Dog.bg Форуми : Подобрения в процеса на приемане на Кане Корсо

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подобрения в процеса на приемане на Кане Корсо

#1 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 31 October 2013 - 10:50 AM

Здравейте,

Бихте ли споделили ваши идеи за подобряване на процеса на осиновяване на Кане Корсо?

ОСИНОВЯВАНЕ - процес на придобиване на собственост на куче, като новия собственик се задължава да спазва закона за защита на животните и наредбите на съответната община; в случай на неизпълнение на спогодбите кучето се връща като собственост на развъдника.

Много от вас са горди собственици на тези екземпляри и сигурно са се сблъсквали с много въпроси и трудности, които се е налагало сами да разрешат.

Например човек попада 3ти избор от дадено кучило и няма идея какво да гледа, само иска здраво куче за неговото семейство.

Тази задача се разбива на две:

  • здравословно състояние на кучето
  • подходящ характер за обстановката 'моето семейство' (доминиращ, уравновесен или изцяло подчинен, последовател)


И в двата случая развъдника може да предостави нужната информация и напътствия, защото само той е наблюдавал кучето от раждането до момента на осиновяване. Въпреки това много хора не си задават въпросите и след това берат плодовете на своите грешки.

Нека предложенията и дискусията бъдат градивни. Добре дошли са и собственици на други породи да споделят добри практики.

Поздрави,

Марин

#2 Потребителят е офлайн   ИцоИцев Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-November 13

Публикувано: 14 November 2013 - 09:48 PM

Здравейте! Аз съм нов потребител във форума. Регистрирах се, защото много харесвам породата Кане Корсо и бих искал да имам такова куче. Много искам да го обучавам и да се грижа за него. Искам да попитам как стоят нещата с осиновяването? Заплаща ли се нещо? Имам познат, който осинови една немска овчарка от развъдник и ми каза, че осиновяванете не е като купуването, тоест не се заплаща голяма сума. Благодаря предварително! Ще се радвам ако някой ми каже от къде, как и евентуално колко ще ми излезне да си осиновя едно кученце Кане Корсо. :) (y)

#3 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 14 November 2013 - 10:57 PM

Здрасти и добре дошъл във форума.

Едно голямо уточнение, за да избегна объркването:

ОСИНОВЯВАНЕ визирам придобиване на куче срещу заплащане, не подаряване.

Разликата между осиновяване и купуване е следната:

купуваш продукт, който можеш да заебеш като ти омръзне

ОСИНОВЯВАШ жив организъм и се задължаваш да се грижиш за неговото развитие и оцеляване в оптимални параметри

Сега специфично към твоя въпрос ще изкажа предположение, като се надявам развъдниците, следящи форума да се включат.

Кучетата за осиновяване, в твоя смисъл, са обикновено на по-голяма възраст- от 6 месеца до към 2 години. В случая има различни фактори, поради които се дават:

  • нямало е кандидати за тях
  • водят се за пет клас
  • кастрирани кучета, които вече не могат да се използват от развъдника за разплод
  • др.


В различните случаи трябва да си подготвен, че кучето ще има изграден характер и адаптацията ще отнеме време и трябва постоянство (опитът е в предимство), както и развъдника може да желае да запази разплодните и/или изложбените права върху кучето.

Поздрави,

Марин

#4 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 14 November 2013 - 11:09 PM

Марински аз под осиновяване го разбирам точно куче,което се подарява по една или друга причина и се подписва осиновителски договор.
Имам 2 такива кучета.
Аз го разбирам напълно в противоположния смисъл на това,което си написал,а предполагам и повечето тук:

Цитат

ОСИНОВЯВАНЕ визирам придобиване на куче срещу заплащане, не подаряване.


Поздрави :re_037:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 15 November 2013 - 12:04 PM

Разбрах и ще помоля модератора да промени темата от "Подобрения в процеса на осиновяване на Кане Корсо" в "Подобрения в процеса на приемане на Кане Корсо".

Приемам и по-добри предложения за превод на думата 'adoption', която се използва в Америка при закупуване на куче от развъдник :)

Поздрави,

Марин

#6 Потребителят е офлайн   ИцоИцев Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-November 13

Публикувано: 15 November 2013 - 01:31 PM

Да, може да промените заглавието на темата, че то осиновяване си е точно осиновяване без да се заплаща. За това и беше моят въпрос, тъй като за някои осиновяване си е баш да му платиш. Според теб като си купя куче не е жив организъм, а като си го осиновя, трябва да се грижа за неговото развитие в оптимални параметри. Смисълът на осиновяването не е ли да дадеш дом на някой жив организъм и да се грижиш за него? Значи отивам, купувам си едно куче и мога да си го готвя с картофи и ориз по ловджийски примерно , но като го осиновя( пак като си го купя по твоите логически заключения) трябва да му предложа топла храна, вода и уютен дом, внимание, грижи........ От цялото ти писане ми стана ясно само, че разликата ти не излиза. Смятам, че осиновяване и купуване са много различни операции, дори и да са от един развъдник.

"Приемам и по-добри предложения за превод на думата 'adoption', която се използва в Америка при закупуване на куче от развъдник :)"
Как искаш да ти го преведат по- ясно след като е ЗАКУПУВАНЕ от развъдник, а не осиновяване? Може би при осиновяване хората използват друга дума или друго описание на това, което искат да направят.

Горепосоченото е по повод казаното от Марин.

Аз желая да си осиновя едно кученце и желая да е тази порода, защото се възхищавам на дисциплината, любовта към собственика им, предаността им и куп други качества. Имал съм много кучета преди. Няколко от тях починаха от старост, а едно ми го откраднаха. Харесвам кучета и те наистина са моят най-добър приятел. По- буквално от това здраве му кажи. Ако някой дава кученца за осиновяване, с удоволствие бих се радвал ако опита да се свърже с мен тук. Благодаря! :)

#7 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 15 November 2013 - 03:33 PM

ИцоИцев, може би ще се разберем по-добре на английски:)

Предложението ми се базира на най-добрите практики на Американското киноложко дружество, специално един развъдник за немски овчарки.

Не е ли закупуване процеса, защото хората влагат само паричните измерение в тази дума? В твоите разбирания за 'осиновяване' един вид ги нямаш тези парични измерение, но дали е така?

Нямаш възможност да изкараш 1200-1500лв за Кане Корсо пет клас, тогава как ще го изхранваш и ще се грижиш за него при евентуални здравословни проблеми?

Кучетата може да са всеядни, но ако го храниш само с попара няма да е много добре за него.

Не искам да се засягаш, не целя да те обидя или откажа по някакъв начин, но бъди готов да отделиш грубо 80лв на месец за едно куче от тази порода, както и достатъчно време.

Фен съм на развъдника за немски овчарки в Америка, защото те използват точно думата 'adoption' при приемане на кучето от нови собственици. Сключва се договор, в който новите собственици се задължават да спазват препоръките на развъдника, както и ако нямат възможност да се грижат за него да го върнат на развъдника, а не да го изхвърлят (изоставят) като непотребна вещ.

Целта на занятието (темата) е да се изгради такъв процес на приемственост между развъдници и нови стопани, че да се търси златната среда за развитие на породата, а не всеки сополанко с някви кинти да взема женска, да я оплоди два пъти с поредния пумияр от улицата и след това да следват кане корсота за 200лв от Дупница (нищо лично към града, готини хора има) и още пет бездомни кучета.

Поздрави,

Марин

#8 Потребителят е офлайн   ИцоИцев Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-November 13

Публикувано: 15 November 2013 - 05:17 PM

Какви са тези "парични измерение" и какво яде това куче? Нали са "златни" от развъдници? Какви са тези тежки болести, които може да развият, че да ми трябват толкова пари. Относно това колко изкарвам.......мога да го клонирам ако искам. Нали са селектирани с родословие. Това за мен значи минимални наследствени болести или някакви проблеми със здравето. Ако ще има скъпи болести, не бих си взел куче от развъдник, свързан с този форум. За мен ти си като представител на тези развъдници и очаквам от теб висококачествени мнения по въпроса. Аз също не искам да те обидя или нагрубя по някакъв начин, дано да не съм, извинявам се ако съм. Благодаря за активното участие. Единствено ми стана ясно, че тук осиновяване е купуване с условие.

#9 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 15 November 2013 - 05:29 PM

За момент нека да изместим фокуса за да се засегнем няколко въпроса около сметките за Кане Корсо, като аз споделям опит с нашия дзвер.

  • суха храна - 100лв на месец (препоръчителни дози от 400 до 600 грама на ден според точните килограми на кучето и съдържанието на протеини в храната)
  • кокали от кожа (за дъвчене веднъж на ден) - 20-30лв на месец
  • сурово месо - 20-30лв на месец - сухата храна след термична обработка губи частично хубавите си вещества, със суровото месо се стремя да компенсирам
  • вътрешно обезпаразитяване - 20лв на 3 месеца
  • външно обезпаразитяване - 30лв на 3 месеца, като лятото е всеки месец
  • няма да слагам в сметките времето, което ще му отделяш за храна и разходки, защото все пак си го знаеш


като дръпнеш чертата излиза грубо 150 кинта , без да се разболява кучето

Запомни, че дори развъдника да е с кучета шампиони, кучето ти да е с родословие, има риск да се разболее от наследствена болест или просто от някоя странична - кашлица например. Това е валидно както и за кучета, така и за хора, като някои хора го придават като вероятност около 10%. Какво би станало ако кучето се разболее от нещо и не можеш да се грижиш за него?

Ние хората сме логични същества (някои от нас ;D) и трябва да си задаваме въпроси преди да се е случило нещото, какво ще правим. Това се нарича менажиране на риска и чрез правилното подготвяне за него го минимизираш, избягваш, прехвърляш на друг или го приемаш.

Поздрави,

Марин

#10 Потребителят е офлайн   ИцоИцев Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 14-November 13

Публикувано: 15 November 2013 - 05:36 PM

Обогати ме достатъчно за следващите 1500 години

#11 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 15 November 2013 - 07:12 PM

Марине,човек и да има много пари може да не му се свидят 300лв за ветеринар ,а друг с малко на заем да ги вземе и пак да ги даде.
1500лв за пет клас?
Термина "осиновяване" при покупка на куче не мисля,че е правилен.Осиновяват се бездомни,кучета от приюти ....Аз приемам ,че цената един вид е компенсация за труда на развъдчика да речем.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#12 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 15 November 2013 - 08:19 PM

Споделям какво ми е харесало като практика и терминология на запад. Знам в България как се тълкува този термин и това е идеята- да го променим.

Най-вероятно обаче ще си тъпчем на едно място и ще се захващаме за това колко струва пет клас куче и как ще се вземат заеми да се закърпи положението, което не го съдя като постъпка. Просто може и по-добре и е най-добре към това да се стремим.

#13 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 15 November 2013 - 09:43 PM

Не се хващам за нищо.Не съм привърженик на тезата ,че само богаташи могат и трябва да притежават куче.Всичко опира до човек.
Може да искаш да наложиш нов термин,но не виждам как ще стане.Превода е нереален към това ,което се стремиш да го приложиш.И ще ти дам един прост пример-обади се на един развъдчик на която и да е порода и кажи ,че желаеш да осиновиш едно от неговите кучета.Сподели след това резултата.
Не разбирам какво срамно има в термина Продавам или Купувам,за да трябва да се променя. Някой е вложил време ,средства и усилия ,за да се родят кучета с търсените от него характеристики.Защо да не може или да се срамува,че ги продава и да прилага термини ,които нямат нищо общо с действителността? Защото в момента ,който се дадат пари това е покупко-продажба.Ако е без пари е подарък.Или съсобственост....
Не знам дали ме разбра какво искам да кажа :)
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#14 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 15 November 2013 - 10:33 PM

Всеки може да има куче, не всеки може да има кане корсо. As simple as that. За идеята на термина виж по-предното ми мнение, относно сополанковците.

#15 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 15 November 2013 - 11:13 PM

Показване на мнениетоveazel, в 31 October 2013 - 10:50 AM, написа:

Здравейте,

Бихте ли споделили ваши идеи за подобряване на процеса на осиновяване на Кане Корсо?

ОСИНОВЯВАНЕ - процес на придобиване на собственост на куче, като новия собственик се задължава да спазва закона за защита на животните и наредбите на съответната община; в случай на неизпълнение на спогодбите кучето се връща като собственост на развъдника.

Много от вас са горди собственици на тези екземпляри и сигурно са се сблъсквали с много въпроси и трудности, които се е налагало сами да разрешат.

Например човек попада 3ти избор от дадено кучило и няма идея какво да гледа, само иска здраво куче за неговото семейство.

Тази задача се разбива на две:

  • здравословно състояние на кучето
  • подходящ характер за обстановката 'моето семейство' (доминиращ, уравновесен или изцяло подчинен, последовател)


И в двата случая развъдника може да предостави нужната информация и напътствия, защото само той е наблюдавал кучето от раждането до момента на осиновяване. Въпреки това много хора не си задават въпросите и след това берат плодовете на своите грешки.

Нека предложенията и дискусията бъдат градивни. Добре дошли са и собственици на други породи да споделят добри практики.

Поздрави,

Марин

Марине,
нека никой не ми се обиди ( вкл. и ти ) ,но знаеш ли колко години са ти необходими докато човек се осмели да публикува такава тема...
Това как ще го обясниш : "...[*]подходящ характер за обстановката 'моето семейство' (доминиращ, уравновесен или изцяло подчинен, последовател) ..."
Или искаш да те върна в друга товя тема ?
Хубаво е и похвално е,че в Бг се заформя нов контингент , но все пак давай го по- леко ...
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#16 Потребителят е офлайн   veazel Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 323
  • Регистрация: 22-July 12

Публикувано: 16 November 2013 - 10:50 AM

Надявам се под 'осмели' да не визираш 'страх', а просто 'разбиране' и 'израстване'.

Може и да са крайни някои идеи, все пак са взети от държави, светлинни години пред нас в кинологията. Може и да се срещнем някъде по-средата като начало, пак ще е нещо.

Поздрави,

Марин

П.П. Връщай ме в други стари теми, може да видя как си променям и надграждам концепциите

#17 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 November 2013 - 06:06 PM

Честно казано, доста ме объркахте с тази тема. Аз продавам или подарявам кученцата си. Имам и кучета на съсобственост, при които имам известни уговорки. До сега съм давал кучетата си - дали продадени или подарени без условия. Последните месеци ме убедиха, че това не е правилно. Вече съм подготвил договор за бъдещите собственици на кученца от развъдника ми. Едва ли ще са напълно изчерпателни, но все пак е някакво начало. С договора ясно ще си поделим отговорността за бъдещето на кучето с бъдещия стопанин.
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 17 November 2013 - 12:22 AM

Показване на мнениетоvlado zoo, в 16 November 2013 - 06:06 PM, написа:

Честно казано, доста ме объркахте с тази тема. Аз продавам или подарявам кученцата си. Имам и кучета на съсобственост, при които имам известни уговорки. До сега съм давал кучетата си - дали продадени или подарени без условия. Последните месеци ме убедиха, че това не е правилно. Вече съм подготвил договор за бъдещите собственици на кученца от развъдника ми. Едва ли ще са напълно изчерпателни, но все пак е някакво начало. С договора ясно ще си поделим отговорността за бъдещето на кучето с бъдещия стопанин.

Владо,
с Вас имахме търкания в темата ми за " Полезен модел за събиране на кучешки екскременти " ... Ще го оставя в миналото .
Тук става дума за животните : има ли значение породата и " чистоплътността " на развъждането ?.

Ясно е ,че един развъдчик иска да развие породата ( или поне да не да не я опорочава ) , но кучетата трябва да имат дом .... И колкото по-добър , толкова по-хубаво .
Тръгнете оттук и работете като хора.
Желая Ви успехи не само в развъждането ....
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#19 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 17 November 2013 - 12:39 AM

Показване на мнениетоveazel, в 16 November 2013 - 10:50 AM, написа:

Надявам се под 'осмели' да не визираш 'страх', а просто 'разбиране' и 'израстване'.

Може и да са крайни някои идеи, все пак са взети от държави, светлинни години пред нас в кинологията. Може и да се срещнем някъде по-средата като начало, пак ще е нещо.

Поздрави,

Марин

П.П. Връщай ме в други стари теми, може да видя как си променям и надграждам концепциите

Като абонат на Булсатком гледах представянето на твоето куче ... На невежите и вечните опоненти ще кажа : не съдете строго,докато не се сблъскате с реалността . Ние тепърва тръгваме нанякъде и ни трябва време , много четене, умения и разбиране на кучешкото поведение ,докато си отговорим ( говоря общо ) какво всъщност желаем от четириногите ....
Като билзък приятел на Николай Атанасов ( човекът изгонен от този форум ) ще кажа следното : кучетата не са това,което бяха .... Доказват го съвременните изслевдвания и теории .
PS. Няма нужда да те връщам - следи си темите ...
Мил си ми ,колкото и всички останали .
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#20 Потребителят е офлайн   Снежа Георгиева Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 05-November 13

Публикувано: 17 November 2013 - 02:36 PM

Показване на мнениетоveazel, в 15 November 2013 - 10:33 PM, написа:

Всеки може да има куче, не всеки може да има кане корсо. As simple as that. За идеята на термина виж по-предното ми мнение, относно сополанковците.

Може би породата е за богоизбрани , явно не е за нас че всяка взима пък и през другото време често си бърша сополите.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни