Dog.bg Форуми : Подобрения в процеса на приемане на Кане Корсо

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подобрения в процеса на приемане на Кане Корсо

#41 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 20 November 2013 - 03:53 PM

Няма налагане, само препоръки за развъдчиците. Те сами ще преценят има ли плюсове. Аз лично се изкефих на развъдника, от който си взех кучето, че имаше подготвен такъв договор и за мен показва едно добро начало.

А и Снежа, всеки сериозен развъдчик работи с ветеринарен лекар и няма да има грижи да разчита резултатите. Също ако има база данни от предишните си кучета (все пак ако произвежда по 20 кучета на година) ще има добър фонд от данни.

#42 Потребителят е офлайн   Снежа Георгиева Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 05-November 13

Публикувано: 20 November 2013 - 05:08 PM

Ти май не търпиш различно мнение ,а темата я почна с молба за споделяне на мнения и практики...:) , И като толково много четеш и си запознат в белите държави как е ,би трябвало и да знаеаш че развъдчици са не само развъдници "произвеждащи" лела каква дума само по 20 кучета на година а има хора които се занимават със селектиране на дадена порода и имат примерно едно или две кучета...аз не съм разбирач като теб и тъй като виждам че не искаш мнения няма и какво повече да коментирам в темата ти.Поздрави Снежа

#43 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 20 November 2013 - 05:16 PM

Как не търпя различно мнение? Ти изложи твоето, оборих го и толкова.

#44 Потребителят е офлайн   Снежа Георгиева Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 05-November 13

Публикувано: 20 November 2013 - 05:34 PM

:) И кое по точно си оборил,ти така си мислиш ,мен не успя да убедиш в нищо до сега от всичко което ти изписа ,честно да ти кажа предизвикваш усмивки като те четем,аз отивам да дерзая ,хубава вечер :)

#45 Потребителят е офлайн   Димитър Русев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 10-July 13
  • Gender:Male

Публикувано: 21 November 2013 - 09:24 PM

Е аз ще се включа пак в подкрепа на групата хора наричани Развъдчици, защото някой от тях си имат работа ,някой не обичат или твърдо избягват полемиките. Но аз като предствител на GOD OF TROY ще искажа мнението си.
Както и казах по-горе всякакъв договор в РБългария е малко измислена работа ,защото закона тук се тълкува ,а не се прилага.
Независим от това ние сключваме договор , защото това е единсвената форма В РБЪЛГАРИЯ НА ПРЕХВЪРЛЯНЕ НА СОБСТВЕНОСТТА НА ЕДНО КУЧЕНЦЕ НА НОВИЯТ СОБСТВЕНИК СЕ ЯВЯВА ДОГОВОР !!!! Тоест , без такава форма всяко кученце взето от развъдчик е негова собственост и той във всеки момент може да предияви претенции към малкото. От друга страна във всеки момент когато едно куче пък бъде откраднато ( от развъдчик или нов собственик) от някой недоброжелател , само договор за смяна на собственост или експортно родословие на името на българският собственик може да удостовери правото му на собственост.
Друг е въпроса какви допълнителни каузи включва развъдчика в договора. Ние предоствяме договора на бъдещите собственици преди развъдника да получи пари или договори други отношения. Аз ги изложих в предишното си мнение. С тези каузи желаещите се запознават предварително преди развъдника да е получил нещо , тоест не подвеждаме никой и всеки има възможността да обсъди с нас и реши , удовлетворяват ли го условията или не. Възможно е с всеки да обсъдим каузите ,да променим или добавим някоя, НО ВИНАГИ СМЕ ДЪРЖАЛИ ДА ПРИСЪТВА КАУЗАТА , В КОЯТО ВСЕКИ ПРИДОБИЛ КУЧЕ И ЖЕЛАЕЩ ДА ПОЛЗВА СЪЩОТО ЗА РАЗПЛОД ДА СПАЗВА ПРАВИЛАТА ЗА ДОПУСКАНЕ ДО ТОВА ПРИЕТИ В КККБ И БРФК. Друг е въпроса доколко това би могло да се спазва ,защото ние не сме правораздаващ орган . Тук и виждаме мястото на КККБ в този момент , да има всеки член юридическата подкрепа на една Обществена организация в Обществена полза . НО ТАКИВА ОРГАНИЗАЦИЯ ОБАЧЕ НЕ Е НЕОБХОДИМИ НА ХОРА РЕШИЛИ ДА ПРЕСКОЧАТ ЗАДЪЛЖЕНИЯТА СИ КЪМ ДОГОВОРА , КЪМ ПРАВИЛАТА И РАБОТЯТ АКТИВНО ПОДОБНО СДРУЖЕНИЕ КАТО КККБ ДА БЪДЕ ЗАЛИЧЕНО.
Друг е въпроса какви анганжименти поема Развъдчика към новите собственици по отношение бъдещият екстериор и здраве на малкото. Това както казах ,може да стане част от каузите в договора стигайки и двете страни да договорят това . Нас лично са ни питали поемаме ли подобни анганжименти , ЩЕ ОТГОВОРЯ , готови сме да поемем ,но почти никой от новите собственици не е бил готов да застрахова риска. Ще се опитам да обясня просто ,за да поеме някой риска той е необходимо да сключи застраховка и тя основно се изразява в Паричен еквивалент , тоест трябва да се завиши сумата за придобиване ( в един ипотечен договор сключване на застраховка за определена сума и премия за това е АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ). Как да поеме тогава един развъдчик риска,А ТОЙ НЕ Е ГОСПОД ДА ЗНАЕ КАКВО ЩЕ СЕ СЛУЧИ НА 100%. Предагайки да се поемат подобни анганжименти от наша страна срещу завишаване на парите( парична премия за риска) в повечето случаи удрят на камък. Няма как Развъдчика да знае дори ако е направил всички мероприятия, дали ще се прояви някое заболяване ,особенно ако то не може с кръвен или друг тест да се предвиди на 100% , а просто се касае за теоретична предполагаема вероятност.
А спора Осиновяване или Покупка мисля ,че е глупав и безсмислен . Аз лично приемам новите соственици повече като осиновители ,но това е мое мнение. Не мога да приема продажба факта ,че един мъник отива в друго семейство ,защото съм много обвързан емоционално с бебета, поне не ми се иска да го приемам като продажба.


И във връка с темата виждам ,че Деси79 много се вълнува, търси нашият опит как , какво се случва в РБългария , но нищо не споделя от нейната познания ,практика, конкретни практики и идеи за каузи и начини на оформяне на отношение Развъдчик - Нов собственик. Ще ми е интересно да сподели какви са практиките в Испания , кои нейни кучета е купила с договор и какви каузи изграждат този договор , практика ли е в Испания да се сключват договори . И знаели тя държава ,Клуб където това е задължително условие или най-малко практика. Колко въобще развъдника познава или чувала да имат договор с новите стопани и то на ХАРТИЯ. Какви наследствени недотатъци се договарят и как е защитен Новият собственик при наследствени заболявания или отклоненият от стандарта ,когато се появят в малкото ?Защото аз лично не познавам такъв развъдник или поне не съм срещал в практикта си.

#46 Потребителят е офлайн   Kross Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 05-October 04
  • Location:Благоевград

Публикувано: 21 November 2013 - 10:21 PM

Договори се пишат не от днес,потърсете в интернет и ще намерите много типови такива.Освен писаните договори има и неписани "кучкарски" закони -ако си продал куче за развъждане и участие в изложби то всички пороци, които се появят, водят до връщане на парите/цялостно или частично/ или даване на ново кученце/с връщане или без връщане на старото/.В договорите се уточняват именно детайлите в скоби,както и като какво се продава кученцето - пълноценен представител на породата или брак.Много е удобно да се оправдаваме, че не сме Бог,но развъдчика носи отговорност за кучетата, които е продал и ако не го прави по нищо не се отличава от фермите и зоомагазините!

Извинете,че се намесвам в темата ви,случайно попаднах на нея.

#47 Потребителят е офлайн   Димитър Русев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 10-July 13
  • Gender:Male

Публикувано: 21 November 2013 - 11:14 PM

Показване на мнениетоKross, в 21 November 2013 - 10:21 PM, написа:

Договори се пишат не от днес,потърсете в интернет и ще намерите много типови такива.Освен писаните договори има и неписани "кучкарски" закони -ако си продал куче за развъждане и участие в изложби то всички пороци, които се появят, водят до връщане на парите/цялостно или частично/ или даване на ново кученце/с връщане или без връщане на старото/.В договорите се уточняват именно детайлите в скоби,както и като какво се продава кученцето - пълноценен представител на породата или брак.Много е удобно да се оправдаваме, че не сме Бог,но развъдчика носи отговорност за кучетата, които е продал и ако не го прави по нищо не се отличава от фермите и зоомагазините!

Извинете,че се намесвам в темата ви,случайно попаднах на нея.


При какви положения носи отговорност развъдчика ? НЕЩО ВИЖДАМ ПРОТИВОРЕЧИЕ В ПОСТА. Един път се носи отговорност ако е продал кучето за развъждане, тук ми е интересно на каква възраст поне Вие разбирате ,че кучето ще е годно за разплод :), на 2 , 4 или ? Второ ,не виждам връзката с участието по изложби ,там всяко куче може да се яви стига да има родословие , да има редовен вет паспорт ,да дари или плати.Трето излиза ,че развъдчика носи отговорност за всички кучетата ,които произвежда като цяло, няма право на оправдания иначе става борса или ферма :) . С едно съм на 100% съгласен , развъдчика носи отговорност, макар и налаганата развъдна политика всеки да може да развъжда, без значение на професия , квалификация и знания за това . Развъдчика носи отговорност да спазва добрите практики и правила на развъждане ,но никой не може да носи отговорност на 100% за резултата. Всичко останало е демагогия за мен .

ПП В тази връзка виждам ,че зад ника стои развъдник ,може ли да споделите платформата на писменият договор,който ползвате Вие , за да можем в групата на кане корсо да почерпим от вашият опит в тази посока.Той винаги ли е задължителна форма на отношения с бъдещите собственици или ползван само в определени случаи. Каква е практикта във вашият клуб като цяло. И още един въпрос ,колко като процент от произведените кучета от Вас при продажба сте определили пред желаещият да вземе бебе като брак .Как успявате да намерите дом на брака ако въобще сте имали има такъв ?

#48 Потребителят е офлайн   Kross Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 05-October 04
  • Location:Благоевград

Публикувано: 22 November 2013 - 12:13 AM

Развъдчика носи отговорност при всички случаи!Обаче отговорността е една, ако е продал пълноценно за породата куче и съвсем друга, ако е брак - както и цената!На възраст около два месеца, когато обикновенно се продават кученцата,като брак се определят всички отклонения в захапката,нетипична окраска,нетипична дължина на козината и много други, не пречещи на нормалният живот на кучето аномалии!Болно кученце не се продава или подарява!Да продавал/подарявал съм такъв брак,с ясното съзнание, че е брак и без да крия това от купувача,съответно и цената е 30-50% от цената на пълноценно кученце.Когато продаваме пълноценно за породата кученце ,на съответната цена и с очакване да порасне куче, достойно за разплод, носим отговорност за всички проявили се по-късно пороци,които пречат кучето да се осъществи като пълноценен екземпляр.Като пример - липса на зъб,некоректна захапка,крипторхизъм,тежка дисплазия и т.н.Всъщност с изпълнението на критериите за допускане до разплод,считам че съм продал пълноценно куче/това при нас става най-рано на 18 месеца/ Изпреварвам въпроса Ви и отговарям ,че и такъв брак съм имал и съм връщал пари, и съм давал ново кученце.И най-вероятно няма да ми е за последен път!Процентът брак варира от 0 до 100% в кучило/наблюденията ми са не само върху мои кучила/!Голям процент от хората в България търсят именно такива кученца - по-евтини,без претенции за развъждане,без мераци за изложби /разбира се, по-късно, много от тях променят виждането за собственото си куче и именно за това е нужен договора/
Относно договора - не мога да Ви го предоставя,намира се на мъртвия в момента компютър.Нашият клуб препоръчва на всички развъждачи използването на писмен договор при уреждането на взаимоотношенията с купувача,кой и как го прави си е негова работа!При липса на писмен договор клубът не се ангажира с арбитраж при възникнал спор!

#49 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 22 November 2013 - 01:25 AM

Показване на мнениетоДимитър Русев, в 21 November 2013 - 08:24 PM, написа:

Е аз ще се включа пак в подкрепа на групата хора наричани Развъдчици, защото някой от тях си имат работа ,някой не обичат или твърдо избягват полемиките. Но аз като предствител на GOD OF TROY ще искажа мнението си.
Както и казах по-горе всякакъв договор в РБългария е малко измислена работа ,защото закона тук се тълкува ,а не се прилага.
Независим от това ние сключваме договор , защото това е единсвената форма В РБЪЛГАРИЯ НА ПРЕХВЪРЛЯНЕ НА СОБСТВЕНОСТТА НА ЕДНО КУЧЕНЦЕ НА НОВИЯТ СОБСТВЕНИК СЕ ЯВЯВА ДОГОВОР !!!! Тоест , без такава форма всяко кученце взето от развъдчик е негова собственост и той във всеки момент може да предияви претенции към малкото. От друга страна във всеки момент когато едно куче пък бъде откраднато ( от развъдчик или нов собственик) от някой недоброжелател , само договор за смяна на собственост или експортно родословие на името на българският собственик може да удостовери правото му на собственост.
Друг е въпроса какви допълнителни каузи включва развъдчика в договора. Ние предоствяме договора на бъдещите собственици преди развъдника да получи пари или договори други отношения. Аз ги изложих в предишното си мнение. С тези каузи желаещите се запознават предварително преди развъдника да е получил нещо , тоест не подвеждаме никой и всеки има възможността да обсъди с нас и реши , удовлетворяват ли го условията или не. Възможно е с всеки да обсъдим каузите ,да променим или добавим някоя, НО ВИНАГИ СМЕ ДЪРЖАЛИ ДА ПРИСЪТВА КАУЗАТА , В КОЯТО ВСЕКИ ПРИДОБИЛ КУЧЕ И ЖЕЛАЕЩ ДА ПОЛЗВА СЪЩОТО ЗА РАЗПЛОД ДА СПАЗВА ПРАВИЛАТА ЗА ДОПУСКАНЕ ДО ТОВА ПРИЕТИ В КККБ И БРФК. Друг е въпроса доколко това би могло да се спазва ,защото ние не сме правораздаващ орган . Тук и виждаме мястото на КККБ в този момент , да има всеки член юридическата подкрепа на една Обществена организация в Обществена полза . НО ТАКИВА ОРГАНИЗАЦИЯ ОБАЧЕ НЕ Е НЕОБХОДИМИ НА ХОРА РЕШИЛИ ДА ПРЕСКОЧАТ ЗАДЪЛЖЕНИЯТА СИ КЪМ ДОГОВОРА , КЪМ ПРАВИЛАТА И РАБОТЯТ АКТИВНО ПОДОБНО СДРУЖЕНИЕ КАТО КККБ ДА БЪДЕ ЗАЛИЧЕНО.
Друг е въпроса какви анганжименти поема Развъдчика към новите собственици по отношение бъдещият екстериор и здраве на малкото. Това както казах ,може да стане част от каузите в договора стигайки и двете страни да договорят това . Нас лично са ни питали поемаме ли подобни анганжименти , ЩЕ ОТГОВОРЯ , готови сме да поемем ,но почти никой от новите собственици не е бил готов да застрахова риска. Ще се опитам да обясня просто ,за да поеме някой риска той е необходимо да сключи застраховка и тя основно се изразява в Паричен еквивалент , тоест трябва да се завиши сумата за придобиване ( в един ипотечен договор сключване на застраховка за определена сума и премия за това е АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ). Как да поеме тогава един развъдчик риска,А ТОЙ НЕ Е ГОСПОД ДА ЗНАЕ КАКВО ЩЕ СЕ СЛУЧИ НА 100%. Предагайки да се поемат подобни анганжименти от наша страна срещу завишаване на парите( парична премия за риска) в повечето случаи удрят на камък. Няма как Развъдчика да знае дори ако е направил всички мероприятия, дали ще се прояви някое заболяване ,особенно ако то не може с кръвен или друг тест да се предвиди на 100% , а просто се касае за теоретична предполагаема вероятност.
А спора Осиновяване или Покупка мисля ,че е глупав и безсмислен . Аз лично приемам новите соственици повече като осиновители ,но това е мое мнение. Не мога да приема продажба факта ,че един мъник отива в друго семейство ,защото съм много обвързан емоционално с бебета, поне не ми се иска да го приемам като продажба.


И във връка с темата виждам ,че Деси79 много се вълнува, търси нашият опит как , какво се случва в РБългария , но нищо не споделя от нейната познания ,практика, конкретни практики и идеи за каузи и начини на оформяне на отношение Развъдчик - Нов собственик. Ще ми е интересно да сподели какви са практиките в Испания , кои нейни кучета е купила с договор и какви каузи изграждат този договор , практика ли е в Испания да се сключват договори . И знаели тя държава ,Клуб където това е задължително условие или най-малко практика. Колко въобще развъдника познава или чувала да имат договор с новите стопани и то на ХАРТИЯ. Какви наследствени недотатъци се договарят и как е защитен Новият собственик при наследствени заболявания или отклоненият от стандарта ,когато се появят в малкото ?Защото аз лично не познавам такъв развъдник или поне не съм срещал в практикта си.

Аз споделих по-назад ,че при нито едно от моите кучета няма договор.Две са испански,едно от Холандия и едно от Франция.Нямам особена информация за клаузи включвани в един такъв договор нито пък знам за клуб където това да е практика.За момента в испанският клуб не е обсъждан този въпрос ,нямам информация да стои на дневен ред.По скоро смятам,че това е еднолично решение на всеки развъдчик.Знам за случаи ,при които е подарявано второ куче на добра воля без да е обвързано с договор.
Въпросите ми са породени от факта ,че нееднократно е споменавано ,че цената на едно куче зависи както от връзката така и от самото кученце.Съответно разбирам ,че със заплащането на по-висока цена един вид има по -високи очаквания от дадено куче.Въпросът ми касаеше именно това -ако очакванията не се оправдаят каква алтернатива е удачно да се предложи? Да дам пример- кучето има всичко необходимо спрямо стандарта ,но да речем е под нормата за височина.Това определено му пречи на изложби до също добри представители ,но със съответната височина в стандарта.Съответно няма как да изпълни правилата на клуба и да бъде допуснато до разплод.Или същият пример ,но с проблем в захапката...
Май ще се получи дискусия ;)
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#50 Потребителят е офлайн   Димитър Русев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 10-July 13
  • Gender:Male

Публикувано: 22 November 2013 - 11:53 AM

В отговор на CROSS. Значи стигаме до някакви допирни точки. Сам определяте и разграничавате възраст от 2 месеца и пораснало по-късно бебе при определяне на проявата на недостатъци- показателни за БРАК. При нашата порода нещата са малко по-относителни обаче и ще определя защо- нямаме затвърдена зъбна конфигурация на 2 месеца ( тя се променя с възраста от ножица до обратна прогнатия) , цвета е променлив особено при кучета с маска и бежов отенък, дължината на косъма също не може да бъде критерии ( макар може да даде предположения). Много е трудно да направиш избора на 2 месеца-ШОУ КЛАС ,който аз свързвам с развъждането , защото ако можехме да кажем точно кое куче ще е няма да се получава ,че много развъдчици са оставяли за себе си кучета с по-лоши показатели в бъдеще от такива ,които са дали на новите собстеници. Тоест май се получава ,че ние може само да предполагаме познавайки родителите, тяхните предци и не може да кажем и дадем 100% гаранция , тоест не сме Господ :md_064:. Друг е въпроса какво си се договорил с новият собственик , за какво плаща, за куче домашен любимец с породен произход или ШОУ КЛАС дето може и се очаква да отговори на всички критерии за допуск до разплод. Тук и идва проблема ,който и Вие сте забелязал, повечето хора идват с намерението хем кучето да е приятел на семейството и гледа да го вземе по-ефтинко, хем след време -ама ИСКАМ ДА ИМА БЕБЕТА, защото вета каза ,че е хубаво да роди или заплоди някоя мома. Тук е сблъсака ,който сме понасяли на гърба си , ти даваш един маник здрав за скромни пари покриващи едва 20-30% от цената на един отличен екземпляр, не обещаваш нищо освен ,че кучето на 2-3-4 месеца е клинично здраво и родителите му са здрави, че си направил всички мероприятия ,които се изискват за допуск и още други допълнителни по собствено усмотрение. И какво се получава, вземат кучето ,но ти не следиш това животно какво се случва с него ,защото нямаш конкретни анганжименти( не може да следиш 20- 30 кучета от страната във всички посоки) в рамките на година -две докато израстнат ,то може да се гледа и посредтвено и безотговорно. Сами знаете ,че макар кучето да носи наследствени заболявания те могат да се провоцират и утежнят от начина на гледане ,от травми и тн.
И в крайна сметка всичко опира до парите ,хем ги сърби ,хем ги боли. Всеки нов стопанин иска да получи най-доброто ама ако може за цена ,която практически един сериозен развъдчик не може да предложи. ПОСЛЕ СЕ ПИТАТ ЗАЩО МОЙТО НЕ ПРИЛИЧА НА ТВОЙТО и от срама не си признават колко са сбъркали в избора си ,който е бил воден от ЦЕНАТА . Ние лично постоно се сблъскваме с този проблем , ама защо ,то там има за .... а вашите са....... Ами какво да се направи , такава е ситуацията в породата КАНЕ КОРСО , ПЪЛНА АНАРХИЯ В РАЗВЪЖДАНЕТО ,БЕЗ ПРАВИЛА И КОНТРОЛ, ТОВА ОБАЧЕ ГИ УДОВЛЕТВОРЯ НЯКОЙ РЪКОВОДНИ ОРГАНИ ,ХОРА , ПРИЯТЕЛСКИ КРЪГОВЕ.ЗАЩОТО ЛИПСАТА НА КОНТРОЛ И УСЛОВИЯ ВИНАГИ ВОДЯТ ДО ХАОС И РАЗРУХА ,НО ТОВА ЩЕ УСТАНОВИМ СЛЕД ГОДИНИ ,А ПОПУЛАЦИЯТА ЩЕ Е ПЛАЧЕВНА.
В клуба КККБ сме искали да има възможност развъдчика да определи при продажбата или друга форма на отношение с новите собственици да отбележи в родословието ,че това куче няма право на разплод и ТОЧКА. Така ще бъде най-чесно и открито , никой няма да може да обвини развъдчика, че го е подвел , да си мисли ,че може да развъжда и тн. Искали сме да наложим задължителен договор за продажба , но то в РБългария Документите нямат стойност, камо ли пък Дума ,за която говорите CROSS . Ето и затова сме в положението да се спрат правата за издаване на родословия на КККБ, защото ще има строги правила ,а те не са желани от мнозина.
Да ,и ние като Вас CROSS (благодаря за откровението) сме се сблъсквали с проблеми при малките, дори в случаи когато кучето е дадено за домашен любимец и е станало БРАК ,но тогава е идвал другият проблем . Новият собственик не иска смяна на кучето , а си иска парите които е заплащал за ветринари и решения ,които сам ги е взел. Искали са пари надвишаваши сумата за придобиване, дори и пъти и тн. Винаги съм казвал,не носим отговорност за лични решения на собственици , докторски грешки и подобни ситуации. Заменял съм кучета БЕЗ ДА ИМА ТАКАВА ТОЧКА В ДОГОВОРА НИ С НОВИЯТ СОБСТВЕНИК , предлагал съм да дам отличен екземпляр оставен при нас с планове за развъждане ,давал съм най-доброто си ,за да може човека от другата страна да е щастлив ,но е имало моменти на Изнудване и когато не сме се поддавали, са последвали мероприятия за дескредитиране.Сложни са хорските взаимоотношения. При слаба държава ,при слаба съдебна система се стига до такива каузи ,които много просто могат да бъдат упоменати в ДОГОВОР, аз съм за такъв тип взаимоотношения с новите стопани.
ДЕСИ79, по примера който си дал аз лично не бих заменил или поел анганжимент дори да сме договорили такава опция :ab_041: . Та нали кучето има всичко по стандарта , къде се чуло и видяло по-ниско или по-високо извън стандарта куче да не мине оценка Отличен, да не говорим ,че кучета с НОЖИЦА ( давам пример ROTHORM JY DREAM YOKO ONO ) получи отлична оценка:zz_020: и 1 място в клас а си пред други 2 кучета и то на изложба съдена от италиански водещ специалист. Аз лично мога да кажа ,че проблем е когато едно куче получи оценка ДОБЪР, Много Добър 50% повече от получените отлични оценки И ТО ДО ВЪЗРАСТ ОТ 18 МЕСЕЦА. Това ще е жалко. Смятам ,че един екземпляр, за да се говори за качество трябва да е посетил по 1 изложба в клас бебе, 1 в подрастващи, 4 оценки в млади и 2 оценки в открит клас и ако резултата е повече от 5,50 да се говори за качество на екземпляра. Едва ако не е покрил тези резултати може да се говори за неизпълнени задължения от развъдчика към новият собственик ,че кучето не е годно за разплод И ТРЯБВА РАЗВЪДЧИКА ДА ПОЕМЕ ОТГОВОРНОСТ И ДА ПОДМЕНИ ЖИВОТНОТО ИЛИ НАПРАВИ ТОВА ,КОЕТО Е ДОГОВОРИЛ. За мен връщане на сумата звучи най- правилно . Това е мое мнение. А И РАЗВЪЖДАНЕТО КОЛКОТО И ДА СЕ ИСКА ДА СЕ КОНТРОЛИРА Е ОТГОВОРНОСТ НА РАЗВЪДЧИКА ИЛИ НОВИЯТ СОБСТВЕНИК.
Поздрави и надявам се всеки да намери своят отговор

#51 Потребителят е офлайн   Снежа Георгиева Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 05-November 13

Публикувано: 22 November 2013 - 02:52 PM

По въпроса със застрахователните полици на кучета ,в повечето компании сам си определяш премията върху която искаш да застраховаш кучето.Изискват ти документ за родословие и ветеринарен паспорт с необходимите ваксини и възраст не по малка от 6 месеца,но заболявания генетични не се покриват от полицата,като се заплаща за пълно покритие 15% върху премията.Ако някой желае мога да сканирам една такава полица ,а да отбележа не съм застраховател :)

#52 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 22 November 2013 - 04:18 PM

Примерът ми не беше правилен,извинявам се .Обърках се с необходимите за допускане до разплод оценки. Но така или иначе на долу си развил отговора във връзка с това което питах.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#53 Потребителят е офлайн   Kross Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 05-October 04
  • Location:Благоевград

Публикувано: 22 November 2013 - 05:39 PM

При правилно построени взаимоотношения развъдчик - собственик, обикновенно не се стига до драми, дори и без договори.Работата с поголовието в никакъв случай не приключва с предаването на кутрето на собственика.Работата с хора е един от приоритетите в развъдната и клубна дейност.Всеки нов собственик на кученце е потенциален член на породния клуб и именно като към такъв, трябва да се отнасяме към него!Кучета се купуват,внасят,развъждат - това е лесно,но ако изгоните качествените хора от породния клуб - бъдещето на всяка порода в България е лесно прогнозируемо - никакво.

#54 Потребителят е офлайн   Димитър Русев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 10-July 13
  • Gender:Male

Публикувано: 23 November 2013 - 09:25 AM

Чета Cross и съм съгласен и не !
- При правилно построени взаимоотношения развъдчик - собственик
- дайте платформа , теорема за това, споделете опита си за 100% успеваемост
-Работата с поголовието в никакъв случай не приключва с предаването на кутрето на собственика - тук съм съгласен , но при всяко куче ли ?
-Работата с хора е един от приоритетите в развъдната и клубна дейност- и тук съм съгласен
- Всеки нов собственик на кученце е потенциален член на породния клуб и именно като към такъв, трябва да се отнасяме към него!- точно така разсъждаваме и нашият развъдник привлича симпатизанти и хора запленени от породата в клуба, набира и спонсори за дейноста му
-Кучета се купуват,внасят,развъждат - това е лесно- е тук не съм съгласен !! Това е нещо доста сложно, отговорно , нужна е работа с много информция , нужни са много средства , много време , лишаване от свободното си време в името на кучетата , не мисля че всеки е готов да се занимава с това и да постигне високи резултати ако не е говот да поеме всичко на гърба си . Иначе изглежда много лесно и приятно
- ако изгоните качествените хора от породния клуб- е това не го разбрах ,защо и кой ще гони качествените хора. Каква е дефиницията за КАЧЕСТВЕН ЧОВЕК ЧЛЕН НА КЛУБ ? Е този отговор е важен

За финал ще кажа ,че с подобна въобще организация на киноложкото дело в България , с цялата непрофесионална атмосфера ,която цари кинологията няма бъдещето на високите резултати . Това, че някой или няколко човека малко или много луди се борят със системата и с много кораж, време и пари преодолява сами труностите и вървят напред не е покаателно въобще за киноложкото дело в България . Свалям им шапка на тези хора ,защото те са откачени кинолози:flagbg:. Евала на тях и винаги ще им се радвам , щастлив съм кагато българин Достойно печели и слави България.

#55 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 23 November 2013 - 08:18 PM

Извинявам се намесвам в вашата тема но диалога ми се стори доста ползотворен и би трябвало да вълнува всеки които развъжда или иска да развъжда кучета.Според мене договора за покупко продажба е напълно излишен .Копуваики си куче от развъдник ,развъдчика е длъжен освен закупеното от вас куче да ви даде вет.паспорт с попълнени данни за манипулаците които са извършени до момента на кучето и родословнно свидетелство.Родословното свидетелство е валидно само ако е саморъчно подписано от развъдчика и важи като документс юридически смисъл.Родословното свидетелство е писмено доказателство за качество за името и произхода на кучето-затова е само негово притежание.При продажба се предава на новия собственик.Само службата за родословна книга на клуба извършва вписвания и подпечатвания в родословното свидетелство.Изключение прави вписването на промяна на собственика,за връчване на оценачен документ,както и печати на ренгеновата служба.Така че родословието се явява един вид договор които освен права налага и много задължения.

#56 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 23 November 2013 - 08:22 PM

Има ли начин да бъде избегната скачка на куче закупено за пет клас примерно?
Както и по-нагоре се спомена хората искат евтино,взимат пет клас и след това изведнъж решават,че трябва да стане мама или татко.
Какво и може ли развъдника да направи нещо?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 23 November 2013 - 08:39 PM

@Yerom,

В България сме все пак, къде в някои закон или наредба на БРФК. FCI или клуб е упоменато тълкуванието, което представихте за родословието? Вметка от моя страна също е това, че пак в България родословия се продават за 50 EUR :)

Пет клас куче може да стигне до разплод според правилата на КККБ ако е покрило ниво на оценки при различни съдии. Това отново е според правилника за развъдна дейност, който не е съвършен, но е добър.

Поздрави,

Марин

#58 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 23 November 2013 - 09:22 PM

Незнам какво представляват родословията издадени от клуба за кане корсо, но това което съм написъл съм го цитирал от родословието на немска овчарка.Като в родословието фигурират и някои други задължения ,свързани с развъждането на кучета.Всеки клуб трябва ясно да напише в родословното свидетелство правилата ,които трябва да спазва всеки който иска да развъжда.

#59 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 23 November 2013 - 10:29 PM

Много добре звучи, може ли да покажете примерна бланка за родословие на немска овчарка, за което говорите?

#60 Потребителят е офлайн   Yerom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 778
  • Регистрация: 16-February 10

Публикувано: 24 November 2013 - 07:01 PM

Едвали ако я снимам ще може да се разбере нещо.По скоро може ако ви интересува да се обърнете към клуба за НОК към федерацията и мисля че няма да има проблем да изпратят празна бланка образец да се запознаете по обстоино .В родословието няма нищо по различно от това което е написано в правилника за селекция и развъждане .

Да попитам кои определя в едно кучило кое куче е шоу и кое пет клас.Нетрябвали кучето да бъде оценено от експерт за да бъде един или друг клас.Качена снимка

За договорите това което съм срещал в практиката е било :
Договор за отдаване на кучето под наем
Договор когато кучето има повече от един собственик
Договор за отглеждане на куче взето от развъдника



  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни