Dog.bg Форуми : Как пренасяте вашата писанка :)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как пренасяте вашата писанка :) С каква транспортна чанта/клетка ги пренасяте и как се държат те ? :)

#41 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 22 October 2013 - 02:43 PM

Показване на мнениетоjenni1989, в 21 October 2013 - 10:13 AM, написа:

А мойта госпожица,не е толкова миловидна..когато е за спане си спинка върху юргана прилепнала до мен, но когато и се доиграе става леко непоносима както казваш в 2ч. през ноща (пука и, че и дреме дали аз утре съм на работа :ab_041: :ab_041: ), лошото е че ние обичаме да се дебнем и да ми скача на главата..един път хубаво, че се усетих щеше да ми скочи на лицето :ud_009: Абе стреснах си се, уж е невинна и не е зла, ама зная ли какви поражения може да ми доведе нейната игривост, ако примерно нещо бълнувам...ето затова спинка, в повечето случаи в коридорчето...май е по-безопасно за моето и нейното здраве :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: Иначе ми е душичка :wub: По думите ти разбирам, че Лукас е бил по-гальовничък и мил от моята лудетинка :ab_041:
П.С. Преди като малка сме имала в къщи мъжки котенца и женски и ми е правило впечатление, че момченцата са май малко по-миловидни и кротички преди да съзреят напълно полово(имам предвид до 2г.), ако не бъдат кастрирани разбира се :smile:

Ама то са големи игри и голям лов при вас :mg_062: Нека да ловува, аз съм на мнение,че важно е животинката да е здрава и жизнена,а от там вече жизнеността може да се пренасочва към по-ползотворни или поне невредни дейности.
Лукас не ми е скачал на лицето,но много негови събратя са го правили и да,искам да кажа,че ти е правилно наблюдението - винаги момиченцата са най-дивите и наглите. Но пък за сметка на това като пораснат са душици,а момчетата са си момчета и в пубертета и след това стават лудетини докато не узреят и не ги домързи да правят каквото и да е :md_064:
Лукас сега е кротушка,като му размахвам въдицата понякога ме поглежда с поглед тип "я не ме занимавай с глупости" и изобщо не отчита нищо да се случва. Най-обича да си лежи и да си гледа и да яде. От време на време прави по някой галоп из коридора придружен със звуци на сова,но като цяло е душица :af_089: След десетина дни взимаме кученцето и ще е интересно да се наблюдава тогава,със сигурност ще извади ново поведение :af_089:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 23 October 2013 - 04:15 PM

Честито за кутрето, какво ще бъде?Мисля си че ще се спогодят.. Моята госпожичка вече се качва на клетката на морското свине и се гледат и душат любопитно...но не ги сабирам, че ме е страх да не си оставят грешни впечатления :ab_041: :ab_041: :ab_041: Лукас кастиран ли е?

#43 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 23 October 2013 - 04:50 PM

Мерсиии :ae_085:
Кутрето е бигълче, от профилната ми снимка. Хайде, още 8 дена и я взимам!
Лукас не е кастриран,защото не излиза навън без надзор и няма никакви поведенчески проблеми свързани с липсата на кастрация.
Ако някой ден проима, тогава.
За щастие случихме на вет,който ни каза,че за да се развие правилно с всички необходими хормони най-добре да се кастрира след като се е развил вече,ако решим.
Предупреди ни също,че при много котки изобщо няма прояви и "изяви" в следсвие на липса на кастрация. Така че решихме да го оставим на природата и да действаме ако
се наложи. Е, 3 години не се е налагало,но след още няколко бих го направила заради здравословните рискове при по-възрастни котки. Аз не живея в България и тук
възгледите за и против кастрацията са маалко по-различни,тъй като,разбира се, го няма и проблема с бездомните и изоставени животни.
Един друг вет се опита да ми пробута кастрация на всяка цена,казвайки : Ами той може да се нарани от бой на улицата.
А аз: Ами той не излиза навън
Той: Ооо,ами ето,сигурно къщата ви опикава и омирисва
Аз: Не, никога не се е случвало
Той: Ама сигурни ли сте,някои хора не усещат силната миризма на собствения си дом
Аз: Живея в съседната къща,искате ли да заповядате?

Та се отказа,нямаше много доводи...
За сметка на това нашия си вет ни се кефи много, все път като го заведа и кантара отчете 6кг той го опипва и казва, 6 кг мускули,истински мъжкар с тестостерон :af_089:
И наистина, няма мазнина почти,здрав и мускулест,а не мек и разплут е и не че си е мой,ама си е пич котарак :mg_062:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#44 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 26 October 2013 - 09:11 AM

Вчера се возихме в кола и клетка, около 45 мин. :mg_062: За съжаление не мина гладко..не мяука, но явно защото беше тъмно и топло в колата му стана лошо и повърна в клетката, тогава почна да драска за да излезе и аз я взех в мен и така пътувахме 30 мин., легна си кротичко. Днес е добре, но не хапва с голям апетит (тя по принцип почна да се назландисва на храната си..само пастети иска, но те не са достаъчно хранителни). Днес се замислих и като оправих клетката я подуших и си мисля, че освен от стреса..тя мирише ужасно на ново...както миришат застоялите и нови дрехи, които не са от естествена материя и сега се чудя как да я измириша...защото да си призная и аз бих повърнала в нея, ако стоя по дълго :dry: ..не искам да си мъча животинчето, така че посъветвайте ме как да я измириша? :smile: Другото е как да да и върна апетита към бебешката и храна която е роял канин, която до преди седмица ядеше с апетит... явно и омръзва?

#45 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 26 October 2013 - 11:25 AM

А какво стана с меката чанта? Аз мисля,че и тя е удачен вариянт докато е малко котето. Другото важно е да не я храниш поне 4 часа преди пътуването. И разбира се да ч прикрепяш клетката така,че да се облекчават трусовете. Ами за отмирисването аз пак ще препоръчам забърсване с парцалче със спирт/нещо алкохолно и остави да се проветрява навън дъъълго.
Как е муцунката бяхте ли пак на лекар,минава ли? :ba_025:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 26 October 2013 - 10:40 PM

Еми то това е меката чанта, която ви показах..тя фунти така :dry: Другото което е, не хапва вече с такъв хъс като преди и не си изяжда купичката от раз.. а преди го правеше. Въпреки че сега пак си е живичка и игрива да чукам на глава. А за нослето още не сме минали курса..но сега забелязвам, че има една малка черна точица и нослето и не се влошава и не и пада козинка, но и не става нормално....охх незнам ама се притеснчвам малко..дано е само внушение от моя страна :dry: Поне се успокочвам, че за сега тонуса и е добър :ab_041:
Alma_sola, предвиждам малката като порасне да живее в къща с двор и обмислям кастрация(не сега разбира се), защото не искам да я тъпча с хапчета...аз съм като цяло за кастрацията, предвид това да не създавам някой ден котенца, на които някой ден бъдещето е неяано, наште са против, защото смятат, че това е вмешателство в природата и, ти какво мислиш относно този въпрос?

#47 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 27 October 2013 - 10:58 PM

Вие като пътувахте само возене ли беше или сменихте мястото?Може от това да е загубата на апетита. Лукас като беше на 12-ина седмици го занесох за седмица на "екскурзия", а той ми се отплати с това,че престана да се храни, повръщане,разстройство, разходи по лекари,които казаха единодушно,че нищо му няма,а бил стресиран... Като му купихме медицински калоричен пастет,да видиш как го нагъна на 6-тия ден...
Твоята щом нещо яде,добре е. За това с гранулите забравих да ти отговоря. Пробвай в пастета да мушкаш гранули,все едно дегизираш хапчета. Може да се направи на хитра и да ги остави накрая само тях и да ги заобикаля,ама може и да си ги хапва. И така слагай все повече и повече и ще я върнеш към доброто хранене с гранули :mg_062:
Ами тази чанта нали малката спеше и си играеше в нея? Значи не и е мирисало чак толкова лошо...Може пък да пробваш да я поизпереш ръчно, с някаква четка, намокряш, слагаш прах за пране и търкаш,минаваш навсякъде и после под душа изплакваш и сушиш... Или пробвай просто да я оставиш на балкона няколко дена да се проветри.
За кастрацията... Значи от тази седмица и Лукас занапред ще живее в къща с двор и той не е кастриран, НО:
1. Той няма да излиза в двора без надзор,т.е. няма да прескача и да бяга и да има опасност да се сбие, да бъде сгазен докато под нагон търси женска и т.н.
2. Живея в страна,където няма проблем с бездомни котки и дори и някоя да забременее собствениците и ще си намерят лесно бъдещи стопани.

Попринцип и аз съм за природното и натуралното, въпреки,че както писах вече някъде, Лукас ще бъде кастриран ако започне с проблемно поведение, здравословни проблеми,а след 7-8мата му година мисля по здравословни съображения да го направя при всички положения превантивно. Но колкото мога да го отложа, по-добре и засега всичко е точно.
Хапчетата изобщо не са вариант, това е отрова и е по-зле от кастрация.
Така че мисля, че имаш 2 варианта:
Или да отложиш максимално,а като дойде момента за двора да я кастрираш,
или тя да продължи да е домашна котка и всеки път като излиза на двора да я държиш под око и лично да присъстваш всяка минута и да се уверяваш,че не напуска двора. Ако не можеш да го гарантираш,то по-добре да е кастрирана,така не само няма да се разждат неискани котенца,хем шанса да бъде бутната от кола или да участва в бой поне мъъъничко ще намалее.
А вашите като имат против,питай ги котаната като забременява по 1-2 пъти годишно дали те ще гледат и издържат още по 5-10 котета броя ня които ще нарастваи с по още толкова всяка година :ae_085:
:re_037: :rc_036:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 29 October 2013 - 04:23 PM

На връщане всичко мина по ток и жица...не мрънкахме и не повръщахме и почти през целия път спинкахме :ab_041: Иначе за храната, нямаме преоблем,просто забелязвам че яде бебешката храна на Роял Канин с голяма неухота и все не я дояжда, а за нейното тегло трябва да си хапваме повече ... поне там пише, че за 500-600гр тегло на котенцето трябва да си хапва 30-35гр. гранулки, а тя и 25 не изяжда за 24ч.:smile:..иначе пастетчета и варено пилешко го изяждаме от раз, но си мисля че не са толкова богати на витамини и минерали, за здарвето на едно подрастващо котенце :smile: Почвам да си мисля да сменя храната и да зимам Ориндж, или да я тормозя с Рояла и да давам и домашно приготвена храна..дайте съвет, как да подходя?

#49 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 29 October 2013 - 04:52 PM

Значи,на екскурзийка ли бяхте? Тя как се държа на новото място?
Браво за доброто поведение на връщане!
Щом ги яде не се притеснявай!Ако искаш все пак да си ги дояжда и да си ги набавя,скривай недоизяденото в пастет или просто ги забучвай гранулките в порцията пастет.
Аз Лукас и като бебе и сега винаги съм го хранила смесено - с гранули и с пастет (или домашна храна, може да видиш тук )
Т.е. през деня храната му винаги е била 50% на 50%. Като беше малък-по 4 хранения - 2 с пастет,2 с гранули. Сега - сутрин гранули, да го заситят добре,а вечер - лека храна (той вече не яде пастет,обича домашно приготвена или мократа храна на Applaws в паучове.
Гранулите на Орижен ли имаш предвид? :ba_025: Аз съм нова в тях, признавам си,научих за тях наскоро и съм безкрайно благодарна за откритието си. По всичко личи, че по-добра храна на пазара няма,има само няколко други марки на същото ниво. И се оказва 2 - 3 класа над Роял-а. Така че от към храна Орижен и домашно приготвена храна няма по-добро което да можеш да направиш за малчо. :ba_025: :ae_085: :mg_062:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 29 October 2013 - 05:42 PM

Ами в води го другата ни къща с двор, но само в къщи стоя :ab_041: Ами разучаваше правеше пакости :ab_041: Значи, като приключа Рояла..издирвам Ориндж..и аз почетох доста и си мисля, че е по-добра, но твоето мнение ме подсугури :af_089: Вие къде живеете, защото мисля че не е в БГ..май някъде от постовете ти в друга тема забелязах, но не съм сиг?Ако не е тайна разбира се :smile:

#51 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 29 October 2013 - 06:00 PM

О,значи няма да имате проблеми с пътуване и местене,или поне засега знаците са обнадеждителни! Браво,щом не се е изплашило създанието и не се е свило и стресирало!
Взимай Орижен преди да свърши Роял Канин-а,за да може постепенно да я свикнеш с новата храна (иначе може да я откаже или да се почне разстройство,повръщане и другите обичайни котешки магарии)
Първо даваш няколко дни 70/30 (70% Роял, 30% Орижен)
После 60/40, 50/50 и така постепенно променяш в полза на Орижена. И така надявам се ще мине безболезнено.
Аз и тук направо си го казах, като ти казвах в предния пост,че тук бездомни котки няма - ние сме в Англия.
Иначе се вдъхнових от историите в Без Дом,по-скоро натъжих и на няколко темички предложих,ако има начин спасителите да се справят с логистика и бюрокрация, мога да предложа приемен дом и разходи по животинки,
които не изискват целодневно присъствие и грижи
и вече на тукашна територия да търся стопани,но не знам някак за тук май е по-трудно от "на континента". :cd_045:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 29 October 2013 - 08:43 PM

Е аз за съжаление, не мога да предложа кой знае каква помощ ни финансова, ни физическа...положението в БГ обаче си е сложно относно бездомните животинки(и не само) :dh_188: И аз даже на моето котенце, не мога да предложа целодневни грижи, зашото по цял ден съм на работа...затова се храним два пъти на ден, като оставям през деня храна (знам, че тя е малка и не е правилно...но не става всеки ден да ангажирам някой съсед или да се връщам от работа)...утре отивам за ориндж, че и на морското свинче ще купувам храна :ab_041: Котето сега вече му се катери по клетката и онзи ден като ги събрах..зе да го пощи и да му дърпа козинката(котето на свинчето, Фреди търпеливо търпя)...затова без мой надзор не са в една стая :ab_041: :ab_041:

#53 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 29 October 2013 - 08:44 PM

..иначе в Англия съм ходила 2 пъти в Лондон и си спомням, че няма наистина ни едно бездомно животинче...само лисици от време на време.. :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041:

#54 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 30 October 2013 - 12:07 AM

Ами това е живота,трябва да работим,че да има храна и Орижени и Роял-и и пастети... няма как ... Имах късмет да съм по цял ден вкъщи през "детството" на Лукас, но не мисля,че има проблем щом и оставяш достатъчно храна за да си хапва на по колкото пъти трябва...
Горкия Фреди!Ами Лъки голяма чистница и супер готина, дружелюбна и отпусната ще дойде!
Да, така е това с лисиците,но за съжаление има и доста сгазени котчици, домашни. Нали всеки втори е в къща и ги пуска да скитат,а после...
Ама само да кажа,че храната е Орижен, да не кажеш ориндж утре и да се цъклят продавачите :ab_041:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 30 October 2013 - 09:52 AM

Охх благодаря спести ми доста неудобства :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: Абе незнам колко е отпусната, но като голям тигар се изявява..за секунда не се кротва и се гледа като я гушна да се опита поне малко да ме захапе, "не-то" помага само за малко и после пак...много и се играе и две не вижда. Сега си е измислила нова игра...застава на някой ъгъл и ме чака да мина за да ми скочи на крака и да ме "уплаши"..за да я отуча нищо не помага, имам чувството че ще си остане такава дивачка..иначе като спинка или е сънена мога да я галя и целувам на воля :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: Все си мисля, че се държа добре с нея, не и посягам говоря и спокойно и мило..гледам уж само с добро да е, но тя си знае нейното...поне като кажа "не" и спира да прави пакостта която е захванала...сигурно си казва, тая моя стопанка само "не" знае да казва :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041:

#56 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 30 October 2013 - 12:08 PM

:ab_041:

Показване на мнениетоjenni1989, в 29 October 2013 - 06:43 PM, написа:

Е аз за съжаление, не мога да предложа кой знае каква помощ ни финансова, ни физическа...положението в БГ обаче си е сложно относно бездомните животинки(и не само) :dh_188:

Забравих да ти кажа,че ти вече достатъчно си помогнала,като си спасила тази душица и си я държиш и си я гледаш хубаво и се интересуваш как да се грижиш възможно най-хубаво... Ако не беше ти, вариантите за това коте са ясни...В най-добрия случай щеше да я открие друг добър човечец, в кой знае какво състояние и да пуска тука теми за нея за лечения,търсене на приемен и постоянен дом...А в най-лошия... :dh_188: А ето,че душицата си е намерила късмета, тихо,кротко, хоп, взимаш си я и само с недохранване и гъбички се разминахте. :mg_062:
Тъй че,исках да ти кажа да не подценяваш това,което си направила дотук! Това е едно спасено коте което го чака хубав живот.
Уф, ми с това поведение младата дама не ме изненадва много,щото е момиче (както казах по-горе те са си дивачки). Досега от всички приемни, мъжко не ми е съсипало, оакало, опикало нито 1 вещ,докато женските са малки рушащи а и нападащи игриви чудовища в ангелска обвивка! Заминаха една гладачна дъска, 1 микрофон, 1 зарядно, доста чорапи, шалове и изобщо всякакви тъкани... все от такава игривост!
А това с нападането на крака ти веднага трябва да спре! Още е малка така че имаш време за корекция! Вкопчи ли ти се в крака , хващаш я зад врата, тръскваш я леко, цапваш я по нослето, оставяш я настрана и и даваш игнор за часове! Другия вариант е преди да го е сторила да и изхабиш енергията по всякакви възможни начини и особено с въдицата,а може и лазар! Това са 2те най-готини и ефективни играчки от моя опит.
Лукас като беше на към 6-7 месеца (а си беше вече масивна котка 5кг) реши да се прави на Спайдърмен и се метна така на крака на сестра ми, като я захапа и одра така силно,че имаше кръв, синина, оток и каквото можеш да се сетиш. Тя не го погледна с дни след това въпреки усърдното му мазнене и навиране за извинения. Ако той влезеше където е тя,тя излизаше, той я гонеше да се мазни и гали,тя без да го докосва просто ставаше и не го поглеждаше.
Това си остана единствената му подобна проява. Котките от малко неща им дреме попринцип,но едно от тях е да им бъде отказана компания и внимание тогава,когато те го търсят.
Хайде чакам да чуя как се приема Орижена/оринджа/ :ab_041:
Пускай снимки на малката, много ще е готино да пуснеш и на нея с Фреди-то (досега не съм наблюдавала контакт между котка и гризач в дружелюбен план, освен когато Том и Джери се съюзяват за по минутка от филмчето ) :wg_053:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 30 October 2013 - 02:29 PM

Ориджен не намерих, за сега..просто където попитах...нямат..пфф и пак звех малко Роял канин, ама този път една разфасовка от 200гр. за да мога да си продължа с търесенето на Оридж :mg_062: Тази вечер ще покажа снимчици :ab_041: Ох дано и се промени това поведение и да израсте, според теб ще се промени ли..поне ще спре ли да хапе ръцете ми във всеки удобен момент? :ab_041: :ab_041:

#58 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 30 October 2013 - 04:28 PM

Аз също не съм я виждала тази храна в зоомагазини в България. Вие в кой град живеете?
Може би си струва да я поръчаш онлайн храната. Хем така ще можеш да сравниш цените и да прецениш от къде ти е най-изгодно!
Със сигурност може да се корегира поведението и защото е много мъничка още,но пробвай с това което те посъветвах, вдигане зад врата,леко цапване по нослето, оставяш настрани и игнорираш.
Щото ако го толерираш това поведение и не направиш нищо по въпроса може и да се озовеш с 5-6 кг мини-пума дето ти се мята и иска да те скалпира,щото е забавно... Тъй де, в най-лошия случай. :md_064:
Лукас го надрасна с наша помощ :be_107:
Е,прави мръсни опити понякога,но само ако много е раздразнен и го държиш и не го пускаш.Като цяло номера е да я свикнеш да е галена и дори да идва да си го проси. Пробвай докато щъка или си седи да я цункаш по главата,с ръце зад гърба си и виж как реагира на това. Понякога Лукас предпочита така да се гали ида проси любов,без да има ръце около него. Пробвай и това дето ти писах по-горе за отучаването. Търпение и последователност трябват!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#59 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 30 October 2013 - 08:08 PM

Ето и малко снимки от нас, дано разберете нещо от тея със свинчо...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#60 Потребителят е офлайн   jenni1989 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 164
  • Регистрация: 09-June 06
  • Location:Varna

Публикувано: 30 October 2013 - 08:10 PM

Аз съм от Варна, ще потърся още сигурна съм, че все някъде ще има :smile: А вие изглеждате прекрасно с Лукас, той е много красив и му личи че е добре гледан и с много любов, да ви е жив и здрав :wub:

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни