Dog.bg Форуми : Своенравен йоркшерски териер

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Своенравен йоркшерски териер

#1 Потребителят е офлайн   kaleksandrova Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 18
  • Регистрация: 28-March 13
  • Gender:Female

Публикувано: 15 November 2013 - 10:55 PM

Здравейте!! Пиша ви с молба за помощ, защото собсвеното ми куче вече ме побърква !! Мъжки йоркшерски териер на 7 месеца е, но е страшно своенравен и разглезен и изобщо не слуша никой. Живея сама, но и приятеля ми много често остава в нас и кучето ми е привързано и към двамата много.
Искам да попитам нормален ли е този страх от излизане или не знам как да го нарека, който има йоркито ми?? Само при вида на кайшката си започва да лае да я хапе, включително да хапе и мен и да не ми позволява да му я сложа, а попринцип самото куче не хапе, и след голяма борба за слагане на кайшката и със супер мн лаене, след като буквално вдига целия вход излизаме. Мислех си, че има страх от асансьора, но ако сме по стълбите положението е същото...иначе докато сме навън се наслаждава на разходката обича да бяга и да си играе навън. Пробвала съм с гранули, със наградки .. нищо не помага излапва ги набързво и продължава лаенето и дърпането...Мислех си, че е нормално докато е малък да прави така, защото излизаше от скоро, но вече е на 7 месеца излиза от 3 месеца и още няма никакъв напредък.... Попитах ветеринаря той каза че не е чувал за подобен случай, куче да не иска да излиза. Затова МОЛЯ ВИ, ако на някой му се е случвало или има обяснение да ми каже как да се справя с това, защото не се издържа вече тази негова буквално истерия при всяко излизане. :(
Другият ми проблем е , че изобщо не иска да остава сам и реагира мн остро като го оставям, въпкреки че е само за няколко часа на ден. Само докато ме види да се обувам почва да скача върху обувките ми и да лае супер мн, а на командата ""тихо"" не реагира по никакъв начин, дори напротив започва още по силно и настървено да лае. А искам да отбележа, че съм го научила на доста други команди, но кажем ли му тихо като че ли напук започва да лае още по силно, независимо от причината за която лае. Не мога да издържам вече с това неговото лаене, при всяко мое излизане или излизане с него...при всяко позваняване на вратата, или когато някои дойде в нас положението е същото и се получава кофти ситуация когато ни дойдат гости не ме слуша, когато му казвам тихо...пробвала съм със спокоен тон, със игнориранe.. с по груб тон, но нищо...и вече почна да ми идва в повече , а може би го обърквам с различнити ми сигнали. МНОГО ще съм ви благодарна да ме посъветвате как трябва да се държа в такива случай, как да го накарам да ме слуша...как да го превъзпитам...ако изобщо има начин....отчаяна съм вече и моля за съвети..
Не намерих подобна тема, затова направих нова, надявам се да не е проблем.
МОЛЯ ВИ ХОРА ПОМАГАЙТЕ.... много го обичам, но ме изкарва извън нерви вече !!

#2 Потребителят е офлайн   starrkopf Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1117
  • Регистрация: 10-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pleven
  • Interests:All You Need is Love

Публикувано: 15 November 2013 - 11:27 PM

Госпожице ,
за да не спамя ( а със сигурност няма да е така ) темата Ви , посетете и се регистрирайте в http://dogbehavior.easydiscussion.net/
Нека приятелите ми от dog.bg . не мислят ,че "изтеглям " всеки потребител....
User's Signature

Всеки има кучето,което заслужава...
https://www.facebook..._homepage_panel
https://www.facebook...34862426717095/

#3 Потребителят е офлайн   Molibaby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:варна

Публикувано: 18 November 2013 - 10:54 PM

До ден днешен кучето ми лае по всички , като имам гости е затворена в другата стая , и не спира да лае от там , ако я пусна се спуска в краката им , и само даване на храна от масата я кара да млъкне временно. Нещата се успокояват на втория час от гостито. Опитвала съм и с награди и с бой , нищо не помага , наказанията също. За мен е природа , а срещу нея сме безсилни .
За оставането сама е коренно различно положението , веднага си ляга и не гъква цял ден , освен ако не се позвъни на вратата и в хотели я оставям сама , никой не разбира че има куче.
За разходките мога да ти кажа , че е относително спокойна , дори много тъй като е заета с куп други важни неща , докато не се появи котка , това я влудява.
За две години не свикна с детето , колкото и мило да се държи с нея и да иска да я гушка.Опитите ми да играеме заедно , да и дава да яде и какво ли не леко повлияха нещата в положителна посока. Но йоркитата не обичат малки деца това е всеизвестно.
Чепати характери са , а и като ти се падне по своенравно става пази боже.
Стискай зъби дръж на твоето , сега ще ми идват гости за една седмица и кучето заминава у бабата веднагически :)
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни