Dog.bg Форуми : Помощ при избор?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Помощ при избор?

#1 Потребителят е офлайн   kiriaka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 14-October 13

Публикувано: 14 October 2013 - 11:10 PM

Здравейте.

Решихме с приятелката ми да си имаме второ куче. Много гледахме и просто френчитата ни грабнаха и се влюбихме необратимо :) . Харесахме си едни мъници, но ми се ще все пак да знаем дали са истински френски булдози. Не, че това е най-важното, но все пак сме се влюбили във вида им и се надяваме като порастне мъника, да стане точно такъв. В четвъртък ще ходим на оглед и евентуално ще вземем. На 150км е от нас и ни се иска да не се разкарваме излишно. - http://prodavalnik.c...ocheta-i3289000 - това е обявата. Можете ли да ни кажете, ако е възможно по снимки, дали можем да сме спокойни? Благодарим предварително!

#2 Потребителят е офлайн   sandanski Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 07-August 13
  • Gender:Male
  • Location:Сандански

Публикувано: 14 October 2013 - 11:36 PM

Кучета се купуват от развъдници...
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   sandanski Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 07-August 13
  • Gender:Male
  • Location:Сандански

Публикувано: 14 October 2013 - 11:56 PM

Кучета се купуват от развъдници...

Цитат

Има клубове, които имат или изпит за допускане до разплод, или критерии за това. За някои породи не е нужен изпит. Но затова пък са нужни изследвания. И ето тук вече влиза моето виждане, че е по-добре кучето да е от който и да е развъдник спазил ПОНЕ нужните изследвания, отколкото който и да е зоомагазин/борса/че дори и обикновен човек. Защото много хора така и не разбират, че неродословното куче може да е видимо здраво, но да носи много бели след себе си. И винаги давам за пример моето куче, което е плод на такива "добри" хора, развъдили си кокерите. Няма да казвам колко време и пъти сме били по лекари, и какво ли не сме направили по това куче, че да е добре. Докато мои приятели с родословни животни ходят по лекари веднъж в годината за ваксини. Тъй че... за мен не е важно дали кучето на някой ще ходи по изложби или не, дали ще си го гледат за приятел, охрана или да се фукат с него, за мен родословието не е това. За мен е важно кучетата да са здрави. А с купените от зоомагазини и разни обяви в нета това не става, колкото и сега собственици на такива кучета д аскочат да ми обясняват, че нищо им нямало.


Цитат

Вреди на породите продажбата по зоомагазини, борси и домашно развъдени, защото хората които са направили заплождането хал хабер си нямат от кинология, породата, генетика, заболявания, кръвни линии и какво ли не още. И само това вече разваля породата. Красив пример за което е породата Кокер в България, вкл. и моя. Те силно се различават и от стандарта на породата и сами от себе си различните индивиди в Бг. Е не можеш да ме убедиш, че след като сульо и пульо са имали кокери е трябвало да ги заплождат....

Кучетата и техните породи са възникнали благодарение на хора, които в последствие са наречени кинолози. И именно тяхна е работата да развъждат кучета и да пазят породите. АЗ като обикновен собственик имам задължението да си имам приятел, да си тичаме, да се обучаваме, да ме пази, да ме води ако съм сляпа, но не и да заплождам, след като не разбирам от тези неща. Мисля, че има достатъчно кучета и с порода, и без, и приличащи само на нешо, че всеки втори да си плоди, па макар и да си плаща за това

User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 15 October 2013 - 07:00 PM

Показване на мнениетоkiriaka, в 14 October 2013 - 11:10 PM, написа:

Здравейте.

. Харесахме си едни мъници, но ми се ще все пак да знаем дали са истински френски булдози. Не, че това е най-важното, но все пак сме се влюбили във вида им и се надяваме като порастне мъника, да стане точно такъв.

МОже ли да покажете в какво точно сте се "влюбили" и какво очаквате да стане като порасне -снимка или конкретен екземпляр , защото може да не сте се влюбили в истинки френски булдози и тези от обявата напълно да задоволяват вашите желания ,въпреки че те са породоподобни кученца ?
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   kiriaka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 14-October 13

Публикувано: 15 October 2013 - 09:20 PM

Не съм се влюбил в конкретните екземляри, а в породата като цяло-
http://www.google.bg...ed=0CKQBEP4dMAw
Например това.

#6 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 16 October 2013 - 09:25 AM

Добре е че имате някаква представа за визията и търсите нещо конкретно , но всички тези обяви към които сте се насочили предлагат породоподобни кученца или за по-ясно това са бледи подобия на кучето ,което сте показали като снимка ,а и въобще за породата "френски булдог" .Да и те може да са с изправени уши и по-дребни ,да напомнят в главата малко на френски булдог ,да имат подобна окраска ,но ще са далече от това което очаквате да стане като голямо
(инфо за кучето от вашата снимката)
http://bullypom.ch/S...re/Soleure.html
отидете на "retired dogs " и отворете страничката на Ch. Egixia dell'Oldoinyo Lengai

http://ingrus.net/fr...ils.php?id=1149

Това е най-общо описанието на един френски булдог

Цитат

Типичен молос , мальк размер . Мощен за размерите си , компактен във всичките си пропорции(части), късокосмест , тъпомуцунест , чипонос , сьс изправени уши , с естествено къса опашка. Трябва да създава впечатление на активно животно , интелигентно , много мускuлесто , компактно сложен сьс здрави кости.

Въртим се около визията ,защото вие имате такова изискване.
Насочете се към развъдниците дали у нас или навън , гледайте родителите ,родословието, разговаряйте с развъдчиците и може би ще намерите кученцето .
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни