Dog.bg Форуми : Котката роди едно коте. Помощ!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Котката роди едно коте. Помощ! Поведение...

#21 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 18 November 2013 - 06:13 PM

Понеже другата ви тема се отплесна, аз и в тази ще питам:
Заведохте ли котката на ветеринар?
Сложихте ли топла бутилка на котето?
Как така котката ще спи в стаята на децата, а котето - в гардероба?!?
Котката почиства ли си котето? Изпишква ли го? Изаква ли го? То жизнено и активно ли е? Като го обърнете по гръб, гърчи ли се да се обърне или виси като парцал? Като го обърнете по гръб, коремчето му крушообразно надуто ли е или е спихнато и с бръчки по него? Топли ли са лапичките на котето?

#22 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 18 November 2013 - 09:06 PM

Показване на мнениетоlinnak, в 18 November 2013 - 02:52 PM, написа:

И от сорта "Ей такива като вас не заслужават да имат котки" смятате ли за уместно да се пише тук в такъв форум. А вие какво заслужавате, кой ви казва?

Да ви кажа, не знам аз какво заслужавам, но със сигурност преди да предприема нещо се осведомявам за последствията от това нещо. Имам женски котки, които спят при мен, в стаята ми. Много добре знам колко дразнещо е, когато са разгонени, но до сега никога не съм им давал хапчета или каквато и да е друга химия против разгонване. След като няколко пъти не можах да спа в продължение на около седмица, заради разгонената ми котка накрая реших да я кастрирам.
Преди котката ми да роди седнах и няколко часа четох най-различна информация относно раждането и какво трябва да се предприеме ако нещо се обърка.
Все пак при нея всичко мина безпроблемно, притеснява ме развръзката при вас. Котето е едва на 1 ден, то сега трябва да е постоянно с майка си, тъй като тя трябва да го топли и храни. То все още дори не може да се изхожда само.
Вместо вие да стоите при котето, опитайте да накарате майката да го прави. Стойте до нея и я подкрепяйте, може би просто все още е уплашена и не знае какво да прави. Моята беше така в началото, първия ден точно след раждането. Постоянно искаше да съм около нея.

Показване на мнениетоvioletkatana, в 18 November 2013 - 03:54 PM, написа:

Това трябва да го каже ветеринаря, че е вредно да се слагат инжекции против разгонване!!! Или да се дават хапчета против разгонване!!! След като се предлагат - използват се, защо да се кастрира котката? Ако е вредно защо отиваш на доктор и той слага инжекция, а не казва: "да се кастрира"?

Ами ако ветеринаря не го е казал, то най-добре е просто да го смени. Дори на самите хапчета пише рисковете от използването им, а те изобщо не са малко.
Всяко лекарство има странични ефекти, това важи в пълна сила и с човешките такива. Само, че ако аз стигна до там, че да трябва да ми бият инжекции, то със сигурност няма да е просто каприз, а защото наистина ще се налага.
Когато котката е разгонена, биенето на инжекции или даването на хапчета против разгонване е само и единствено каприз на собственика. Просто, защото котката му пречи, той трябва да я трови или ще ми кажеш, че тя е болна и заради това?

Показване на мнениетоvioletkatana, в 18 November 2013 - 04:04 PM, написа:

При котките е разбираемо да се кастрират, защото при разгонване не може да се мине без таблетки или инжекция, но при кучетата защо трябва да се кастрира. Не искаш да има кученца, но и не я кастрираш, просто внимаваш и я пазиш, какъв е проблема? Моля ви да ми обясните, защото пред мен след няколко месеца ще стои този въпрос на дневен ред.

Тук съм по-съгласен. Докато при котките този период на разгонване е изключително дразнещ, то при кучетата не е така. Аз също имам женско куче, което в момента е на 4.5 месеца и все още се двоумя дали да я кастрирам и за момента съм решил да не я.

Показване на мнениетоvioletkatana, в 18 November 2013 - 04:15 PM, написа:

Може да заболее, но може и да не заболее. Котката ми беше кастрирана и вследствие на това надебеля, изкривиха и се крачетата от дебелината и заболяха ставите, изпитваше ужасни болки.

Ако я караш на: "Абе нека и е пълна купичката, пък тя сама ще реши кога да си яде" е нормално да надебелее. Храни я разумно и няма да имаш проблеми. Моята котка е кастрирана вече от около 3 години и теглото и перфектно - нито е дебела, нито е слаба.

#23 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 18 November 2013 - 09:16 PM

Абе хора защо така скачате - на всяка подобна тема сте контра. С поведението си не помагате на никого - нито на хората да разберат ползата от кастрацията, нито на животните - напротив, само настройвате хората срещу себе си. Нещо в главата ви пречи да обясните нормално ли? ми отидете и линчувайте жената, какво чакате.

И да, хормоналните препарати имат много нежелани реакции, но ги има на пазара, не са забранени за ползване и няма причина ветеринар да не ги използва въпреки тези нежелани реакции - това е по преценка на ветеринаря и не е причина да се оспорва професионализма му.

То тая тема стана като оная - ако не храниш с Акана си лош стопанин.

Също не е ненормално котка да роди 1 коте. Ако котката е жизнена, значи вероятно всичко е наред. Също е нормално да не погледне бебето, нормално е ако има повече бебета да остави част от тях да умрат. Мисля, че вместо да четете съвети тук, по-добре се консултирайте с ветеринаря, той ще ви даде доста по-добри съвети, защото има възможност да погледне бебето и котката. Всякакви неща като, погледни коремчето, са безсмислени, защото за човек, който няма опит, всяко коремче ще изглежда не както трябва.

Успех, надявам се всичко да е наред. Все пак може да пробвате да преместите котето в стаята, където спи котката.

#24 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 18 November 2013 - 09:37 PM

Единственото нещо, заради което скочих така срещу авторката на темата е това, че и бият инжекции против разгонване, а липсата на информираност в 21 век не е оправдание.

Съмняваме се дали няма повече котета, просто защото майката котка е на 2 години. Присъщо за старите котки е да раждат само по 1 коте.

#25 Потребителят е офлайн   Alma_Sola Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 139
  • Регистрация: 02-August 13
  • Gender:Female

Публикувано: 19 November 2013 - 11:01 AM

Форумите са за това-за обмен на информация,когато има "липса на информираност"
НО нито едно послание и информация няма как да се асимилира правилно,ако бива поднесена в такъв ужасно груб и обвинителен тон. Когато чуваш нещо за пръв път,а ти го поднесат като "как може да си толко тъп да не го знаеш", не попиваш информацията,а си като ударен с мокър парцал.
Все пак идеята на този форум е взаимно да си помагаме,за да имат любимците ни добри и адекватни грижи и стопани!
Ако имате реалното намерение да помагате,правете го по по-спокоен и интелигентен начин,макар и да го пишете за н-ти път. Или ако не ви се пише,копирайте друга тема,където вече е обсъждано... Наистина,нека си помагаме с нормален,адекватен тон... Всички ни обединява това,че си обичаме животните и искаме най-доброто за тях-ако не беше така,никой нямаше да си направи труда да пише тук и да търси помощ и съвет!

Сега по темата:

  • Наистина,заведете майката на ветеринар. Цялостен преглед след раждане е необходим,особено щом котето е едно. Дори и повече да бяха - понякога се случва само 1 да заседне... Заведете я!
  • Това може да са знаци,че майката го отблъсква,да. Но ако го храни,когато е при него,това е добре.
  • Погрижете се котето да не настива. Слагайте топли бутилки около него, ако може,завити в нещо мекичко,за да може да се гушка в тях.
  • Следете да яде достатъчно редовно. Ако майката не го храни достатъчно често, купете сухо котешко мляко и го хранете вие.
  • Когато са малки,котетата разчитат на майката да ги облизва по по коремчетата,за да се изакват и изпишкват. Наблюдавайте. Ако майката не го прави, леко галете коремчето на котето с памуче напоено с топла вода,за да го стимулирате. Ако го прави, то най-вероятно изяжда изходеното от котето, като инстинкт да го скрие.
  • Вместо да ги разделяте през нощта,защо не ги настаните в някоя кутия (по-голяма транспортна кутия,например), след като сте сигурни,че майката се е нахранила,пила вода,отишла до тоалетна?
  • Направете график. Когато майката току що е нахранила,почистила, изходила котето, оставете му топли бутилки и я пуснете да се разхожда и да има малко време за себе си


Надявам се грубият тон не ви е отблъснал от форума,тук има потребители,които се включват с нормален тон,иска ми се да мисля,че те са мнозинство, а когато някой се е включил по-грубо,просто не му е ден :ab_041:
Пишете за да разкажете как е котето,майката и всичко :rc_036:
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   linnak Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 18-November 13

Публикувано: 20 November 2013 - 07:42 PM

Да четат само заслужилите!

Всичко е наред с котето, даже по-вече от наред. За 4 дни дори видимо е пораснал. Много е жизнен, лаком и силен като баща си, който успях да хвана в крачка на терасата ни, тогава когато стана прелюбодеянието.
А котката е една прекрасна майка, вече не се отделя от него. Свикна с новия си статус и пребори стреса от раждането и идването на кърмата.

#27 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 21 November 2013 - 04:22 PM

Много се радвам. Надявам се след като порасне котето да кастрирате котката. преди 5-6 години бях върл противник на осакатяването на животните чрез кастрация... сега обаче мога да кажа, че от кастрацията има единствено и само ползи и нито един минус :)

Може да качите снимка да се порадваме и ние

#28 Потребителят е офлайн   morena7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 213
  • Регистрация: 17-June 10
  • Gender:Female

Публикувано: 26 November 2013 - 01:27 AM

Няма да чета коментарите . Моята котка и тя роди едно котенце и в началото не знаеше какво да го прави . Идваше при мен , а то само . Аз го вземах и него с нас и и го слагах на цицката да го кърми , ден 2 после сама си стана отговорна мама. Котките рядко раждат по едно коте но се случа, за сметка на това до 3-ти месец кара само на кърма , защото имаше достатъчно за него и го кърми до седмия месец когато и двете бяха кастрирани. Не се нахвърляйте на жената ,щом ще си поеме отговорността защо я съдите. Има и вероятност и да не свикне с котето , добре е вие да го храните и гледате тогава , но и показвайте как да се грижи и че трябва да се грижи за него , успех.

п.п прочетох , че всичко е наред вече, късмет на мъничето .

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни