Dog.bg Форуми : Новото ми куче не приема старото ?!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Новото ми куче не приема старото ?! Оцени темата: -----

#1 Потребителят е офлайн   txxoxxnxxy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-December 13

Публикувано: 02 December 2013 - 04:51 PM

От 6 години имам пинчер (женски), взехме немска овчарка (женска) - не се харесаха особено, поради което ги разделихме да определено време. Сега се опитваме да ги приучим да живеят на едно място. 1 година бяха разделени и сега си имаме голяма 1годишна овчарка и малък 6 годишен пинчер. Искаме да живеят на едно място, свидят ни се да ги подаряваме, но овчарката ревнува и ръмжи при най-малкото движение на пинчера. Не можем за миг да ги оставим на едно място сами.. А за сравнение - намерих си котка на улицата и си я прибрах преди месец и овчарката я прие така сякаш винаги е живяла с нея, а пинчера, който беше тук преди нея не приема.. Как да реагирам ? Какво да правим? На какво се дължи това ?

#2 Потребителят е офлайн   sazo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 19-May 13
  • Gender:Male
  • Location:Горна Оряховица
  • Interests:всичко свързано с кучета

Публикувано: 02 December 2013 - 08:01 PM

Незнам откъде да започна!Първо не е удачен избора ти за другарче на пинчера,едно че не са в една категория ами и еднополови.Второ защо си чакал една година.Някъде из форума имаше подобна тема за изяден пинчер от далматинка.Така,че препоръката ми е да не ги оставяш сами.Дори и да са във видимо добри отношения,защото винаги може да избухне конфликт,а при тази разлика в размерите изхода е ясен.Колкото до това как да ги зближиш,пробвай на неутрална територия.Някъде навън и бъди постоянно нащрек.Все пак избора ти е неудачен,защото дори и едно настъпване от овчарката може да счупи нещо на пинчера.

#3 Потребителят е офлайн   txxoxxnxxy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-December 13

Публикувано: 04 December 2013 - 06:03 PM

Взехме немска овчарка, защото преди това имахме и живееха в невероятна хармония, но тя почина и решихме да запълним лисата й с ново кученце. А защо толкова късно сме ги събрали - защото се наложи спешно да заминем за Согия и да останем там за озвестно време и през това време някой трвбваше да ги гледа и понеже така и така ги бяхме разделили останаха така до връщането ни..

#4 Потребителят е офлайн   Attera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 225
  • Регистрация: 21-May 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 December 2013 - 02:42 PM

Кучетата са различни, независимо, че породата е еднаква. Това, че преди сте имали овчарка е все едно да кажем "Ожених се за блондинка, щото и бившата ми жена беше руса и много ми пасваше като характер!" :smile:

sazo е прав не толкова за неудачния избор, колкото за фрапиращата грешка да ги държите разделени. Сега почвате разходки навън - неутрална територия, с още един човек, заедно, вързани, да вървят на няколко метра една до друга. Като се приемат, започвате да ги пускате от време на време. Вкъщи на същия принцип - на дистанция, която постепенно се скъсява и под постоянен контрол. Ако направите правилно нещата, може и да си живеят чудно в бъдеще. Ако.... обаче.

Опция ли е да потърсите учител, който да ви помогне на място поне в началото?
User's Signature

When the ignorant punish the innocent... it`s called BSL!

#5 Потребителят е офлайн   ivangog Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 05-March 12
  • Gender:Male
  • Location:pleven
  • Interests:скулптора , кучета , колоездене ,

Публикувано: 06 December 2013 - 07:08 AM

И тук нещата си опират до треньор . Направете поне една две консултаций .
User's Signature

Не трябва непременно да сте луд за да работите при нас , но все пак помага !

#6 Потребителят е офлайн   txxoxxnxxy Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 02-December 13

Публикувано: 09 December 2013 - 11:11 PM

Благодаря много на всички за помощта. Засега ги наблюдаваме когато са заедно, ще видим как ще се случат нещата с разходките , понеже е студено и пинчера замръзва, а дрешки не помагат. Забелязвам, че се държат сякаш няма друго куче в стаята - игнорират се. Не знам дали това е добре.. А иначе за новата овчарка - никога не сме очаквали старата да е преродена в новата, виждаме, че е съвсем друг характер, но просто сякаш имаше една празнина и искахме да внесем малко радост.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни