Dog.bg Форуми : ОГРОМЕН проблем

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

ОГРОМЕН проблем

#1 Потребителят е офлайн   delerium_90 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 25-November 13

Публикувано: 25 November 2013 - 11:41 PM

Здравейте.... Имам нужда от помощ! Имам хъски на 1г и 9мес... Женска... Много си я обичам, въпреки, че е ненормално луда и хитра (лисица). Имам един проблем обаче, който не мога да реша.... Когато отиваме сутринта на работа - извеждам я 2 пъти и всичко е ок! Няма бели, няма нищо....... НО.... Ако изляза по средата на деня, независимо къде.... Щом не е по график - тази нашата явно се "обижда" и го приема лично и почва с мизериите! Обичам я повече от всичко на света но ми писна, до гуша ми дойде да и рина и чиста след задника. Даже се замислях да я подаря на някой! Нямам сили да я търпя. Обожавам я.... Но не издържам, а не искам да я махам, тя ми е като дъщеря! Моля ви дайте идея. Как да спре това надцакване от нейна страна? Това се случва ДОРИ след 2:30h разходка, свършила си е всичко, нооо... Щом става дума за "напук" винаги има още... Макар и малко, което да ми снесе на инат. Моля ви.... Помогнете.... С всичко друго се справяме, но с това - НЕ!!

#2 Потребителят е офлайн   Мидрол Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 423
  • Регистрация: 23-October 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 November 2013 - 11:27 AM

Доста объркано си го написала, но доколкото разбирам, проблема с кучето е, че щом като остане самичко вкъщи, пишка. Причините може да са различни, затова опиши по-подробно какво точно се случва.
Възможно е все още да има нужда да излиза по-често. Тогава проблемът ще се реши, като го извеждате по няколко пъти на ден.
Или пък да се чувства самотно. Тогава трябва да му се обръща повече внимание, когато сте си вкъщи. Хъскито е социално куче и има нужда от много общуване. Както и от дълги разходки навън с натоварвания. По половин час сутрин и вечер е крайно недостатъчно.
Или просто не е научено като малко, че вкъщи не се пишка. За целта ще ти трябва около седмица, през която да си непрекъснато нащрек и всеки път като си завърти дупето, да го хващаш за каишката и да го изкарваш навън.
Така че ако искаш действително помощ, кажи точно каква е ситуацията.
И имай пред вид, че хъскито е много умно куче и няма начин да не може да разбере какво се иска от него, стига, разбира се, да му бъде обяснено на неговия език.
User's Signature

__________________________
________________________

#3 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 November 2013 - 02:19 PM

Наистина няма да е зле да обясните конкретно какво се случва.
Доколкото аз разбрах кучинката слушка, когато излизате рутинно сутрин за работа и се прибирате вечер. Но когато излезнете наобяд (примерно) се ядосва и ака някъде напук.
Ако правилно съм разбрала, като начало мога да предложа да разчупите рамките. Предполагам това евентуално излизане пообяд се случва в дните, които не сте на работа (събота и неделя). Отделете един такъв ден на кучинка. Изведете я на разходка както обикновено, но (не щеш ли) изведете я пак наобяд. Заведете я където там ходите, на кафе, разходка с приятелки. Просто, ако ходите у МОЛ-а Вие ще стоите вън с кучинка. След това в двуг такъв свободен ден си останете вкъщи. Може да симулирате излизане за по 5мин., че да разбере, че не винаги, когато излизате е едно и също.
Имам и други колебания за причината на проблема, но на този етап, без да се обясни, не искам да гадая.
Предполагам сте пуснали темата точно след едно такова "надцакване" и се е получило по-скоро емоционално, отколкото информативно.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#4 Потребителят е офлайн   delerium_90 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 25-November 13

Публикувано: 01 December 2013 - 12:21 PM

Показване на мнениетоMiSs KiSs, в 26 November 2013 - 02:19 PM, написа:

Наистина няма да е зле да обясните конкретно какво се случва.
Доколкото аз разбрах кучинката слушка, когато излизате рутинно сутрин за работа и се прибирате вечер. Но когато излезнете наобяд (примерно) се ядосва и ака някъде напук.
Ако правилно съм разбрала, като начало мога да предложа да разчупите рамките. Предполагам това евентуално излизане пообяд се случва в дните, които не сте на работа (събота и неделя). Отделете един такъв ден на кучинка. Изведете я на разходка както обикновено, но (не щеш ли) изведете я пак наобяд. Заведете я където там ходите, на кафе, разходка с приятелки. Просто, ако ходите у МОЛ-а Вие ще стоите вън с кучинка. След това в двуг такъв свободен ден си останете вкъщи. Може да симулирате излизане за по 5мин., че да разбере, че не винаги, когато излизате е едно и също.
Имам и други колебания за причината на проблема, но на този етап, без да се обясни, не искам да гадая.
Предполагам сте пуснали темата точно след едно такова "надцакване" и се е получило по-скоро емоционално, отколкото информативно.


Да..... Тя има навици и всичко е ок.... Но прави напук и приема лично всяко излизане по средата на деня като обида.... Не мога навсякъде да я взимам... Където мога - я вода с мен, но на гости например не мога да я мъкна с мен. Проблема е надцакването когато са почивни дни и искам да изляза БЕЗ НЕЯ някъде... През деня.... Тогава тя знае, че не отивам на работа и става страшно

#5 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 December 2013 - 12:25 PM

Пробвайте със симулирано излизане за по 5-10мин. пообяд, в такъв почивен ден. Така няколко пъти, едно след дтуго, излезте за малко (да изхвърлите боклука, до магазина). Може да включите телевизора и да й го оставите да работи докато ви няма. Така ще свърже пуснатия телевизор като усовен знак, че скоро ще се приберете. Пак казвам - излизате за малко и пак се прибирате, така няколко пъти поред, и няколко дни подред.
После може да удълживе времето, примерно на половин час, но освен телевизора да й оставите играчки или кожени кокали за дъвчене.
Важно е да не включвате телевизора когато ще отсъствате повече от половин час, защото ще загубите ефекта на условния рефлекс. След като го направите така, че тя да свикне, може да го оставяте като знак, че няма да се бавите.
Другото, което предполагам е че тя се чувства като господарка на дома и на вас. Демонстрацията е знак, че ви наказва за непослушанието ви.
Първо - когато се приберете и видите белята никога не й се карайте, ако не сте я хванали на местопрестъплението. Никога не натискайте главата в акото или пиканото. Така ще влошите нещата. Просто игнорирайте кучето и почистете. Игнорирането е много по-силна обида от боя и караниците.
Второ - не правете излизането и прибирането в нещо грандиозно. Не я галете за "довиждане" и не я лигавете за "здравей, прибрах се". Излизате без да я поглеждате, а като се приберете не я отразявате, докато не се успокои. Ако е направила беля удължавате времето на игнориране. Ако е била послушна го намаляте и я хвалите.
Успоредно със всичко това засилете обучението на команди и послушание.
Ще трябва да отделите от личното си време и да се посветите на кучето. Хъскитата имат нужда от много внимание, грижи, игри, обучение и най-вече любов. Ежедневието на стопанин на хъски се променя коренно, от много неща може да се лишите, но кучето ще ви дари с десет пъти повече. :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

#6 Потребителят е офлайн   Flawless Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2473
  • Регистрация: 14-March 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 December 2013 - 03:49 PM

Според мен вие приемате лично това, че пишка като ви няма в някакъв момент у дома. Интересно ми е, щом казвате, че ви е като дъщеря, и вашите деца ли така ще се чудите на кого да дадете като само спят, акат и ядат. Или това е различно . . . Не винаги правят напук, понякога може да се окаже, че грешно тълкувате поведението на кучето. Помислете дали няма друга причина и недейте да истерясвате, това е наистина едно малко дете, и има нужда от правилни грижи . . .
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   tricky Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 10-November 13

Публикувано: 10 December 2013 - 04:59 PM

:re_037: Не съм специалист( и кучето ми не е хъски), но първото което на мен ми хрумна като идея е да й купите клетка. Не за да я гледате в клетка разбира се - тук във форума има много за методите за възпитание и функцията на клетката, като лично място за неприкосновеност на кучето. Това ми се струва и най-безопасният, проверен и добър метод да контролирате кучето си, когато е само вкъщи (той май даже за това е разработен като цяло).

#8 Потребителят е офлайн   MiSs KiSs Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 464
  • Регистрация: 19-August 12
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 December 2013 - 08:37 AM

Показване на мнениетоtricky, в 10 December 2013 - 04:59 PM, написа:

:re_037: Не съм специалист( и кучето ми не е хъски), но първото което на мен ми хрумна като идея е да й купите клетка. Не за да я гледате в клетка разбира се - тук във форума има много за методите за възпитание и функцията на клетката, като лично място за неприкосновеност на кучето. Това ми се струва и най-безопасният, проверен и добър метод да контролирате кучето си, когато е само вкъщи (той май даже за това е разработен като цяло).


Обсъждали сме въпроса с клетката. Аз лично съм против, особено както е в случая, когато кучето си ИМА хигиенни навици. Ако това поведение е провокирано от стрес, клетката може да подсили ефекта.
И най-важното при клетката е никога да не се оставя кучето в нея за повече от 2-3 часа!!!
Може и да не е най-лесния вариант, но преди да слагаме клетките, веригите, синжирите и да търсим на кого да "натирим" кучето, би било добре първо да си размърдаме сивото вещество на втория етаж.
Понякога нещата са много по-простички, отколкото изглеждат... :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Винаги ще останеш в сърцето ми, Ричи (1992-2009)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни