Dog.bg Форуми : Разходки

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Разходки

#1 Потребителят е офлайн   Maggie! Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 19-September 13

Публикувано: 18 November 2013 - 11:30 PM

Не успях да намеря такава тема (поне в този раздел), така че ще питам направо: къде в София разхождате чихито си? Моята сладурка е много МНОГО дребна и ме е страх да я водя в парковете, където съм виждала кучета, защото са все големи и тя им е като за една хапка. Та, идеи? :)

п.с. само за инфо - живеем в ж.к. Лагера

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 22 November 2013 - 10:04 PM

Ние се разхождаме в Южния парк, вече и без повод. Първоначално лаеше всичко живо до откат, но истинската социализация настъпи като се записахме на кучешко училище. Сега е неузнаваема - наперена, заиграва се с кучетата и се научи как да се пази от големите като стане груба играта. Иначе в йорки парк ( на завод Витоша ) има идеални условия за мъници, но там е по-скоро за игра в събота, не за ежедневна разходка.

#3 Потребителят е офлайн   malko kuche Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 13-January 14

Публикувано: 13 January 2014 - 11:07 PM

Моят пинчер го разхождам основно в парк. Но винаги съм на щрек за големи кучета. Избягвам ги. Едно, че него го е страх. И второ - знам, че няма да мога да се справя ако голямо куче го подгони... Без повод са разходките в парка. Самият той се чувства по добре така - личи си по походката:) Но по улицата винаги е с повод или на ръце.
Лошото е, че него дори и от малки кучета го е страх. Надявам се лека полека да се социализира.
Виждала съм обаче малка порода куче да си играе с големи. Не знам дали зависи от кучето или от стопанина... аз се страхувам да пускам моето при големи кучета, та шанса да се научи да играе с тях е сведен до минимум... Когато обаче собственика каже, че кучето му е кротко, не бих се притеснявала чак толкова и бих го пуснала при голямото.
Сега, когато е студено, през седмицата е трудно да го извеждам. Но почивните дни е задължително навън минимум по час. Чакам хубавото време да започна да го извеждам както трябва :)
Мислех и аз за училище за кучета. Щом така добре се отразява и на социализацията, още повече ще наклонят везните да го запиша:)

#4 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 14 January 2014 - 06:39 PM

Показване на мнениетоmalko kuche, в 13 January 2014 - 11:07 PM, написа:

Моят пинчер го разхождам основно в парк. Но винаги съм на щрек за големи кучета. Избягвам ги. Едно, че него го е страх. И второ - знам, че няма да мога да се справя ако голямо куче го подгони... Без повод са разходките в парка. Самият той се чувства по добре така - личи си по походката:) Но по улицата винаги е с повод или на ръце.
Лошото е, че него дори и от малки кучета го е страх. Надявам се лека полека да се социализира.
Виждала съм обаче малка порода куче да си играе с големи. Не знам дали зависи от кучето или от стопанина... аз се страхувам да пускам моето при големи кучета, та шанса да се научи да играе с тях е сведен до минимум... Когато обаче собственика каже, че кучето му е кротко, не бих се притеснявала чак толкова и бих го пуснала при голямото.
Сега, когато е студено, през седмицата е трудно да го извеждам. Но почивните дни е задължително навън минимум по час. Чакам хубавото време да започна да го извеждам както трябва :)
Мислех и аз за училище за кучета. Щом така добре се отразява и на социализацията, още повече ще наклонят везните да го запиша:)


Аз лично съм много доволна от моето училище. Имайте предвид, че е хубаво кучето да е под 1 година, иначе после става по-трудно, но пък не и невъзможно. Записвайки се на училище е хубаво целта да не е само социализацията, а послушанието и изпълняването на команди и вярвайте ми, трябва доста работа и тренировки от ваша страна.

Като завършите училището и кучето започне да ви следва, първо ще си имате ОГРОМНО взаимно дорерие, второ ще имате по-здрава връзка и не на последно място по-уравновесено куче. Да не говорим, че ще гледате със съвсем друго око на стопани, чието куче ги "влачи" след себе си и което грам не отразявав какво му се казва, а вилнее наоколо в истерия :ab_041:

#5 Потребителят е офлайн   malko kuche Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 13-January 14

Публикувано: 14 January 2014 - 09:31 PM

Понеже кучето ми е пинчер , отнесох доста шеги когато казах пред познати, че искам да го водя на училище за кучета :) Благодаря за коментара и мнението! Точно това очаквам като резултат от подобно училище. За щастие, някак неусетно (и с много четене ) се справям като за начало. Но има още какво да се желае и за някои неща подозирам, че не бих се справила без помощ.

#6 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 14 January 2014 - 11:11 PM

Аз също отнесох доста шеги като се записах в училището, тъй като хората смятат, че малкото куче няма нужда от това. Именно по тази причина малките кучета носят репутацията на джафкащи истерици. Хората ги разглезват защото са мънички, сладички и "безвредни", кучетата започват да се мислят за водачи и да им се качват по главите и хоп - неприятно, неконтролируемо малко създание. Същите хора, които ми се смееха за училището после бяха ей така :О уаууууу, страхотно!
Най добре потърсете училище, в което да обучават вас как да се държите с кучето, да ходите заедно на тренировки и да предлагат подготовка за изпита BH.

#7 Потребителят е офлайн   Ashba Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 26-December 13
  • Gender:Male

Публикувано: 27 February 2014 - 10:38 PM

Да се срещмен всички в събота например? Искате ли?

#8 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 28 February 2014 - 06:21 PM

С удоволствие, обаче точно утре взимам второто си чихи и няма как :)

#9 Потребителят е офлайн   Ashba Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 26-December 13
  • Gender:Male

Публикувано: 01 March 2014 - 06:08 PM

Пишете ми, когато сте ок за разходка..

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни