Dog.bg Форуми : Севда - ужасяващи рани и за капак панлевкопения

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Севда - ужасяващи рани и за капак панлевкопения само тя си знае колко време е била в това състояние на улицата

#1 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 October 2013 - 02:59 PM

В събота ме потърси с отчаяна молба за помощ едно 18-годишно момиче, на което преди време помогнах за едно сляпо котенце. За да не преразказвам направо копирам писмото и:

Цитат

Здравейте,

Обръщам се пак към Вас...
Котката, за която говоря е в ужасно състояние, намира се в град Севлиево. Женска е, на около 4-5 месеца, според ветеринаря е блъсната от кола и кожата на задното й дясно краче е окапала (т.е. няма кожа никаква...).
Намерих я пред училище, където се запознах с три момиченца (на около 12 години), които са се грижили за нея две седмици. Едно от момиченцата ми каза, че това е нейната котка, обаче нейните родители не и позволяват в това състояние да бъде в апартамента им (явно са щели да си я вземат, но е блъсната и техните не й позволяват). Аз им обясних, че на улицата няма как да стане и по-добре да я прибера докато мога. Те се съгласиха и ми я дадоха. В момента я гледам в общия ни коридор (където гледах и Томми) и ми казаха, че лечението (всеки ден промиване с кислородна вода и йодасепт) може да продължи с месеци, докато израсне нова кожа, ако се инфектира и не се оправи, ще се наложи ампутация. Притеснявам се, затова че нямам нужните средства за 2-3 месеца (храна, тоалетна), както и затова че може да ми направят проблем съседите.
Котето се казва Пухи и е в окаян вид. Не е къпано (а и да искам не трябва, защото раната ще се инфектира и гнояса) и както виждате на снимките, е претърпяло много мъка.. Не знам до кога ще го гледам, но трябва временен дом, където да го лекуват и после постоянен дом, където да го обичат.

До колкото знам котката не е минавала тестове и вътрешно и външо обезпаразитяване. Но нито момиченцата, нито аз имаме тази възможност, затова каквато и да е помощ би подобрило обстоятелствата.. ;(


Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимка

Това, което не го пише в писмото и което стана ясно след като почнахме да си пишем, е че котето имаше засъхнала кръв и рани и по корема. Освен това и разстройство.
Знам, че не е разумно човек да си надскача възможностите и да поема животни, разчитайки на чужда помощ и че далеч не съм единствената, която можеше и трябваше да помогне, но нямах сили да откажа и да лиша животното от шанс за някакво адекватно лечение. И така котето в неделя се озова на масата за прегледи в Добро Хрумване-Борово. По време на прегледа котето се изпусна и от вида на ... хм, да кажем, "материала" стана ясно, че за такова на вид и цвят разстройство си има някаква сериозна причина. За да не гадаем, д-р Цурева пусна тест за панлевкопения, който за всеобщ ужас се оказа положителен :dh_188:. Веднага и включиха 3 вида антибиотици - 2 венозни и 1 подкожен, както и Роферон. Естествено и съвсем очаквано, ПКК-то показа наличие на колосален възпалителен процес в организма, но при тези открити рани друго не сме и очаквали. Раните също ще бъдат третирани подобаващо, но сега най-най-важното е котето да има късмета да се излекува от панлевкопенията. От тази болест си отиват толкова много котета, които са без отежняващи обстоятелства като рани ... Дано да стане чудо! Котачката е много слабичка, не и липсват и паразити . Лекарите я кръстиха Севда с пожелание да е късметлийка!

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Сметката и вчера в ДХ-Борово беше 95 лева, а в ДХ-Център, където я преместиха - 10 лева. Днес сметката и е 35 лева. Ще имам нужда от помощ. Ако имате възможност да помогнете, можете да оставите пари директно в Добро Хрумване с основание "За Севда". А можете да помогнете и по форумната сметка.
Севда ще има нужда и от много силно стиснати палци и чудо, за да оцелее!

#2 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 October 2013 - 10:47 PM

Ходих вечерта до клиниката. Севда поне до следобед не беше повръщала и имала разстройство. Естествено, казаха ми да не бързам с радостта. Поне 72 часа трябва да минат от започването на лечението (и то за котки без рани по цялото тяло ...),за да се прецени накъде отива животното и има ли резултат от лечението.

#3 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 October 2013 - 11:13 AM

Не знам дали някой чете тук, но ще си пиша. Може пък някога на някой да е от полза опита ми. За Севдето има някои хубави и някои обезпокоителни новини. Започвам с хубавата новина. Днес сутринта е хапнала с апетит гранули, което значи, че корема вече не я боли. Раната, по-точно казано, крака на който му липсва изцяло кожата, е една идея по-добре. Много я боли, когато и сменят превръзките, но няма как :dh_188:. Лошата новина е, че малко залита на една страна. За това има две еднакво неприятни потенциални възможности. Може от вирусното заболяване да е увредено сърцето и да не и достига кислород. Това може да се разбере ако и бъде направена ехокардиография. Другата още по-лоша възможност е от удара, който и е причинил травмите по тялото, да и е пострадала и главата и там да се развива някакъв некротичен процес. Искрено се надявам да не е нито едно от тези неща!
До днес включително сметката и е 220 лева. Много благодаря на една съфорумка, която помогна със 100 лева :rc_036:! Ще бъда много благодарарна ако се включат и други хора, защото лечението ще е дълго и скъпо, а ако недай Боже се налага томография, само за нея ще са нужни 150 лева.

#4 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 30 October 2013 - 11:36 AM

Аз чета, но като не мога да помогна. Много ми е мила котчицата и като визия и името й подхожда. Силно се надявам да има късмет! Шервам във фейса.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 November 2013 - 01:37 PM

:rc_036: Благодаря ти, Диди! Сигурна съм, че това, че има хора, които я мислят с добро е дало резултат :ba_025:! Днес ме зарадваха с новината, че Севдичка хапва с апетит и ака нормално. Скоро ще и направим повторен тест за панлевкопения и ако е отрицателен (дай Боже!) и не излъчва вируса, я къпят и изкарват от инфекциозния стационар. За крачето за съжаление новините не са така добри. Участъкът, който е без кожа е много голям и не е възможна пластика :dh_188:. Казаха ми да си помисля вече и за ампутация на крака. Другият вариант е да поизчакаме още малко и да видим с какви темпове се възстановява и дали с повече упорство и търпение няма да успеем да избегнем ампутацията. Аз лично предпочитам да дам шанс на Севда да си запази и четирите крачета, въпреки че напълно разбирам, че шансовете не са големи и че продължително лечение би струвало повече отколкото ампутация сега. Искрено се надявам, че не греша в преценката си.
Огромно БЛАГОДАРЯ на buddy, която е внесла по сметката на Севда 50 лева :rc_036:!

#6 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 November 2013 - 08:57 PM

Тестът на Севдичка за панлевкопения е ОТРИЦАТЕЛЕН :af_089:! Юхууууу! Сега остана да я изчипкат и се мести на угояване (както се изрази една от лекарките и :ab_041: ) в нормален стационар. Днес даже ми дадох да надникна в стаичката, където са заразно болните. Искам да ви кажа, че Севда е невероятна хубавица наживо дори и леко мръсничка. Мисля, че съвсем скоро може да се мести в приемен дом ако такъв се намери.
Сметката и към днешна дата е 90 лева в ДХ-Борово и 276 лева в ДХ-Център.

#7 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 November 2013 - 11:25 AM

От вчера Севда е къпана и върната в ДХ-Борово. След работа ходих да я видя и я нагушках хубаво и продължително :wub:. Толкова е слаба горката, че всяко кокалче и се напипва през кожата. Направо е страшно :dh_188:. На размери е като 3-месечно котенце, а всички зъби са и сменени, което означава, че е поне на 5. Кой знае колко е гладувала на улицата и колко време е била болна и ранена. Много мило котенце е. Веднага пуска моторчето, щом някой и обърне внимание. И как само се гушка :wub:! Няколко пъти ме близна по носа и ръцете. Направих няколко много лоши снимки с телефона, но ето все пак да видите как и изглежда и как и е крачето след 10 дена лечение.
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимка
Ако някой ходи към ДХ-Борово и може да и направи по-хубави снимки, ще бъда благодарна. Тя вече не е опасна за други животни, така че може да бъде вадена от клетката, галена, гушкана, снимана и т.н.

#8 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2013 - 10:49 AM

Лекарите пуснаха контролна кръвна картина на Севда, за да видим как се е повлияла от антибиотиците. Възпалението в много голяма степен е овладяно. Все още са и завишени левкоцитите, но много по-малко отколкото в началото. Анемията и обаче се е задълбочила и и пуснаха изследване за хемобартонелоза и както можеше да се очаква излезе положително :dh_188:. От утре започваме терапия с доксациклин за тази гадост. Това означава поне още 28 дена на стационар и антибиотици. Помолих да и пуснат и тест за FIV/FeLv. Той поне е отрицателен слава Богу!

#9 Потребителят е офлайн   кикита Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1508
  • Регистрация: 17-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2013 - 11:42 AM

Милата красавица :dh_188: Стискаме много палци да се излекува!

#10 Потребителят е офлайн   Esckarina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 54
  • Регистрация: 14-April 10
  • Gender:Female

Публикувано: 07 November 2013 - 03:51 PM

Още миналата седмица оставих 30 левчета за това мило момиче в ДХ Борово.
Надявам се не е станала грешка и са към нейната сметка (говорих с д-р Цурева).
Много й стискам палци!

#11 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 07 November 2013 - 09:53 PM

Esckarina, много благодаря :rc_036:! Не знаех, че някой е оставил парички за Севда в Борово. Утре ще се обадя и ще попитам дали всичко е наред и ще пиша отново.

#12 Потребителят е офлайн   Andriana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 10-October 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 07 November 2013 - 10:19 PM

По форумската сметка изпратих малка помощ. Стискаме палци и лапи!
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#13 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 November 2013 - 03:39 PM

Andriana, благодаря :rc_036:! Много съм трогната, че толкова много хора се вълнуват от съдбата на Севда :wub:.
Esckarina, успях да говоря преди малко с д-р Цурева и всичко е наред с внесените пари. Сметката на Севда в ДХ-Борово общо 212 лева. Като извадим внесените 30, остават неплатени 182 лева. Още веднъж сърдечно благодаря :rc_036:!

#14 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 November 2013 - 04:37 PM

Благодарение на Zarq има няколко значително по-хубави от моите снимки на Севда :rc_036:.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Последната снимка е доста неприятна, но ... това е реалността за много бездомни животни. Само можем да гадаем какво се е случило на Севда докато е живяла на улицата :dh_188:.

#15 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 December 2013 - 04:40 PM

Отдавна не съм писала за Севда, но времето все не ми стига. Тя вече официално няма анемия :smile:! Контролното и изследване за хемобартонелата обаче пак беше положително. Този път слабо положително. Севда остава на антибиотик още 2 седмици и много силно се надявам следващата и проба да е отрицателна. Крачето и също е значително по-добре, но все не мога да го снимам. Отивам, когато превръзката и вече е сменена, а не искам само заради мен да я тормозят отново. Ето да я видите малката душевадка :wub:.
Прикачена снимка Прикачена снимка

#16 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 13 December 2013 - 01:57 PM

Севдичка вече НЯМА хемобартонелоза :af_089:! Е, разбира се след около месец-месец и половина за всеки случай ще и пуснем още едно изследване, за да сме напълно сигурни. От днес малката мацка е без антибиотици, а ако всичко е наред, след седмица най-сетне може вече да бъде ваксинирана за първи път. Крачето и също е много много по-добре. Положителната енергия, която всички хора, които се тревожеха за съдбата и изпращаха, явно прави чудеса!

#17 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 December 2013 - 05:13 PM

Прикачена снимка Прикачена снимка

Поздрави от Севда! Личи и че вече няма анемия дори и да не и бяхме правили кръвни изследвания. Преди седеше по час в ръцете ми и само предеше. Сега ми дава да я погушкам 30 секунди и хуква нанякъде. Да не говорим колко много и се играе :ab_041:. От снимката ясно си личи колко по-добре и е крака. Стискайте и палци да си е все така добре и да може да бъде ваксинирана тази седмица.

#18 Потребителят е офлайн   Andriana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 10-October 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 16 December 2013 - 10:17 PM

Стискаме...
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#19 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 January 2014 - 02:00 PM

Севда отново е с хемобартонела ... :dh_188:. Време и беше за контролното изследване и много силно се надявах новините да са добри, но не било писано. Надявах се скоро да може да бъде кастрирана, но това се отлага засега. Иначе вече е ваксинирана два пъти, а крачето и макар и не напълно излекувано е все по-добре.

#20 Потребителят е офлайн   MechoPuh Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 8341
  • Регистрация: 30-March 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 February 2014 - 12:42 PM

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимка

В събота със Севдичка се нагушкахме хубаво докато чакахме в кабинета да и направят изследване на сърцето. Желателно беше заради изкараната панлевкопения и залитането, което имаше в първите дни на болестта. Поне засега няма никакви видими поражения. Крачето и е МНОГО добре вече :wub:. Даже козина и расте, което си е направо чудо! Кръвната и картина също беше идеална и с цялото си сърце вече се надявам това да е наистина последния курс антибиотици и да слагаме край на гадната хемобартонелоза.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни