Dog.bg Форуми : Акне???

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Акне???

#1 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 22 November 2013 - 10:29 PM

Здравейте, пиша много притеснена, тъй като моята девойка е с червена подута брадичка и опадала козинка върху подутината. Всичко се разви за буквално 1 денонощие след като направо полудя да гризе един силиконов кокал... Моментално я завлякох при ветеринаря и той каза, че е акне. Не се повлия дори и малко от локалното лечение (с комбиниран противогъбичен/антибиотик/кортикостероид). Изчетох какво ли не, че се причинявало от пластмасови купички за вода, пластмасови играчки, от механично надиране, стафилококи... Блаблаблаа.... В неделя отиваме за микробиология и продължавам борбата. Случвало ли ви се е? Изглежда като неравна бабуна, зачервено и козинката опада за нула време. Няма корички, гной или пъпки, явно не я и сърби, тъй като не се чеше. Ще се радвам на някой ако му се е случвало да сподели опит. Ще поша и какви са резултатите от микробиологията.

#2 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 25 November 2013 - 11:52 PM

Говорете с доктора за ваксина против гъбички(две или три ваксинации през 14 дни). Възможно е ако е третирано скоро местото след пробата да не даде положителен резултат за гъби, защото мястото е обработвано, но вероятно не е излекувано. Успех и сподели после как сте се оправили :ba_025:

#3 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 26 November 2013 - 10:42 PM

Ух, за добро или зло в периода на изчистване от предното лечение тръгна и от външната страна на ухото, откъм вратлето, та от там като нетретирано място също взеха проби. Микробиологията излиза в четвъртък, а посявката сле още 7 дни. За сега е на мазилца до установяване на точната диагноза :( много ми е жал за нея :( ще пиша повече като има развитие. Ще питам и за тези ваксини. За момента й давам човешки пробиотик (съгласувано с ветеринаря) за подсилване. Благодаря ти, Анче :)

#4 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2013 - 12:29 AM

Дано не се окаже гъбички, защото така губите време за лечението и давате възможност на спорите добре "да се насеят" навсякъде около вас ... и не рядко и върху стопаните. Понякога си мисля, че лекарите нарочно не предлагат най-бързото и лесно лечение, а защо ли? :zz_212: :zz_212:

#5 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 30 November 2013 - 10:41 PM

Кратък ъпдейт, диагнозата е ювенилен целулит. Две микробиологии и посявка - и трите са стерилни. Посявката още не е на 10 дни, но до момента няма нищо патологично. Започнахме лечението и горещо се надявам да не й останат белези... :( преди да излязат резултатите вета ми предписа локален антибиотик и кортикостероид, като лезиите започнаха видимо да завяхват. Ще пиша и за развитието с лечението след резултатите.
А за ветовете, аз съм с двама, но все повече започвам да харесвам втория (втория, тъй като ми е доста по-далече) , заради по-голямата загриженост и максимално щадящите процедури за кучето. И при двамата съм със специално внимание, а са и доказани специалисти, за което се чувствам невероятна късметлийка.

#6 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 01 December 2013 - 01:12 AM

Браво, успех с лечението!!! :ba_025:

#7 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 18 December 2013 - 10:39 PM

Здравейте отново :) малчо вече значително се подобрява (чукам на дърво и плюя през ляво рамо хехехе) всички отоци спаднаха, изчезна червенината и никне нова козинка на засегнатите места :) много съм щастлива :):) и вече съм спокойна

#8 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 20 December 2013 - 12:24 AM

:af_089: Чудесни новини!!! Бъдете здрави и повече никакви грижи :md_064:

#9 Потребителят е офлайн   moite.prichini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 10-December 12
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 February 2014 - 11:03 AM

Показване на мнениетоTsvetik, в 30 November 2013 - 08:41 PM, написа:

Кратък ъпдейт, диагнозата е ювенилен целулит. Две микробиологии и посявка - и трите са стерилни. Посявката още не е на 10 дни, но до момента няма нищо патологично. Започнахме лечението и горещо се надявам да не й останат белези... :( преди да излязат резултатите вета ми предписа локален антибиотик и кортикостероид, като лезиите започнаха видимо да завяхват. Ще пиша и за развитието с лечението след резултатите.
А за ветовете, аз съм с двама, но все повече започвам да харесвам втория (втория, тъй като ми е доста по-далече) , заради по-голямата загриженост и максимално щадящите процедури за кучето. И при двамата съм със специално внимание, а са и доказани специалисти, за което се чувствам невероятна късметлийка.

Може ли да кажете имената на лекарите и клиниките, в които работят? Благодаря предварително! :)
User's Signature

Не всеки човек знае как да обича куче, но всяко куче знае как да обича човек!

#10 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 15 April 2014 - 10:34 PM

Бях изгубила надежда, че ще напиша тези редове, но най-накрая, след 4 месеца упорито лечение, днес забелязах, че голото ушенце на Кая е покрито с мъхче и козинката започва да расте :) скачах от радост :):):)

В последния месец кожата беше спокойна и нямаше признаци на заболяването, но като видях и козинка, вече съвсем се успокоих, че настъпва пълно възстановяване :)

Сърдечни благодарности на д-р Панчева и д-р Фикинчев, които при всеки контролен преглед съпреживяваха всичко това с мен и се бореха за нейното лечение. Горещо се надявам да няма рецидив.

За оздравяването помогна и малката Йоли, с която вече са голяма любов и са неразделни! Тя й даде последен тласък да оздравее!

От всичко това разбрах, че най-важното за едно щастливо и здраво куче е да има любящи стопани, истински загрижени и способни ветеринари и другарче, с което да споделя всичко докато човеците са на работа :):):)

#11 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 19 June 2014 - 01:14 PM

:af_089: :af_089: :af_089: :af_089: Ураааааа :af_089: :af_089: :af_089: :af_089:

#12 Потребителят е офлайн   Tsvetik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 10-February 13

Публикувано: 19 June 2014 - 06:23 PM

Благодаря ти, Анче :ha_081:
Сега като смени козинката преди месец, ушенцето вече е покрито и няма и помен от това сташно нещо :) :hb_027:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни