Dog.bg Форуми : Платени ли са Българските международни съдии?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Платени ли са Българските международни съдии?

#1 Потребителят е офлайн   mitaka66 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 29-October 13

Публикувано: 29 October 2013 - 09:27 AM

Здравейте колеги,притежатели и симпатизиращи на породата Кане Корсо!Нов съм във форума, и искам да ви покажа на какво се натъкнах по време на CACIB - гр.Плевен на 26.10.2013г. Дълбоко уважаваният български и международен съдя г-н. Красимир Тодоров даде CACIB ,CAC и BOB на представителя на полския клуб BAYRON еди как си КУЧЕТО - A BIG BOY ето снимки на въпросното куче!Въпроса ми е според вас това куче има ли нещо общо със породата Кане Корсо или собственика си е платил титлата!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Толкова много идиоти, а толкова малко патрони !

#2 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 29 October 2013 - 09:45 AM

Здрасти и добре дошъл във форума.

Би ли споделил твоите виждания за лошите белези на кучето като представител на породата Кане Корсо и ако си чул какви са били правилните черти, отбелязани от съдията?

Може да се повтарям, но моето впечатление за съдиите е, че гледат колко добри черти има за породата даден екземпляр, гледа колко дефекта има (например къса опашка), разглежда какво го кефи най-много в породата (например главата) и накрая като тегли чертата ги подрежда.

Поздрави,

Марин

#3 Потребителят е офлайн   mitaka66 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 29-October 13

Публикувано: 29 October 2013 - 09:57 AM

Благодаря!Имам в предвид точно това куче!Цвят,осанка,глава и т.н.!Аз съм соббсвеник на Кане Корсо и доста съм се интересувал за породата,разглеждал съм и доста снимки в нета!Е те такова Кане -нема :))))
User's Signature

Толкова много идиоти, а толкова малко патрони !

#4 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 October 2013 - 11:27 AM

Не съм запозната с Кане Корсо въобще :)
Включвам се в темата за въпросния съдия .. само съм чувала ЛОШИ отзиви за него. Никога не съм ходила да ни съди, но и не бих си дала парите, за да ми оценява кучето.. Виждала съм как отсъжда в нашата порода и ми е достатъчно да преценя, че или има лош вкус, или отсъжда под някакво въздействие ..
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#5 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 29 October 2013 - 11:57 AM

Здрасти,

Със сигурност и по-опитните ще се включат, но ето моят анализ спрямо стандарта на породата и снимките, които си качил:

цвят - допустимите цветове са описани по-долу, като стандарта вписва, че черната маска не трябва да надхвърля линията на очите. В случая кучето има и черно отгоре на главата и по-гърба, което се дължи на повечето козина там при тази порода. Може би това се смята за частичен дефект?

"Color - Black, plumb-grey, slate, light grey, light fawn, deer fawn, dark fawn and tubby (very well marked stripes on different shades of fawn and grey. In the fawn and tubby subjects there is a black or grey mask only on the muzzle and shouldn't go beyond the eye line. A small white patch on the chest, on the feet tips and on the nose bridge is accepted."


осанка - Ето резултатите за пропорциите спрямо снимката. Нужни са и снимки за движение на кучето за да бъде оформено по-добро мнение:

CD=9
AB=3,5 (expected 3,24)
CE=10 (expected 9,99)
FG=4 (expected 4,95)
LM=3,5 (expected 2,88)
NO=2,5 (expected 2,34)
HI=3 (expected 3,5)
AP=1,5 (expected 1,19)

Качена снимка

глава - главата е с правилни ковергиращи се линии, като не може да се види захапката и ясно очите.

Качена снимка

Източник за сравнение: Official Standard of the A.I.C.C. (Italy) and the I.C.C.F. (USA)

Въпрос: ако се чувстваш ощетен и че твоето куче не е било оценено коректно, а дискриминирано, подаде ли някаква жалба? Изобщо може ли да се подават такива констетации? Съденето е свързано със сравнение на две или повече кучета. Искаш ли да пуснеш снимки на твоето куче за да ги сравним двете по главни черти?

Поздрави,

Марин

П.П. Мнението ми е изцяло любителско и на база снимки. Няма за цел да обиди или ощети някого:)

#6 Потребителят е офлайн   mitaka66 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 29-October 13

Публикувано: 29 October 2013 - 12:09 PM

Не е въпроса в ощетяването на един или друг участник!Въпроса е защо изобщо се допускат кучета които не отговарят на никакви стандарти за породата че и отгоре на това им се присъждат призове!Та това куче ще влезе в племенните книги и ще служи за разплод!!!А ето снимка на моят хубавец на 18 месеца-CH:)Прикачена снимка
User's Signature

Толкова много идиоти, а толкова малко патрони !

#7 Потребителят е офлайн   mitaka66 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 29-October 13

Публикувано: 29 October 2013 - 12:33 PM

А ето и няколко снимки в ринга на въпросното "кане" от Полша!Движението беше галоп:))))))Прикачена снимка,Прикачена снимка
User's Signature

Толкова много идиоти, а толкова малко патрони !

#8 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 29 October 2013 - 05:25 PM

За да не влизаме в спор ще се съглася със следното:

  • българските международни съдии получават надник, значи са платени
  • не можем да се сърдим на съдия, които е дал коректна оценка на наше куче, и че в същото време дава сходна оценка на куче в друга възраст
  • кучето изглежда само леко наплашено, но може би не всичко се вижда на снимките



А ето и последното ми заключение:

кучето е бандог мастиф: My link
The Great American Bandogge Mastiff

В допълнение по екстериор не бягат много от Кане Корсо, но все пак какво отличава Кане Корсо от Бандог Мастиф?

Поздрави,

Марин

#9 Потребителят е офлайн   mitaka66 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 29-October 13

Публикувано: 29 October 2013 - 07:47 PM

Не се сърдя Марине!Но със същия успех ако подстрижем една немска овчарка(примерно) и си платим, може да я направим интерконтинетален шампион!!!!Колкото до "Великия бандог мастиф"на Хамериканците, не съм сигурен че не се отличава от Кане Корсо-там имаш кръстоска между, мъжки Пит бул териер и женски Неаполитански мастив........................такива кучета е имал човека-" Джон Суинфорд" :)))))))или ДА може и да си прав все гладкокосмести и все лигави!:)))))))) ми то такива са повечето от втора група!:)))
Моето мнение е че изобщо не трябва да се допускат такива кучета(нямащи нищо общо с породата),камо ли да им се дават оценки!!!
User's Signature

Толкова много идиоти, а толкова малко патрони !

#10 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 29 October 2013 - 08:57 PM

Митака, привет във форума.
Зачекваш една доста стара тема. Отговорът й, обаче е: Съдията има последна дума и неговите решения са неотменими. На всички ни се е случвало да се учудваме от определени оценки. Разумният подход, според мен, е да се пита съдията. Никой нормален съдия няма да откаже да обоснове оценката си.
Тук е мястото, да кажа, че кучето ти изглежда много добре. Има хубава стойка и е добре поставено. Разбира се, то още ще се развива.
Що касае полското куче: трудно ми е да дам категорично мнение. От това, което виждам има недостатък в космената покривка. Лично аз имам такова куче, което е подарено като домашен любимец, именно заради това. Този цвят в Италия наричат карбонато. Това е пясъчно куче със силно присъствие на черно по тялото. Друг проблем в окраската е минаващата зад очите черна маска, достигаща дори по темето. Това са лесно видими недостатъци и очевидно съдията ги е пренебрегнал в полза на други силни достойнства. Все пак кучето е записано, както разбрах в клас шампиони. В снимките, които си приложил трудно мога да оценя другите важни белези като конвергентност, форма на очите, захапка, пропорции на тялото, да не говорим за движение и заъгляване.
Разбира се, аз не съм съдия и дори да ги виждах, нямаше да мога да ги коментирам и оценя професионално или поне официално компетентно.
В заключение искам да ти дам приятелски съвет. Гледай на изложбите като нещо, в което трябва да вложиш усилие и хъс. Като на състезание. Но не се отчайвай от временни неуспехи.
Поздрави и успех!

@veazel Оценявам силната ти мотивация, ама как успя да изчислиш тези коефициенти точно по тези снимки?
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 30 October 2013 - 09:27 AM

@Vlado,

С линиийка и мащабиране :mg_062: Инжинерния похдход допуска 1% грешка в измерванията :db_046:

#12 Потребителят е офлайн   vonpav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 338
  • Регистрация: 24-December 05

Публикувано: 30 October 2013 - 03:22 PM

Показване на мнениетоmitaka66, в 29 October 2013 - 09:27 AM, написа:

- гр.Плевен на 26.10.2013г. Дълбоко уважаваният български и международен съдя г-н. Красимир Тодоров :md_064: даде CACIB ,CAC и BOB на представителя на полския клуб BAYRON еди как си КУЧЕТО - A BIG BOY ето снимки на въпросното куче!Въпроса ми е според вас това куче има ли нещо общо със породата Кане Корсо или собственика си е платил титлата!

Дълбоко уважаваният български и международен съдя г-н. Красимир Тодоров е бил опиянен от цвета и излъчването на това куче-Да не говориме за поведение в ринга :af_089: :zz_225: :zz_225:
'mitaka66 Само да ти напомня,че вече няма плащания В ЕДНОЛЧНО ДРУЖЕСТВО- БРФК :ea_103: а има само Д А Р Е Н И А :re_037: не се излагаѝ пред полските туристи :ba_025: пари-- Дълбоко уважаваният български и международен съдя г-н. Красимир Тодоров не е взел,тоѝ изпълнява нарежданиата на МНОООГО Дълбоко уважаваният български и международен съдя г-н. камен литов :beer: :flagbg:

П.С.Прави ми впечатление, че не тези така наречени изложби,съдиѝте станаха повече от участниците :re_037:Да са честити титлите , CACIB ,CAC и BOB на представителя на полския клуб :mg_062: :rc_036:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#13 Потребителят е офлайн   ramzesbox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 178
  • Регистрация: 13-April 11
  • Gender:Female
  • Interests:dogs, horses

Публикувано: 30 October 2013 - 03:40 PM

Показване на мнениетоmitaka66, в 29 October 2013 - 09:57 AM, написа:

Благодаря!Имам в предвид точно това куче!Цвят,осанка,глава и т.н.!Аз съм соббсвеник на Кане Корсо и доста съм се интересувал за породата,разглеждал съм и доста снимки в нета!Е те такова Кане -нема :))))


Аз не се интересувам много от породата, ама май става въпрос за A Big Boy-Bayron CC Star Light M.S., собственост на украинка. Ето тук на 2, 3, 4 и 8 снимка също е той.
CAC-3, RCAC-3, BOB

И още малко за цвят:
Giacomo Be Come The Star Dragon
Giacomo Be Come The Star Dragon
4 CACIB, 10 CAC, YCH Moldova, YCH Cyprus, Champion of RKF, Champion of Ukrainian Cane Corso Club

Georgio Be Come The Star Dragon

CECA (DOK SANGUE MAGNIFICA & EVA SM )
User's Signature

В памет на Рамзес (1994 - 2007)

#14 Потребителят е офлайн   mitaka66 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 29-October 13

Публикувано: 30 October 2013 - 06:55 PM

ramzesbox: Може и да е същото куче,по име отговаря но на снимките не съм сигурен или е позаприличал на немска овчарка с годините:) Е вече си има не само 3 CAC, 3 RCAC, BOB + CACIB+CAC+BOB в БЪЛГАРИЯ Да са им честити титлите!!!Сериозно обмислям варианта да спра да се занимавам с глупости, да тичам по изложби и да си стресирам домашния любимец :) Като че ли всичко си е един фарс!!!
User's Signature

Толкова много идиоти, а толкова малко патрони !

#15 Потребителят е офлайн   Yordan Karagyozov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 72
  • Регистрация: 22-February 13

Публикувано: 31 October 2013 - 06:32 PM

Показване на мнениетоmitaka66, в 29 October 2013 - 12:09 PM, написа:

Не е въпроса в ощетяването на един или друг участник!Въпроса е защо изобщо се допускат кучета които не отговарят на никакви стандарти за породата че и отгоре на това им се присъждат призове!Та това куче ще влезе в племенните книги и ще служи за разплод!!!А ето снимка на моят хубавец на 18 месеца-CH:)Прикачен файл 11111111111111111.jpg

За тази снимка ли става въпрос ? Единствения начин да изпъкнете е да наплюете чуждите кучета! Ще си позволя да дам линк за една статия на която Montse Fernández Samón обърна внимание във фейсбук
http://mobil.barecho...me-a-bad-loser/

Снимката е взета от тук http://www.facebook....oups/cccbgroup/

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#16 Потребителят е офлайн   mitaka66 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 29-October 13

Публикувано: 31 October 2013 - 09:03 PM

Г-н Yordan Karagyozov - снимката не е взета от там а е от телефона, и да това е Диана Русева която след състезанието постави МОЕТО куче- FREDI GOD OF TROY в стойка за снимката! И не оплювам чуждо куче, просто качих снимки от изложбата на куче, което е в клас "ШАМПИОНИ" и зададох въпроса дали въпросното животно заслужава приза си!!!или има и още нещо, да се изкажат колегите и да обменим мнение!Нямам нищо общо с въпросния развъдник освен това, че собсвениците са ми добри приятели, и притежавам едно от техните прекрасни кучета!
User's Signature

Толкова много идиоти, а толкова малко патрони !

#17 Потребителят е офлайн   Yordan Karagyozov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 72
  • Регистрация: 22-February 13

Публикувано: 31 October 2013 - 09:19 PM

Мдааа, наистина нямаш нищо общо!

#18 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 November 2013 - 10:43 AM

Показване на мнениетоYordan Karagyozov, в 31 October 2013 - 06:32 PM, написа:

Показване на мнениетоmitaka66, в 29 October 2013 - 12:09 PM, написа:

Не е въпроса в ощетяването на един или друг участник!Въпроса е защо изобщо се допускат кучета които не отговарят на никакви стандарти за породата че и отгоре на това им се присъждат призове!Та това куче ще влезе в племенните книги и ще служи за разплод!!!А ето снимка на моят хубавец на 18 месеца-CH:)Прикачен файл 11111111111111111.jpg

За тази снимка ли става въпрос ? Единствения начин да изпъкнете е да наплюете чуждите кучета! Ще си позволя да дам линк за една статия на която Montse Fernández Samón обърна внимание във фейсбук
http://mobil.barecho...me-a-bad-loser/

Снимката е взета от тук http://www.facebook....oups/cccbgroup/



Отговарям лично на 'Yordan Karagyozov.
Очевидно се храните с клюки ,сплетни и интриги ,но това е известно на всички,което говори много лошо за вас Йордан.Отново четете между редовете и вадите единствено това което според вас е интересно.Ако бяхте посещава ли малко повече киноложки атестации (изложби),може би щяхте да имате малко повечко информация.Никой не ще да изпъкне или да оплюе чуждо куче,камо,ли даден съдия.За голямо съжаление ,този вид екстериорни атестации са доста субективни.Според един съдия даденото куче е отлично според друг има още какво да се желае и т.н .Както и се получи ,до колкото аз знам въпросното куче Bayron на първият ден получава CACIB ,а вторият ден получи оценка CAC.Това означава ли ,че двамата съдии ще се хванат за гушите .
И в заключение всеки има право да изкаже своето мнение ,било то по положително или отрицателно.


ПП.Не виждам нищо общо с темата и даденият линк.

Диана Русева

#19 Потребителят е офлайн   Yordan Karagyozov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 72
  • Регистрация: 22-February 13

Публикувано: 01 November 2013 - 12:52 PM

https://www.facebook...151195602463525 Във въпросния линк УС на КККБ определя правилото клубен съдия, това трябва да са хората според тях си запознати най добре с породата Кане Корсо, след като трябва да бъде положен изпит пред поне двама клубни съдии, за познаване на породата. Интересно е че капацитет като Владимир Миленков, който не е съдия. но е клубен съдия, изказва мнение по снимка, след като широка част от тук пишещите знаят, че когато участва куче от развъдника собственост на новия председател на КККБ, винаги се сравнява неговата най хубава снимка с най лошата на другото куче. Който разбрал разбрал, на линковете които е пуснал рамзесбокс се вижда много по добре и много повече от кучето което плюете. Също така има и достатъчно количество други снимки в интернет пространството, на което ясно се вижда, че черната му маска стига почти до очите, след което прекъсва. Разбира се цветът който в италия наричат "карбонато" се влияе от светлината и ъгъла на снимане.

п.п. Е те такова Кане Корсо ИМА !

#20 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 01 November 2013 - 01:19 PM

Показване на мнениетоYordan Karagyozov, в 01 November 2013 - 12:52 PM, написа:

https://www.facebook...151195602463525 Във въпросния линк УС на КККБ определя правилото клубен съдия, това трябва да са хората според тях си запознати най добре с породата Кане Корсо, след като трябва да бъде положен изпит пред поне двама клубни съдии, за познаване на породата. Интересно е че капацитет като Владимир Миленков, който не е съдия. но е клубен съдия, изказва мнение по снимка, след като широка част от тук пишещите знаят, че когато участва куче от развъдника собственост на новия председател на КККБ, винаги се сравнява неговата най хубава снимка с най лошата на другото куче. Който разбрал разбрал, на линковете които е пуснал рамзесбокс се вижда много по добре и много повече от кучето което плюете. Също така има и достатъчно количество други снимки в интернет пространството, на което ясно се вижда, че черната му маска стига почти до очите, след което прекъсва. Разбира се цветът който в италия наричат "карбонато" се влияе от светлината и ъгъла на снимане.

п.п. Е те такова Кане Корсо ИМА !

Интересно ...... какво се получава .

1.Отново се измества темата ,както обикновено става
2.Оказва се ,че и мнение не може да се дава,както обикновено се получава
3.Да се внимава кой къде и как си снима кучето ,че стават и грешки
4.МНОГО МОЛЯ ДА НЕ ЗАБЪРКВАТЕ РАЗВЪДНИКА МИ В СПЛЕТНИ ,ИНТРИГИ ,НЕВЕРНИ СЛУХОВЕ И Т.Н.
5.Прочете отново стандарта на породата преди да изказвате мнение

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни