Dog.bg Форуми : С какво храниш кучето си?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

С какво храниш кучето си? Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 October 2004 - 06:38 PM

С какво храниш кучето си?
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 06 October 2004 - 07:55 PM

Списък на храна за ДРУПИ
-пилешки шийки
-варено зеле
-моркови
-овесени ядки
-витамин Sa 37
-------------------------------
-риба цаца
-зеле-пак варено
-моркови
-овесени ядки
-витамин
--------------------------------
-кисело мляко
-яйце
-овесени ядки
-суха храна
--------------------------------
-само суха храна, но мнооого рядко и то от ръка в началото(глезлъо)
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#3 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 October 2004 - 08:22 PM

Аз мойта я храня със суха храна-Роял канин
Дадох и морков веднъж,кюфте,кисело мляко,кебапче и домат:)
Много и хареса да и давам по-различни храни от сухата:)
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 06 October 2004 - 08:49 PM

система БАРФ е нашата храна - сурови продукти, но ги комбинирам с врен ориз. задължително като при всяка натурална храна витаминозни добавки, студено пресован зехтин (една супена лъжица в порцията заради киселини Омега 3), чау нямат нужда от много белтък, взимам телешко сърце и непочистено шкембе - в дивата природа ловуващите вълци не се хранят първо с мускулно месо, а именно с вътрешностите на убитото животно. Кисело мляко с обезмаслена извара, два пъти седмично суров жълтък в киселото мляко (белтъка пречи на усвояването на някои витамини). веднъж седмично сурова цаца или копърка - обезсолена и леко попарена. Сладководна риба не се дава изобщо - някои от паразитите остават в нея дори и след замразяването, така че давам само дребна морска риба. системата БАРФ - (BARF - Bones and Row Food) - е абривиатура, превежда се като Кокали и сурова храна. Кокалите се дават както пилешки (шийки, фенер), така и огромните телешки джолани, които кучето не може да разчупи. Избягват се тръбните кости, мазни храни - свинското е абсолютно забранено за кучета. Моят рошльо е алергичен към пилешко, така че не му давам.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#5 Потребителят е офлайн   Елен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1345
  • Регистрация: 03-August 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 October 2004 - 01:35 PM

Льова е на еукануба, но много обича да и давам варен ориз и сурово шкемебе, ябълки и банан обожава, понякое и друго зрънце грозде, орехови ядки, морковче, доматче .......
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 27 October 2004 - 07:18 PM

Актор за суха храна яде Pro Plan, а иначе му купувам лакомства на Purina. От домашната храна... като беше по-малък му готвихме често пилешко с ориз, но не е ял от 1 месец такова нещо, веднъж яди картофена манджа със свинско, абе обикновено му кълцаме някакво пилешко месо и сирене, понеже има малко рахит ( едричък е все пак ). А, и на 3-4 пъти съм му купувала на Педигри консерва с нещо като пастет. Ааа и има едни кренвирши пилешки и му купувам такива, понеже са малко по-меки, почти като пастет. Хората не ги купуват за тях си, а за кучетата си, та и ние така, саламки обича...абе ние ако ядем баничка, той яде саламка. А вчера двамата ядохме пица, не знам дали става за кученца, но нищо му няма де... Ами май е само това. Обича да си хапва и то в големи количества.
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#7 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 27 October 2004 - 08:43 PM

Ако има съмнения за рахит ти препоръчвам да му даваш калции на таблетки!аз вече ги забравих какви са,но май добри бяха Делис(или нещо подобно)

#8 Потребителят е офлайн   slavena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 284
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 28 October 2004 - 09:32 AM

Ние с Норд обичаме през лятото да ходим и на кръчмичка - много ни е хубаво да си седим навън до късно на теферич. Той получава тогава порция дробчета с масло и изпива половин чаша бира. Винаги изпива само половината - пие с мярка - и това много уважавам в него...

#9 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 28 October 2004 - 11:32 AM

Цитат

Ако има съмнения за рахит ти препоръчвам да му даваш калции на таблетки!аз вече ги забравих какви са,но май добри бяха Делис(или нещо подобно)

Ветеринарните лекари ни дадоха. Мерси все пак!
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#10 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 28 October 2004 - 02:22 PM

Actor's best fan
"понеже има малко рахит" - казваш ти. това чия диагноза е? на лекар или просто някой е казал? рахит не е заболяване което просто се подминава с даване на повече калций. Ако кученцето НАИСТИНА има рахит, бих ти посъветвала не да следваш съветите от форума, а да се обърнеш към компетентен ветеринар, който ще определи със сигурност рахита и степентта му. Ще е по-разумно, нали?) Успех!

относно храната - ние сме на натурална сурова храна. но изчетох сума ти неща преди да започна да го храня така, добавките трябва да са внимателно подбрани, и непоносимостта към някои храни да се следи. На моя не му понася сухата храна, и така било с повечето кучета свикнали на натурална - като го прехвърлих към сухата външният му вид драстично се влоши: засилен секрет от очите, пърхут, окапване на козината, цагуба на бласък и лъскавина на козината, отслабване... за това се върнах на натурална храна с определяне на алергии - установих че към пилешкото сме алергични...
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#11 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 28 October 2004 - 08:42 PM

Цитат

Actor's best fan
"понеже има малко рахит" - казваш ти. това чия диагноза е? на лекар или просто някой е казал? рахит не е заболяване което просто се подминава с даване на повече калций. Ако кученцето НАИСТИНА има рахит, бих ти посъветвала не да следваш съветите от форума, а да се обърнеш към компетентен ветеринар, който ще определи със сигурност рахита и степентта му. Ще е по-разумно, нали?) Успех!

Ами аз от лекари знам. Иначе не правя диагнози и не разбирам от болести. Казаха, че не бил силен рахита или нещо от тоя род. Дадоха ни хапчета и това е...
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#12 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 28 October 2004 - 10:28 PM

Actor's best fan
аха, разбирам. оздравявайте и да нямате проблеми за напред)
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#13 Потребителят е офлайн   Actor#39s best fan Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 206
  • Регистрация: 23-September 04

Публикувано: 28 October 2004 - 11:40 PM

Мерси, мерси!
User's Signature

Хъски...хъски...хъски I'm love in it ![br][br][br][br]ИВО И КЛАВДИЯ РУЛЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

#14 Потребителят е офлайн   In4et0 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2722
  • Регистрация: 06-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Белгия
  • Interests:Дого Аржентино

Публикувано: 07 February 2005 - 11:41 PM

Хубава храна ли е Darling?
Видях че на пакета пише нещо общо с Пурина, ама не разбрах какво...
User's Signature

Бъдете ГЛУХИ когато хората ВИ казват, че ВИЕ не ще можете да осъществите мечтите СИ

#15 Потребителят е офлайн   Sari4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 715
  • Регистрация: 18-January 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 February 2005 - 12:00 AM

Като съвсем малка(на 2 месеца) Сара ядеше сварени ,обезкостени,с махната кожа,накълцани пилешки бутчета със сварен,но не разварен ориз и наситнени,сварени моркови+калций Делис.От вече малко повече от два месеца-само Роял канин,медиум-джуниър дозиран спрямо килограмите и възрастта и.Отделно......буквално всичко,което и дам-портокал,киви! bl) ,банан,морков,краставица,шам-фъстък,парченце сирене,резенче филе или шунка........грухти и яде като прасенце,но ние внимаваме да не забрави,че е куче l) l) l) l) l)
Забравих и листата на саксийните растения-когато ги докопа l) ............
User's Signature

Сара-кученцето,което носи усмивка в деня ти!

#16 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2005 - 09:49 AM

Имам питане!
В един постинг от предишната тема хранене (за автора се колебая между Фурия и Мил) пишеше, че не е хубаво смесването на суха и готвена/натурална храна.
Който знае нещо повече, моля да се обади и да даде повече разяснения - нещо не ми издържат напоследък финансите и мисля да минем на варен ориз, пиле и зеленчуци - SA-37 имам купен и ще го добавям към храната и едно хранене на ден със суха.

#17 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2005 - 10:09 AM

Според мен храненето зависи от кучето. Имам предвид следното: моето глухарче има чувствителен стомах. Ако му давам само кашеста храна - това води до разстройство, а сухата - до запек. Затова ги комбинирам. Един ден му давам консерва, а на другия гранули.

Що се отнася до кокалите - давам му, но в умерени количества и не всякакви. Много обича гръбнака на рибата (почистен от т.нар. ребра), хрущяли от пиле, ситно насечен суров телешки.

Домашно приготвена храна също му давам. Естествено - без всякакви подправки и сол!

Моето куче е живо, здраво и енергично! w) И така да бъде още поне два пъти по толкова години, на колкото е той сега (на 10 год.) w) d) w)

#18 Потребителят е офлайн   marin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 615
  • Регистрация: 26-January 05
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2005 - 10:50 AM

Да ви кажа честно според мен, ако човек има голямо куче най-добре е да му готви. Аз на моя му купувам патешки фенери, шийки, рагу и такива неща, смеснам ги с ориз и качамак. Качамакът е много полезен за козината и за кожата не го подценявайте. А кокалите също са много полезни, защото чрез тях кучето само си стиска аналната жлеза, нещо което ще ви спести неприятни моменти и пари за ветеринари. Витамините SA 37 също са важни но не трябва да се прекалява с тях. Друг е въпросът ако човек има пуделче или малко кученце като порода, не може да му прави такива неща. И остава консерви и суха храна. Не знам дали знаете но в сухата храна има индустриално количество сода, оцветители и какви ли още не гадости. r) r) r) r) А и всеки според времето си на моя му се готви около час на ден.

#19 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 08 February 2005 - 11:33 AM

Цитат

В един постинг от предишната тема хранене (за автора се колебая между Фурия и Мил) пишеше, че не е хубаво смесването на суха и готвена/натурална храна.

Може да смесваш, Мини, аз също смесвам. Но не бива да се правят резки промени - един ден суха, на другия - натурална. И не знам защо мислиш, че натуралното хранене ще ти излезе по-евтино, но давай, ще се убедиш сама.
Моля ви всички, забравете консервите! В тях има консерванти, а консервантите причиняват рак. Кучетата са невероятно податливи на онкологични заболявания.
За костите - вече чувам от не един ветеринар, че това е таралеж в гащите. Хранителна стойност нула, стомашни проблеми - гастрити, перитонити - колкото щеш. За аналните жлези - движение!
Марине, не знам защо мислиш, че в шийките има нещо, което е полезно за твоето куче. На кучето му трябва МЕСО. Фенерите и оризът са добре, за качамака не знам, като си помисля - би трябвало да е добре. Но акцентът трябва да е върху месото.

#20 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 08 February 2005 - 11:36 AM

marin:

Цитат

Да ви кажа честно според мен, ако човек има голямо куче най-добре е да му готви.

Тук не мога да се съглася напълно с теб. Виж какво пише Мартен за храненето на средноазиатските овчарки от неговия питомник:

Цитат

Хранене- както вече писах,сменям според цикъла храните.Но основната мярка за разход е гранули на ден.Когато храня с друга храна-изчислявам го като пропорционален съответен грамаж на гранули.(1:2.5).
бебе- 100/300 грама на ден,според дните на растеж
младо-400/500 грама на ден ,според дните и кондицията
зряло- 300 гр на ден.
Смятаме го за 6 години- 300 грама.(защото задължително след 12-я месец един ден в седмицата е гладен!)

Цитат

Ако някой ви разкаже как азиатецът му яде килограми манджи на ден и е страшно як,просто не му вярвайте че има азиатец.Има куче.

(извадка от темата - Развъдникът - теория и практика, стр.1)

marin:

Цитат

А кокалите също са много полезни, защото чрез тях кучето само си стиска аналната жлеза, нещо което ще ви спести неприятни моменти и пари за ветеринари.

И с това не мога да се съглася напълно. Ето как отговори trenertg на въпроса ми за аналната жлеза:

Цитат

относно кокалите ,хм организма само се товари с тях тъй като нямат хранителна стоиност пък ще докарат други по - големи проблеми - гастрити ,ентероколити и прочие
варианта със гранулираната храна е по -удачен

(извадка от темата - Ветеринарен кабинет, стр.3)

marin:

Цитат

Качамакът е много полезен за козината и за кожата не го подценявайте.

Ние с моето глухарче много обичаме качамак! l)

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни