Dog.bg Форуми : Котката роди едно коте. Помощ!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Котката роди едно коте. Помощ! Поведение...

#1 Потребителят е офлайн   linnak Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 18-November 13

Публикувано: 18 November 2013 - 03:59 AM

Здравейте,
Котката ми е родилка на един ден. Всъщност тя роди вчера сладурчето Макси.
Нашият всеобщ проблем е да ли тя ще си го отгледа или ще го изостави :(

Като предисловие за нея: тя ни намери преди 2 години, когато е била на 1 месец,
оттогава сме неразделни и обитаваме заедно нашия апартамент. По характер е миличка,
кротка и немного гальовна. Отлагахме кастрирането, а самата дума звучеше ужасно на децата
и така карахме на инжекции против разгонване докато накрая заъсняхме.
Тя се е справила сама с раждането вчера сутринта. Незнаехме колко ще бъдат котетата и бяхме на тръни.
Налагаше се да проверяваме и да пипаме малкото коте честичко,да проверяваме идвали кърмата.
Като през това време майката си ставаше от леговището/в гардероба/, разхождаше се и дори посрещаше всеки който идва на вратата.
Първите часове пазеше леговището ако някой приближи веднага се изтрелва в кашона с бебето, криеше го с тяло.
НО ПРОБЛЕМА е, че не лежи при него непрекъснато. Има мляко, кърми го и после бяга и идва при нас,
а той си остава самичък и плаче можеби от студ и мъка.
Въпроса ми е това ли са симптомите, че ще го изостави? Грешка ли направихме като го пипахме? Какво да правя оттук нататък?

#2 Потребителят е офлайн   linnak Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 18-November 13

Публикувано: 18 November 2013 - 03:59 AM

Здравейте,
Котката ми е родилка на един ден. Всъщност тя роди вчера сладурчето Макси.
Нашият всеобщ проблем е да ли тя ще си го отгледа или ще го изостави :(

Като предисловие за нея: тя ни намери преди 2 години, когато е била на 1 месец,
оттогава сме неразделни и обитаваме заедно нашия апартамент. По характер е миличка,
кротка и немного гальовна. Отлагахме кастрирането, а самата дума звучеше ужасно на децата
и така карахме на инжекции против разгонване докато накрая заъсняхме.
Тя се е справила сама с раждането вчера сутринта. Незнаехме колко ще бъдат котетата и бяхме на тръни.
Налагаше се да проверяваме и да пипаме малкото коте честичко,да проверяваме идвали кърмата.
Като през това време майката си ставаше от леговището/в гардероба/, разхождаше се и дори посрещаше всеки който идва на вратата.
Първите часове пазеше леговището ако някой приближи веднага се изтрелва в кашона с бебето, криеше го с тяло.
НО ПРОБЛЕМА е, че не лежи при него непрекъснато. Има мляко, кърми го и после бяга и идва при нас,
а той си остава самичък и плаче можеби от студ и мъка.
Въпроса ми е това ли са симптомите, че ще го изостави? Грешка ли направихме като го пипахме? Какво да правя оттук нататък?

#3 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 18 November 2013 - 07:56 AM

пробвайте да преместите бебето на място, където котката ще има повече контакт с вас. Когато моята роди преди години, я сложих на един стол с облегалки, закрих страните, за да не паднат котетата и местех стола с мен в хола, в кухнята, в спалнята - иначе ги оставяше за по-дълго, за да бъде с мен. До стола слагах храна и вода, за да не й се налага да ходи далеч. Дори до тоалетна я водих в началото, иначе се стискаше до последно. По принцип котките не лежат постоянно при котенцата, само първите няколко дни, след това си взимат почивка - постарайте се котето да е на топло, защото е самичко - може с бутилка топла вода.

И като го откърми, кастрирайте я. Хормоналните препарати са опасни и могат да ви навлекат само допълнителни разходи за ветеринар.

#4 Потребителят е офлайн   shifter Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 395
  • Регистрация: 27-April 08

Публикувано: 18 November 2013 - 08:32 AM

Първо, кой ви каза, че раждането е приключило, само защото има само едно коте? Водена ли е котката на ветеринар да провери да няма заседнали котенца вътре?
Второ, защо "честичко" сте пипали котето, за да проверявате дали има кърма - тя нали и бездруго е ставала, доколкото разбирам, постоянно?
Трето... няма и да питам как е успяла апартаментска котка да забременее (явно излиза навън), обаче всъщност е нормално при първо раждане и шашкан от инжекции организъм, и само с едно коте, котката да не е много наясно на кой свят е и за какво й е това котенце.
"Остава само и плаче" - тя мие ли го? Или само влиза и излиза, нервна?
А ВИЕ какво правите?
--
Заведете котката на ветеринар, ако има такава възможност, да се провери дали все пак няма останали вътре котета или плацента.

#5 Потребителят е офлайн   Pr07o7yp3 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 204
  • Регистрация: 09-December 12
  • Gender:Male

Публикувано: 18 November 2013 - 11:31 AM

Ей такива като вас не заслужават да имат котки.
"и така карахме на инжекции против разгонване докато накрая заъсняхме."
В интернет е пълно с информация относно тези инжекции, хапчета и т.н. против разгонване. Тези неща убиват котката ви и ако бяхте малко поне се поразровили щяхте да установите, че най-добрия вариант е кастрацията.
Защото ако обичате котката си както казвате и не желаете да се разгонва/забременява трябваше до сега да сте я кастрирали, а не да я тровите.
Аз имам 2 котки, едната наскоро роди (и най-вероятно я чака кастрация сега), а другата е кастрирана. Не знам какво ви е страх от това, но след кастрацията и забравих за проблемите с мяукането, котката е много по-спокойна, по характер същата, просто само и единствено плюсове. Може би като единствен минус е това, че трябва да внимавате с храната (най-добре да е някоя по-скъпа) и да има вода винаги, защото по-лесно и се образуват камъчета в бъбреците, моята вече няколко пъти страдаше от това.


Относно проблемът ви. Котката трябва да роди всички котенца до няколко часа след първото. Щом е минало толкова много време и имате съмнения, че в нея има още котета, я заведете на ветеринар моментално. Възможно е просто котенцето да е само едно.
Малките котенца не трябва да се пипат, защото някои котки после отказват да ги отглеждат. Моята когато роди не се отделяше от тях, особено първите дни. Аз ги погалих и даже после се наложи да ги преместя на друго място, но аз просто бях сигурен, че моята котка няма да ги зареже, но както казах не всички са така.
Сега като се сетих, ако раждането е първо е възможно просто да я е страх, все пак това е ново за нея. Моята когато роди, също се беше наплашила и не знаеше какво да прави в началото. И искаше да стоя покрай нея, и когато аз си легна тя идваше при мен, явно не се чувстваше несигурна, но бързо влезе в релси. Как ги чуеше леко да измялкат и веднага скачаше.

#6 Потребителят е офлайн   linnak Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 18-November 13

Публикувано: 18 November 2013 - 02:52 PM

Браво, страхотни сте така ми се нахвърлихте, че нямам думи направо. Ако вие се пишете на защитници на животните,
а се държите арогантно с хората, то има нещо гнило във вас, или сте обикновени лицемери.
И от сорта "Ей такива като вас не заслужават да имат котки" смятате ли за уместно да се пише тук в такъв форум. А вие какво заслужавате, кой ви казва?
И ако обичате четете правилно какво пише в поста на някой, а не си фантазирайте.
И да аз наистина обичам котките от край време/ и други умни животни/, но не съм мислила да си взимам в къщи до момента в който една сутрин не се събудих с коте в колата.
И така нататък...
И когато дойде момената за кастрация и две по две детски очички ви попитат Защо? А ти мамо искала си деца, така и котето ще иска...
Когато има деца вкъщи всичко е много по различно, по отговорно и неможе с лека ръка де се взимат решения.
Не съжалявам нито за миг, през тези дни с раждащата ми котка. Това е страхотно преживяване , дори и да има последстия.

#7 Потребителят е офлайн   linnak Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 18-November 13

Публикувано: 18 November 2013 - 02:54 PM

Показване на мнениетоElenaA, в 18 November 2013 - 07:56 AM, написа:

пробвайте да преместите бебето на място, където котката ще има повече контакт с вас. Когато моята роди преди години, я сложих на един стол с облегалки, закрих страните, за да не паднат котетата и местех стола с мен в хола, в кухнята, в спалнята - иначе ги оставяше за по-дълго, за да бъде с мен. До стола слагах храна и вода, за да не й се налага да ходи далеч. Дори до тоалетна я водих в началото, иначе се стискаше до последно. По принцип котките не лежат постоянно при котенцата, само първите няколко дни, след това си взимат почивка - постарайте се котето да е на топло, защото е самичко - може с бутилка топла вода.

И като го откърми, кастрирайте я. Хормоналните препарати са опасни и могат да ви навлекат само допълнителни разходи за ветеринар.


#8 Потребителят е офлайн   GAG Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1034
  • Регистрация: 11-May 09
  • Gender:Female
  • Location:VT

Публикувано: 18 November 2013 - 03:07 PM

Показване на мнениетоlinnak, в 18 November 2013 - 02:52 PM, написа:

Не съжалявам нито за миг, през тези дни с раждащата ми котка. Това е страхотно преживяване , дори и да има последстия.


:ud_009:
User's Signature

We make a Living by what we get... We make a Life by what we give...

#9 Потребителят е офлайн   linnak Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 18-November 13

Публикувано: 18 November 2013 - 03:44 PM

ElenaA Благодаря ви за отговора, много успокояващ е в този момент.
Мисля, че само жените могат да усещат котките по този начин, да имат общ език с тях.
А моята котка си има и характер -не обича затворени помещения, може би страда от клаустофобия.
И тази нощ аз спас с неиното бебе/то в гардероба до мен/ а тя спа с мойте деца в детската стая.
Очакваното раждане си беше стрес за всички нас, затова се регистрирах се във форума за да намеря подкрепа, а не друго...
Децата това лято през ваканцията в провинцията преживяха много случки с тамошните котки, кучета, пилета и сега
се притесняват за малкото да не го остави майка му, но стискам палци да се справи мацунката с бебето.

#10 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 18 November 2013 - 03:46 PM

Работата не е само да се обича, а и правилно да се постъпва (и обяснява на тия две по две детски очи).
Ей затова ви се нахвърлят така. Малко и вашето разбиране е непонятно и неправилно.

Цитат

Не съжалявам нито за миг, през тези дни с раждащата ми котка. Това е страхотно преживяване , дори и да има последстия.



Що се касае до

Цитат

И когато дойде момената за кастрация и две по две детски очички ви попитат Защо?
ако и вие самата бяхте по-наясно, децата ви нямаше така да реагират, защото щяха да знаят "защо".
Пък и това с детските очички малко като оправдание ми звучи. Що така моите "две по две очички" никога не са ме питали Защо? При все, че съм отгледала 4 котки + 1 куче - БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ кастрирани.

А, да, и по въпроса

Цитат

А ти мамо искала си деца, така и котето ще иска...

че котето също ще иска деца - отново сте в заблуда.
Котето следва нагона си, не разсъждава като човек. Ако можеше да го попитате и да ви отговори, може би щеше да каже, че въобще изобщо не иска никакви деца/котенца.

Надявам се, че вече сте посетили ветеринар и сте прегледали котката-родилка.
Ако все още не сте - направете го в най-скоро време щом ви е мил живота й.
И всички онези въпроси, които ви вълнуват - задайте на ветеринаря. Той ще ви отговори.

#11 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 18 November 2013 - 03:54 PM

Показване на мнениетоPr07o7yp3, в 18 November 2013 - 10:31 AM, написа:

Ей такива като вас не заслужават да имат котки.
"и така карахме на инжекции против разгонване докато накрая заъсняхме."
В интернет е пълно с информация относно тези инжекции, хапчета и т.н. против разгонване. Тези неща убиват котката ви и ако бяхте малко поне се поразровили щяхте да установите, че най-добрия вариант е кастрацията.
Защото ако обичате котката си както казвате и не желаете да се разгонва/забременява трябваше до сега да сте я кастрирали, а не да я тровите.


Това трябва да го каже ветеринаря, че е вредно да се слагат инжекции против разгонване!!! Или да се дават хапчета против разгонване!!! След като се предлагат - използват се, защо да се кастрира котката? Ако е вредно защо отиваш на доктор и той слага инжекция, а не казва: "да се кастрира"?

#12 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 November 2013 - 03:58 PM

Ми аз бих сменила ветеринаря да Ви кажа честно....... :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 18 November 2013 - 04:04 PM

При котките е разбираемо да се кастрират, защото при разгонване не може да се мине без таблетки или инжекция, но при кучетата защо трябва да се кастрира. Не искаш да има кученца, но и не я кастрираш, просто внимаваш и я пазиш, какъв е проблема? Моля ви да ми обясните, защото пред мен след няколко месеца ще стои този въпрос на дневен ред.

#14 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 November 2013 - 04:07 PM

Пиометра,рак на млечните жлези има цяла тема,даже не една :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   violetkatana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 84
  • Регистрация: 23-September 13

Публикувано: 18 November 2013 - 04:15 PM

Може да заболее, но може и да не заболее. Котката ми беше кастрирана и вследствие на това надебеля, изкривиха и се крачетата от дебелината и заболяха ставите, изпитваше ужасни болки.

#16 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 18 November 2013 - 04:23 PM

Надебеляла е ,щото някой не се е погрижил да намали храната или е бутал нон стоп.Това ми е любимото и при кучетата,тя ще надебелее,факт ако не се преценява храната и не се движи достатъчно животното.И не е идва проблема от самата кастрация, а от човека.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#17 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 November 2013 - 04:29 PM

Имам 3 кастрирани котки и 3 кастрирани кучета.
Едната кучка беше дебела поради моя грешка.
Така,че тези глупости ще надебелее като се кастрира са пълни митове и легенди.
Едната ми кучка е кастрирана именно заради пиометра....
Ако желаете да спорите и да търсите причини да НЕ кастрирате-това си е вече ваш личен избор.
Материал за четене има много.
Въпроса е дали искате да четете или да слушате митове и легенди :md_064:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 18 November 2013 - 04:31 PM

http://forum.dog.bg/...8F%D1%82%D0%B0/
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#19 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 November 2013 - 04:35 PM

Показване на мнениетоvioletkatana, в 18 November 2013 - 04:15 PM, написа:

Котката ми беше кастрирана и вследствие на това надебеля, изкривиха и се крачетата от дебелината и заболяха ставите, изпитваше ужасни болки.


Предполагам, че е надебеляла от въздуха. Той е изключително калоричен, особено на определени места вкъщи (пример: около хладилника) :md_064:

А до авторката на темата - не се притеснявайте! Бутайте още инжекции, хапчета, химии и каквато друга отрова намерите, ако е жива след някоя годинка, може да роди 10 и да си ги ползвате със здраве!

П.П. Извинявам се, но всичко е несериозно...
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#20 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 18 November 2013 - 04:37 PM

За родилата котка - ако е млада, ако бебето не е на топло и му пада телесната температура - очаквайте скоро да го изостави съвсем и или да умре или вие да трябва да го отгледате. Погрижете се котката да получи лекарски преглед или ако има умрели неродени приплоди гниенето вътре в тялото й ще доведе до бавната й смърт. Сами няма как да го установите.
След като преминат всички тези щастливи и не толкова щастливи моменти кастрирайте котката за да нямате повече нежелани/желани но не особено полезни за здравето на котката раждания.

Относно кастрацията - как па една от котките ми за 8 години не надебеля, пък само чуждите кастрирани котки дебелеят? Съвсем случайно надебеляването е свързано с количеството храна/както и с нейното качеството. Давайте по 200 грама Уискас или Китикет на ден, па после очаквайте да не дебелее котката.
Може да заболее а може и да не заболее е излишен риск, който сте готови да поемате защото? Че нещо не разбирам. Ако има шанс да си спестите риска от болест/болести, без това да вреди на домашния любимец не виждам защо да не се приложи! Или вие предпочитате да седите и да си чакате дали и кога ще се разболее. Тогава лечението е пак кастрация, но вече не на здраво, а на болно животно. Риска е доста по-голям. А статистиката сочи, че повечето домашни женски котки/кучета в дадена възраст се сблъскват с някоя от тези болести, или няколко заедно.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни