Dog.bg Форуми : ГОНЧЕ–ПРОБЛЕМ–ПОМОЩ

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ГОНЧЕ–ПРОБЛЕМ–ПОМОЩ

#1 Потребителят е офлайн   jmelka Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 13-November 13

Публикувано: 13 November 2013 - 02:18 PM

Здравейте.Имам гонче на около 10-11месеца.С мен е от 3месеца.Живеем в къща,но решихме да първо да го гледаме вкъши.Около месец и половина живя с нас в къщата.Разхождахме го 4ри пъти дневно най-малко,като разходките бяха минимум от по 30минути.А той продължаваше от време на време да си подпишква вкъщи.И с добро опитахме,и му се карахме,и яде бой с вестника ,винаги само когато сме го хванали на местопрестъплението!Но така и не се научи да не подпиква.За това се принудихме да го изкараме на двора.(Тъй като го намерихме,смятам,че и преди това е живял на двор,все пак е ловджийско куче).И от тук голямите проблеми....Понеже живеят и други хора в къщата,двора е общ и той трябва да стои вързан.Сутрин още няма 7часа и почва да лае и вие (а както всеки знае,гончетата имат кънтящ лай).И не спира докато някой не слезе да го разходи...Да обаче,не винаги има някой буден толкова рано,особено с нощните смени,които се случва да имам и като се прибера в 4-5 сутринта,няма как да се ставам специално за него да го разхождам,при положение ,че е на двора и може да си свърши работата,пък разходките си ги получава винаги.....Цялата махала пропищя....Разбирам ги хората и аз да съм,и аз щях да се сърдя....Какво да правя???Не искам да се разделям с него,а нямам възможност да му купя от тези каишки,които били против лаене и струват около 100тина ,150лв...Ако му слагам намордник само през нощта,та суртинта да не буди всички съседи в 7сутринта,ще свърши ли работа...?Отчаяна съм.Бяха ми казала да му се карам когато лае и да му затварям муцунката и да я стискам и да му казвам НЕ! или пък да го пошляпвам леко с вестник,но и това не помага...Очаквам всякакви съвети и се извинявам за дългия пост,но трябваше да обясна как стоят нещата :) Лек ден на всички

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни