Dog.bg Форуми : общински проверки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

общински проверки изрядно, с чип, но без паспорт по време на разходка

#21 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 November 2013 - 11:08 PM

Мдам,кучкарите са най-големите престъпници в държавата...... :tb_195:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 November 2013 - 09:47 AM

В Пловдивската наредба въпросът за наморника е спорен. Пише кучета от средни и големи породи, но са изброили след това породи (немска овчарка, ротвайлер, пит бул и т.н "агресивни породи"). Никъде не е упоменато за голдени, лабрадори, хъскита и прочие. Закончетата и наредбичките са гадно нещо, но не е зле да им се хвърли по едно око, за да си знаем правата, поне. Това, че е без повод, на неразрешените места за това, се глобява. Наскоро наши познати платиха 100лв за двете си пуснати кучета (по 50лв на едно). За наморника е задължително при придвижване в градски транспорт и може би оживени места с много хора. И то не заради другото, ами нашите "дружелюбни породи" често искат да подушат четала на някой господин, който умира от страх, че ще му откраднат "достойнството". :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#23 Потребителят е офлайн   lotxen Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 14-September 12
  • Gender:Female

Публикувано: 19 November 2013 - 10:52 AM

Прегледах темата на верев!Съчувствам на потърпевшите,още докато чета,получавам сърцебиене,и ме обзема безпомощност!
Аз никога не съм ползвала каишка,и няма да ползвам!Ще се боря докато ми стигнат силите,с единствения аргумент,че докато бездомните са без каишка и намордник,не могат да искат от мен,да водя кучето си на каишка!Имам шар-пей-кастрирана,чипирана,декларирана за данък,и после декларирана за кастрация,безкрайно добродушно куче/,което от бебе не знае какво е каишка!Разхождам го в Северен парк/София/,околоблоково пространство/поне за два часа дневно/+уикендите ходим на Витоша!За тези четири години,освен от истерични пешеходци,не съм имала други проблеми!Моля ви ,кажете- каква е логиката при наличие на бездомни ,разхождащи се свободно кучета,да се приемат такива наредби?Питам ,защото ,ако се случи ,да имам среща с проверяващ ,съм готова да отделя средства ,време и нерви,за да се съдя до край!

#24 Потребителят е офлайн   simmonna Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 26-November 12
  • Gender:Female

Публикувано: 19 November 2013 - 11:06 AM

В наредбата на Община Варна,няма посочена дължина на повода,но е казано ,че кучета с тегло над 15кг трябва да са с намордник.На въпроса ми какво се прави с уличните кучета,защо няма достатъчно обособени поляни за разхождане на домашни такива отговора беше ние сме санкциониращ орган-за въпроси в общината.

#25 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 November 2013 - 12:05 PM

Само дето е 10 кг.
Хубавото на Софийската наредба е че пише повод ИЛИ намордник,а при нас уви само намордник :dh_188:

lotxen не съм съгласна с Вас.
Ако се разхождате на отдалечени места и полянки където рядко минават хора или ако идват бихте ги видели отдалеч и да хванете кучето ОК,но в градска среда и в парка е безотговорно за мен кучето да е без повод и да се шматка наляво-надясно между хора и кучета.
Не всеки е длъжен да обича кучета,хората ги е страх.
Имам точно случка със шар,който ме захапа за бедрото уж идвал да си играе и бил дружелюбен-да бе.....
Най се ядосвам на стопани с пуснати кучета.Щеще да има в пъти по-малко изнервящи ситуации и инциденти ако всеки си водеше кучето на каишка.
Има дълги поводи,Флексита и др.

Нищо лично към Вас просто лично мнение.

пс:И не мога да разбера що за аргумент е това с бездомните кучета.Няма да чистя след кучето си,защото те бездомните цапат на тях кой им чисти.Няма да го водя на каишка щото те бездомните са пуснати.
Хора Вие си имате куче и сте длъжни като стопани да спазвате някаква етика(оставете закона).Бездомните си нямат стопани и за тях никой не носи отговорност!Така,че за мен това е оправдание.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   katetol Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 586
  • Регистрация: 06-October 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 November 2013 - 12:24 PM

Напълно съм съгласна със Shibumi_Girl. Отговорността спрямо домашните ни любимци си е наша! А бездомните не валят от небето - те се появяват от недисциплинирано и безотговорно отношение на някогашни собственици към някогашни домашни! Все от някъде трябва да се започне - ако ние, като собственици, се дисциплинираме във всяко едно отношение, тогава и проблемите бавно и постепенно ще започнат да се решават.
Не знам дали сте забелязали, но българите сме странно племе - все искаме нещо да ни се случи, някой нещо да направи за нас, да слезе чудо от небето, но когато опре самите ние да спазваме правилата, които се създават, за да се въведе ред в хаоса по принцип, винаги ще донесем от десет кладенеца вода, та от десетия, защо те не важат за нас ...
Аз мразя да чистя след кучето си, защото ми мирише и ми се повдига ... но го правя, защото никой не е длъжен да му гази следите от живот; хич не искам да го водя все на повод, ама, като съм си избрала да живея в София - съобразявам се и търся възможности да го извеждам, когато мога, в извънградска среда; не ми се дават 24 лева годишен данък, но ги давам, защото такъв е закона ... същото важи и за чипирането, и за документите при пътуване и т.н. ...


User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 19 November 2013 - 07:04 PM

Аз лично от софийската наредба съм страшно доволна. Имам голямо куче - водя си го на 5 метрова ролетка с намордник. Пускам го съвсем свободен на поляната в парка, ако няма деца и нелюбими кучета. Чинно си нося паспорчето, както и моята лична карта. Наредбата не ме е ограничила в нищо.
Заградените кучешки полянки за мен са неприложими в нашите условия. Обикновено местата са малки, което води до струпване на ВСЯКАКВИ кучета с всякакви собственици. И докато в парка някак можеш да лавираш - в заграденото няма как.
Представете си едно таквоз кат мен с 40 килограмовко куче, дето не долюбва разни други мъжки. Значи ли, че ако се докопам първа до полянката другите ще пристъпват от крак на крак вън.

#28 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 19 November 2013 - 11:12 PM

Показване на мнениетоaldald, в 19 November 2013 - 07:04 PM, написа:

Аз лично от софийската наредба съм страшно доволна. Имам голямо куче - водя си го на 5 метрова ролетка с намордник. Пускам го съвсем свободен на поляната в парка, ако няма деца и нелюбими кучета. Чинно си нося паспорчето, както и моята лична карта. Наредбата не ме е ограничила в нищо.
Заградените кучешки полянки за мен са неприложими в нашите условия. Обикновено местата са малки, което води до струпване на ВСЯКАКВИ кучета с всякакви собственици. И докато в парка някак можеш да лавираш - в заграденото няма как.
Представете си едно таквоз кат мен с 40 килограмовко куче, дето не долюбва разни други мъжки. Значи ли, че ако се докопам първа до полянката другите ще пристъпват от крак на крак вън.

aldald , да не кажа друго ( тъй като сме от една страна ) ,
как ще искат да поставяме намордници след като не са зпознати с психологията на кучетата ни ???
И прав е Танов и другите : я да си гледат ( не работата, защото те от нея не отбират нищо ) другите задължения и да не се занимават с кучкарите...
Чипове??? - когато подскочи охлюва !
Когато наредбата се оформи от експерт запознат с кучешкото поведение и нужди ,тогава ще се съглася ....,което значи ,че в близките 10 години няма да стане .
А за чипирането - който иска да гуши държавата , да се набутва....
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#29 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 19 November 2013 - 11:26 PM

Показване на мнениетоstarrkopf, в 19 November 2013 - 11:12 PM, написа:

Показване на мнениетоaldald, в 19 November 2013 - 07:04 PM, написа:

Аз лично от софийската наредба съм страшно доволна. Имам голямо куче - водя си го на 5 метрова ролетка с намордник. Пускам го съвсем свободен на поляната в парка, ако няма деца и нелюбими кучета. Чинно си нося паспорчето, както и моята лична карта. Наредбата не ме е ограничила в нищо.
Заградените кучешки полянки за мен са неприложими в нашите условия. Обикновено местата са малки, което води до струпване на ВСЯКАКВИ кучета с всякакви собственици. И докато в парка някак можеш да лавираш - в заграденото няма как.
Представете си едно таквоз кат мен с 40 килограмовко куче, дето не долюбва разни други мъжки. Значи ли, че ако се докопам първа до полянката другите ще пристъпват от крак на крак вън.

aldald , да не кажа друго ( тъй като сме от една страна ) ,
как ще искат да поставяме намордници след като не са зпознати с психологията на кучетата ни ???
И прав е Танов и другите : я да си гледат ( не работата, защото те от нея не отбират нищо ) другите задължения и да не се занимават с кучкарите...
Чипове??? - когато подскочи охлюва !
Когато наредбата се оформи от експерт запознат с кучешкото поведение и нужди ,тогава ще се съглася ....,което значи ,че в близките 10 години няма да стане .
А за чипирането - който иска да гуши държавата , да се набутва....



:ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041:

#30 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 November 2013 - 07:37 AM

Показване на мнениетоaldald, в 19 November 2013 - 07:04 PM, написа:

Аз лично от софийската наредба съм страшно доволна. Имам голямо куче - водя си го на 5 метрова ролетка с намордник. Пускам го съвсем свободен на поляната в парка, ако няма деца и нелюбими кучета. Чинно си нося паспорчето, както и моята лична карта. Наредбата не ме е ограничила в нищо.
Заградените кучешки полянки за мен са неприложими в нашите условия. Обикновено местата са малки, което води до струпване на ВСЯКАКВИ кучета с всякакви собственици. И докато в парка някак можеш да лавираш - в заграденото няма как.
Представете си едно таквоз кат мен с 40 килограмовко куче, дето не долюбва разни други мъжки. Значи ли, че ако се докопам първа до полянката другите ще пристъпват от крак на крак вън.


Мдаа, точно това значи! В клетките винаги има точен подбор на кучета и стопани. Ако две кучета не се понасят, или едното обикаля на повод навън, или започват да излизат в друг час. Ако в клетката има 15 кучета с които твоето се разбира и само едно с което не... кибичиш вън и чакаш да си тръгне... За стопаните няма да кометирам - то е същото.
Но всичко си има плюсове и минуси. Преди това 1г. бяхме в София. Нямахме клетки (в Люлин). Имахме една умряла "полянка" пълна с човешки екскременти, боклуци, улични кучета (къде добри, къде не). Голдените, лабрадорите и послушните кучета бяха ок. Ама аз имам хъски (като за такова е послушно), което при нещо любопитно слага тапите в ушите и драсва да яде беоклуци, лайна, да подуши някакво бездомниче, да пресича булеварда... Принудих се да е постоянно на разтеглив повод, обаче като се заиграе ме дърпа, оплита се, падам, ставам, прибирам се с болки в кръста.
Когато дойдохме в Пловдив беше по-тежко първата седмица, докато се опознае с кучетата. След това - рай! Влизам, пускам го, сядам си на пейката, пия си биричката и си лафим с кучкарите. :beer:

Закона все на някого няма да е угоден. Това е ясно, че всички сме различни и няма как да се угоди на все. Но няма как да се направи закон съобразен с всички породи и темпераментни хора. А и не е нужно, защото законите се правят, че да предотвратят грешки. Говоря специално за натирването на кучета. Ако няма чип и го изриташ на улицата, никой няма да те разбере. Суупер. Морал...
Против съм събирането на таксички и данъци за глупости, при все, че общината и кошовете не иска да изхвърля. Против съм доста неща от наредбите, но наистина, как искаме нещо да бъде наред, ако ние не сме наред?
И накрая: МОЯТА СВОБОДА СВЪРШВА ТАМ, КЪДЕТО ЗАПОЧВА СВОБОДАТА НА ДРУГИЯ!
:rc_036:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#31 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 20 November 2013 - 08:29 AM

То и сега ако го чипираш и изхвърлиш на улицата пак няма как да те хванат. Дори някой да провери кучето, дори да открие по неведоми пътища кой е собственика пак няма да има кой да отиде при него на място и да му състави акт. Компетентни са не общинарите, а органите на агенцията.
Иначе наистина, когато се правят каквито и да са закони, наредби и други подзаконови актове, практиката е да се правят работни групи със съответните специалисти в областта.
Това означава, че когато се прави закон или наредба касаеща домашни любимци, трябва да се приобщават представители на киноложки организации, организации за защита на животните и етолози, доколкото има такива.
Иначе става така, че наредбата се обявява за противозаконна и се обезсилва, както стана със софийската.

#32 Потребителят е офлайн   мария николова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 09-March 12

Публикувано: 22 November 2013 - 06:12 PM

Темата ми стана интересна.От пловдив съм ,но тази година живеем в близко село , в което си направихме временна адресна регистрация.Платих в селото данък 3лв. за кучето.Иначе си ми искаха всички документи чип паспорт.Та се запитах неможели да си плащам всяка година тук в селото

#33 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 November 2013 - 08:56 AM

Показване на мнениетомария николова, в 22 November 2013 - 06:12 PM, написа:

Темата ми стана интересна.От пловдив съм ,но тази година живеем в близко село , в което си направихме временна адресна регистрация.Платих в селото данък 3лв. за кучето.Иначе си ми искаха всички документи чип паспорт.Та се запитах неможели да си плащам всяка година тук в селото


Много стопани правят именно така. Ако имаш адресна регистрация в село, плащаш по-малко. Ние обмисляхме да ги регистрираме на някой дядо или баба на село. Имам познати, които имат регистрация на кучето в селата, проверявали са ги инспектори и всичко е наред. Само казват, че са на гости в града. :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#34 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 25 November 2013 - 10:59 AM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 19 November 2013 - 10:47 AM, написа:

В Пловдивската наредба въпросът за наморника е спорен. Пише кучета от средни и големи породи, но са изброили след това породи (немска овчарка, ротвайлер, пит бул и т.н "агресивни породи"). Никъде не е упоменато за голдени, лабрадори, хъскита и прочие. Закончетата и наредбичките са гадно нещо, но не е зле да им се хвърли по едно око, за да си знаем правата, поне. Това, че е без повод, на неразрешените места за това, се глобява. Наскоро наши познати платиха 100лв за двете си пуснати кучета (по 50лв на едно). За наморника е задължително при придвижване в градски транспорт и може би оживени места с много хора. И то не заради другото, ами нашите "дружелюбни породи" често искат да подушат четала на някой господин, който умира от страх, че ще му откраднат "достойнството". :ab_041:


Аз имам лабрадорка на 1 година и съвсем редовно си вървим по главната ,по кафета, на тепетата . В общи линии на места с много хора - без наморник ( никога няма да й сложа) Пътува редовно и във влака ( за там има наморник, но досега никой не ни е карал да го слагаме) Тя до такава степен е свикнала с многото хора и различните транспорти ,че си ляга в краката ми и до там.
Разрешено ли е в градския в Пловдив ? Защото колкото и пъти да съм се пробвала да се кача ми казват "не може"

#35 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 November 2013 - 02:31 PM

Разрешено е, в градския транспорт и най-вече в трамваите в София (там даже и уличните сами си се качват, да се повозят за две спирки :r_181:).
В нашите наредби пише "градски транспорт", но наистина не дават. То в Пловдив даже такситата не искат да качват кучета...
Ние също редовно се моткаме по главната и все забравяме наморниците, добре, че никой не ни е проверявал. За влака трябва да има, но и ние не сме ги слагали наморниците. Зависи на каква контрола попаднеш и на какви пасажери. В наредбите пише, че ако друг пътник се оплаче могат да те изгонят вън на рампата на последен вагон. :tb_195:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#36 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 26 November 2013 - 06:59 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 26 November 2013 - 03:31 PM, написа:

Разрешено е, в градския транспорт и най-вече в трамваите в София (там даже и уличните сами си се качват, да се повозят за две спирки :r_181:).
В нашите наредби пише "градски транспорт", но наистина не дават. То в Пловдив даже такситата не искат да качват кучета...
Ние също редовно се моткаме по главната и все забравяме наморниците, добре, че никой не ни е проверявал. За влака трябва да има, но и ние не сме ги слагали наморниците. Зависи на каква контрола попаднеш и на какви пасажери. В наредбите пише, че ако друг пътник се оплаче могат да те изгонят вън на рампата на последен вагон. :tb_195:


Аз съм се возила един път там и то Стара Загора до В.Търново . Влака беше абсолютно празен ,а кондуктора ни посрещна с "кво прави тва куче тука" и ни накара да идем там. Но карай така е писано по закон- ще го спазвам.
Ако наистина е разрешено в градския мисля да си търся правата и да споря с малоумните кондуктори.Ако трябва и жалби ще пускам . Не че се возя много на автобус така или иначе предпочитам да вървя,но се налага понякога.Не може да е разрешено, а понеже кондукторите не искат да има куче в автобуса да се правят на интересни!!!И аз много неща не искам да бъдат така както са , но..... Иначе съм виждала на един автобус ( N26 ако не се лъжа) табела разрешено за кучета,но до там ...
Къде мога да я прочета тази наредба за Пловдив ,че нещо нищо не намирам из интернет.

#37 Потребителят е офлайн   peternm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 402
  • Регистрация: 24-January 09
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 26 November 2013 - 11:11 PM

Показване на мнениетоNera :), в 26 November 2013 - 06:59 PM, написа:

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 26 November 2013 - 03:31 PM, написа:

Разрешено е, в градския транспорт и най-вече в трамваите в София (там даже и уличните сами си се качват, да се повозят за две спирки :r_181:).
В нашите наредби пише "градски транспорт", но наистина не дават. То в Пловдив даже такситата не искат да качват кучета...
Ние също редовно се моткаме по главната и все забравяме наморниците, добре, че никой не ни е проверявал. За влака трябва да има, но и ние не сме ги слагали наморниците. Зависи на каква контрола попаднеш и на какви пасажери. В наредбите пише, че ако друг пътник се оплаче могат да те изгонят вън на рампата на последен вагон. :tb_195:


Аз съм се возила един път там и то Стара Загора до В.Търново . Влака беше абсолютно празен ,а кондуктора ни посрещна с "кво прави тва куче тука" и ни накара да идем там. Но карай така е писано по закон- ще го спазвам.
Ако наистина е разрешено в градския мисля да си търся правата и да споря с малоумните кондуктори.Ако трябва и жалби ще пускам . Не че се возя много на автобус така или иначе предпочитам да вървя,но се налага понякога.Не може да е разрешено, а понеже кондукторите не искат да има куче в автобуса да се правят на интересни!!!И аз много неща не искам да бъдат така както са , но..... Иначе съм виждала на един автобус ( N26 ако не се лъжа) табела разрешено за кучета,но до там ...
Къде мога да я прочета тази наредба за Пловдив ,че нещо нищо не намирам из интернет.



http://plovdiv.bg/ob...%D0%BD%D0%B0-2/

Тази трябва да е .

#38 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 28 November 2013 - 07:53 AM

(4) (изм. с Р. №499,Пр.№22 от 20.12.2012г.) При пътуване със средствата на масовия градски транспорт собственикът, водачът или стопанинът е длъжен да превозва кучето в транспортен кафез, кучета-водачи – с неразтеглив повод. Имат право на пътуване само кучета, регистрирани съгласно изискванията на настоящата наредба.

Така са го написали, че няма разчитане. Същото е за наморника:
Чл.13. (1) Собственикът, водачът или стопанинът на куче – домашен любимец е длъжен да разхожда кучето си с нашийник и неразтеглив повод, а кучетата от породите: кавказка овчарка, българско овчарско куче (каракачанка), германски дог, немска овчарка, ризеншнауцер, московска стражева, черен териер, доберман, ротвайлер, бултериер, питбул, стафорширски териер, мастиф, американски булдог, както и едри кучета с агресивен характер – с неразтеглив повод до 1,5 м. и с намордник.

(2) От намордник са освободени кучета – водачи на незрящи хора;

То така пак не става ясно кой, къде, как и защо! Аман!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#39 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 28 November 2013 - 08:47 AM

Кое не е ясно!? Опростявам:

1. В автобус, тролей и т.н. само в клетка. Ако не са регистрирани нямате право да ги превозвате в градски транспорт.
2. Едри и/или агресивни кучета се разхождат с повод 1.5 м. и винаги с намордник.
3. По лек режим за кучета водачи - без клетка в градския транспорт и без намордник на разходка.

#40 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2013 - 05:38 PM

е как в градския транспорт ще довлечеш транспортна клетка за 50 кг добиче?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни