Dog.bg Форуми : общински проверки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

общински проверки изрядно, с чип, но без паспорт по време на разходка

#61 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 16 December 2013 - 09:45 AM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 16 December 2013 - 08:40 AM, написа:

Само да добавя - за френски булдог и мопс не се изисква наморник, защото се водят малки кучета. Изискването е само за големите породи. А и има медицински наморноци за сладките муцунки, но са скъпи и трудно се намират, доколкото разбрах.

Благодаря за информацията :)
User's Signature

Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 09 March 2014 - 10:20 AM

Здравейте !
Искам да попитам дали някой от гр.Пловдив е ходил да си пререгистрира кучето и дали е вярно,че са смъкнали данъка на 30лв ?

#63 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 March 2014 - 01:55 PM

Показване на мнениетоNera :), в 09 March 2014 - 10:20 AM, написа:

Здравейте !
Искам да попитам дали някой от гр.Пловдив е ходил да си пререгистрира кучето и дали е вярно,че са смъкнали данъка на 30лв ?


Данък куче 2014

Явно са видяли, че са смешни с тия 50лв.
Ще ходя да плащам около 15ти март и пак ще пиша, за да потвърдя.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#64 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 09 March 2014 - 06:21 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 09 March 2014 - 02:55 PM, написа:

Показване на мнениетоNera :), в 09 March 2014 - 10:20 AM, написа:

Здравейте !
Искам да попитам дали някой от гр.Пловдив е ходил да си пререгистрира кучето и дали е вярно,че са смъкнали данъка на 30лв ?


Данък куче 2014

Явно са видяли, че са смешни с тия 50лв.
Ще ходя да плащам около 15ти март и пак ще пиша, за да потвърдя.


И аз по това време горе-долу мисля да ходя, че то не остана време :) ! Явно никой не си е плащал данъка миналата година ( нормално бих казала)..само дай пари, а условия за животинките никакви!И 30лв. са им много.

#65 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 09 March 2014 - 06:58 PM

Показване на мнениетоNera :), в 09 March 2014 - 06:21 PM, написа:

И аз по това време горе-долу мисля да ходя, че то не остана време :) ! Явно никой не си е плащал данъка миналата година ( нормално бих казала)..само дай пари, а условия за животинките никакви!И 30лв. са им много.


Аз бях една от малкото, които отиде да си го плати. Но казах, че ми е подарен (беше първа регистрация) и май месец ми взеха само 30лв. (до края на годината). Всичките ми познати или ги регистрираха по селата, където е 5-10лв. данъка, или пропуснаха. Хубавото е, че който не е платил мин. година, сега ще плати и за нея 30лв., не 50лв. Поне така беше закона преди.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#66 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 09 March 2014 - 08:34 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 09 March 2014 - 07:58 PM, написа:

Показване на мнениетоNera :), в 09 March 2014 - 06:21 PM, написа:

И аз по това време горе-долу мисля да ходя, че то не остана време :) ! Явно никой не си е плащал данъка миналата година ( нормално бих казала)..само дай пари, а условия за животинките никакви!И 30лв. са им много.


Аз бях една от малкото, които отиде да си го плати. Но казах, че ми е подарен (беше първа регистрация) и май месец ми взеха само 30лв. (до края на годината). Всичките ми познати или ги регистрираха по селата, където е 5-10лв. данъка, или пропуснаха. Хубавото е, че който не е платил мин. година, сега ще плати и за нея 30лв., не 50лв. Поне така беше закона преди.


Аз имах 1вата година безплатно заради чипа ни и сега за 1ви път ще плащам. И аз си ги мислех тези варианти да я регистрирам от където се водя родом ( там е 12лв ),но все пак май ще е в Пловдив, ако е наистина 30лв

#67 Потребителят е офлайн   diadra Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 27-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора/ София/Варна

Публикувано: 10 March 2014 - 05:38 PM

По закон, си регистрираш кучето, от където ти е личната карта - т.е. постоянно местожителство. Като ме спрат в София...казвам че е регистрирана в друг град и ...хлъц-закона е такъв и край:).

Аз си плащам данъка ...но в СЗ са направили 4-5 големи и оградени площадки специално за кучета, с кошчета, пейки ...абе да ти е кеф да си платиш! В столицата естествено никой не си е мръднал пръстта последните МНОГООО години по тази тема!

#68 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 March 2014 - 05:50 PM

Показване на мнениетоdiadra, в 10 March 2014 - 05:38 PM, написа:

По закон, си регистрираш кучето, от където ти е личната карта - т.е. постоянно местожителство. Като ме спрат в София...казвам че е регистрирана в друг град и ...хлъц-закона е такъв и край:).

Аз си плащам данъка ...но в СЗ са направили 4-5 големи и оградени площадки специално за кучета, с кошчета, пейки ...абе да ти е кеф да си платиш! В столицата естествено никой не си е мръднал пръстта последните МНОГООО години по тази тема!


Така е. Ние пловдивчани сме като софиянци - всеки си има роднини в "провинцията". Тези, които не са по адрес в село, го регистрират на името на дядо или баба. Така после можеш да кажеш "подарено ми е/ намерих го" и да го запишеш в друга община.
Другото по закон е, че ако се местиш от една община в друга, в рамките на 7 дни трябва да се запишеш в новата община и да се отпишеш от старата.

И тук в Пловдив си имаме такива оградени площадтки, поради простата причина, че никъде другаде не ни е позволено да са кучетата ни. Даже, ако може да прехвърчаме, докато стигнем до тези площадки - най-добре.
Та и ние си имаме кошчета, пейки, че и беседки понякога (стига да помрънкаме достатъчно и да помогнем с пренасянето). И кошчета си имаме, които се изхвърлят веднъж месечно и то с голям зор и скандал от наша страна...
А и "мундари" има навсякъде. Клетките са хубавки първата година. След това (ако няма будни кучкари) стават пълни с боклуци, разкъсани топки, плондери, чашки, акита и подобни. Пейките биват разфасовани, изкъртени или изръфани от някое сръчно куче. Тревата е завинаги изгубена, прахоляка лятото ти люти на очите, а останалата гола пръст е осеяна с изкопани дупки, като лунен пейзаж...
Стопанисването е важно. Но е глупаво хем да даваме пари, хем ние сами да инвестираме, че да си оправим клетките.
Мислих, че само в парк Рибница е така, ама се разходих преди време и до тази в центъра, тази до р.Марица - същата кочина...
:flagbg:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#69 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 10 March 2014 - 07:45 PM

Показване на мнениетоdiadra, в 10 March 2014 - 06:38 PM, написа:

По закон, си регистрираш кучето, от където ти е личната карта - т.е. постоянно местожителство. Като ме спрат в София...казвам че е регистрирана в друг град и ...хлъц-закона е такъв и край:).

Аз си плащам данъка ...но в СЗ са направили 4-5 големи и оградени площадки специално за кучета, с кошчета, пейки ...абе да ти е кеф да си платиш! В столицата естествено никой не си е мръднал пръстта последните МНОГООО години по тази тема!


Миналата година изрично ходих 1во да попитам къде да си регистрирам кучето, понеже по лична карта не се водя в Пловдив (до миналата година бях студентка и не съм си правила адресна регистрация) и ми беше отговорено, че нямало никакво значение..просто при смяна на адреса да ида да ме отпишат от регистъра. Много дълбоко ме съмнява да върнат някой отишъл да им даде пари :md_064:

#70 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 March 2014 - 10:52 PM

Показване на мнениетоNera :), в 10 March 2014 - 07:45 PM, написа:

Миналата година изрично ходих 1во да попитам къде да си регистрирам кучето, понеже по лична карта не се водя в Пловдив (до миналата година бях студентка и не съм си правила адресна регистрация) и ми беше отговорено, че нямало никакво значение..просто при смяна на адреса да ида да ме отпишат от регистъра. Много дълбоко ме съмнява да върнат някой отишъл да им даде пари :md_064:


При регистрация никой не ми е искал лична карта. Преписа си жената нещата от паспорта, ама аз ли съм, не съм ли - нея не я вълнува. Записа адреса, където живее кучето. Казах си естествено моя, но по лична карта мога да съм от Луната - тя няма от къде да знае...
Така е - по закон е едно, на практика (на касата с парите) е друго.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#71 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 14 March 2014 - 05:53 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 11 March 2014 - 11:52 PM, написа:

Показване на мнениетоNera :), в 10 March 2014 - 07:45 PM, написа:

Миналата година изрично ходих 1во да попитам къде да си регистрирам кучето, понеже по лична карта не се водя в Пловдив (до миналата година бях студентка и не съм си правила адресна регистрация) и ми беше отговорено, че нямало никакво значение..просто при смяна на адреса да ида да ме отпишат от регистъра. Много дълбоко ме съмнява да върнат някой отишъл да им даде пари :md_064:


При регистрация никой не ми е искал лична карта. Преписа си жената нещата от паспорта, ама аз ли съм, не съм ли - нея не я вълнува. Записа адреса, където живее кучето. Казах си естествено моя, но по лична карта мога да съм от Луната - тя няма от къде да знае...
Така е - по закон е едно, на практика (на касата с парите) е друго.


Днес ходих да си платя данъка, 30лв е ! И никой не ми поиска лична карта или каквото и да е било.... Казах си името, платих си и си заминах.

#72 Потребителят е офлайн   Nera :) Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 102
  • Регистрация: 31-January 13

Публикувано: 20 February 2015 - 09:45 PM

Някой плащал ли си е данъка в Пловдив тази година? Още ли е 30лв ?

#73 Потребителят е офлайн   borislava_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 88
  • Регистрация: 03-October 12

Публикувано: 24 June 2015 - 05:50 PM

Здравейте!
В петък мисля да ходя да регистрирам кучето,може ли да ми обясните къде трябва да отида с паспорта?Също така в паспорта кучето е записано на името на приятеля ми,трябва ли да съм с неговата лична карта или най-добре да направя регистрацията на мое име,защото той няма да може да ме придружи.
Благодаря Ви :ae_085:

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни