Dog.bg Форуми : за/против кастрацията

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

за/против кастрацията

#1 Потребителят е офлайн   viper Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 06-October 04

Публикувано: 07 October 2004 - 12:06 AM

msilq v nai skoro vreme da si vzema majka kotka. kazaha mi che e hubavo da se kastrira. shte sam vi mnogo blagodaren ako mi razqsnite hubavite i loshite strani na kastraciqta. dali e po-dobre da q kastriram ili ne.

#2 Потребителят е офлайн   viper Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 06-October 04

Публикувано: 07 October 2004 - 07:35 PM

mnogo shte sam vi blagodaren ako mi obqsnite.

#3 Потребителят е офлайн   viper Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 06-October 04

Публикувано: 07 October 2004 - 08:13 PM

aide de hora daite nqkoi savet da znam kakvo da pravq. az vse oshte nqmam dostatachno opit i zatova vi molq da mi pomognete. ako ne zaradi men to zaradi nqkoi sladak kotarak.

#4 Потребителят е офлайн   tedi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1599
  • Регистрация: 18-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 October 2004 - 02:36 PM

Според мен кастрацията изобщо не е хубаво нещо,но повечето хора го правят с животните си...
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   slavena Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 284
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 11 October 2004 - 02:55 PM

Цитат

Според мен кастрацията изобщо не е хубаво нещо,но повечето хора го правят с животните си...

И защо да не е хубаво?
Аз не отглеждам котки, но моята съседка изкара много тежък сезон с нейния разгонен котарак: пищи и маркира навсякъде/А това мирише и не се трае!!/, докато не го пусне навън. не се прибираше с дни и нощи, и като се върнеше беше обезобразяван от боевете с другите мъжкари! Хайде на доктор, лечения без край, защото той не си стоеше в къщи, а продължаваше да си го търси.
Сега е кастриран, почти му се скриха белезите, е окото няма да се оправи... Но поне вече заприлича на нещо като котка.
Не виждам ветеринарно-медицински причини против кастрацията.
След като едно животно не се използува за развъдна дейност за дадена порода, е по-добре да се кастрира. Важи и за кучетата.
Единствено представителите на мъжкия пол на два крака го изживяват така чувствително, но моля Ви господа - все пак не става дума за Вас...

#6 Потребителят е офлайн   Hari Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 368
  • Регистрация: 30-September 04
  • Location:София

Публикувано: 11 October 2004 - 03:40 PM

По отношение на кастрацията аз имам опит с коне, но мисля, че за бозайниците поведението на едно кастрирано животно е горе-долу еднакво. То е много по-спокойно, отколкото некастрираното. Това в особена степен важи за мъжкарите. Един кастриран мъжкар става по-спокоен, по-кротък, не е склонен на пакости, но затова пък е предразположен към бързо напълняване.
А един кастриран жребец, например, не е най-бързият на пистата, но затова пък е отличен в обездката и прескачането на препятствия. Кротък е и с него много лесно се работи.
Моето мнение за твоето бъдещо коте - ако не мислиш да го използваш за разплод - кастрирай го. Ще спести много неприятности както на теб, така и на себе си.

#7 Потребителят е офлайн   British Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 09-October 04

Публикувано: 11 October 2004 - 05:35 PM

Твърдят, че кастрацията е най-добрият метод за контрацепция при животните. С този метод се намира разрешение на два проблема - забравяте за разгонването на котката и контрол над котешката популация. Тъй като всяка година се раждат много котета, в началото е забавно когато се появят малките котета, но когато поотраснат и завладелият ви ентусиазъм мине на по-заден план, започват да ви тормозят проблемите с отглеждането на безброй котки или намирането на подходящи стопани. Ще ви обръна внимание и че много разпространена е заблудата, че котката има нужда да роди поне веднъж в живота си. Това не е доказано като вярно, както от здравна гледна точка (всяко раждане носи риск от усложнения), така и от гледна точка на нормалното психическото развитие на котката. Вярно е, че в практиката има случаи когато животът на нераждалите котки се съкращава значително, но тук се намесват и други фактори.
Кастрацията може да се разглежда и като профилактика на множество здравословни проблеми: какво ще стане ако не кастрираме котката си... Известно е, че котките овулират само когато се размножават, когато не се осъществи копулация, разгонването се повтаря в рамките на след около 9-20 дни и това продължава докато не се осъществи копулация. Това състояние представлява изключително психическо натоварване за котката и за нейния собственик.
При котката е разпространен и ракът на млечната жлеза, който е трети по честота от проявяващите се тумори при котката. Половите хормони са основната причина за развитието на тумори на млечната жлеза. Казват, че при котки, които са кастрирани до първата си година, също могат да се развият тумори на млечната жлеза, но вероятността е значително по-малка, като туморите обикновено са по-доброкачествени. Туморите на половите органи (яйчник, матка) също не са рядко явление при некастрираните котки, докато при кастрираните не се срещат. Освен това, някои често срещани и опасни възпалителни заболявания на матката (пиометра) и яйчниците, престават да са проблем при кастрираните животни (нормално е, поради липсата на съответните органи). Затова, ветеринарите препоръчват, ако котката няма да се отглежда за развъдна дейност и селекция, да се кастрира.
Съществува и медикаментозна контрецепция, но тя е само временно решение, като често е съпътствана от много сериозни странични ефекти като пиометра, диабет и др.
Така, че ако трябва да се избере метод за контрацепция - може би е по-добре да се насочите към радикалния, а именно кастрация...

#8 Потребителят е офлайн   KoTaRaK Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 26 October 2004 - 12:41 PM

Аз се чудя дали да си кастрирам котето, но сърце не ми дава ...

#9 Потребителят е офлайн   iosarian Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 25-October 04

Публикувано: 26 October 2004 - 01:13 PM

естествено, че "ЗА"!
имам кастриран мъжки персиец - прекрасен котарак, кротък, дружелюбен, не мирише, не драска... освен това не е напълнял изобщо.
имам и кастрирана кучка - също в отлична форма.
толкова много си спестяваме, като ги кастрираме, толкова много им спестяваме, като ги кастрираме... много ясно, че ще ги кастрираме, ако не са за разплод!
тва са пълни дивотии, че било вредно и унизително. и баси докторите дето разправят, че животното трябвало "поне веднъж да роди", бла - бла... всекви малоумници има.

кастрирай животното, ще е по-спокойно, по-здраво, няма да изперква в периодите на разгонване, ще живее по-дълго и няма да мирише.

#10 Потребителят е офлайн   KoTaRaK Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 28-September 04

Публикувано: 26 October 2004 - 01:39 PM

Къде и как мога да я кастрирам ? Тя вече е на шест години, все още не е имала котенца ... сега пак е почнала да се разгонва и след два три дни в къщи няма да се спи. Трябва ли да се чака да мине такъв период или не ?

#11 Потребителят е офлайн   iosarian Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 25-October 04

Публикувано: 26 October 2004 - 04:07 PM

изчакай разгонването, защото по време на разгонване и бременност не бива да се реже - много са кръвоснабдени половите органи тогава.

#12 Потребителят е офлайн   lori Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 03-November 04

Публикувано: 04 November 2004 - 12:02 AM

Моля ви не давайте крайни мнения .От къде знаете ,че котката ви е по щастлива след кастрация? Май Вие и съседите ви сте по-спокойни.Аз имам котка която смятям че е щастлива.Първо тя се порадва на майчинството вече два пъти и въпреки неудобстата че в къщи пухкавите "топчици" ме подлудиха ,смятам че си струваше.Ако котката или котарака се разгонват има таблети ,които "гасят пожара" 3 дни след приемането.Не осакатявайте животното за ваше удобство.Може да го кастрирате след определена възраст-6 години например.Браво на момичето което писа че сърце не и дава

#13 Потребителят е офлайн   anabell Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 815
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Female
  • Location:СОФИЯ
  • Interests:YORKSHIRE TERRIER FOR EVER

Публикувано: 04 November 2004 - 01:53 PM

Цитат

Моля ви не давайте крайни мнения .От къде знаете ,че котката ви е по щастлива след кастрация? Май Вие и съседите ви сте по-спокойни.Аз имам котка която смятям че е щастлива.Първо тя се порадва на майчинството вече два пъти и въпреки неудобстата че в къщи пухкавите "топчици" ме подлудиха ,смятам че си струваше.Ако котката или котарака се разгонват има таблети ,които "гасят пожара" 3 дни след приемането.Не осакатявайте животното за ваше удобство.Може да го кастрирате след определена възраст-6 години например.Браво на момичето което писа че сърце не и дава

Не осакатявайте животното за ваше удобство????


gluposti na tarkaleta !!!!

interesno zashto v zial sviat se praktikuva i svetila v veterinarnata medizina go prepora4vat a ti razvivash stranni teorii za shtastieto !!!!

edva li ste otkriem toplata voda OSAKATIAVANEA!!!!

DA SI 4UVALA ZA HIMI4ESKA KASTRAZIA KOIATO SE SASTOI V EDNO INJEKTIRANE ????
O4EVIDNO NE ZATOVA TI NE IZKAZVAI KRAINI MNENIA.....
ZATOVA BG. E S TOLKOVA BEZSTOPANSTVENI JIVOTNI I ZOOMILOSARDIE GI UMARTVIAVA ZA DA GI PRAVI NA KOSNO BRASHNO DA HRANIAT JIVOTNITE S TIAH!!!!
ZARADI PODOBEN VID OTNOSHENIE NA POPULAZIATA!!!!
IZVESNATA BROIKA KU4ETA ZA MINALOTO POLUGODIE UMARTVENI E 36 000 MALKO LI TI SE VIJDA????
AKO BIAHA KASTRIRANI NIAMASHE DA E TAKA !!!!

KOE E PO HUMANNO KASTRAZIA ILI EFTANAZIA DA DA GI IADAT SVINETE NA NIAKOI FERMER POSLE....

NAPRAVO ME VBESIAVATE
User's Signature

"QUALITY NEVER HAPPENS BY CHANSE "
MADE IN MEASURE KENNEL
facebook :Ekaterina Dineva

www.madeinmeasure.com

тел. 00 359 879 832 322

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни