Dog.bg Форуми : Халона

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Халона отново коте, сблъскало се с човешката жестокост

#1 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 09 November 2013 - 12:56 AM

Тя се появи в деня на Архангел Михаил. Иконата на Архангел Михаил обикновено стои на входа на православния храм, подканящ ни да влизаме в него с чисто сърце и чисти мисли. Днес не мога да имам чисти мисли и не мога да имам сърце. Не им към изродът, причинил и това. Не е сигурно какъв е точно химикалът, с който е залята, сигурни сме, че болката е била ужасна. Ушите са така изгорени, че на практика липсват. В горната част на опашката не е останала кожа - вижда се костта, вероятно има и увредени нерви там - не можеше да я движи, когато я намерихме, само я влачеше. Очевидно болката е била зловеща и в паниката си тя е опитала да я махне от ушите си - в резултат е обгорила и лапичките си. Не вярва на хората / защо ли?/ и се наложи да бъде упоена, за да може да бъде прегледана и почистена. Температурата и е 39.8 и е включена на антибиотик и обезболяващи. В следващите дни ще бъде направен рентген. Архангел Михаил помага в ежедневната битка на хората с демоните на злото и може да съживява. Моля се да използва всичките си сили тук
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 24 November 2013 - 12:39 AM

Халона е по-добре, доколкото е възможно при нейните наранявания. Раните бавно заздравяват - бавно, защото не всеки ден успяват да я обработят. В момента, в който се посегне към нея за манипулация, просто откача. Седи стресирана в единия ъгъл на клетката. Днес докторите са успяли да я обезпаразитят втори път... срещу надраните си ръце. Иначе, ако не я приклещваш и не и причиняваш болка, седи докато я галиш и като че се чуди какво правиш. И ... Халона е положителна за ФИВ. Не виждам как ще и намеря приемен дом, категорично няма как да я върна там, където и е причинено всичко това и малко съм замаяна от всичкия ми късмет напоследък. Пу, не моят - на котките. И съвсем съм отчаяна от т.нар. "хора", които ни обграждат. Ако някой се сети за много специален приемен дом, в който може да бъде настанена, ще бъда изключително благодарна да пише. Тя не може да остане в клиниката, там няма какво да се направи за сега за нея. Не може и на улицата.

#3 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 24 November 2013 - 02:55 AM

Ох, милата, ох ...
Пожелавам й всичкия късмет на света оттук нататък.
Къде може да се дарява за нея?
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 November 2013 - 10:37 AM

Извинявайте, че се меся.

Може да се дари в клиниките 'Добро Хрумване' за Халона или по банков път:
Банкова сметка - BG05UNCR96601042788905;
BIC UNCRBGSF;
Уникредит Булбанк;
Детелина Крумова
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#5 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 26 November 2013 - 08:26 PM

Това е Халона в момента - http://www.youtube.c...eature=youtu.be . Вече с първа ваксина. И с абсолютно неясно бъдеще. Благодаря на Елизд, която се натовари с всичките ми подопечени, вкл. Халона за последните дни, в които отсъствах. :rc_036: :wub: Някой знае ли как може да се озвучи клипчето с песента?

#6 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 27 November 2013 - 12:51 AM

За озвучаване на клипчето - на администратора на клипа в ютюб са му активни едни опцийки за избор на музикален фон, там в търсачката трябва да се напише името на песента, надявам се, че ще я има във вградената база на ютюб;
ако я няма трябва да се направи извънютюб, някой да монтира песента и клипа във видео програмка.
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 03 December 2013 - 02:35 PM

http://www.youtube.c...eature=youtu.be

#8 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 13 December 2013 - 10:25 PM

Халона е ваксинирана и от днес прибрана в "приемен офис", докато се намери /надявам се/ приемен дом за нея. С излизането от клетката се е "окупирала" в затворено котешко легло тип"иглу" и не е излязла от там до приключване на работния ден. Тя е в компанията на Атлас /за него не съм писала, Ромчански ФИВ много сладък герой/, който има мисия - да и помогне със социализацията с хора. Хората в офиса обаче, смятат, че тя няма да има нужда от помощ - след първоначалното задължително хъкане, Халона се е успокоила и е заспала, по време на галене :). Халона е вече ваксинирана и през следващата седмица и предстои реваксинация. И продължава да търси приемен дом, докато и се намери постоянен такъв. Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 14 December 2013 - 08:32 PM

Не съм сигурна все още, но ... мисля, че ще стане. Халона явно е доволна от новото си статукво. Още първата нощ е ползвала тоалетната и се е хранила. Днес продължава да седи в къщичките, когато има хора в стаята, но при посягане към нея не реагира нито с посягане, нито с хъскане. Продължава първата минута - две да не е сигурна в човека, но поведението и е коренно различно. Благодаря за насочените към Халона 100 лв. от форумните календари :rc_036: С тях покрих днес част от сметката и в клиниката.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#10 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 02 January 2014 - 09:34 PM

http://www.youtube.c...eature=youtu.be Момичето вече е с две ваксини, а след седмица ни предстои кастрация. Остана ни "само" дом.

#11 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 04 February 2014 - 04:38 PM

Уникална котка и невероятна промяна - http://www.youtube.c...eature=youtu.be
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимкаПрикачена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Zarq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 304
  • Регистрация: 06-February 13

Публикувано: 10 May 2015 - 07:55 PM

След почти година и половина в приемен офис, Халона замина в приемен дом, разбира се, не в България. Много ми беше трудно да се разделя с нея, все още ми е свит стомаха. Но, тя нямаше вече никакъв вариант, освен връщане в клетка, а и не можеше да постигне нищо повече в офиса. Като цяло, прие пътуването добре, държи се адекватно на ситуацията и дори вече е започнала да флиртува с приемната си майка. За сега, не и се търси дом, изчаква се времето за нейната адаптация.
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни