Dog.bg Форуми : Котешки поведенчески проблем

Към съдържанието

 
 
 
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Котешки поведенчески проблем капки на Бах, Фелиуей, Рескю Ремеди

#1 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 October 2013 - 11:27 AM

Моята прелестна Филомена е манекенка с идеални мерки! Вече е 4.2 кг, което от бебешкия й период не се беше случвало.

Наскоро стана на 4 години, като изключим едни чернодробни проблеми, които борим цяла година, пу-пу, да ми е жива и здрава, добре е. Всеки път като ми заминава някое приемно коте й казвам само да е посмяла да ме остави, по какъвто и да е повод!

Имам един въпрос. Много четох и търсих информация, но не можах да отнеса нейния случай към нищо налично. Фили има поведенчески проблем, който напоследък сериозно зачести (освен, че понякога пикае в кухнята, ама това е когато не съм й изчистила вецето). Напада си задния крак, ръмжи го и изпада в някакво много странно състояние на злоба. По принцип четох, че такова поведение е свързано със случай на дефицит, когато не усещат този крайник като собствен, примерно при парализирани животни. На някой случвало ли му се е и как се с справил?

Ясно ми е, че не е щастлива от потока приемни и от постоянната чужда миризма на кучета и котки, че предпочита да е единствена котка, но на този етап, не мога да й го осигуря. Та търся други решения.

Ето я с някои от приемните, които обича(ше) да мрази.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#2 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 23 October 2013 - 12:02 PM

Много е красива, а тази последната снимка е направо за рамка :wb_052:
Да не повярваш от какво бебе каква котана! :wub:
Искам да добавя,че поведението,което си описала се свързва и с притеснения,нервност, стрес.
Може би е добре да я държиш в повечето време отделена от приемните... Няма как да знаеш какви послания си пращат дори и по пасивно-агресивния начин.
Особено в 1вите дни като доведеш някой нов,докато си свикнат с миризмите.
Иначе един от облекчителните начини е да натриеш парцалче в новодошлия. Да го сложиш под или до купичката с храна на Фили. И така ще създава приятна асоциация с миризмата.
Но знаете,че котките си обичат еднообразието,стабилността и покоя и всички промени им идват стресови.
При мен винаги е помагало безкрайно и не спирам да го препоръчвам - Фелиуей феромоните за включване в контакта. Ще помогнат и на Фили, и на новите да няма стрес и притеснения от измененията.
Аз другата седмица ще добавям кучешки член към семейството ден след като се преместим на долния етаж на сградата ни. Та 2 промени накуп за моя писан. :ud_009:
От сега съм включила Фели-то в близост до вратата и ще го пренеса директно на долния етаж,а на другия край ще включа и кучешката версия на Фелиуей и ще прилагам тва с парцалчето и ще се моля
Лукас да не се продриска, както обича да прави, при големи промени :mg_062: :ae_085:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2013 - 09:16 AM

Благодаря за съветите! Зная, че не е щастлива и не съм добър стопанин, но не мога да си позволя да НЕ взимам приемни и то 'специални', защото просто не успявам да им намирам временни домове другаде. В момента нося отговорност за над 40 кучета и котки и просто не мога да си позволя у нас да съм с 1 животно, а да прокламирам осиновяване и приемане на другите.

Апартаментът е малък, имам 1 'котешка' стая, но там в момента е животно, което трябва да е на спокойствие. В останалата част (спалня и хол с кухничка) са Фили и Мина (приемна дебеланка, с поведенчески проблем и проблеми с белите дробове и сърцето, има я на снимките горе). Нещо важно, което пропуснах да кажа е, че Мина тормози Фили и счита хола за нейна си територия. Фили живее предимно на хладилника, където се чувства спокойна, защото дебеланката не може да се качи там. Друго нещо, което се промени в последната година е моето отсъствие. Отприщи ми се събираческата лудост и в малкото извънработно време търча напред-назад по клиники, приемни домове, хотели, прибирам се късно и изнервена. Това предполагам я стресира.

В мазето са котка със счупена челюст (единственото особено е, че е на мека храна, не изисква кой знае какви грижи) и една безкрайна котешка красота*.

С няколко думи: няма как да отделя Фили. Да не говорим, че съпругът ми никак не подкрепя моето 'хоби' и е крайно недоволен от отсъствието ми, от финансовите ми дългове, от политиката 'Отвори врата, внимавай!!! Затвори врата, упс, котката!", от наличието на 2 котешки тоалетни в кухнята ни и най-вече, от подчиняването на живота и приоритетите ни на ТЯХ (за мен е естествено, но той не го приема)... Та не си представям как ще се съобрази с още някое ново правило у нас.

Последната снимка горе е изключително ценна за мен, но едва ли е със стойност за някой друг...

Но айде стига толкова самоанализа и публично самобичуване, всички тези неща си ги знам, но на този етап не мога да ги променя. Като смъкна подопечните на 5, ще се похваля :)

Та, на темата :) Препоръчаха ми Фелиуей, купувала съм спрей преди и съм ползвала за Фили и приемните. Имам си процес на 'сближаване' с приемните по стъпки (примерно, на еди-коя-си стъпка почвам да ги събирам и храня едновременно, разделени от стъклена стена), ако някой се интересува, ще споделя.

От спрея нямаше особен ефект, ще се опитам на по-следващата заплата да купя това за контакта. Споделиха ми препоръка и за едни хомеопатични капсули, ще ги пробвам. Иначе тя беше на капките на Бах (за ревност), без особен ефект. В тежки моменти сме взимали (и двете) Рескю Ремеди. Пробвала съм различни неща, наистина се стреснах от лошите чернодробни показатели. А имах и случай у нас с вероятен ФИП, та...

*Хайде да ви ги покажа, де да знам, може някой да си ги хареса за приемен дом :))) Грехота е да са в мазе...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#4 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 24 October 2013 - 10:16 AM

Недей така,грехота е човек,който спасява толкова много прекрасни душички да се нарича лош стопанин!
И аз съм се изправяла пред същите проблеми, но за щастие имах къде да изолирам моя котарак в повечето време и това не му се отрази, а в други случаи понеже "гостите" ни бяха малки котенца,той си ги прие за негови и си ги разнясяше захапани за вратлетата,чистеше ги, абе голяма любов. Но това след по няколко дни държани разделени. А за мъжа няма да коментирам с по 5 котета в стая и по няколко пъти среднощно ставане за чистене на тоалетна и малки котета от разстройство което иначе се омазваше и разнасяше навсякъде... :zz_020:
Фили има ли си собствена тоалетна?
С гостите не е проблем да ходят много в една, но практиката ми е показала,че постоянния любимец трябва да си има лична тоалетна отделена само за него,определено помага за душевния комфорт.
При вас всички са кастрирани, предполагам,така че това прави нещата по-поносими,сравнено с това,което можеха да бъдат.
Фелиуей спрея помага при транспортиране и при опит да свикнеш котето с нов предмет в дома.
Ако искаш мир и любов като цяло в дома отговора е в контакта. Поставяш го някъде централно в дома,от където да се разпространява из всички стаи.
А с това на Бах направо ме изуми! Нямах представа,че го има и се знае че е хубаво за котки в България. Но зарежи това за ревност. В Рескю Ремеди-то е истината. Аз лично от към хомеопатия няма по-добро от него,което мога да препоръчам. Не знам само как го прилагате. Това,което препоръчвам и ползвам аз е следното: Няколко капки във водата на всички котки. По 1 капка пред всяко уше на котката се втрива хубаво (може и на гушката,но там е по-косместо,а номера е да се втрие в кожата там,където е топло и има пулс) и 1-2 капки се капват директно в устата. Така по 1-2 пъти на ден. Аз съм много много доволна и капки попринцип са по-ефективни и бързо действащи от всякакви таблетки. :ba_025:
П.С..: И накрая, капвай си по няколко капки и в твойта вода и в тази на мъжа ти,че да продължавате със спасителните благородни дейности!!!!!!!!!! :ae_085: :rc_036:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2013 - 10:28 AM

Благодаря за идеите и помощта. Качена снимка

Не знам да има капки на Бах тук, 'моите', както и хомеопатията, която ползвам са поръчани от чужбина след като просто не можах да намеря решение на редица проблеми. Рескю Ремеди-то е без алкохол и се води "Пет Рескю Ремеди". Но е изпробвано и върху мен :)

Да, Фили има нейна тоалетна, която другите не искат да ползват. Мина и Фили имат общо 3 тоалетни.

Ситуацията е доста сложна, не мисля, че е редно или бих успяла всичко да опиша тук. Но съветите ми помогнаха, благодаря.

Надявам се скоро да мога да споделя положителна промяна.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#6 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2013 - 10:54 AM

Само да се включа за капките на Бах, че не е само рескю-то. Него не съм го ползвала, но имам поразителни впечателния от няколко други капки. У дома също, за жалост, винаги е имало приемни и до съвсем скоро моите двама домакини въобще не страдаха. Но от миналата година нещата се промениха. Мога да кажа, че много ми помогнаха капките на Бах за две котета, но за третото засега не. Затова и аз другия месец ще включа отново фелиуейя в бюджета. За Бах - не мисля, че си въобразявам, но помагат изключително и при здравословни проблеми, за укрепване имунитета и желание за живот.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   trontinia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 07-November 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2013 - 11:11 AM

deni_avr, а капките на Бах, които ти ползваш, предназначени ли са за домашни любимци или са си тези, дето ги има по човешките аптеки? Питам, защото знам, че специално Рескю ремеди има за домашни любимци (без алкохол) и съм го ползвала, но съм давала на котаци и Рескю "за хора", т.е. с алкохол и ми е било едно леко притеснено, въпреки че хомеопат ми е казвал, че такова малко количество алкохол няма как да навреди.

Иначе съм съгласна с Alma_Sola, че дифузерът на Фелиуей за контакт върши по-добра работа, тъй като се изпарява постоянно. Разбира се, излиза по-скъпо от спрея, но има онлайн магазини, откъдето се поръчва с доста добра отстъпка.

#8 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2013 - 11:23 AM

Капките са поръчани от Германия от други животнолюби там и не съм много сигурна....Доколкото чета етикета е човешкия вариант с алкохол, но и аз четох, то е доста малко и едва ли би им навредил. Освен това им го слагам на челото и по ушетата и по-рядко във водата, защото понякога искам да третирам само стресирания, а не всички. А във водата слагам по една капка, тъй като не го разреждам в отделна малка бутилка. Ефектът наистина е много бърз и видим. Дръг въпрос ме измъчва сега - защо само на едно коте не действа, при условие, че има същия проблем като другите...
Фелиуея съм го ползвала, единственият ефект при нас беше, че спряха да дерат мебелите, не че го целях този ефект. А мир между тях не настъпи...
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 24 October 2013 - 11:56 AM

Такам, ми аз да си призная давам Рескю за хора. Ама помага и проблеми не е имало.
Да,помага при болни животни,защото, както и при хората,спокойствието и комфорта са най-важния фактор за добро възстановяване.
Дали помага директно на имунитета-съмнявам се,но помага!
deni_avr, от кои освен Рескю-то си доволна?
Аз съм на принципа,че другите също може да са полезни, но рескю-ро е шишенце с комбинация от всички необходими цветенца,т.е. не е необходимо да купуваш 10 отделни шишета и да смесваш.
Не знам защо при третото коте не е дало резултат,но искам да наблегна,че челото и самите уши не са най-правилното място за нанасяне. За най-голяма ефективност трябрва да се приложи на най-топлите места, при това някъде,където не може да го оближе (т.е. по лицето),защото номера е да е върху пулс и топло,за да се излъчва равномерно и за дълго, точно както ние поставяме парфюм зад ушите и на китките на пулса :smile: В този ред на мисли, челото и ушите са сравнително студени и там няма пулс и непрестанно кръвообръщение. Пред ушите обаче, където е по-плехо и по-лесно достига кожата, е най-най-добре. Прилагам снимка за най-лесно. Освен това,при такива ситуации мисля,че най-добре да има във водата на всички,защото дори и тези които не проявяват притеснение за момента,може да изпитват дискомфорт от новата компания или промяната в обстановката и да им е неприятно. Та като превантивна мярка,няма да навреди,нито ще ги привикне.
Дифузера и спрея Фелиуей са 2 различни неща. Спрея държи до 4 часа на напръсканото място. Той е за пръскане на неща и се прилага при третиране на проблеми като дискомфорт по време на път, драксане/унищожаване/уриниране върху мебели, за по-лесно свикване с нова мебел вкъщи и т.н.
Дифузера трябва да стои перманентно включен и в случая с Фили ще се забележи положителна промяна след 2-4 седмици,тъй като трябва постоянство, няма как да стане с по няколко пръскания или включване в контакта за по 10 мин. 1 дифузер държи по месец-месец и нещо. Бонуса е че през това време и на гостите ще им е добре покрай останалото.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2013 - 12:25 PM

Oх, Фили и Ели, простете, но тази дискусия живо ме интересува и много се радвам, че има човек, който също се е интересувал доста и е пробвал!

Да, на точно тези места на ушетата слагам. То така пише и по сайтовете за котки и капки :)
Относно слагането във водата на всички. Четох, че принципът е, че ще повлияе само на животното, което има нужда, но моите наблюдения не са такива.
Значи първо започнах да ползвам капки Larch за една моя плаха котка, която ВСИЧКИ тормозят с идеята да стане по-уверена. Резултат особен нямаше докато не смених с Centaury. В интернет точното определение е, че е за котки, които биват тормозени, също така за котки, които са болни за повишаване желанието за живот. Успях да го пробвам и в двата случая. На плахата котка видимо й се повиши самочувствието, на моменти дори отговаряше на агресорите, което никога не се беше случвало. За сравнение с дифузера преди години нищо не се промени в поведението и на двете. За агресорите пък започнах да давам Vine - в интернет определението е за котки, които се драчат с други. Отново видимо демоните им като че ли се поукротиха. За болестите - за жалост имах доста болни котки това лято, на които давах и във водата и по ушите. Дори занесох капките в клиниката, за да им ги слагат лекарите, още помня д-р Цецо как ме бъзикаше, че щял да им бае ако трябва :) Обаче не знам - за мен подействаха, защото болното коте беше наистина доста зле, бебетата й също.

Обаче понякога кучето ходи да пие вода от общия съд. Тя е също плаха по природа и имам усещането, че стана още по-плаха заради капките, които въобще не са за нея. Тоест действат и на животни, които уж нямат нужда.

Мога още подробности да напиша, ужасно интересна ми е темата и сега ще видя откъде мога да поръчам рескюто. Защото в момента котаракът ми домакин, който винаги е бил много спокоен и никога не се е драчел с никого, сега виждам, че е много притеснен, стресиран, започна да пиша некъдето трябва. Давам му същото, но не виждам ефект. А това за него е много нетипично, защото никога досега не се е стресирал от подопечни.
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2013 - 12:48 PM

Дано Ели да не се сърди, че такава посока взе темата, но и на мен това с есенциите на Бах ми е много интересно и ми се наложи преди седмица доста да почета, защото имам конкретен проблем с 2 от котките от тази моя тема.
Борко и Ели бяха най-добрите и общителни създания докато бяха на улицата. Вместо да станат още по-добре или поне да се държат по обичайния си дружелюбен начин, те се превърнаха в страхливи и на моменти дори зли котки в приемния си дом. Ели не дава изобщо да я докосне човек, а приемната и стопанка е чудесен човек и само челна стойка не е направила, за да им осигури физически и душевен комфорт. Миналата седмица след малко четене на своя глава реших да купя Мимулус (за страхливи котки) и да слагаме във водата на всички, но ще съм много благодарна ако някой е решил подобен проблем и сподели с какво.

#12 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 24 October 2013 - 01:12 PM

Дааа,темата за стреса винаги е актуална.
Аз нямам избор,освен да се интересувам, особено след огромното количество разстройство,повръщано, ветеринарни сметки (само,за да го прегледат и да кажат,че е в отлично здраве, но е стресиран) които съм понесла от черно-белия принц по-горе и всички 60-тина гости,които сме имали.
Съгласна съм,че не всички капки са за всички.
Капките,за които аз говоря със сигурност няма да навредят на никой или да го направят плах. Те просто изчистват всякакви притеснения и стрес,от какъвто и да е характер. Дори и за кучето не би имало проблем (сигурно и него не му е много гот да го командорят 100 котарака), но ако те притеснява, вдигай водата за котките на някой плот / маса, а на кучо да стои на земята. Или просто му капвай капка директно в устата,на този,който искаш да третираш. Аз слагам и пред ушите, и в устата,и във водата.
А това дето казваш за котарака ти и поведението му отскоро, то може да е отскоро,но на него вътрешно отдавна да не му е било ок и да не го е проявявал и сега да избива.
Моя котарак също е много толерантен и понякога търпи,но не го взимам за даденост,а гледам да третирам превантивно,още преди стресиращото събитие да се е състояло. Искам да кажа,че ние от месец сме в процес на местене (сглобяване,разглобяване на мебели, изнасяне, тряскане, смяна на пейзажа с всеки изминал ден), после ще следва самото преместване и започване да живеем на друго място (което,за щастие е само долу под нас), а на следващия ден ще приберем и кученцето от профилната ми снимка (той досега не е срещал представители от този вид освен от далече в парка). Та.. от месец Фелиуей-а е в контакта,а Рескю-то се прилага през няколко дена,превантивно.
Еми,засега не сме имали проблеми, освен 3 дена разстройство, но то беше чисто моя грешка, понеже реших на тоя целия хаос да го учим по системата за ходене до тоалетна в човешката тоалетна, та изсилих нещата,а той реши на 2рата седмица да прави напук и да пика върху леглото ми, от там аз си изпуснах нервите го понашляпах и наказах,та тогава беше разстройството, та ако бях мирно седяла щеше и без това да минем. Върнах му легенчето,разбира се и ще правим опити по системата някой друг път,като преценим че са му понесли безброй многото други промени.
Освен Фелиуей-а и Рескю-то като средства, важно е домашната котка да си има лична тоалетна, да няма шляпане и порицание като направи беля (даммм,знам колко е трудно понякога) или като е агресивна,щото така само ще си помисли,че е права и никой не я обича, а от там още по-зле ще става. Трябва много гушки и любов, и колкото е възможно да и се даде лично пространство.
Друго което помага е всички нови котараци от влизането вкъщи да минават през една баня, че да не излъчват силна миризма в началото и да са по-скоро неутрални(особено ако няма да ги държите разделени). Или това,или номера с парцалчето,който споменах по-горе,в случай,че можете да си позволите да ги държите разделени първите няколко дена.
В същото време при първото представяне дайте на постояните обитатели да подушат нещо силно /кафе или алкохол примерно),че да им се притъпи обонянието първоначално.
П.С. И щях да забравя най-важното! Не знам как се казва на български тази билка, по която котките са луди (catnip). Oбтривайте или пълнете играчки с нея, за да им е гот на коткие и да се забавляват през деня и да не мислят за глупости. За по-експериментаторски настроените може да пробвате да натъркате новите изкъпани котараци с билката и да видите каква любов става тогава :af_089: :wub: :ab_041:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2013 - 01:30 PM

О нищо му няма на кучето, напротив, той ходи и тормози малките. Проблемът на домакина в момента е, че бебетата станаха тийнс и буквално фърчат във всички посоки във всички възможни момента изключае 5-минутна следобедна дрямка. В момента имам 2 шестмесечни, които са във вихъра на танца и 2 четиримесечни, които в момента откриват възможнсотите на гъвкавите си млади тела. И на него техните игри и забави му идват в повече. Поне така го усещам. Затова започнах да затварям едната бройка младежи през деня в отделна стая. А през уикенда просто усещам когато излизам с кучето на Витоша, като затварям младежите, как домакина ми казва с поглед "НАЙ-ПОСЛЕ МАЛКО СПОКОЙСТВИЕ" :) Тогава му е най-хубаво предполагам.
За котетата над твоето мнение предполагам пак рескю би им помогнал.
А за Фили - моето мнение е, че не трябва да й се дава за ревност, а по-скоро за увереност и баланс. Има и едни Chicory - Eли, бях го купувала за Джак, знаеш какъв беше той, прочети в нета за какво е и ако ти свърши работа - неотворено ми е.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   trontinia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 172
  • Регистрация: 07-November 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2013 - 01:57 PM

Имам познат хомеопат, който прави миксове от капки на Бах (има си сертификат) и ми помогна за Леми по времето, по което се беше превърнала в нервен караконджул. Който иска, мога да му дам телефон и подробности. Човекът е внимателен, провежда щателна консултация относно нрава на котаче, настоящата обстановка и проблеми. Не се занимава изключително с котки, повече с хора, но съм виждала дори и да му водят котка на крака в кабинета Качена снимка Аз Леми не съм я водила лично, но и без да я види, успя да допринесе за благото й. Готиното е, че ако го подсетиш, може да направи сместа на база на пречистена вода, а не на алкохолна основа. Разликата е, че на водна основа капките издържат около 3 месеца, т.е. по-малко. Но ако се капят всеки ден, те така или иначе свършват за месец и нещо.

#15 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 October 2013 - 02:03 PM

И аз човешката си хомеопатка ползвам (не можах да открия аптека, където да се продават) за тази цел, но жената е специалистка по хора, не по котки и ми е неудобно да я занимавам. В общи линии аз трябва да си чета и да си решавам на своя глава. Затова и питам за идеи и мнения. Нямам претенции да съм много навътре в котешката психология. Повечето ми подопечни са все много болни, много малки или много ранени и приоритет ми е било физическото им оцеляване.
За рескю ремеди четох, че е хубаво само при остри състояния да се дава, за да не привикнел организма и да спре да действа. Сайтът който четох обаче пак беше за хора и не знам дали това важи и при котките.

#16 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 24 October 2013 - 03:11 PM

Показване на мнениетоtrontinia, в 24 October 2013 - 11:57 AM, написа:

Имам познат хомеопат, който прави миксове от капки на Бах (има си сертификат) и ми помогна за Леми по времето, по което се беше превърнала в нервен караконджул. Който иска, мога да му дам телефон и подробности. Човекът е внимателен, провежда щателна консултация относно нрава на котаче, настоящата обстановка и проблеми. Не се занимава изключително с котки, повече с хора, но съм виждала дори и да му водят котка на крака в кабинета Качена снимка Аз Леми не съм я водила лично, но и без да я види, успя да допринесе за благото й. Готиното е, че ако го подсетиш, може да направи сместа на база на пречистена вода, а не на алкохолна основа. Разликата е, че на водна основа капките издържат около 3 месеца, т.е. по-малко. Но ако се капят всеки ден, те така или иначе свършват за месец и нещо.

Аз мисля,че това е много готин вариант и определено трябва да се пробва за който има нужда. Защото ще си постигнете в общи линии нещо като персонализирано Рескю Ремеди за вашия случай,с оптимален ефект.
За който се интересува да опознае всички цветя и може да си позволи да си купи от всички необходими бутилчици, можете и сами да си правите коктейлчета,но според мен излиза доста скъпо и е ненужно.
Сега,тук е момента да кажа,че то рескю-то както и която и да е хомеопатия не бива да се дава без прекъсване.Ако е необходимо в по-продължителен период бих следвала следната схема:
1ва и 2ра седмица: 2 пъти на ден
3та и 4та седмица: 1 път на ден
5та и 6та седмица:през ден
7ма седмица : през 2 дни
8ма седмица: през 3 дни
9та и 10та : веднъж седмично

От там нататък почивка поне 2 месеца.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 October 2013 - 06:00 PM

Много интересно ми стана да прочета мненията.
Просто една по-нататъшна стъпка да споделя - Рейки.
който проявява интерес. това си е чистата енергия, без преносител като при хомеопатията и цветовете на Бах.
Неудобството е, че 1. трябва да изкарате лично степените, иначе е почти безсмислено (но пък ще може да решавате множество проблеми и да борите болести). 2. Отнема време, не е като да капнеш капка или дадеш хомеопатична гранулка. 3. Като при всяко нещо - трябва да подберете по-внимателно къде да изкарате степените, че има различни системи.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 25 October 2013 - 09:58 AM

Показване на мнениетоwind, в 24 October 2013 - 04:00 PM, написа:

Много интересно ми стана да прочета мненията.
Просто една по-нататъшна стъпка да споделя - Рейки.
който проявява интерес. това си е чистата енергия, без преносител като при хомеопатията и цветовете на Бах.
Неудобството е, че 1. трябва да изкарате лично степените, иначе е почти безсмислено (но пък ще може да решавате множество проблеми и да борите болести). 2. Отнема време, не е като да капнеш капка или дадеш хомеопатична гранулка. 3. Като при всяко нещо - трябва да подберете по-внимателно къде да изкарате степените, че има различни системи.

Това е много интересна идея ( и вече доста про). Може ли да споделите практически приложения на енергията върху животни и ефекта от това?Рейки приложима ли е освен върху предмети,хора и животни и просто генерално, като цяло в стая или дом да се предаде енергията?
(предполагам сте минали и през 3те степени?)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Rochelle Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 25-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 26 October 2013 - 08:59 PM

Това наистина е много интересна идея. Elizd, ако опитате с рейки и го съчетаете с терапевтичен масаж за котки, може да спасите крачето на котето.
User's Signature

Let He Who Is Without Sin Cast The First Stone

"Foxyland" British shorthair cattery

#20 Потребителят е офлайн   grima Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2525
  • Регистрация: 12-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 October 2013 - 09:16 PM

Ели, а изключена ли е всъщност опцията проблемът да не е стрес?
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

2 потребители четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни