Dog.bg Форуми : С какво храниш кучето си?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

С какво храниш кучето си? Оцени темата: -----

#21 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2005 - 11:47 AM

Цитат

Моля ви всички, забравете консервите! В тях има консерванти, а консервантите причиняват рак.


Спирам да купувам! Ще му готвя, той и без това предпочита моите манджи r) !

Кажи ми, какви са тези консерванти и как е доказано, че причиняват рак?

#22 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 08 February 2005 - 11:47 AM

Аз храня моите кучета само и единствено с Purina Proplan.Това е една изключително добре балансирана храна.Козината на кучетата ми е в перфектно състояние.За дългокосмести кучета е особено важно каква храна консумират.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#23 Потребителят е офлайн   marin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 615
  • Регистрация: 26-January 05
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2005 - 11:52 AM

Цитат

Марине, не знам защо мислиш, че в шийките има нещо, което е полезно за твоето куче. На кучето му трябва МЕСО. Фенерите и оризът са добре, за качамака не знам, като си помисля - би трябвало да е добре. Но акцентът трябва да е върху месото.
Ами храната се дели на две баласт и истинска част, защото иначе на човек му излиза финансово солено. Но грешката уе моя пропуснах да пиша за това че му слагам по 0,5 килограма бут във една тенджера храна, а добавя се и рибено масло също е доста полезно. А и шийките и фенерите са полезни защото засищат и регулират холестерола в организма
Не съм съгласен с мнението на trenertg относно аналната жлеза, един приятел държи малко магазинче за животни в квартала ми (по образование е химик, но просто в българия да си намериш работа по тази профеусия не е никак лесно) та показвал ми е какво става ако се добави солна киселина (която присъства в 70% от стомашните соли на оргнизма и на хора и на животни) е да ви кажа често не искам да гледам такива bl) бухкания и отделяния на газове в стомаха на кучето ми! (храната беше роял канин)
Плюс това слагам малко кокали, които са полезни като витамин и метаболитен регулатор. cl) Питайте ita_vet тя ще ви каже горе-долу същото
А относно това ами отвенето ми излиза по-евтино и по-бързо като го знам моя какво е способен да погълне r) r)

А за консервите съм 101% съгласен. Относно марката всички, всички имат оцветители и соди и какво ли още не по тях bl)

#24 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 08 February 2005 - 12:05 PM

Всеки сам преценява каква храна да дава на своето куче,но според мен,ако кучето е изложбено то трябва да се храни с добре балансирана гранулирана храна.Аз не използвам никакви добавки.Вярно,че излиза доста скъпо,но пък е много важно как ще изглежда кучето ви на ринга.Моите кучета изяждат на месец по 100 кг. Пурина Проплан,но като виждам как се чувстват и как изглеждат,се убедих че си заслужава.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#25 Потребителят е офлайн   marin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 615
  • Регистрация: 26-January 05
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2005 - 12:17 PM

100 килограма??????? bl) r) Това си е цяла армия колко точно кучета имаш r) r)

#26 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 08 February 2005 - 12:21 PM

За изложбените кучета няма второ мнение по въпроса-ако искаш да постигнеш добър резултат ти трябва качествена храна...
Аз балансирам между двете- пилешки шийки или фенери(риба също) и суха храна..Освен това витамините са много важни, може би заради тях му блесна козината на Друпи-преди си личеше че не са го гледали много добре-и мога да се похваля че понаддаде от както е при нас b)
Само като си спомня какво са казвали предишните му стопани на наще-"ми попарваме няколко филийки и му ги даваме bl) " l) -е, предполагам не е карал само на попарени филийки защото не вярвам до сега да беше жив.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#27 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 08 February 2005 - 12:31 PM

Цитат

100 килограма??????? bl) r) Това си е цяла армия колко точно кучета имаш r) r)

При мен са 14 кучета и всичките са изложбени - 10 шелтита,3 колита и далматин.Имам и още няколко кучета на съсобственост,които също са изложбени.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#28 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 February 2005 - 01:10 PM

Цитат

Цитат

Моля ви всички, забравете консервите! В тях има консерванти, а консервантите причиняват рак.


Спирам да купувам! Ще му готвя, той и без това предпочита моите манджи r) !

Кажи ми, какви са тези консерванти и как е доказано, че причиняват рак?

Хари, трудно ми е да ти кажа какви точно консерванти има в кучешките храни. Химикали разни ... В цигарите например вредното не е никотинът, а катранът и безбройните химически съединения в тютюневия дим. Знам, че средноазиатка на приятелите ми почина на 5 г., направиха аутопсия и установиха, че ЦЯЛОТО КУЧЕ е в злокачествени тумори, като започнеш от хранопровода, минеш през стомаха и т.н. Хранеха го с консерви.
Първото си куче хранех с консерви, също почина от рак.
Въобще от 10 случая смърт на куче, за които хората споделят, 7 са в следствие на рак. По-често, отколкото при хората.
Вярно, при дребните породи като твоето, храносмилателната система е ... как да кажа - по-добре устроена. Затова всички обръщат огромното внимание към храненето на едрите, не заради някаква дискриминация.

Виж, за бирата мога да ти кажа - консервантът е спирт, затова сега се напиваш от 1 бира. Като бях дете бирата беше без консерванти, не се напиваш, но има парцали по дъното на бутилката на втория ден l) това го знам от тате.

Марине, това ти мнение вече звучи добре. Прав си за тези аспекти. cl)

#29 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 08 February 2005 - 04:44 PM

Ами аз преди хранех кучето си само с домашна храна и добавяхме витамините...май бяха СА37, но не помня вече. В първите му години ядеше Педригрипал, но с течение на времето просто спираше да я яде, не му харесваше и се инатеше и затова преминахме на домашна. Преди две-три години обаче стана някаква аномалия и започна да харесва българска гранулирана храна. Ако щете ми вярвайте, но когато дам на кучето ми храна, различна от Л=бимец то отказва категорично, като му я сменя и яде. Пробвала съм какво ли не. Само роял канин май несъм пробвала, но Пурина май пробвахме един път и нея не я иска! n) Затова и сега попитах дали Дарлинг е хубава, защото си направихме поредният експеримент и засега се радвам, че я яде.
Обаче имам въпрос, който може би е по-скоро за темата Хранене, но вече съм тръгнала да разказвам тук. Та на последния преглед в Син Кръст казах на лекарите че кучето ми повръща от време на време. Те ме питаха с какво го храня, и аз им казах за Любимец.Те казаха, че е от това, като аз научих, че възрастно коли от храна не повръща, а и той не е имал проблеми с храна в такова отношение. Те ми казаха, че трябва да сменя храната и вместо с гранули да го храня с консерви. Какво мислите по въпроса?
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#30 Потребителят е офлайн   marin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 615
  • Регистрация: 26-January 05
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2005 - 10:08 PM

Ами не знам все още не съм ветеринар, но и при кучетата има хранителни алергии които могат да се изразяват както в повръщане след хранене, така и в обриви около очите и ушите. Има и друг момент ако често се сменя храната на кучето това също води до проблеми. Много хора мислят, че колкото по-разнообразна храна се дава на кучето толкова по-добре за него, но не е така кучето не е като човек не обича разнообразието. Та може и от това да е било. Последното становище не е мое а е от Благинка Тодорова, която е специалистка по кучета и по-точно по НОК. А щом гранулите са били български ами не се изненадвам да го чуя. Горкото животно. И на последно място стои проблема за гастроентестинална инфекция или увреждане, но е малко вероятно, защото не сте наблюдавали други признаци освен повръщане, а повечето такива болести имат и други симптоми. (Да знаете за друг път мерете температурата на кучето, тя е много важен показател) ако е повишена идете на лекар и превантивно му давайте повече вода.

Цитат

При мен са 14 кучета и всичките са изложбени - 10 шелтита,3 колита и далматин.Имам и още няколко кучета на съсобственост,които също са изложбени.
Уха как им насмогваш?

#31 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 09 February 2005 - 10:26 AM

Цитат

Цитат

При мен са 14 кучета и всичките са изложбени - 10 шелтита,3 колита и далматин.Имам и още няколко кучета на съсобственост,които също са изложбени.
Уха как им насмогваш?

В къщи винаги е весело!Вярно,че разходите не са никак малки,но пък любовта към кучетата е доста по-голяма.Имам кучета ,но имам и страхотни деца,така че емоциите са гарантирани.По-важното е,че и мечтите ни за много кучета и прекрасно семейство са осъществени!!!
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#32 Потребителят е офлайн   marin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 615
  • Регистрация: 26-January 05
  • Location:София

Публикувано: 09 February 2005 - 11:06 AM

Радвам се да го чуя! Сигурно си като супергерой! Всичките ли наведнъж ги извеждаш? l) l) l)

#33 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 09 February 2005 - 11:11 AM

Имат си двор определен само за тях и там се извеждат на серии - по 3-4 кучета заедно.
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#34 Потребителят е офлайн   Dara Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 566
  • Регистрация: 29-December 04

Публикувано: 09 February 2005 - 01:19 PM

Спазването на това правило е придружено с известни трудности. Нашите верни приятели притежават изключително обоняние и ще ни надушат дори ако решим тайно да хапнем нещо вкусничко на балкона. Те ще започнат да ни молят за вкусния залък с толкова предано-гладна физиономия, че няма начин да не ни приседне.

Животните не могат да страдат от атеросклероза поради физиологичните си особености. При тях холестеринът не се трупа по стените на кръвоносните съдове. Но излишните килограми си остават проблем за сърцето им, затрудняват неговата дейност и скъсяват живота им. Особено силно страда черният им дроб, нарушава се мастната обмяна в тъканите и кожата. В резултат от всичко вие откривате, че кожата на вашия любимец е станала на петна (пак добре, ако не е с екзема), че козината е оредяла, а на места е окапала. И се втурвате при ветеринарния лекар.

Всички ограничения и цялото разнообразие от храни трябва да определим още преди да ги купим, тоест като наблюдаваме реакцията на любимеца си спрямо даден продукт. Дали той изяжда поднесеното му с апетит и в какво количество? Дали след това няма разстройство на храносмилателния тракт? Какво е настроението и общото му състояние? Трябва да наблюдаваме четириногия си възпитаник, и със своето поведение, със здравословното си състояние той сам ще ни отговори на многото въпроси относно храненето. А познаването на ограниченията, които трябва да спазваме, ще ни помогне да изработим оптимално меню за животното.

Неспазването на ограничения, от своя страна, може да доведе до проблеми с излишното тегло и до нарушения в черния му дроб. Към такива резултати обикновено води прехранването с храни, съдържащи предимно въглехидрати или мазнини, тоест макарони, хлебни изделия, парчета кашкавал или пакетчета краве масло. От всички изброени продукти можем да даваме на животното, но в много умерени количества. В никакъв случай не бива да ги превръщаме в основни храни за него. Единственият продукт с голямо съдържание на въглехидрати, който можем да смятаме за основен, са варивата, но те също трябва да бъдат смесвани с надробени зеленчуци, риба, месо.

Дали да стържем моркови или да правим кашата с парченца зелеви листа? Трябва да използваме сухите храни. Те са създадени, за да защитят организма на животното от мързеливия или прекалено любвеобилен стопанин. Далеч по-добри от произволните кулинарни фантазии на тема кучешко меню.

Когато храним своето куче, не бива да забравяме още някои неща:

1. Кокалите далеч не са идеална храна за него, защото съдържат най-много токсини. По-добри са хрущялите.

2. Добре е да предлагаме на своя любимец от всички зеленчуци, с които се храним самите ние. Едни то ще хареса, от други ще се откаже, но при всички случаи ще си набави необходимите му витамини.

3. Ако кучето ви е затлъстяло, в магазините за сухи храни могат да ви насочат към така наречените "диетични". Те съдържат повече "пълнеж" и по-малко хранителни вещества, което ще помогне на четириногия ви приятел да се поразтовари.

4. Както и при хората, за кучетата "движението е живот". При всички случаи е по-добре то да се храни пълноценно, но и достатъчно да се движи, вместо по цял ден да лежи в своя ъгъл и да се тъпче с диетична храна.

#35 Потребителят е офлайн   ioni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 403
  • Регистрация: 04-February 05
  • Location:София

Публикувано: 09 February 2005 - 03:56 PM

Май късно се включвам, но Арамис яде суха храна DIAMOND и ... банани!
l) d) l) b) b) d) d)
User's Signature

Angels chis Chihuahua kennel[br]Sofia, Bulgaria
http://vbox7.com/play:4c188668 - 03.01.2008 Арчи в Танцувай с мен 2

#36 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 February 2005 - 04:33 PM

Льова обожава банани. b) то и без това едно дете я нарече куче горила......... l) l) l)
User's Signature

Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   marin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 615
  • Регистрация: 26-January 05
  • Location:София

Публикувано: 09 February 2005 - 06:41 PM

Не съм напълно съгласен с Dara първо холестеролът им влияе не както на нас но им влияе зоолозите го наричат "паразитен метаболизъм" и пораженията са по черния дроб. Не съм съгласен с мнението за кокалите, обаче. Те са полезни за кучето но в умерени количества. Цялата им храносмилателна система е адаптирана да приема такъв тип храна. За зеленчуците, зависи кучетата са по природа месоядни така, че наистина трябва много внимателно да се избира какви зеленчуци му се дават. А за хрущялите съм много съгласен, но не трябва да са в голямо количество. С две думи диетата на кучето трябва да е много добре балансирана. А за мнението ти за сухите храни, не знам, но мисля че е по-добре кучето да яде това което ти му приготвиш (трябва да имаш известни знания де) все пак фирмите за суха храна не са се избили да слагат вътре това което е най-добре за кучетата ни а слагат това което им е най-евтино. Нали не мислите че в консервите наистина има месо от "дивеч" например, а дори и да има смятайте какво е сложено и как е маскирано с оцветители и аромати.

Цитат

Имат си двор определен само за тях и там се извеждат на серии - по 3-4 кучета заедно.
Те са си живи баровци, Рокфелер на 4 лапи блазе им b) b) b)

#38 Потребителят е офлайн   LudmilDo Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 05
  • Gender:Male
  • Location:Плевен

Публикувано: 21 February 2005 - 04:52 PM

Някой зняе ле нещо за храните "Еkopet" & "Charly"
На етикетите им пише, че са произведени в Италия по лиценз на "PetFoods" England
User's Signature

I LOVE THIS ...... BREED[br]Zak vom Yambol[br]Atina von Daron[br]Zhara v. Krasini

#39 Потребителят е офлайн   pate Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 20-February 05

Публикувано: 21 February 2005 - 07:22 PM

Мойта кучка яде само суха храна и се чувства прекрасно, изглежда така и досега не е имала никакви проблеми. Вярно е, че яде само Eukanuba и поне съм сигурна, че ще продължи да изглежда така.В интерес на истината ,когато я взех преди около 1 година имаше рахит -доста разкривени крака на х , и не съм и давала никакви витамини само след около месец похапване от тази храна се оправи.С качествените сухи храни може да не правиш допълнителни хранителни режими, дават сигурност.Най - добрата храна в света е Hills,но е доста скъпа и в България я няма.След нея има още 3 храни, който може да се каже ,че са висок клас, оттам нататък се заблуждаваме,ако си мислим,че даваме на любимците си истинска храна,която е добре балансирана и е съобразена с техните нужди от витамини, минерали, мазнини и др. Не искам да обиждам никого,но в България няма диетолози за животни.Тази наука тук не е разпространена още. Всеки си мисли,че знае от какво се нуждае неговия любимец,но........
? знаете ли кое дава най - много енергия? r)

#40 Потребителят е офлайн   marin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 615
  • Регистрация: 26-January 05
  • Location:София

Публикувано: 21 February 2005 - 08:35 PM

Кофти е това с рахита добре е на малкото кученце да се дава периодично калции диавит полезно е обаче е малко скъпичко s) . А сега за рахита, значи има моменти когато разкрияването на краката не е от истински рахит а се казва миофасциален регрес, т.е. за момент мускулите опъват много сухожилията и закрияват ставите. Ако не се вземат мерки навреме със сигурност се получава истински рахит, pate може от дова да е страдало кученцето ти, това явление е доста често срещано и сигурно е доста болезнено за животинчето s) s) s) . А значи за енергията ето основните неща, ако искаш кучето да усвои енергията бързо ти трябват въглехидрати, те се синтезират бързо от организма и са високо калорични, мазнините са много калорични но се синтезират много бавно, а белтъците са много ниско калорични и се синтезират за енергия само във краен случай и обикновено това не е на добре. А за диетолозите донякъде си права но не мога да се съглася изцяло r)

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни