Dog.bg Форуми : Котка под гумите на бус

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Котка под гумите на бус неравностоен сблъсък с неясни последствия

#1 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 October 2013 - 05:59 PM

Здравейте, отдавна не съм ви тормозила с молби и гледахме да се оправяме сами, но ето, че моментът дойде отново. Днес, докато изнасяхме от читалището в Княжево техника пред очите ни един бус прегази търчаща през платното котка. Тя извреща чудовищно и започна да се влачи на предните си лапи към тротоара, успя да го изкатери, продължавайки страшно да пищи и там се скри в тревата ... Спогледахме се и просто притичахме до местото и я видяхме. Малка, дива, уличница, мръсна и очевидно с толкова кофти късмет!

Закарахме я до ветеринарницата и там излязохме моменталически в останалите ни 26 лв. за първи преглед и болкоуспокоителни. Предполагам с голямо намаление, защото дори и на доктора му стана криво: егати и спасителите тъпи, разхождат се с некви 26 кинта в джоба.

И така диагнозата ... най-вероятно счупен таз, навярно разкъсан пикочен мехур, за други неща, не се знае докато не се направи рентгеново заснемане поне от 2-те позиции. За начало 100 лв. И то ако това с мехура е вярно, става спешно! И така... имаме Котка, доста неугреден уличен екземпляр, с твърде неясно състояние и още по-несигурна съдба с двама фалирали "спасителя" и евентуална опция за някой да помогне да започнем лечението от някъде. Ако можем да дадем някакъв шанс на Котка моля пишете.

Бих искала да я поверим на Бест Вет, ако изобщо й се отвори шанс за лечение.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 October 2013 - 11:48 AM

вчера една дама се обади, че дарява 100 лв. за мацата. Затова още тази сутринта я закарах в Бест Вет, ще й направим днес и рентгеновите снимки и да пуснем изследвания. На тяхна основа утре очакваме да ни кажат повече информация какви са опциите за операция.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   PURSY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3215
  • Регистрация: 12-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 October 2013 - 12:49 PM

Грахче, дано има късмет мацинка, много гадно ми стана като четох.
Стискам палци да има шанс за операция.

#4 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 October 2013 - 06:32 PM

вярвам, че нещата ще се развият добре за нея, или поне много ми се иска. интересното е, че вчера късно вечерта, явно вече добре упоена и поуспокоена тя започна да мърка в клетката си. Първо помислих, че нещо ми се причува, но не... тя наистина тихо мъркаше. Може би се самоуспокояваше и си пееше за да заспи, не знам...
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Bellboy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 29-June 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 October 2013 - 06:45 PM

Душичка мила..И на мен ми стана много мъчно..Дано свършва вече лошото за нея,да се оправи да има много късмет!

#6 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 October 2013 - 09:28 PM

Само да ви кажа, че мацинка е още дребосъчеста - не повече от 5 месеца като възраст. Още една добра новина - тя прояде. Преди малко на вечеря направих грешка да и предложа пилешкото си и тя си изяде повечето от него, като мяукаше обидено спра ли да подавам следващата хапка. Така или иначе съм за диета, няма да ям...
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2013 - 10:20 AM

Както се досещате ние държим Котка в една клетка, но вечер като я приберем я оставяме на масата в хора и я отваряме за да може тя да свиква с нас и с дома ни, да хапне, пие вода и т.н. В интерес на истината от вторник Котка почна да се храни нормално, но не ходи по голяма нужда хич...

Та сутринта много рано Ру почна нещо да скимучи и аз слязох с нея да я пусна в градината. И изведнъж хоп, настъпвам нещо... неприятно. Веднага усетих, че е нещо, дето никой не обича да стъпва върху него и се зачудих, как Ру, която е толкова шумна е успяла да слезе тихо, тихо по дървените стълби и да направи ако в хола! Мистерия!

Изведнъж гледам котка седи на стола и ме гледа. Гледам я и аз и си мисля... "Чакай малко, значи не Ру е направила това на пода. Но, това означава, че Котка е слязла от масата! Направила е това и след това се е качила сама на стола!"
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Грахче Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 796
  • Регистрация: 26-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 November 2013 - 04:46 PM

Здравейте и моля извинете за късното включване, отчетът накратко:
Котка е много добре в сравение с това, което можеше да бъде, с други думи наистина е извадила късмет. От друга страна тя има фрактури на таза, които не могат да се оперират и шансът е младостта й и коткостта й да й помогнат да може да ходи отново. В момента тя може да се движи, имаме документирани няколко премествания в пространството, но определено предпочита да не го прави. По цял ден лежи и при докосвания, често се случва да изпитва болка и да плаче.

Миналата седмица тя прекара практически в Бест Вет, където я наблюдаваха ежедневно. Доктор Димов установи, че няма как и защо да се оперира, но тя имаше показатели извън нормата и дълго пишкаше кръв, което беше доста смушаващо. Сега това вече няма кръв, но продължава да държи някои от показателите в изследванията под нормата /извинявам се, но няма да цитирам точно кои, просто ми е трудо да ги възпроизведа/. Затова в понеделник най-вероятно ще има ехограф за да разберат дали няма още вътрешни поражения, за които не знаем.

Иначе до вчера тя бе на венозни болкоуспокояващи и антибиотици, а от днес е на антибиотик подкожно, който ще приема общо 5 дена. Надяваме се, скоро да започне да се опитва да ходи по-активно, защото до този момент тя буквално е като плюшена играчка - много тихичка и неподвижна. Само върти очите и ушите по посока на шумовете, но няма нищо общо с поведението, характерно за една истинска котка.
User's Signature

Must Love Dogs. Must Care. Must Share.
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни