не съм ползвала, понеже Лукас яде докато се наяде,после си дояжда, и изобщо има култура на хранене :ae_085: А вече фонтана мисля,че е инвестиция, котките много се кефят на течаща вода, та и без да отсъстваш...
Запитай тук за нослето,че сега и аз се чудя какво може да бъде :blink: Дано нищо да не е,ама за всеки случай...
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 12 October 2013 - 07:58 PM

А дано и ние да я придобием тази култура :ab_041: :ab_041: :ab_041: Преди малко сложих клетката с шише топла водичка в нея в големият кашон, в който спим и заспахме мъъркащи в клетката, но нещо ми се стори, че мирише като на нови чехли или на ново, та затова сега клетката е на терасата да се проветряваи като мине "аромата" пак ще повторим процедурата :) Ако скоро се решим да се пренасяме до ветеринара с новата ни придобивка, заради муцунката ще пиша отчет как е минал "изледа" :ab_041: :ab_041:
Alma_Sola в снимките на котенцето ти видях, че си го водила някъде с червена чанта...на излед ли сте били? :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#10 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 13 October 2013 - 12:42 AM

Показване на мнениетоjenni1989, в 12 October 2013 - 05:58 PM, написа:

А дано и ние да я придобием тази култура :ab_041: :ab_041: :ab_041: Преди малко сложих клетката с шише топла водичка в нея в големият кашон, в който спим и заспахме мъъркащи в клетката, но нещо ми се стори, че мирише като на нови чехли или на ново, та затова сега клетката е на терасата да се проветряваи като мине "аромата" пак ще повторим процедурата :) Ако скоро се решим да се пренасяме до ветеринара с новата ни придобивка, заради муцунката ще пиша отчет как е минал "изледа" :ab_041: :ab_041:
Alma_Sola в снимките на котенцето ти видях, че си го водила някъде с червена чанта...на излед ли сте били? :)

Ох, и топлата водичка! Браво ! Наистина супер много ме радват стопани като теб :rc_036:
Ами проветрете се, а то котето тъй или иначе ще си остави мириса там. На тази снимка ми изглежда някак по-стабилно вече, даже на повечко от 20 дена, към 5-6 седмично ми изглежда.
Ние до скоро нямахме градина и единствените разходки ни бяха в парка на повод и пред къщата (пак на повод). Снимката с розовата чанта е от парка,но тя си е моята дамска чанта (която е огромна,да). Просто Лукас е толкова домошар,че се шашка страшно от външния свят, и изпитва неистова нужда да се скрие на сигурно, да е допрян или гушнат от мен когато е навънка или изобщо, до нещо познато и миришещо на вкъщи. Така хубаво го разтичвам,понеже ако го оставя сам с центъра на празна поляна и се отдалеча, започва да тича към мен в всичка сила :dog:
Иначе до близки места за разходка се транспортираме на ръце и винаги с повод, в случай,че скочи, а до ветеринаря и при път ползваме ето такава кутия Качена снимка
А пък като беше малък ползвахме и ние мека чанта Качена снимка
само че при сегашните размери (6 кг и добра дължина) не ни е удобно в меката :r_181:

Четох ти поста при ветеринарите, ти това кремче дето го мажеш си е против гъбички. Значи ако не минава може би е друго, а може и да трябва да почакаш и да мажеш по-дълго преди да видиш резултат. Пак казвам,важното е да не расте засегнатия участък!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 13 October 2013 - 09:40 AM

Ама Лъки като я намерих беше на 20 дни някъде, а това беше на 23 септември, т.е. сега сме на повечко дни (а снимката е от вчера) :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: А я гледам така, защото си е още бебе и я третирам като бебе (за водата), с нея си мирясва :ab_041: .. Аз незнам дали съм добър стпоанин, но откакто тичах при вета в 3ч сутринта, май съм станала по- загрижена....все имам чувството че лесно може да издаде багажа :ab_041: :ab_041: ...и за тва все и треперя :) Иначе като цяло, аз наистина си я гледам както си пиша във форума, защото като се направих на "спасител", тя е моя отговорност и вече разчита на мен за всичко, а аз се надявам да се погрижа да стане здраво и добро коте :) Сега само се моля като поодрасне, да не ми съсипе жилището :ab_041:
Ами аз пътувам през седмица към др ми къща, имам път и към Плевен и към Враца от време на време(но нямам кола, затова е с автобус или влак, в повечето случаи), та затова ми се иска да привикне и да се придружаваме...да не е сама. Не е във връзка с темата, но аз имам и Морско свинче момиче също на име Фреди...голяма душичка е :) Тя сега не е тук, а в др ми дом :ab_041: Баща ми я гледа за малко, но искам като си я взема да ги запозная и да станат приятелчета, но нека не мечтая много :ab_041:
Преди като четях за Морските свинчета, пишеше че не издържат много на път, но моето е голям пътешественик почти си е навсякъде с мен..в транспортна чантичка и гъг не казва и е в отлично здраве..пу пу, вече е на почти 3г., затова си мисля че може и котката да привикне, но не знам как ще се справим с гласовите данни :zb_050: :ab_041: :ab_041: :ab_041:

#12 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 13 October 2013 - 09:42 AM

Значи Лукас и на каишка се води :ab_041: Той май е от евтопейски тип, т.е като моята г-ца без определена порода, не е ли твърде палав, аз само за персийки съм чувала и виждала на каишка,но те са си и доста кротки... :smile:

#13 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 13 October 2013 - 09:45 AM

А за крема, вчера не и сложих, защото имам чувството че прегаря и здравата кожата и по-зле става :dh_188: Alma_Sola, ако искаш ми пиши за това във вет кабинет, та да не размивам много темата :ab_041:

#14 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 October 2013 - 12:09 PM

За пренасяне аз използвам пластмасова клетка, тъй като е по-надеждна за пораснали котки, а моите маци са вече големи.
За вода ползвам автоматична поилка, подобна на тази. Случвало се е да ги оставям сами за по ден-два, но тогава просто напълвам много панички с храна и ги оставям на най-различни места из къщата. Само че моите маймуни, когато са абсолютно сами не ядат почти нищо. Върнем ли се - яденето започва :ab_041:

За дезинфекция използвам хлорхексидин или казано другояче Живахекс. След всяко миене на легените за тоалетна ги напръсквам с хлорхексидин и оставям така да изсъхнат. От време на време с него пръскам подовете, кухненските плотове и изобщо всички повърхности, по които се разхождат котките. Клетката след като е "излизала" от вкъщи (сиреч сме били във вет кабинет), или съм я давала назаем някому, я поливам яко с белина отвътре и отвън, оставям така половин час и след това я мия обилно с вода. Но белината става само за пластмасови повърхности, не и за мека чанта.

Твоето котенце е още малко и тепърва ти ще му изграждаш навиците - кога и как да яде, дали ще заобича да влиза в пътна чанта/клетка, дали ще се страхува от пътуване и т.н. Пожелавам ви успех в бъдещия ви съвместен живот.

#15 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 13 October 2013 - 02:50 PM

Показване на мнениетоjenni1989, в 13 October 2013 - 07:40 AM, написа:

Ама Лъки като я намерих беше на 20 дни някъде, а това беше на 23 септември, т.е. сега сме на повечко дни (а снимката е от вчера) :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: А я гледам така, защото си е още бебе и я третирам като бебе (за водата), с нея си мирясва :ab_041:

Да,значи правилно ми изглежда на 5-6 седмици малката.

Показване на мнениетоjenni1989, в 13 October 2013 - 07:42 AM, написа:

Значи Лукас и на каишка се води :ab_041: Той май е от евтопейски тип, т.е като моята г-ца без определена порода, не е ли твърде палав, аз само за персийки съм чувала и виждала на каишка,но те са си и доста кротки... :smile:


Много ми хареса това европейски тип, вместо улична превъзходна :ab_041:
Да, европейци сме и ние :af_089: Ами какво да ти кажа, той е кротък попринцип, но не е като персийка примерно като го гушнеш и да не мърда. Обича да си лежи,но не се задържа в теб дълго ако не иска. Вкъщи на моменти прави бели и беснее (галопира из коридора и прави едни звуци като на сова), съсипа ковертюрата на фотьойла (тотално разпрана), драска понякога по мокета, но като цяло е добро възпитано коте. А навън е много кротък - по-нисък от тревата. Най-много да побегне да ни следва или да се скрие в някой храст или зад нещо,иначе не. Това е защото от малък си е апартаментска котка и го е страх от външния свят. Гледа през прозореца и хем иска да излезе,хем не му стиска.
Сега,като го казах това с фотьойла искам да уточня,че това стана по моя грешка. Котката като порасне има нужда освен да извършва самото драскане за точене на нокти, и да се протяга нависоко докато го прави и така се изтяга и си поддържа мускулите. Аз имах по-ниска драскалка и затова фотьойла го отнесе. Т.е. имай предвид котето като порасне да му намериш и нещо по-височко и му остави и това,да има няколко варианта. Като драска където не бива му се карай,а като драска на драскалката всеки път като го видиш го награждавай след като приключи и го прави докато е малко.
Аз в момента ползвам този похват и това Качена снимка
и това Качена снимка

Показване на мнениетоСНЕЖАНКА, в 13 October 2013 - 10:09 AM, написа:



За дезинфекция използвам хлорхексидин или казано другояче Живахекс. След всяко миене на легените за тоалетна ги напръсквам с хлорхексидин и оставям така да изсъхнат. От време на време с него пръскам подовете, кухненските плотове и изобщо всички повърхности, по които се разхождат котките. Клетката след като е "излизала" от вкъщи (сиреч сме били във вет кабинет), или съм я давала назаем някому, я поливам яко с белина отвътре и отвън, оставям така половин час и след това я мия обилно с вода. Но белината става само за пластмасови повърхности, не и за мека чанта.

Твоето котенце е още малко и тепърва ти ще му изграждаш навиците - кога и как да яде, дали ще заобича да влиза в пътна чанта/клетка, дали ще се страхува от пътуване и т.н. Пожелавам ви успех в бъдещия ви съвместен живот.

Ама тя jenni89 питаше как да дезинфекцира за котката, не след нея за себе си :biggrin: :bi_051:
Но аз все пак мисля че съвета ти за дезинфекция за хора е полезен.
Само искам да кажа,че когато мия нещо с белина моя котарак полудява, започва да го души, да се търка и въргаля, абе друса се! После е неутрализиран с часове...
Затова вече гледам да минавам без много препарати,само със спирт и алкохол като се налага, и повечето неща се чистят с пара, да не тровя животните с излишни химикали.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 13 October 2013 - 03:31 PM

Значи неменуемо да се примиря, че все нещо ще бъде съсипано и разрушено... истината е че най ме е страх да не съсипе пердетата и кожения ми диван :ab_041: :ab_041: :ab_041: (не че те са по-важи от него) но ми се ще да останат цели, така ще има по-голям шанс да сме си заедно дъъъълги години без да се налага да се водим в къщата ми с двор :ab_041: :ab_041: Макар, че все си мисля, че този "европейски тип" повече харесват, къщи с дворове и повече свобода :ab_041: :ab_041:

#17 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 13 October 2013 - 03:36 PM

СНЕЖАНКА, този Живахекс до колкото разбирам, не е токсичен за животни хора след като изсъхне нали? А има ли избелващи свойства, като белината, т.е може ли да се използва и на платнени повърхности? :smile:

#18 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 13 October 2013 - 05:44 PM

Напротив,не се примирявай, именно сега е момента,в който да го учиш кое може и кое не!
Аз например с пердетата не съм имала проблем никога. Осигуряваш ли и правилните насоки и достатъчно висока драскалка като порасне не трябва да имаш проблеми. Давай наградка всеки път като драска на драскалката още от сега. Също така,подрязвай ноктенцата,да не стават дълги и завити прекалено.
Ако те е страх за дивана в някакъв момент, покрий го с одеала. Има и спрейове за отблъскване на котки от дадена мебел - може да ползваш такъв. Но при всички положения направи следното: покриваш отгоре с одеала,а преднитеи и ниските части облепваш със скоч. Няма да се сети да драска. Ама те попринцип си падат по платнени неща да драскат,не по кожа.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 13 October 2013 - 06:07 PM

За сега не проявява интерес към дивана, но се заиграва с пердетата днес даже я видях да се прави на алпинис на едното :ab_041: :ab_041: :ab_041: Щото е като мража,стреснах я малко с една кърпа която държах и се отказа...ама сега се чудя как да се отказваме,ама едно знамм...започна се :ab_041: :ud_009: :ud_009: ..лошото е че нямам мн място в нас, за да и прява големи драскалки и площадки, чисто като квадратура и стаи :ab_041: ама ще мислим :) Днес стояхме малко затворени в преносната чанта,ама по едно време зе да мяука и отворих, но много и се радва де :af_089: ...мисли я за играчка :)

#20 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 October 2013 - 06:23 PM

Цитат

Ама тя jenni89 питаше как да дезинфекцира за котката, не след нея за себе си

Именно де - аз за котките дезинфекцирам :smile: (и частично заради нас).
Клетката се дезинфекцира с идеята "да не се донесе нещо отвън". Също така напръсквам и обувките ни след като се приберем.
През 2-3 месеца им пръскам и поилката и паничките. След като изсъхне - плакна обилно. Това го правя с идеята, ако е имало някакви микроби да са вече унищожени.
Тоалетните ги пръскам ей така за всеки случай - няма лошо в това. Пръскала съм и катерушката им. А, да, и веднъж си напръсках едно шушляково яке. Не знам как(и дали) хлорхексидина би действал върху тъкани, в смисъл дали има търсения дезинфекциращ ефект, ма това не ми пречи да го правя. Не избелва, той не е белина, а дезинфектант за битова (и не само) употреба.

Да, котките обичат миризмата на белина. Затова дълго плакна клетката с вряла вода, след това със студена, след това я оставям 1-2 дни на балкона да се измирише и да е готова за следваща употреба.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни