Dog.bg Форуми : Никой не знае от какво е болно кучето ми ....

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Никой не знае от какво е болно кучето ми ....

#1 Потребителят е офлайн   ttedy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 11-November 13

Публикувано: 11 November 2013 - 03:58 PM

Здравейте , за първи път пиша във форум и мн се надявам да ми помогнете по някакъв начин .Кучето ми е болно от може би месец и нещо ,два . Всичко започна изведнъж ,както си беше добре, хапваше си , ходеше, потичваше нормалното за нея поведение скимуцаше си когато иска нещо , посрещаше ни на вратата ,а на сутринта просто не искаше да стане, спа цял ден . Не я закачихме решихме ,че просто и се спи. не ядеше не ходеше на вън, не пие вода.,нищо само спи.На втория и третия ден беше същото затова решихме да я заведем на ветеринар при който ходим всеки път .Направи й ехография на коремчето и матката защото получава фалшива бременност , та трябваше да се провери дали има някакъв секрет или гной, не знам, нямаше нищо беше чиста.Имаше температура малка с 1 градус повече от нормата ми каза ветеринаря.Занесохме и урина .Доктора каза ,че има нещо в урината , но това било нормално "Явно сте преживели настинка, бронхит " каза доктора , изписа едни хапченца 3 за три дена и една инжекция в гърба за температурата . беше петък до неделя трябваше да се оправи , но не! Имахме и преди трагични случаи с нея и ни оправиха в Ст.Загора(Тракийски университет) затова отидохме в понеделник направо там .Дадохме урина пак и отново направихме преглед на ехограф също така и направиха рентген на цялото тяло, аналните жлези прегледаха ,слушаха и дробовете.Установиха ,че всичките й органи са напълно здрави и няма нужда от притеснения .Дежурния доктор каза, че кучето има някаква инфекция и ще се оправи от същите хапчета които ни беше преписал нашия доктор , но каза 10 дена да ги пием и в по голяма доза.В интерес на истината лекарствата подействаха само за едно , кучето на 4,5 ден някъде спря да спи, а стоеше с изправена главичка пиеше водичка,но не ядеше нищо, нито саламче, нито месце , неща за които преди умираше.(изследванията на урината са на файл 1).След 10 дена кучето започна да слабее и отново в Ст.Загора в института ,при др. лекар.Изкара изследванията които се пазеха при тях от ехографа,рентгена,вътрешните болести ,всичко, което имаха за нея , но и взе и кръв след като излезнаха кръвните (файл 2) лекаря каза ,че кучето ми има остра бъбречна недостатъчност , каза ни ,че това се е виждало още в първите изследвания на урината , но той не може да коментира грешките на неговия колега ,преписа ни системи(файл3) и думите му бяха "Ако има нещо от което животното ще се оправи , това са тези системи , ако не ...ефтаназия или да се остави само да издъхне" .Прати ни при негов колега от нашия град за по лесно за нас, всеки ден в продължение на една седмица вливания.Ако кучето ми прояде доктора каза ,че ще се оправи и ще живее.На 7 ден кръвни и ако има подобрение то ще се види веднага на изследванията..На 5 ден кучето хапваше по 3,4, хапчици смляно месо.Което ни даде надежда . На 7мия ден отидохме да вземем изследванията (файлове 4.1 и 4.2) които бяха пак лоши и ветеринарния ни посъветва да не мъчим животното . Решихме да си вземем сбогом с нея и на др ден да решим къде и при кой да я приспим .на следващия ден минахме през ветеринаря да си вземем документите които бяха останали при него и нз дали моите хиляди въпроса(които се въртяха все около това ,че на кучето ми креатинина е в норма) или това ,че кучето показваше признаци на живот , но доктора каза ,че се съмнява дали не е др диагнозата , някакво запушване на каналите м/у жлъчката и черния й дроб , така ни обясни на нас .Препоръча ни ако желаем да направим още едно нещо за нея последно да пробваме и че нищо не губим, само една инжекция , след 7,8 дена да идем пак ако не... Още вечерта кучето започна да се храни ,да ни следва до кухнята , да любопитства... Толкова много се зарадвахме, на 5,6 ден обаче пак увеси носле ,на 7мия ден бяхме при доктора бихме още една и каза след 7 дена пак да идем и същото се повтори на следващите 7 дена доктора каза ,че имало хапченца и по добре да и даваме от тях , живото-поддържащи за нея до края на живота и трябва да ги пие всеки ден , но са имуносупресивни , ( дехидрокортизон ) с тях е добре ,хапва, ходи малко на вън , но след като изпи 5 хапче от тях на следващия ден решихме да и ги спрем и да и ги даваме през ден , за да не и вредят толкова , но се влоши много , започна да залита, трепереше, не яде.На следващия ден пак и дадохме и е по добре . Прочетох в Интернет за това лекарство и не пише , че е за отпушване на каналите м/у жлъчката и черния дроб , да не говорим ,че е за хора самото лекарство ... та оказа се ,че нямам диагноза още,вече два месеца .Сърцето ми се къса за кученцето ми ... Искам да Ви кажа ,чак сега ,че кучето ми е на 11 години , споделям го най - отдолу , защото всеки който й чуе годините решава ,че е бъбречна недостатъчност заради популярността на заболяването при възрастните кучета или че и е дошло времето , но не е така , органите и са напълно здрави, както и беше тя , просто един ден се събуди в това състояние сега я поддържаме ,но не мога да приема ,че това е правилното лечение .Моля Ви , дайте съвет , или мнение .Благодаря ви предварително .

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   markova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 29-November 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 November 2013 - 08:58 AM

Здравей, много искрено съжелявам за кучето ти! Само едно имам да ти кажа ГОРЕ ГЛАВАТА. Преди повече от година ходихме 6 месеца по лекари с нашето куче - Тара. Сменихме 3 клиники и поне 5-ма ветеринари и никой не успя да й помогне. Точно като теб пробвахме всичко - всякакви изследвания, хапчета, антибиотици, инжекции, лечебна храна и НИЩО. След 6-тия месец си казах "стига съм мъчила Тара, достатъчно страда от всичките манипулации, дето се вика ще й мине като на куче" и спряхме да ходим по лекари, след 7 дни Тара оздравя от само себе си и ме хвана яд защо по-рано не съм я оставила намира. Явно от хилядите медикаменти беше станала по-зле, от колкото беше в началото. Факт е че малко след това хвана краста и гъбички (едновременно), защото организма й беше много отслабнал вследствие от хилядите медикаменти, който беше приемала. После се наложи и тези болести да лекуваме, но до тях нямаше да се стигне, ако не бях позволила 6 месеца да я лекуват с каквото им падне.

Казвам ти това, защото не винаги това, което казват лекарите е правилно. Не казвам да не ходиш по лекари и да й спреш лечението, а просто никога да не се доверяваш 100% на даден лекар. Винаги искай второ мнение от независим лекар, като не му казваш какво е казал първия. На тях им е лесно, просто, защото не са обвързани с животното и не им пука какво ще се случи с него. Ти гледаш това куче вече 10 години и е част от семейството ти не може да го оставиш да умре просто ей така! Моя съвет е да не позволяваш евтаназия и да продължиш с консултацията с лекари. Ако трябва да му се направят още няколко изследвания ОК, но ако пак ти предпишат лекарство преди да го дадеш говори с друг лекар. Предлагам ти да обиколиш много ветеринари с тези изследвания и да им чуеш мнението и чак тогава да решиш как да го лекуваш, защото мисля, че на твоето няма да му мине от само себе си.

При бъбречната недостатъчност едни системи не опарват работата! Трябва да ходи редовно до края на живота си за вливане на системи. Баба ми има бъбречна недостатъчност и ДА може да е човек, но органите функционират по един и същ начин. При бъбречната недостатъчност, бъбреците не могат да извличат токсините чрез урината, защото не работят и се налага организма да се пречиства редовно чрез системи от вредните емисии. Баба ми ходи 2 пъти в седмицата на хемодиализа (вливат й системи) и не е пишкала от години, защото при бъбречна недостатъчно не пишкаш. Мисля, че ако кучето ти има бъбречна недостатъчност не би трябвало да може да пишка, задай този въпрос на лекаря! Също така, при тази болест не трябва да се пият течности!

Не знам какво друго да ти кажа освен отново ГОРЕ ГЛАВАТА! Кучето ти ще се оправи, щом го обичаш и не искаш да избереш лесния начин. Трябва упоритост и мисловна дейност. За мен това, че кучето ти е на 10 години не е фактор, защото аз имам и 16 годишна болонка, която не бих приспала, ако някой лекар ми го каже. Тези животни са част от семействата ни не може да взимаме такива решения вместо съдбата. Какво ще рече "да не се мъчи", ако ставаше дума за майка ти или майката на ветеринара, дали щеше така лесно да се каже "евтаназия"?!
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   ttedy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 11-November 13

Публикувано: 17 November 2013 - 08:56 PM

Благодаря много за думите ви , който ми дават много надежда наистина < markova>Нямам намерение да се отказвам , даже в никакъв случай не бих,живота е борба .Искам да ви споделя , че на кучето ми му откриха кърлежова инфекция , във форума на дог.бг, но в отдела с ветеринарен кабинет бях пуснала проблема си , там един ветеринар на който съм многооо благодарна ме посъветва да направя тест за кърлежова инфекция , която се оказа ,че имаме .Още е рано да говоря каквото и да било за лош или щастлив край на моята история , но се надявам да свършат мъките на моето куче и да бъдем заедно още дълги години.

Доколкото до ветеринарите странно е ,че има само две училища в България за този вид медицина , а в моя случай всеки ветеринарен беше с различно мнение(а във вашия с различно лекарство), сякаш са учили на различни места.Радвам се , че има и мн кадърни , разбиращи си от работата доктори и сайтове като този които да помагат на животинките ни и на нас стопаните им.

Също бих искала да добавя , че кърлежовата инфекция не звучи никак страшно , но е доста коварна .Симптомите са различни, при някои има едно при др . друго , а най-лошото е ,че периода от ухапването или заразяването до периода на симптомите може да бъде и месеци , а края може да бъде фатален за животинката.

Отново мн ви благодаря за коментара <markova>!!!

#4 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 17 December 2013 - 11:33 PM

Здравейте. От доста време не сте писали. Надявам се всичко да е наред и ако не друго то поне да сте открили какво тормози кучето ви. Аз съм в същото положение от 1 година почти. 5 доктора - 0 диагнози, десетки догатки.. Кучето го разпапуриха от инжекции, антибиотици, мазила и какво ли още не.. Накрая аз реших да търся от какво е болен, или по-точно как да го накарам да се чувства по-добре и да го закрепя (все пак е само пале на 1 год. и 3 месеца) Относно докторите- нямам думи!




Пожелавам ви само успех и кураж да се справите с проблема! :rc_036:


User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 19 December 2013 - 08:04 AM

не сте описали от какво страда вашето куче,Анелия. :re_037: .........по отношение на докторите,кой ли пък ги обича,аз също не............ :zz_020:

#6 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 20 December 2013 - 01:27 AM

Показване на мнениетоAXEL Бултериерът, в 19 December 2013 - 09:04 AM, написа:

не сте описали от какво страда вашето куче,Анелия. :re_037: .........по отношение на докторите,кой ли пък ги обича,аз също не............ :zz_020:


Ами аз писах и в другата тема - 1во беше демодекоза, после атпоичен дерматит, после алергия... и аз не знам - кучето се чешише до кръв и ближеше лапи постоянно. в момента е на диета и горе долу е добре :ae_085:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   cvetyhinkova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 02-January 14

Публикувано: 02 January 2014 - 07:58 PM

Не знам дали кучето Ви се е оправили,което желая силно,но в случай,че не е мога да препоръчам чудесна докторка,която е специалист по кожни заболявания при кучета.Днес водих за първи път моето в тази клиника и ми направи страхотно впечатление.Ако имате нужда от съвет може да ми пишете ,за да не звучи като реклама,но наистина отношението и професионализма са на невероятно ниво.

#8 Потребителят е офлайн   HighWay Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 264
  • Регистрация: 07-February 09
  • Gender:Male

Публикувано: 03 January 2014 - 11:06 AM

Показване на мнениетоcvetyhinkova, в 02 January 2014 - 05:58 PM, написа:

Не знам дали кучето Ви се е оправили,което желая силно,но в случай,че не е мога да препоръчам чудесна докторка,която е специалист по кожни заболявания при кучета.Днес водих за първи път моето в тази клиника и ми направи страхотно впечатление.Ако имате нужда от съвет може да ми пишете ,за да не звучи като реклама,но наистина отношението и професионализма са на невероятно ниво.


Здравейте

Мнението ми не е много към темата. Просто искам да добавя че мнението за даден специалист въобще НЕ е без значение когато става въпрос за нашите любимци и особено когато здравето им е застрашено.
Те са част от нас и се радваме заедно или страдаме заедно. Мисля че целта на един публичен форум е да си помагаме за това нашите любимци да са здрави и щастливи , което прави и нас такива.
За това НЕ смятам че мнението за определен специалист (дори и субективно) може да се приема за реклама, а като опит да си помогнем един на друг като с това помагаме и на нашите приятели. Когато всички го правят ние ще знаем на кого да се доверим и на кого не, както и каква е истината за която толкова тръбим че уважаваме и подкрепяме.

Във връзка със здравословните проблеми на кученцето ми аз се обърнах към двама специалисти.

д-р Бобадова (козата Ани) въобще не благоволи да ми отговори , и съдейки по Блог-а си и ФБ тя бе заета с това да позакърпи изтънелия си имидж призовавайки публиката срещу борбата с мобилните оператори , и нейните лични проблеми със същите, проблемите с "чалгата" и др много наболели "медицински" проблеми.
Виждам че изразходва огромна енергия която е насочена към значението на собствената си персона , но в очите на другите.
Разбира се тя не е длъжна да вземе отношение. Но струваше минута време в което просто да напише "Не съм специалист - обърнете се към друг"
Минута е прекалено много когато се отнася за един кучешки живот или смърт , когато този живот не е поставен в светлините на прожекторите.
Жалко и срам

Д-р Желязков
Помага ми не за първи път , човекът откликна веднага , запозна се и обсъдихме изследванията и възможностите за лечение. въпреки че някои от дните бяха почивни това не му попречи да бъде близо до нас в труден момент , защото понякога лечението на самия пациент много зависи и от правилното "лечение" на тази около него.

Бих искал да поздравя и Алекс Бултериерът , не съм имал личен контакт с него, но виждам че откликва на всяка една здравословна тема , и нашите човешки притеснения.

Бих искал да поздравя хората заставали винаги до нас и нашите любимци в трудни моменти

@ttedy , извинявам се че поставям тези неща във вашата тема.Надявам се приятелчето ви да е добре


Поздрави









User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   cvetyhinkova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 02-January 14

Публикувано: 04 January 2014 - 11:26 AM

Здравейте,

Клиниката,в която заведохме кученцето по препоръка на друг ветеринарен лекар,който ни заведе там се казва Есковет,а докторката специалист по кожните болести - Гергана Герасимова.Направиха му обстоен преглед и не избързаха с ненужни изследвания,за да направят диагнозата.Още щом го прегледа д-р Герасимова каза,че първо ще му вземе проби за саркоптоза и демодекоза и ако са отрицателни , чак тогава ще направи други изследвания.Пробата за демодекоза беше положителна и сега го лекуваме.
В случай,че мога да помогна на някой с мнението си ,може да пише.

Поздрави!

#10 Потребителят е офлайн   ttedy Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 11-November 13

Публикувано: 05 January 2014 - 03:31 PM

Здравейте отново ! При мен нещата тръгнаха в правилна посока .Кучето ми е живо и много, много по- добре .Виждам я да прави неща , който от години не е правила. Благодарна съм ужасно много на Алекс Бултериерът и на форума тук !!! Ако не бяха те все още нямаше да имам диагноза и правилно лечение. Да гледаш животно не е никак лесно , да лекуваш много болно животно също . Не искам да обвинявам лекарите в малко знания или нещо от сорта , защото не е правилно да слагаме всички лекари под един знаменател , обвинявам ги в това , че много от тях не знаят какво му е на животното , а го лекуват , както каза HighWay , "само една минута " е да кажеш "съжалявам не знам" .Както и да е, искам да кажа , че аз почти бях изгубила надежда ,че кучето ми ще живее и ,че ще има стария си начин на живот, но не се отказах да търся причината ,защо е така .За моя радост надеждата ми се върна седмица след като писах във форума. Не ни остава друго освен сами да ровим и питаме, и да се надяваме за съществата който обичаме . Симптомите не винаги са едни и същи на еднакви заболявания при различните кучета или котки .При мен със кърлежовата инфекция нямаше висока температура , затова никой от лекарите не се усъмни (може би ) или заради годините , не знам, за вероятно такова заболяване .Моя съвет е да не обръщате внимание на установените норми , че на 15 години кучето ви е пред умиране ,че всичко е то старост , нормално е и т.н. или , че е прекалено малко не може да се разбере още какво му е и т.н. това са глупости.Борете се и не се отказвайте , дължим това на животинките си , те са в нашите ръце!!!


Anelia_888 Съветвам те да направиш нова тема тук във форума на Ветеринарен кабинет да качиш всички изследвания ,който са ти направени и да опишеш всичко през което си минала от самото начало до сега .Симптоми , лекарства , поведение на кученцето ... всичко . Измисли заглавие което да прави впечатление и да се надяваме да ти помогнат , не се отказвай и не губи надежда !!! Стискам ти палци да се оправите !!!

#11 Потребителят е офлайн   NikolovaZheni Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 17-October 15

Публикувано: 17 October 2015 - 06:16 PM

Здравейте, имаме огромен проблем след кастрацията на нашата Бела- лабрадор ретривър на година и шест месеца. Като заначало ще обясна, че кастрацията не беше по наше настояване или прищявка. Преди около два месеца забелязахме, че гърдичките са й подути и от тях излиза бяла течност, също така имаше температура и като цяло нямаше особено голям апетит (нещо абсолютно нетипично за нея). Заведохме я на ветеринар и той каза, че е фалшива бременност и й исписа инжекции за три дни. След третия ден отново й измери температурата и пак беше по-висока, изписа й мехлем. Тогава заговори за кастрация, каза че според него е най-добият вариант, защото течността продължаваше да излиза и почваше да се развива мастит. Иначе Бела си беше жива, постоянно навън, играеше, лаеше, бягаше. Лекарят каза, че ако не я кастрираме трябва след всяко разгонване да забременява, в противен случай щяха да се появат много по-големи проблеми. Взехме решението да я кастрираме. Операцията мина, а когато излязоха лекарите казаха, че е имало усложнения, голям кръвоизлив, много трудно й открили яйчниците заради телесните мазнини. Сега е времето да споделя, че се оказа, че Бела е била прекалено дебела (около36 кг.). Ние знаехме, че е доста едра и затова и намалихме драстично храната за около месец преди операцията, но явно не е било достатъчно или е било рано. Държа да отбележа, че лекарите са я претеглили преди да я оперират (питам се защо са започнали операцията, след като това очевидно е щяло да попречи за успешното й и безпроблемно протичане). И така, казаха да се молим да преживее нощта и да не се получи друг кръвоизлив. Посъветваха да си я приберем, защото видяха, че тя е прекалено много свикнала с нас и да си е вкъщи, и така ще е по-добре за нея. Няма да обяснявам каква нощ беше, а и следващите две, три нощи. След няколко дни, видимо не добре, с разтройство, но поне хапваше по малко и пиеше водичка, скъса конец. Зашиха я отново, но казаха да я оставим в клиниката, защото била проблемна. Оттогава е там (вече трета седмица), на вливания с глюкоза, антибиотици и нз си какво още. В началото имаше висока температура, хапваше по малко, после отказа да яде и да пие вода. Пуснаха й кръвни изследвания и казаха, че са добри, само захарта й се беше повишила.Трябваше да стои там докато не й зарастне раната, като за целта й сложиха някакви ролки, които да доближават кожата. Продължи да не иска да се храни и да не пие вода, пуснаха й отново кръвни изследвания и се оказа, че функцията на яйчниците е затруднена. Преди два дни температурата й падна под нормалната и повръщаше, а не ядеше нищо. Спряха й всички антибиотици и лекарства, оставиха й само системата с глюкозата плюс прахче против повръщане и някакво друго за апетит, както и течност за прочистване на бъбреците. Спря да повръща, но продължава да не яде, нито да пие вода. Днес не са успели да й намерят на нито едно краче веничките. Миличката ми, изтормозихме я. Вече не знаем какво да правим....просто ще се побъркаме от притеснение. Сърдечно моля, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, да даде съвет. Моля!!!!

#12 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 October 2015 - 05:13 AM

Какви яйчници след кастрация на женско куче?!Или не са ги открили и са ги оставили, което звучи доста непрофесионално, именно те определят хормоналния баланс.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни