Dog.bg Форуми : общински проверки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

общински проверки изрядно, с чип, но без паспорт по време на разходка

#1 Потребителят е офлайн   portent Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 07-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 November 2013 - 06:22 PM

Хора, имам въпрос :) Днес ме спряха един инспектор и няколко полицая да проверяват за паспорт и чип на кучето. Естествено бях без паспорта, тъй като изкарвам кучето супер близко до вкъщи в една заградена градинка. Голям бом-бок направихме, з-то се появи и друго момче - непознато, с три кучета( с чипове, без паспорти), в моя защита. В крайна смекта, ми съставика предписание с което трябва утре да отида в общинския инспекторат. Според вас ще има ли някакви последствия ако не отида и какви/
При положение, че всичко му е ок на кучето - и регистрирано, и с чип, и с паспорт, ваксини, обезпаразитявания...

ПС. На въпроса, защо му е чипа на кучето, при положение, че сме задълени да ходим с паспорта и бележката за регистрация в обшината, отговорт на г-н Инспектора беше: Ами, за да го има, как защо?

хаха, смях хора, смях и сълзи :)

Щом даже единия полицай на ухото на нас и момчето ни каза: Оф, вика, прави сте, мен ме е срам д аходя, да спирам хората със семействата им и да ги занимавам с глупости. ВМесто да ви кажем браво, че си го водите тука, на заградено, че си го гледате и обучаате.....
и т.н.
Иска ми се да видя вашето мнение. Пък и да ви кажа, ходете си със всичките бележки, идентифициращи вашите четирикраки приятели :)
User's Signature

Don`t contemplate life, live it.

#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 06 November 2013 - 07:14 PM

На практика си прав,но на теория не.
В закона пише,че трябва да го носиш задължително и при поискване да го предоставиш.
Тъпо,ама факт.
Четци някой носят,други не.
Другия път носи всичко.Аз за да не става на халваджийски тефтер съм си направила ксеро копие.
И винаги имай поне една торбичка за резерва,защото всичко като ти е наред се заяждат за пособие за почистване след кучето :ba_025:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 07 November 2013 - 12:35 AM

Цитат

се заяждат за пособие за почистване след кучето


Верно ли си срещала такива идиоти? Аз моето съм го регистрирал, ама чип няма, а и нищо не нося в себе си. :ab_041:

#4 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 07 November 2013 - 12:40 AM

Моето куче няма чип (няма и да има), не плащам такси, има всички ваксини и е обезпаразитено.
Никога не нося с мен здравната му книжка (нали това се води паспорт ?) и до сега не съм имал проблеми. Много често съм се разминавал с полицаи по време на разходка, но никога не са ме спирали.
Не знам, може би щото съм от малък град и не съм чувал някой тук да си е имал подобни проблеми.

#5 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 07 November 2013 - 01:50 AM

Показване на мнениетоvalnata, в 06 November 2013 - 10:35 PM, написа:

Цитат

се заяждат за пособие за почистване след кучето


Верно ли си срещала такива идиоти? Аз моето съм го регистрирал, ама чип няма, а и нищо не нося в себе си. :ab_041:


Мдам баща ми са го спряли преди няколко дни с Хера.
Друг познат с БОК е отнесъл глоба 50 лв.
А пък на Боби се наложи да поставим чип,въпреки че е регистриран от години нали всяка година се иска заверка и тази година отказаха заверка за това,че няма чип.Та сложихме.

Не са полицаите тези,които глобяват,а инспекторите.
В повечето случаи полицаите излизат в пъти по разбрани.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   owl Икона

  • Adopt! - Don't buy!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 610
  • Регистрация: 13-January 12
  • Gender:Not Telling
  • Skype:

Публикувано: 07 November 2013 - 09:26 AM

В големите градове инспекторите са доста активни.

В парка зад нашия блок, който от години носи името "кучешката градинка", собствениците на дребните породи продължават да си ги разхождат там целодневно. Някои носят всичко нужно - паспорт, регистрация, пликчета и т.н. и им се разминава явно, а и вече се познават с инспекторите добре :)

За разходки в нашия квартал от общината е отредена една площ до сами булевард, цялата в трънаци...айде без

Дребните в парка въпреки всичко, а ние с големите на близкото поле, което уж се води парк и така :)

Ако не отидете с нужните документи, най-много да останете с глоба...
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 November 2013 - 11:43 AM

Никога не нося документи в мен. Все си купувам анцузи без джобове :flagbg:
Три пъти са ме спирали, водила съм ги до входа :) качвала съм се и взимам документите и им ги показвам. Не са ми правили проблем. Сега откакто ги разхождам с големия корем даже и не ме спират за проверка :be_107: Може би и кучетата са запомнили вече, че са с изрядни документи :) Ние сме регистрирани от 2009год. Имам съставен един протокол, че не бях го пререгистрирала през 2011год. изпуснах срока само с 3 дни :)
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#8 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 07 November 2013 - 12:40 PM

Аз живея в Пловдив ,в центъра на града където такива клетки и места за кучета ( ако има) са супер противни. Имам куче от януари месец и от тогава до сега никой не ме е проверявал. .. Ние сме напълно изрядни -ваксини,чипове , регистрация ( тук данъка е 50лв :af_089:) Не съм изобщо съгласна ,че за тези пари данък получаваме нещо ,дори минимално в замяна. За това догодина собственик на кучето ще стане баба ми по документи ( пенсионерите не плащат нищо )
Съгласна съм ,че трябва да има контрол на главните работи като ваксина за бяс и събиране на екстременти . Но не може да има една камара малоумни изисквания ,а да няма никакви положителни резултати. Писнало ми е да се занимавам с истерични бабки и лелки ( кучето ми е винаги на повод ,само в клетки за кучета , Лаута и из по безлюдни места е без ), на който винаги им пречи нещо големият ми черен "звяр", които ще си счупи задника от въртене на опашката (лабрадор)....

#9 Потребителят е офлайн   portent Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 07-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 November 2013 - 02:25 PM

да, наистина вчера като ме спряха, полицаите се оказаха в пъти по-разбрани от инспектора. даже когато инспекторът отида да ми пише някаква бележка кога да се явявам в инспектората, полицаят ме посъветва никъде да не ходя, да не съм луда, аз съм в правото си, той бил на моя страна и т.н. Аз днес не отидох, но инспектора ми е намерил телефона, з-то му дадох личните си данни вчера, и едва ли не ме заплаши, че ако не отида сега в 4, ще отнеса административен акт. А той , добричкият, искал да се размина с най-малкото (разбирай най-малкаа глоба, която май е 50лв ?!?! :D ) аз му викам, добре де, ще дойда, но поне като човек мисля, че и вие и полицаите виждате, че всичко е супер изрядно и няма смисъл така да се държите, той ми отговаря (през цялото време между другото ми цитира закона и ми говори в алинеи и членове), отговаря ми той, че нямал право да гледа от човешка гледна точка :D и пак отнесох заплахата, че едва ли не в имало свидетели и ако се стигне до нещо по-сериозно, ще е моята дума с/у неговата и на полицаите :D вече ми стана смешно, но и доста тъжно, не съм свикнала да се отнасят несправедливо с мен и да няма как да реагирам по никакъв начин. Даже още вчера 10мин след като ме спряха, приятелят ми донесе паспорта на кучето, но инспектора отказа да го погледне, з-то в "момента на проверката не съм го носила, а той имал много работа - трябвало да мине още 5 обекта", и се насочи към едно семейство с два голдъна.... Аз само мисловно си пожелах поне те да носят паспорти за кучетата, в което дълбоко се съмнявам, и изчезнах, крещейки колко им е безсмислена работата./// не можах да се сдържа, даже сега като говорих по телефона с него се разтреперих. Е как така стана, все най-изрядните го отнасят. Отсега тряя явно да ходя с една папка документи, че то кучето ми има повече документи за идентификация от мен. :) нз. Щом закона е направен така, че да го отнасят невинни хора, значи законът трябва да се промени. Вие как мислите?
User's Signature

Don`t contemplate life, live it.

#10 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 07 November 2013 - 02:56 PM

Законът е направен така ,че да е в полза на прилагащите му , а не за тези който го спазват !!! :) И аз съм съгласна ,че трябва да се промени нещо , но на дали ще стане ... Смисъла на това да имат чип кучетата ни е точно никакъв. Нито могат чрез него да проверят данните за животното ни , нито ако се загуби да го намерим. Имат една едничка цел - някой дебел чичко политик да си прибере в джоба паричките от въпросния закон :)

#11 Потребителят е офлайн   Hera_mp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 293
  • Регистрация: 08-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 08 November 2013 - 10:43 AM

Правилно ли ви разбрах, значи носите си документ от регистрацията на кучето, обаче искат и паспорта на кучето при проверка.
1.Регистрираните кучета имат ЧИП ( това е достатъчно) е да ама кой да го разчете, или трябва да имат с какво да се заяждат, за да напишат препоръки- само отчитат дейност
Офффф БАСТУНИ .
Направо започва да ми писва от тях.

#12 Потребителят е офлайн   sandanski Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 07-August 13
  • Gender:Male
  • Location:Сандански

Публикувано: 08 November 2013 - 12:44 PM

Показване на мнениетоNera :), в 07 November 2013 - 02:56 PM, написа:

... Смисъла на това да имат чип кучетата ни е точно никакъв. Нито могат чрез него да проверят данните за животното ни , нито ако се загуби да го намерим.

Балканска база данни за идентификация на домашни любимци (със снимки)

В Tотевград проверки за сега няма.
Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 08 November 2013 - 01:04 PM

А тази Балканска база данни да не би да е регистъра към агенцията за храните (риторичен въпрос).
Я стига частни предприемачи, които дават алтернативни варианти на неизпълнени задължения, вменени на държавните и общински органи.
Все още няма действаща наредба или закон, който да задължава стопанин на куче да го чипира, съответно да го наказва ако не го направи.
Ако някой ме спре да ме проверява такова административно производство ще му спретна, че и Валя Ахчиева ще ми завиди.
Има реципрочни наредби, относно задълженията на общините и разходването на парите от платените от стопани на кучета данъци, глоби и такси, които естествено не се спазват от тях.
Мисля, че това изчерпва въпроса за нашите задължения.

П.П. Моля, ако някой реши да ми цитира закони и наредби, които опревергават моите изявления да си го спести, освен ако не е юрист с поне десет годишен стаж и опит в административните производства.Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   portent Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 173
  • Регистрация: 07-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 November 2013 - 06:03 PM

g_tanov, ами да, напълно прав си, на всеки мой въпрос, за каквото и да е, ми се отговаряше в алинеи и точки ... и.... след като отидох в Общинския инспекторат в крайна сметка инспекторът каза, че тъй като съм направила всичко каквото е нужно, ще съдейства глобата, която ми пишат да бъде най-минималната, т.е. 50 лв :D интересно е и как се изкарват супер благосклонни към теб, че даже ме убеждаваше, че се "разминавам" с най-малкото. Както и да е, актът, (който съм решила да обжалвам), ще пристигне декември месец и ще споделя за развръзката, но наистина е супер унизителна цялата работа. В закона, който ме принудиха да прочета там, намясто, пише, че задължително трябва да имаш в себе си два документа:
1.паспорта на кучето
2.свидетелството за регистрация и платен данък в общината.
След това два пъти трябваше да се подпиша на "Нарушител", на което много трудно се пречупих :D

И инспекторът ми каза, че при други обстоятелства не би писал нищо, би ми видял паспорта (тъй като той беше връчен от приятеля ми малко след поискването), но тъй като това била официална акция, с него били и няколко полицая, и нямало как да прости нарушението, защото полицаите вече били пуснали доклади :D

Каквато и да е истината, за мен не е удовлетворяваща.. Опитвам се да не обвинявам инспектора в тесногръдство и комунизъм, обаче ми е трудно. Сега на Братската срещнах двама инструктора на кучета от един център за обучение, та те ме подкрепиха и казаха, че биха съдействали, и че дори според тях (тъй като кучето ми е безпородно, прибрано от улицата), едва ли не общината на мен трябвало да ми плаща (в което има логика. Това не е и първото куче, което "спасявам"). Надявам се да намеря възмездие :)

Слънчев уикенд ви желая :)
User's Signature

Don`t contemplate life, live it.

#15 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 November 2013 - 11:44 AM

Регистър на домашните кучета в Община Пловдив
Тук можете да намерите куче, което е регистрирано в Пловдив. Излизат имената, пола и адреса на стопанина, също така дали има чип. При регистрация в общината записват номера на чипа и телефона на собственика. Когато дадено куче (с чип) се изгуби и е направена справка в общината (или са го хванали общинарите) се смъмря собственика (т.е. намира се кой е). При второ хващане се глобява за безотговорност. Това ще рече, че не е съвсем безмислено да се чипира и регистрира кучето.
Колкото до проверките има много какво да си приказваме. По закон господата инспектори задължително трябва да са придружени от общински полицаи, иначе нямат абсолютно никакво право да ви изискват документи. Така, че въпросния инспектор да не се "отърква" с полицаите. Друго, което може да ползвате в обжалването е легитимирането. Кой ви показа своите документи, че аджеба е такъв, за какъвто се представя. Проверява ли са ме 5-6 пъти, нито веднъж не ми показаха доказателство какви са.
С цялата си наглост кметчето на Пловдив е изтърсил, че една кучешка клетка му излиза 6000лв. на месец!!! :ud_009: Че то за тези пари ше си сложим минибар, климатици и фотцойли в клетките!
При нас (парк Рибница) дори ги мързи да изхвърлят кошчетата. Забележете: всеки месец се налага да вдигаме скандал, че някой да изхвърли кошовете! Оправданието е, че в кошовете имало кучешки акита. Ами нали ме задължавате да ги събирам тези акита! Къде да си ги сложа? В джоба, да ми топлят за зимата ли??? :beer:
Да не говорим, че господата проверяващи идват само по сигнал на "будни" комплексирани граждани.
Та по закон:
1. Нямаме право да разхождаме кучетата (дори на повод), там където не е обособено за кучета. (неразтеглив повод с дължина до 1,2м.) минимум 50лв. глоба
2. Нямаме право да пускаме свободни (без повод) кучетата където и да било, освен в клетките. (това важи за малки, големи, всякакви) минимум 50лв. глоба
3. Трябва да има паспорт или копие на паспорта при всяко излизане на кучето от вкъщи. (това го разбирам, защото ромските представители не си ваксинират кучетата и бълва от зарази) Паспорта доказва, че кучето е това, което е и че има ваксини и обезпаразитявания. минимум 50лв. глоба
4. Кучето трябва да има чип. (това също го разбирам, аз съм за чипирането, зашото така се разбира кое куче, изхвърлено на улицата, на кой собственик е) тук не съм сигурна за глобите, ама се предполага... 50лв.
5. Кучето трябва да се регистрира в общината и да му се плаща годишна такса. Като валидния документ за регистрация става неразделна част от (копието на) паспорта и се носи винаги, когато кучето излиза навън. минимум 50лв. глоба, а при неплатен данък още около 30лв.
Последното го разбирам само от части. Не оправдавам годишния данък от 50лв., защото насреща нищо не получаваме! Единствено имаме задължения и наказания... А задълженията на общината към нас???

П.П. Говоря за община Пловдив, в другите общини наредбите, глобите и данъците са други. На съгражданите ми им препоръчвам да са изрядни, защото в града има много "будни" граждани, които си нямат друга работа и все ходят да подават сигнали. В София за 1г. никой не ни направи проблем за нищо, а си правихме каквото си искаме.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#16 Потребителят е офлайн   simona623 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 15-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Плевен

Публикувано: 17 November 2013 - 02:09 PM

Аз съм от Плевен. И на мен ми казаха, че като отида да си регистрирам кучето в общината, ще бъда похвалена за това, че съм взела бездомно куче от улицата и съм ги отървала от него. Но не стана така, всъщност дори ме глобиха и ми направиха супер скандал. Най-ниската глоба е 20 лева, данъка за 1 куче също е 20 лева, само данъка за кучета от породите питбул, бултериер и още няколко други е 100 лева годишно. Освобождават се от данък кастрирани кучета, служебни, ловни, кучета водачи и кучета на инвалиди.
За този данък не получаваме нищо, няма заградени места и горе-долу навсякъде ни е забранено да разхождаме кучетата си. Всъщност има едно "заградено" място, на което ходих веднъж и не повторих, оградата му на доста места липсва, тревясало, кално, ползва се за тоалетна от хора и е на възможно най-отдалеченото място от града. Вече не знам дали това заграждение още съществува или в какво състояние е сега, но предполагам нещата не са се променили към по-добро.
Напоследък чувам, че има проверяващи, мои познати са спирани за проверка преди около седмица и за щастие са били изрядни. Аз също се стремя да взимам копие от документите, но често ги забравям. Миналата година изгубих медальона от общината, но разбрах, че това не е голям проблем и общо взето 80% от хората са ги загубили също. Вместо него трябва да нося талона. До тук добре. Не знам дали копията вършат работа, но се надявам да е така, защото вече смених веднъж паспорта, беше заприличал на г*з.
Въпросът ми е кои страници от паспорта трябва да преснимам? За сега нося преснимани само двете страници с данни на кучето, там където е номера на микрочипа и страниците, на които са отбелязани направените му ваксини. Също съм си преснимала талона от общината.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 November 2013 - 05:36 PM

Аз също сметнах, че това им е нужно. Данните на кучето (на заглавната страница: име, порода, цвят, пол, име на собственика, номер на чипа) и след това страницата с поставените ваксини. Сигурна съм, че важи копието. Питала съм и инспекторите и го има и в наредбите "копие или оригинал". Естествено е да не се мъкне паспорта постоянно, защото става на баница.
В "кучешката чанта" (реших да си имам една такава през рамо, че то торбички, документи...) в джобче стоят копието на паспортите и копие от регистрацията (оригинала не го нося). Даже сега ще правим още едно копие, за да има и в приятеля ми, когато ги извежда, защото иначе все ще се забравя някъде.
На нас не ни дават медальонче от общината. В София и в Пловдив ветеринарите дават медальонче за поставена годишна ваксина за бяс.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#18 Потребителят е офлайн   simmonna Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 26-November 12
  • Gender:Female

Публикувано: 17 November 2013 - 10:02 PM

Във Варна масово обикалят кварталите и пишат актове на поразия.Моето куче е чипирано,регистрирано с платен данък,но имах неблагоразумието веднъж да го пусна без повод и санкционирящият орган цъфна.Резултата е акт на стойност 100лв.,защото няма повод и намордник,а голдъните са много зли и задължително трябва да са с намордник.Лошото е че вече знаят къде се събираме и редовно идват да дописват.Сега сме с повод дълъг 15м и без намордник естествено,защото в наредбата на общината не е упоменат метраж.Свикнах да нося и паспорт и лична карта даже,защото обикновенно минават с полицаи и панаирите стават големи.

#19 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 November 2013 - 10:08 PM

Ще ти се заядат за намордника,дори да е на повод и за торбички.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   simmonna Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 26-November 12
  • Gender:Female

Публикувано: 17 November 2013 - 10:31 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 17 November 2013 - 10:08 PM, написа:

Ще ти се заядат за намордника,дори да е на повод и за торбички.

Торбички си нося от край време.Намордник имам вече и ми виси в ръката,но няма да му го сложа.Яд ме е ,че се заяждат.Това са хора ,който са виждали куче само на картинка.В крайна сметка се оказва,че колкото си по редовен,толкова си по-прецакан.Имаш само задължения,но не и права.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни