Dog.bg Форуми : Кучето ми e глухо

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучето ми e глухо Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   S.I. Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 02-December 13

Публикувано: 02 December 2013 - 03:13 PM

Преди 4 месеца ми подариха Джак Ръсел териер и след около месец остановихме, че е глух. Заведохме го при ветеринар и той потвърди. Каза, че така се е родил и няма как да се оправи, също и че заради това може малко да се озлоби. Каза,че някакъв нерв му бил засегнат и почти не усеща болка . Сега е на 6 месеца и в последно време толкова много се е озлобил към всички, че понякога не може да се доближиш до него или ако го направиш ще те ухапе. И в повечето случаи или хапе и не пуска или хапе до кръв. Това го прави когато се качи на леглото и му се доспи или когато не е в настоение. Не знам как да се справя с него и какво да правя. Трябва ми помощ , но не знам към кого да се обърна. Ще съм благодарна ако ми дадете някакъв съвет, защото в противен случай ще трябва да го дам в приют.:(

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 December 2013 - 03:21 PM

Кажи на лекаря си да се занимава с медицинските проблеми и да не се изказва по поведенческите.
Чети тук: http://forum.dog.bg/...BE%D1%80%D1%82/
Започни с темата Агресия и доминантно поведение.
Удобно е кучето да има "по рождение" проблем, но истината е, че вие сте допуснали да стане такова.
Хубавото е, че не е късно да поправите обърканото.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 02 December 2013 - 03:26 PM

Това с нерва и болката ми звучи,като при доберманите/израствала кост след седмата година, притискала мозъка и кучето се озлобявало и изяждало стопанина си/ ,демек адски тъпо,невярно и най малкото несериозно.Общо взето дрън,дрън.... Аз при такъв ветеринар не бих стъпила.Тъй като кучето е глухо,с него трябва да се общува по друг начин,т.е. трябва да имате зрителен контакт..Едно от сетивата му липсва и самото то изпитва трудности при общуването и е подложено на стрес.Не е зле да започнете обучение със знаци,като задължително започнете с наградки.Не го изненадвайте в гръб,не го притискайте.Нека да ви вижда,подавайте награда,показвайте,нека се отпусне.Вие трябва да му покажете,че независимо недъга му,може да бъде нормално и щастливо куче.Ако нямате представа какво да правите може да се обърнете към специалист,който да работи заедно с вас,за да превъзмогнете този проблем.Мисля,че ако се разровите в нета ще намерите клипчета с обучение на такива кучета,които ще са ви от помощ.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#4 Потребителят е офлайн   Gesi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 445
  • Регистрация: 19-August 07
  • Gender:Male

Публикувано: 02 December 2013 - 03:43 PM

Колко лесно разбира се... Сдобили сте се с кученце, ама не от където трябва(поредният подарък), после се появяват проблемите... Обяснява се какво не му е наред и какво не ви се иска, но не обяснихте вие какво сте направили за да се справите с проблема, и поведението на кученцето ви (съответно тук четящите трябва да гадаят как биха ви помогнали) и разбира се след като не е онова малко сладко кутре което само да ви радва от сутрин до вечер, а имате проблем... то бързо се решава с оставянето му в приют :zz_217: Колко лесно се взимат такива решения не знам... Поне не помислихте ли че може да му потърсите дом, преди да стигнете до приют?

#5 Потребителят е офлайн   S.I. Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 02-December 13

Публикувано: 02 December 2013 - 05:01 PM

Не казвам, че ще го давам в приют!! Всичко това да не го изненадваме в гръб и да не го стресирваме го правим, лекаря ни предупреди. Опитвам се да го уча със знаци и знае някои команди пр. да стои на място или да не взима нещо, носи топка, но той е доста див и слуша когато си иска. Разпитах наоколо, но не мога да намеря човек, който да ми помогне и който се е сблъсквал с такива проблеми. Аз не искам кучето ми да знае стани, легни и т.н. просто искам ако мога по някакъв начин, когато започне да ръмжи и лае всички да мога да го спра, защтото сега единствения начин да го изведа от стаята в това му състояние е с храна.

#6 Потребителят е офлайн   txxoxxnxxy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-December 13

Публикувано: 02 December 2013 - 05:07 PM

Най - ефективния и бърз начин за обучение е с храна. Винаги съм използвала лакомство при обучение, поне в началото е необходимо да има поощрение. Не мислиш ли, че бихте могли така чрез храна да го извеждате извън стаята или просто да приковете вниманието му докато забрави. Когато види храната не спира ли ?

#7 Потребителят е офлайн   S.I. Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 02-December 13

Публикувано: 02 December 2013 - 05:15 PM

Да като му дам храна забравя всичко и тръгва след мен, извеждам го на двора и седи там докато не му отмине това настроение. Но си мисля, че като го извеждам по този начин той ще реши че го награждавам.

#8 Потребителят е офлайн   txxoxxnxxy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-December 13

Публикувано: 02 December 2013 - 05:23 PM

Ами не, не му давай храната веднага, а просто я дръж и изчакай да премине настроението, след това го погали и му дай храна.

#9 Потребителят е офлайн   S.I. Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 02-December 13

Публикувано: 02 December 2013 - 05:32 PM

Следващият път ще пробвам, сега чета тук за агресивното поведение и за доминирането на кучетата, ще пробвам някои от нещата, но просто при нас е малко по трудно. Ако знаете някой, който обучава кучета, много ще съм ви благодарна. Аз съм от Ловеч, но за съжалениe тук наоколо никой не се занимава с това.

#10 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 02 December 2013 - 09:00 PM

Показване на мнениетоS.I., в 02 December 2013 - 05:32 PM, написа:

Следващият път ще пробвам, сега чета тук за агресивното поведение и за доминирането на кучетата, ще пробвам някои от нещата, но просто при нас е малко по трудно. Ако знаете някой, който обучава кучета, много ще съм ви благодарна. Аз съм от Ловеч, но за съжалениe тук наоколо никой не се занимава с това.

Има треньор от Плевен в китното село Къшин (до брестовец ) . Ето някой с наистина проблем при кученцето , и то неопитен стопанин . Сега първо преди да правите каквото и да е си помислете дали си струва ! Оправия има , но ще ви коства много време , нерви и пари . Въпросния треньор се занимава с обучение на кучета помощници за хора с увреден слух , та предполагам ще може да обучи и обратния вариант - човек помощник за куче с увреден слух . С риск да започна тема на която мястото не е тук ще изкажа едно лично мнение , не чети темата доминантно поведение защото СПОРЕД МЕН кучето ти не проявява такова . Бъди водена от друг принцип , кутрето не прави нещо ако това не му носи полза . Смятам че с нещо сте уплашили кученцето ви и това поведение е начина за него да се чувства сигурно и комфортно .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#11 Потребителят е офлайн   sazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 19-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Горна Оряховица
  • Interests:всичко свързано с кучета

Публикувано: 02 December 2013 - 09:44 PM

Кученцето най-вероятно е в стрес.Породен от това,че 3 месеца сте го третирали като нормално,а то не е.Мога да предполагам как сте общували през този период (по точно как вие сте си мислили,че общувате)и да си представя непроумяващото животинче.Повече на своя глава не експерементирайте,а намерете някой,който наистина е наясно.

#12 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 02 December 2013 - 09:54 PM

Показване на мнениетоS.I., в 02 December 2013 - 03:32 PM, написа:

Следващият път ще пробвам, сега чета тук за агресивното поведение и за доминирането на кучетата, ще пробвам някои от нещата, но просто при нас е малко по трудно. Ако знаете някой, който обучава кучета, много ще съм ви благодарна. Аз съм от Ловеч, но за съжалениe тук наоколо никой не се занимава с това.

Кучето няма агресивно поведение и не доминира над Вас,не четете там.То не знае какво да прави,не ви чува,Вие не желате да го учите на команди,щото не ви трябва.А чрез тях се изгражда връзка.Излизате ли на разходка заедно?Играе ли с други кучета?Послушайте съвета на всички и се обърнете към човек,който има представа от такъв проблем
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 December 2013 - 11:39 PM

Мисля, че в темата за агресията има много повече информация, а не само за доминантност.
Та от тази гледна точка мисля, че е добро четиво за начинаещи, които не са разпознали зараждащият се проблем и са позволили да се разрастне.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 03 December 2013 - 09:25 AM

Показване на мнениетоbushkata, в 02 December 2013 - 11:39 PM, написа:

Мисля, че в темата за агресията има много повече информация, а не само за доминантност.
Та от тази гледна точка мисля, че е добро четиво за начинаещи, които не са разпознали зараждащият се проблем и са позволили да се разрастне.

Bushka старичко е инфото по тази тема тук и то не старичко от година две а старичко с декади .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#15 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 December 2013 - 09:45 AM

:ba_025:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#16 Потребителят е офлайн   S.I. Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 02-December 13

Публикувано: 03 December 2013 - 11:43 AM

Не мисля, че сме го стресирали с нещо. Даже обратното , когато разбрахме, че е глух започнахме да го глезим повече и му позволяваме много неща, знам че това е грешка, но ще се опитам да я поправя. Ще потарся и този човек от селото до Плевен, може би ще ми помогне. А иначе излизаме на разходка, среща се и с др кучета и съм забелязала, че когато го пусна на улицата пред нас скача по гърба на свички кучета и иска да играе с тях , но те много не му обръщат внимание. Не знам дали това е проява на някаква доминантност или просто игра. Когато излизаме през някоя врата винаги иска да е пръв, не върви редом до мен когато е на каишка, няма никакъв контрол. За това си мисля, че има доминантно поведение.

#17 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 03 December 2013 - 02:45 PM

Показване на мнениетоS.I., в 03 December 2013 - 11:43 AM, написа:

Не мисля, че сме го стресирали с нещо. Даже обратното , когато разбрахме, че е глух започнахме да го глезим повече и му позволяваме много неща, знам че това е грешка, но ще се опитам да я поправя. Ще потарся и този човек от селото до Плевен, може би ще ми помогне. А иначе излизаме на разходка, среща се и с др кучета и съм забелязала, че когато го пусна на улицата пред нас скача по гърба на свички кучета и иска да играе с тях , но те много не му обръщат внимание. Не знам дали това е проява на някаква доминантност или просто игра. Когато излизаме през някоя врата винаги иска да е пръв, не върви редом до мен когато е на каишка, няма никакъв контрол. За това си мисля, че има доминантно поведение.

Човек избий си това домимантно поведение от главата и се земи в ръце !
Много е просто , кучето ми доминира , аз почвам да доинирам над него и то започва да ми се подчинява . Да да ама не е толкова просто .
От тези разсъждения първо ще страда кучето и като порастне вие .
Човека има регистрация във форума пиши му едно лс , но не зная кога ще има време да го види . Пише се starrkopf .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#18 Потребителят е офлайн   S.I. Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 02-December 13

Публикувано: 04 December 2013 - 11:54 AM

ок, благодаря

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни