Dog.bg Форуми : Немското овчарско куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (75 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Немското овчарско куче

#1 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 05 July 2004 - 10:27 AM

Привет на всички ! Ще се радвам да говорим за породата немско овчарско куче. Някой знае ли кои са най - добрите развъдници в България ? Кога има изложби ?

#2 Потребителят е офлайн   kalis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 29-June 04
  • Location:BG

Публикувано: 09 July 2004 - 12:04 PM

Някой да знае нещо повече за развъдник von der " Alexander " ? Предварително благодаря.

#3 Потребителят е офлайн   KRASINI Икона

  • Member
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 14-July 04
  • Gender:Male

Публикувано: 14 July 2004 - 05:14 PM

Цитат

Някой да знае нещо повече за развъдник von der " Alexander " ? Предварително благодаря.

Kakvo to4no te interesuva

#4 Потребителят е офлайн   kalis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 29-June 04
  • Location:BG

Публикувано: 15 July 2004 - 01:59 AM

Харесвам тази порода и затова искам да науча повече. Какво е родословието на кучетата, какви са, какво е да си развъдник за това куче. Бих се радвал, ако можете да ми помогнете с съвети при възпитание и други неща - в момента имам проблем с линеенето. Решим се всеки ден, а за времето докато съм на работа буквално пода е килим , Всъщност той е с дълъг косъм, ако мога така да се изразя ... не зная, когато го видях любов от пръв поглед и сега сме двамата. Без родословие, въпреки че го взех от развъдник. Събирам всякакво инфо за породата, някои от нещата ги има и тук. Ще се радвам, ако решите да изпратите снимки или материали за вашите кучета, за развъдника и въобще да говорим за тази порода. Любимата ми фотогареия шампиони BSZS

#5 Guest_kali_*

  • Група: Гости

Публикувано: 05 August 2004 - 02:19 PM

Moyata ov4arka e na 8 meseca i tova e parvoto mu lqto, neznam dali e normalno no toi di6a mnogo tegko i postoyanno e s otvorena usta. Nqkoi moge li da mi otgovori?

#6 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 05 August 2004 - 03:58 PM

Мога. Отворената уста и езика е нормално, поне според мен. Кучетата нямат потни жлези и така се охлаждат - имам същия проблем. За дишането тежко не зная, ако усещаш хрипове по добре го заведи на лекар. Какво е ? Разкажи повече за него, любима порода. Леле, на 8 месеца още бебе и сигурно много играе. Носи ли пръчки ? Пази ли ? Учил ли си го на нещо ? Откъде е ? Пиши, ще се радвам да говорим.

#7 Guest_North face_*

  • Група: Гости

Публикувано: 05 August 2004 - 05:42 PM

Za BG. razvadnici moga da spomena nqkolko : Karasto - Plovdiv; Haus Kalia- Sofia; Terminal - Sofia; Ljulin - Sofia;
Vsichkite sa chlenove na kluba za Nemska ovcharka v Sofia

#8 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 06 August 2004 - 01:14 AM

Сантал - София, Фон Гопи - пак София, мисля, че има и Фон Драгалевци. Има доста бурен клубен живот - обучение, учене по следа и т.н. Ветеринарния лекар на клуба е на втората пресечка на Витошка, до кафето на Висаж. Не, не съм член на клуба, само се интересувам от породата и ходихме с Чанук на сбирките, когато беше по малък.

#9 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 06 August 2004 - 09:51 AM

Цитат

Ветеринарния лекар на клуба е на втората пресечка на Витошка, до кафето на Висаж.

Toi sluchaino da ne se kazva Borislav Velev?????

#10 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 06 August 2004 - 10:24 AM

Да, така мисля че се казва. Или поне беше той ... взех Чанук от Иван - председателя на клуба, той има зоомагазин на Славейков и тогава ходих често на лекар - знаеш как е с малко куче. Да, Велев - гледам визитката.

#11 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 06 August 2004 - 10:28 AM

A da toi e mnogo dobur lekar,opredelq kakvo mu e nakucheto bez dori da go e vidql:))))))

#12 Guest_kali_*

  • Група: Гости

Публикувано: 06 August 2004 - 01:21 PM

Цитат

Мога. Отворената уста и езика е нормално, поне според мен. Кучетата нямат потни жлези и така се охлаждат - имам същия проблем. За дишането тежко не зная, ако усещаш хрипове по добре го заведи на лекар. Какво е ? Разкажи повече за него, любима порода. Леле, на 8 месеца още бебе и сигурно много играе. Носи ли пръчки ? Пази ли ? Учил ли си го на нещо ? Откъде е ? Пиши, ще се радвам да говорим.

Vzeh go ot Yambol /ne e ot razvadnik/ no ina4e doktora pak i drugi kazvat , 4e e istinski. Bebeto ve4e e 32 kg. i e stra6en umnik! Hubavoto e 4e givee v ka6ta s dvor i ima mnogo mqsto za dvigenie.Vzeh go na 38 dni / nqmah tarpenie da go vzema/. Do 5 meseca givee6e v ka6ti no si be6e giva maka za men i za nego.Po cql den sam prave6e kakvi li ne 6urotii, no sega navan mu e dobre.

#13 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 06 August 2004 - 01:35 PM

Цитат

Да, така мисля че се казва. Или поне беше той ... взех Чанук от Иван - председателя на клуба, той има зоомагазин на Славейков

I az si vzeh kucheto ot tozi magazin!hubavo che rodoslovieto mu e istinsko i che go vzeh na sledvashtiq den sled kato go bqha ostavili tam inache koi nae kakva bolest shteshe da e pipnalo ot obezbvijbane!
Magazina vsichki go znaqt che e na slaveikov no vsushtnost e na solunska.

#14 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 06 August 2004 - 05:09 PM

Цитат

Magazina vsichki go znaqt che e na slaveikov no vsushtnost e na solunska.

Toзи магазин е много хубав-аз ходя на английски на Славейков и всеки ден като минавам от там зяпам по витрините...Има доста лакомства,с които лигавя Друпи.
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#15 Потребителят е офлайн   nori Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 713
  • Регистрация: 10-July 04

Публикувано: 06 August 2004 - 07:41 PM

Цитат

Цитат

Magazina vsichki go znaqt che e na slaveikov no vsushtnost e na solunska.

Toзи магазин е много хубав-аз ходя на английски в "Алианс ЕООД" и всеки ден като минавам от там зяпам по витрините...Има доста лакомства,с които лигавя Друпи.

Az predi dve godini sushto hodih da ucha angliiski tam i togava se zapalih po kuchetata,bqh si nabelqzala edno goldenche,no go kupiha i taka v edin ponedelnik otivam da vidq dali ne sa dokarali novo i tam zavarih moq pes.Napravo se vliubih!I taka na sledvashtiq den si go grabnah,sled edin mesec si poluchihme rodoslovieto i taka veche 20 meseca:))))

P.S az vse oshte hodq tam za povodi(veche dva izlojbeni e skusal) i lakomstva glavno predi izlojbi za da namina i prez BRFK da se zapishem:)))

#16 Потребителят е офлайн   Eli i Droopy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1751
  • Регистрация: 25-July 04
  • Location:София the CITY :-)

Публикувано: 06 August 2004 - 08:36 PM

:-)
Az iskam na Droo da mu kupq nov nagrudnik(toi se du6i-s udarenie na "i" ot tezi okolo vrata) ama vidqh 4e nagrudnicite im sa 36lv-nevuzmojno!!
User's Signature

Качена снимка[br]BG Басет сайт изцяло за породата басет хаунд.[br]Кога ми се преработи сядам и чeкaм да ми мине.

#17 Потребителят е офлайн   mihael Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 09-October 04
  • Location:София

Публикувано: 10 October 2004 - 12:04 AM

здравейте. моля ако знаете ми кажете добро училище за кучета. имам немска овчарка на три месеца и половина.

#18 Потребителят е офлайн   dogman Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 362
  • Регистрация: 30-June 04
  • Location:SOFIA

Публикувано: 10 October 2004 - 12:41 AM

Най доброто училище за немска овчарка е спортен клуб Сириус. Събират се почти всяка събота или неделя на полянката зад музея Земята и хората. Сами са направили уредите, въобще хората са страхотни. Ходех там с моето куче, а и досега често се отбивам. Ако искаш, разгледай това Клуб Сириус. Имат и страница, само да я намеря и ще я пейстна и нея - ето я

#19 Потребителят е офлайн   mihael Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 09-October 04
  • Location:София

Публикувано: 10 October 2004 - 06:41 PM

Цитат

Най доброто училище за немска овчарка е спортен клуб Сириус. Събират се почти всяка събота или неделя на полянката зад музея Земята и хората. Сами са направили уредите, въобще хората са страхотни. Ходех там с моето куче, а и досега често се отбивам. Ако искаш, разгледай това Клуб Сириус. Имат и страница, само да я намеря и ще я пейстна и нея - ето я

blagodaria. biah im vidial stranicata ama ne biah siguren dali sa dobri. shte se otbia i az pri tiah.

#20 Потребителят е офлайн   vesko Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 18-October 04

Публикувано: 18 October 2004 - 08:05 PM

iskam da si ozloba nemskata ov4arka koqto e mujka i e na 6 m. i da qdresiram dobre. Ako nqkoi razbira molq da mi dade suvet ili pone da mi kaje nqkoq internet stranica v koqto moga da namera nujnata informacia.

  • (75 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни